Αγαπημένη τηλεοπτική σειρά;

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε το 1 αλλά το 2, δεν ξέρω...δεν μου πολυαρέσει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά είδα χθες το τελευταίο του 2ου και πρώτο του 3ου κύκλου του Lost.
Πολιτισμικό σόκ. Η σειρά σοβάρεψε πολύ μετά τον 2ο κύκλο πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ανακαλυψα τελευταια το λοστ και περναω ασχημη φαση κολληματος..Μεχρι τωρα εχω δει μονο 1ο κυκλο κι απο δευτερο αυτα που δειχνει η νετ, περιμενοντας να κατεβουν τα επομενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
XAXAAAA!Και εγώ ακριβώς το ίδιο με εσένα έχω πάθει Κατερίνα μου! LOST RULEZZZZZ!
Κατερίνα, ο δεύτερος κύκλος υπάρχει και στα βίντεο κλαμπ! Εγώ σε λίγο τον τελειώνω...2-3 dvd τη φορα νοικιάζω!Και κατεβάζω τον 3ο τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παλι προς το παρων εχω κολλησει με το HEROES.
Ειναι πολυ καινουργια και βρισκουμε τα επεισοδια με το σταγονομετρο...:/:
Και φυσικα να μην ξεχναμε και το "Married With Children".:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αληθεια?! Στο δικο μου βιντεο κλαμπ δεν τον εχει, και μου παν οτι δεν εχει βγει ακομη! Αααργκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κατερινα για το heroes λες ή για το M.With Children;

Το πρωτο σιγουρα δεν εχει κυκλοφορησει μιας και τωρα βρισκεται στην πρωτη season η σειρα και μολις το 8(;) επεισοδιο.
Για το αλλο δεν ξερω αν εχει βγει σε κασσετινα στα Video club...

Aκυρο!!!!!!!!!!!
Πηγαινε στο παραπανω η ερωτηση σου...μπερδευτηκα εγω...:P:P:redface::tongue::beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εχω κολλήσει πολύ άσχημα με το Family Guy εδώ και ένα μήνα, είμαι στην 5η season..
Είναι απλά θεεικό.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
XAXAAAA!Και εγώ ακριβώς το ίδιο με εσένα έχω πάθει Κατερίνα μου! LOST RULEZZZZZ!
Κατερίνα, ο δεύτερος κύκλος υπάρχει και στα βίντεο κλαμπ! Εγώ σε λίγο τον τελειώνω...2-3 dvd τη φορα νοικιάζω!Και κατεβάζω τον 3ο τώρα!


:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
ΚΑΙ ΜΕΝΑ μου είπαν τα ίδια με την Κατερίνα :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Αληθεια?! Στο δικο μου βιντεο κλαμπ δεν τον εχει, και μου παν οτι δεν εχει βγει ακομη! Αααργκ!

και ενώ μπορώ να τα κατεβάσω και να τα δω, δε θέλω γιατι ο καλός μου δεν μιλάει καθολου καλα αγγλικα και δεν θα πάρει γραμμή τι παιζει και το να μπεις και στη διαδικασία υποτιτλισμου ειναι μανουρα :mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ουφ, κι εγω δεν τα παω καλα με τα αγγλικα, και δυστυχως δεν εχω ιδεα πως μπαινουν καν οι αγγλικοι υποτιτλοι εστω (γιατι απο προφορα να καταλαβω οοο,τι λενε δεν παιζει!)..Θα αρχισω να τα βλεπω ομως οταν κατεβουν γιατι δεν κρατιεμαι αλλο, ακομα να μαθω τι εγινε μ'εκεινη την παλιοσχεδια! Αναθεμα σας βιντεοκλαμπαδες που ειμαστε στο ελεος σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Αληθεια?! Στο δικο μου βιντεο κλαμπ δεν τον εχει, και μου παν οτι δεν εχει βγει ακομη! Αααργκ!
και εμενα το ιδιο μου ειπαν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:hmm: και σε λίγο θα σκάσει μύτη η violleta και θα μας πει....
αχχχχχχχχ συγνωμη.... εκανα λάθος... τον πρώτο κύκλο εννοούσα :redface:


:D:D:D:D

ή το άλλο...


με συγχωρείτε βρε κορίτσια αλλά ξεχασα να σας πω... δε ζω ελλάδα... :redface:


:D:D:D:D:D

και μετα εγώ θα την κρατάω και εσεις θα την βαράτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Και ξαναλέω... όσοι έχετε πορωθεί με το LOST, ξεκινήστε Heroes και Battlestar Galactica (το καινούριο).

Το LOST είναι ανέκδοτο μπροστά στο Heroes. Μπροστά στο BSG βεβαίως βεβαίως δεν υπάρχει καν.

Ξεκινήστε το BSG από τον πιλότο (mini series) και μετά πιάστε την 1η σεζόν. Έχει φτάσει ήδη στα μισά της 3ης στην Αμερική και κάνει θραύση όπου προβάλλεται ανα τον πλανήτη. Μην απατάστε από τον τίτλο, κάντε μια δοκιμή κι αν δε σας αρέσει, βρίστε με ελεύθερα!:)

Το δε Heroes είναι σαν κόμικ και έχει και μπόλικο αιματάκι. Πολύ γουστόζικο κι αυτό!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Μόνο εγώ βρίσκω δηλαδή το LOST με ελληνικούς υπότιτλους?:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Μόνο εγώ βρίσκω δηλαδή το LOST με ελληνικούς υπότιτλους?:P:D

Και τι να τους κάνει κάποιος τους υπότιτλους; Το έργο είναι χελώνα.

LOST τίτλος αρχής 1ου επισοδείου

Ο τζακ ανεβαίνει σε μια μουσμουλιά και βλέπει το νησί.
Ο Σώγιερ φωνάζει "Κατέβα κάτω ρε κάφρε, θέλω να ανέβω εγώ με την Κέητ επάνω να δούμε τη δύση του ηλίου".
Ο Τζακ αποκρίνεται "Πάνω από το πτώμα μου θα ψήσεις αυτό το γκομενάκι. Ξέρεις τι α...μίες θα βαρέσουμε στο νησί αν τις κλέψεις όλες εσύ;"

-"Ωραία γιατρέ, αυτό σημαίνει μάχη" λέει ο αποφασισμένος Σώγιερ και τηράει τον Τζάκ με το θανατηφόρο βλέμα της γκαμήλας που γνώρισε στην έρημο Γκόμπι όταν έσκαβε για αρχαιοκάπηλους.

LOST τίτλος τέλους 1ου επισοδείου


μετά από κανένα δύο μήνες
......
......
......
Ο Σώγιερ βρίσκει μια αποξηραμένη τορτίγια στο μαξιλάρι του Hugo και με αυτή αποφασίζει να κόψει την καρωτύδα του Τζακ... Η μάχη συνεχίζεται ανελέητα.

LOST τίτλος τέλους 10ου επισοδείου.



Τι λέμε τώρα....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχ! Αξιζει για να βλεπεις το θυμωμενο βλεμα του Σωγιερ ομως :P
Νικολα απο που κατεβαζεις; Ποτε θα μαθω ολα τα ιντερνετοκολπα, ουεχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Στείλε μου πμ αν θες κατερίνα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενταξει, επρηξα λιγο κοσμο αλλα βρηκα πως μπαινουν οι υποτιτλοι!
Σε επομενη ασχετοαπορια θα χτυπησω slayer!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ρε βάλντερ έχει κολήσει το brain σου με το BG2003 και οκ ντάξυ καλό είναι.
Σχετικά με το HeroeS δεν έχω άποψη καθώς προσπαθώ αν αποφεύγω σε καλές σειρές το να ξεκινήσω μια χρονιά χωρίς να την έχω όλη.

Για να καταλάβατε σε αναμονή σειρές φέτος.
Stargate SG1 10x
Stargate Altantis 3x
BG2003 3x
Lost x3
Heroes x1
Vanished x1
The Nine x1

Τώρα μια συμβουλή για το Lost όχι spoiler όμως.Για όσους άρεσε ο πρώτος ο δεύτερος είναι πολύ καλύτερος και πιο σκληρός. η μόνη μου ένσταση είναι μην τα βλέπεται ανακατεμένα καθώς έχει πολύ καλή σεναριακή παρουσίαση την οποία και χαλάτε. Δεύτερη συμβουλή!! Μην τελειώσετε τον δεύτερο κύκλο χωρίς να έχετε τον τρίτο γιατί ο δεύτερος τελειώνει ακόμη χειρότερα από τον πρώτο με στο τελευταίο διπλό επεισόδιο να καφρουλιάζει.
Ο τρίτος κύκλος είναι σε διάλειμα και θα τελειώσει τον Μάρτιο περίπου του 2007 με σύνολο 10 επεισοδίων που νομίζω ότι θα είναι και τα τελευταία και καλά κάνουν.

Από τις μη space SCIFI σειρές που απλά λατρεύω πιστεύω Lost & The 4400 είναι οι καλύτερες με την διαφορά όμως ότι έχω την αίσθηση ότι θα τελειώσουν όπως να ναι και θα συγχιστώ.
Όσοι βρίζεται το Lost απλά απολαύστε για τον τρόπο που ξετυλίγει την ιστορία μαζί με το background κάθε χαρακτήρα και το πως εξελίσονται. ΟΚ δεν λέω σε ορισμένα σημεία παρα αλλάζον εύκολα αλλά η σειρά σίγουρα δεν είναι για το SCI-FI της (γιαυτό και έχει και μεγαλύτερη απήχηση). Η σειρά δεν είναι επιστημονικής φαντασίας επειδή κάτι περίεργο συμβαίνει στο νησί.
Και αν είστε αγοράκια Kate (λατρεία είναι και καστανή), Shannon (σωματάρα) και η αυστραλέζα (τρομερή προφορά αλλά και πρόσωπο και σώμα μετά). Αλλά και η νέα (πώπω έχω ξεχάσει ονόματα) που έχει παίξει στο resident evil και Fast and the furious 1 μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
:offtopic:

Ax.... Sawyer.....:inlove::inlove:

:offtopic:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top