[Άντρες] Καταλαβαίνετε αν κάποια είναι περιποιημένη;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολλές φορές βλέπω ότι οι άντρες δεν καταλαβαίνουν πράγματα που μια γυναίκα βλέπει αμέσως σε μία άλλη. Πχ το αν έχει βαμμένα μαλλιά ή φρύδια, το αν και πόσο έχει βαφτεί, αν κάνει ξύρισμα ή αποτρίχωση κλπ.
Οπότε είπα να ανοίξω αυτό το θέμα και να σας ρωτήσω ποιά από αυτά καταλαβαίνετε εσείς σε μια γυναίκα, πόσο εύκολα και με ποιό τρόπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Πολλές φορές βλέπω ότι οι άντρες δεν καταλαβαίνουν πράγματα που μια γυναίκα βλέπει αμέσως σε μία άλλη. Πχ το αν έχει βαμμένα μαλλιά ή φρύδια, το αν και πόσο έχει βαφτεί, αν κάνει ξύρισμα ή αποτρίχωση κλπ.
Οπότε είπα να ανοίξω αυτό το θέμα και να σας ρωτήσω ποιά από αυτά καταλαβαίνετε εσείς σε μια γυναίκα, πόσο εύκολα και με ποιό τρόπο. :)

Αν βγαζει τα φρυδια της, αν εχει βαφτει ή οχι (εκτος και αν ειναι πολυ ελαφρυ - διακριτικο), αν εχει βαμμενο μαλλι, αν κανει ξυρισμα ή αποτριχωση, ναι. Επισης, προσεχω αν εχει προσεγμενα νυχια, απο το αν απλα ειναι καθαρα και δεν τα τρωει, μεχρι το αν κανει γαλλικο, κτλ. :)

Το αν εχει κοψει τα μαλλια της "δυο δακτυλα" (γουαου!!!) ή αν τα μαλλια της ειναι καστανο μελι και τα εκανε καστανο ανοιχτο αλλα οχι πολυ (ουτε ομως λιγο)...οχι! :P Ουτε αν εχει χρησιμοποιησει ... - χμ, δεν θυμαμαι πως λεγεται - αυτο που μακραινει τις βλεφαριδες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν βγαζει τα φρυδια της, αν εχει βαφτει ή οχι (εκτος και αν ειναι πολυ ελαφρυ - διακριτικο), αν εχει βαμμενο μαλλι, αν κανει ξυρισμα ή αποτριχωση, ναι. Επισης, προσεχω αν εχει προσεγμενα νυχια, απο το αν απλα ειναι καθαρα και δεν τα τρωει, μεχρι το αν κανει γαλλικο, κτλ. :)

Το αν εχει κοψει τα μαλλια της "δυο δακτυλα" (γουαου!!!) ή αν τα μαλλια της ειναι καστανο μελι και τα εκανε καστανο ανοιχτο αλλα οχι πολυ (ουτε ομως λιγο)...οχι! :P Ουτε αν εχει χρησιμοποιησει ... - χμ, δεν θυμαμαι πως λεγεται - αυτο που μακραινει τις βλεφαριδες της.
Δεν είπες όμως και με ποιό τρόπο τα καταλαβαίνεις...
Ώστε να μάθουμε να "φυλαγόμαστε" καλύτερα :devil: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαταλαβαινω με μεγαλη ευκολία, αν εχει παρει 20 κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά δεν αναφέρομαι στο αν παρατηρείτε τις αλλαγές που κάνει, αλλά το καθημερινό/συχνό "φτιασίδωμα" (δεν μου αρέσει αυτή η λέξη, γι'αυτό δεν τη χρησιμοποίησα στον τίτλο, αλλά νομίζω κάνει σαφές το νόημα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν προκειτε για την κοπελα μου θα καταλαβω το οτιδηποτε. Τωρα το πως ξεχωριζεις την διαφορα απο ξυρισμα και αποτριχωση δεν ξερω, οποτε για αυτο κραταω μια πισινη. Αλλα αν μιλαμε για αλλη κοπελα, ειμαι τοσο στην κοσμαρα μου που δεν θα παρω χαμπαρι τπτ. Τωρα αμα προσεξω μπορω να καταλαβω αν το χρωμα των μαλλιως ειναι φυσικο η βαμενο (εκτος και αν ειναι βαμενο σε χρωμα που να μοιαζε πολυ με καπιο φυσικο) και αν εχει βαφτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αναλόγως τον χρόνο που θα έχω για να παρατηρήσω την κοπέλα, νομίζω ότι θα προσέξω όσα φαίνονται. Δηλαδή, αν έχει ξυρίσει τα πόδια της και τις μασχάλες, αλλά φοράει παντελόνι και μπλούζα με μανίκια, δεν μπορείς να το προσέξεις :P

Αν η βαφή των μαλλιών είναι φρέσκια πρέπει να ξέρεις ότι έχει άλλο χρώμα μαλλιών ή να μην ταιριάζει με τα χαρακτηριστικά της το χρώμα για να το προσέξεις.

Φυσικά και μπορώ να καταλάβω όταν έχει βαφτεί στο πρόσωπο ή αν έχει βάψει τα νύχια (ποιος δεν το προσέχει αυτό :P).

Γενικά για κάποιον λόγο μπορώ να παρατηρήσω εύκολα διαφορές από την μια μέρα στην άλλη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πέραν του ότι έλιωσα απ τα γέλια με την απάντηση του Lorien, θέλω να θέσω κι εγώ το δικό μου ερώτημα...


οκ, λοιπόν παρατηρείτε/διακρίνετε αυτή την περιποίηση ....
λέτε κάτι? του στυλ...
ωραίο το χρώμα στα νύχια σου μου αρέσει ή δε μου αρέσει...
μου αρέσει αυτό το χτένισμα που έκανες σήμερα, σου πάει ή δε σου πάει
νομίζω ότι τα φρύδια σου θα ήταν πιο ωραία αν ήταν πιο λεπτά ή πιο χοντρά

κλπ κλπ κλπ
κοινώς.... δείχνετε στην άλλη ότι προσέξατε τις μικροαλλαγές που έκανε (κι άρα καλά έκανε που τις έκανε) ή το κρατάτε για τον εαυτό σας και γιατί? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Δεν είπες όμως και με ποιό τρόπο τα καταλαβαίνεις...
Ώστε να μάθουμε να "φυλαγόμαστε" καλύτερα :devil: :hehe:

Καλά ερώτηση παγίδα ήταν το θέμα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πέραν του ότι έλιωσα απ τα γέλια με την απάντηση του Lorien, θέλω να θέσω κι εγώ το δικό μου ερώτημα...


οκ, λοιπόν παρατηρείτε/διακρίνετε αυτή την περιποίηση ....
λέτε κάτι? του στυλ...
ωραίο το χρώμα στα νύχια σου μου αρέσει ή δε μου αρέσει...
μου αρέσει αυτό το χτένισμα που έκανες σήμερα, σου πάει ή δε σου πάει
νομίζω ότι τα φρύδια σου θα ήταν πιο ωραία αν ήταν πιο λεπτά ή πιο χοντρά

κλπ κλπ κλπ
κοινώς.... δείχνετε στην άλλη ότι προσέξατε τις μικροαλλαγές που έκανε (κι άρα καλά έκανε που τις έκανε) ή το κρατάτε για τον εαυτό σας και γιατί? :)
Aν παρατηρήσω κάτι, θα το σχολιάσω και δυσκολο (εως αδυνατο) να πω ψεματα μονο και μονο για να κολακεψω. Βεβαια μερικες φορες μπορει να μην προσεξω κατι εμφανές, και να προσεξω καποια μικρολεπτομερεια.
Παντως γενικά δεν ειμαι φαν του πολύ "σοβατίσματος". Πιστευω οτι πρεπει να γινονται μικρες παρεμβασεις που να αναδεικνυουν τα καλα χαρακτηριστικά και μεχρι εκεί. Οχι σπάτουλα, μιστρί και παμε για μεροκάματο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Aν παρατηρήσω κάτι, θα το σχολιάσω και δυσκολο (εως αδυνατο) να πω ψεματα μονο και μονο για να κολακεψω. Βεβαια μερικες φορες μπορει να μην προσεξω κατι εμφανές, και να προσεξω καποια μικρολεπτομερεια.
Παντως γενικά δεν ειμαι φαν του πολύ "σοβατίσματος". Πιστευω οτι πρεπει να γινονται μικρες παρεμβασεις που να αναδεικνυουν τα καλα χαρακτηριστικά και μεχρι εκεί. Οχι σπάτουλα, μιστρί και παμε για μεροκάματο :P

Συμφωνώ 101%.

Δεν ορκίζομαι ότι πάντα θα καταλάβω τις αλλαγές, πχ αν κόψετε δυο δάχτυλα το μαλλί σας, όχι, δεν το παίρνω είδηση, εκτός αν το 1μισι δάχτυλο ήταν ψαλίδα, οπότε από θάμνος γίνατε άνθρωπος.:P

Θα καταλάβω (μάλλον) αν αλλάξει το χτένισμα, εκτός αν η αλλαγή αυτή σημαίνει πχ ότι αντί για ένα κοκκαλάκι και μερικα τσιμπιδάκια χρησιμοποίησε δύο κοκκαλάκια... :D

Τώρα το νύχι θα το καταλάβω αν το προηγούμενο ή το τωρινό χρώμα είναι ιδιαίτερα ταιριαστο/αισχρό, οπότε η διαφορά είναι εμφανής.:devil:

Αλλά όπως και να χει αν δω κάτι που να μ'αρέσει θα το πω, αν δω κάτι που δε μ'αρέσει θα το καταπιώ (εκτός κι αν με ρωτήσει) και αν δω κάτι που δε μ'αρέσει και επαναλαμβάνεται θα το επισημάνω, για να το έχει υπόψιν...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όντως... Ο από πάνω είχε επισημάνει σε κοπέλα (που δεν τον άφηνε και αδιάφορο... :whistle:) ότι "Θέλεις βάψιμο", αναφερόμενος στο μαλλί της! :worship::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ έχω και μια άλλη απορεία, ξέρω κοπέλες που ίναι καλοφτιαγμένες και περιποιημένες αλλα δεν φροντίζουν την υγειηνή τους, δεν ξέρω αν με καταλαβένετε:redface:

Προσωπικά προσέχω πάντα άν ο άντρας έπλεινε τα χέρια του απο την έξωδο του απο το μπάνιο και φρικάρω στην σκέψη τι θα αγγίζει σε μένα μετά την τελευταία του επίσκεψη, ή βλέπω κοπέλες άν πλένουν τα χέρια τους στο μπάνιο, οι άντρες τα προσέχουν; πώς ξέρουν αν η γυναίκα που φλερτάρουν είναι απλά μια εικόνα και απο μέσα απο τα ρούχα είναι ούφου;

Και κάτι άλλο, πάτε με μια τέτοια κοπέλα, και στην επίμαχη στιγμή ανακαλύπτετε πώς η κοπέλα δεν προσέχει την υγειηνή της, τι κάνετε; μπορείε να πείτε με τρόπο πάμε να κάνουμε ντούς; ή την παρατάτε με τρόπο; ή της λέτε μωρό μου σε γουστάρω αλλα σε προτυμω πλημένη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Και κάτι άλλο, πάτε με μια τέτοια κοπέλα, και στην επίμαχη στιγμή ανακαλύπτετε πώς η κοπέλα δεν προσέχει την υγειηνή της, τι κάνετε; μπορείε να πείτε με τρόπο πάμε να κάνουμε ντούς; ή την παρατάτε με τρόπο; ή της λέτε μωρό μου σε γουστάρω αλλα σε προτυμω πλημένη;

Μάλλον τη παρατάς με τρόπο. Σόρυ κιόλας, αλλά αυτό το πράγμα εκτός του ότι δείχνει ότι η ίδια δεν ενδιαφέρεται για τον εαυτό της (άρα γιατί να ενδιαφερθείς εσύ), θέτει επίσης και θέματα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάλλον τη παρατάς με τρόπο. Σόρυ κιόλας, αλλά αυτό το πράγμα εκτός του ότι δείχνει ότι η ίδια δεν ενδιαφέρεται για τον εαυτό της (άρα γιατί να ενδιαφερθείς εσύ), θέτει επίσης και θέματα υγείας.

Οσο κιάν γουστάρεις την γκόμενα την παρατάς; :hmm: βλέπω κοπέλες που είναι ούφου και απορώ πώς κυκλωφορούν με ΄κάτι άντρακλες:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top