Εφηβική απερισκεψία στο sex

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ειλικρινα δεν καταλαβαινω που βρισκετε το περιεργο σε αυτη τη συμπεριφορα των νεων.και ιδιως των αγοριων.και αναφερομαι στο σεξουαλικο κομματι. θεωρω απολυτα φυσιολογικο ενας 15αρης να καιγεται να κανει σεξ με οσες περισσοτερες μπορει.μια κοπελα να θελει το ιδιο,παλι δεν μου φαινεται παραξενο.η εφηβεια ειναι μια ηλικια οπου ολοι πειραματιζομαστε σε ολα.δεν ειναι μονο θεμα του τι θεωρειται μαγκια.δηλαδη αν δεν θεωρειτο μαγκια το να γα**ς δεν θα το κανανε?βρισκω πιο σωστη μια 15χρονη που εχει παει με 5 15χρονους παρα μια 18χρονη που εχει παει μονο με εναν αλλα 40αρη...ας μην κρυβομαστε οι καιροι αλλαζουνε.ας αλλαξει και ο τροπος που κρινουμε τους αλλους.ας ξεκολλησουμε λιγο απο το τι γινοτανε παλια και ας κρινουμε με τα σημερινα δεδομενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πρεπει δηλαδη να δεχομαστε οτι προσταζουν οι καιροι χωρις να μας νοιαζει αν ειναι σωστο η λαθος, καλο η κακο;.. Κατα την κριση του καθενος βεβαια παντα... Και ασχετα με παρελθον και μελλον.... Απλα αυτο ρε φιλε, εμενα μου φαινετε σαν μια αποβλακωση... Η μαγκια του ανθρωπου ειναι οτι σκευτετε παραπανω απο τα ζωα, μπορει να ελενξει καπως τον ευατο του, εχει καταφερει να στεισει τεραστιες κοινονιες, το να αρχισουμε να λειτουργουμε παλι σαν ζωα που σκευτονται μονο την διαιωνιση (που ουτε και αυτην δεν ολοκληρονουμε, αφου περνουμε μετρα προφυλαξης) δεν ειναι κατι το οπιο τελικος φθειρη τον ανθρωπο;... Εκτος και αν αυτο που θελουμε ειναι να ζησουμε εντελος φυσικα, οποτε ας παρατισουμε σπιτια, αυτοκινιτα, ζεστα ρουχαλακια κλπ και να παμε να ζησουμε σε σπιλιες, να κυνηγαμε για να φαμε λιγο κρεατακι και να μαζευουμε χορτα και φρουτα για να μην ψωφισουμε απο την πεινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Η μαγκια του ανθρωπου ειναι οτι σκευτετε παραπανω απο τα ζωα, μπορει να ελενξει καπως τον ευατο του, εχει καταφερει να στεισει τεραστιες κοινονιες, το να αρχισουμε να λειτουργουμε παλι σαν ζωα που σκευτονται μονο την διαιωνιση (που ουτε και αυτην δεν ολοκληρονουμε, αφου περνουμε μετρα προφυλαξης) δεν ειναι κατι το οπιο τελικος φθειρη τον ανθρωπο;...

θα απαρνηθουμε λοιπον τις σωματικες απολαυσεις για να αποδειξουμε οτι διαφερουμε απο το ζωα?γιατι να μην κανουμε κατι που μας αρεσει?στο κατω κατω δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο?ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που συμβαινει.δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου.

@Εκτος και αν αυτο που θελουμε ειναι να ζησουμε εντελος φυσικα, οποτε ας παρατισουμε σπιτια, αυτοκινιτα, ζεστα ρουχαλακια κλπ και να παμε να ζησουμε σε σπιλιες, να κυνηγαμε για να φαμε λιγο κρεατακι και να μαζευουμε χορτα και φρουτα για να μην ψωφισουμε απο την πεινα...

αυτο που λες πιο πανω μου φαινεται πολυ παρατραβηγμενο. sex ειναι στο κατω κατω. just do it:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εκει ειναι το θεμα ρε συ Flyer, οτι δεν αποτελει πραγματικη απολαυση για τους περισσοτερους, Ουτε σαρκικη ουτε ψυχικη ουτε πνευματικη ουτε τιποτα... Ειναι μονο μια μαγκια, που μετα την μετανιωνουν! Αν καπιος ξερει γιατι το κανει και το φχαριστιετε και δεν το μετανιωνει καπια στιγμη, πολυ καλα κανει! Αλλα οταν τα περισσοτερα παιδια επιδιδονται σε κατι που δεν εχουν ιδεα τι ειναι, νομιζουν οτι ξερουν τα παντα για αυτο, και το κανουν για μαγκια, και στην τελικη μετα απο 2-3 χρονια βλεπουν το παρελθον τους και κλαινε με μαυρο δακρυ (κυριος κοριτσα, αγορια μονο στην περιπτωση που εχουν περασει σε αλλους πειραματισμους που δεν τους εκφραζουν πραγματικα), αυτο δεν ειναι απολαυση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
αν και δεν συμφωνω στο οτι ΔΕΝ αποτελει αληθινη απολαυση για τους περισσοτερους, συμφωνω οτι το να το κανεις και καλα για μαγκια ειναι οντως μαλακια και καποια στιγμη -δεν ξερω αν θα κλαινε με μαυρο δακρυ αλλα- θα το μετανιωσουν. αν και παλι για τους αντρες δεν ξερω.θα μετανιωσει κανεις αν πηγε και με πεντε πιτσιρικες παραπανω?εστω κι αν το εκανε για μαγκια τοτε. δυσκολο μου φαινεται.οι κοπελες παλι μαλλον πιο ευκολα θα το μετανιωσουν. δηλαδη οχι μαλλον.σιγουρα!εδω ολες (οπως λενε οι ιδιες) κρυβουν τον πραγματικο αριθμο αντρων που εχουν παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που έκανα σεξ πρώτη φορά στα 19 είμαι λίγο πίσω?? Πρίν 3 χρόνια που πήγαινα σχολείο ήταν όλα νορμάλ ακόμα..απ'τις 15 συμμαθήτριες μου μόλις 3-4 είχαν κάνει,και άλλες το συζητούσαν απλά. Μια συμμαθήτρια μου έκανε σχέσεις για 1 ΄΄ωρα και πήγαινε με όποιον έβρισκε και όλοι κορίτσια κι αγόρια την δούλευαν. Τα κορίτσια μιλούσαν αρνητικά πίσω απ'την πλάτη της και τα αγόρια την ανάγκαζαν να πηγαίνει στο διευθυντή μια φορά τη βδομάδα τουλάχιστον με τα σχόλια που έκαναν μπροστά της (τσούλα,έχεις πάρει όλη την Πατρα ,κλπ.) Τις άλλες φίλες μου που είχαν ΄σοβαρή σχέση και έκαναν σέξ,απλά τις θεωρούσαμε λιγάκι διαφορετικές αλλά τις σεβόμασταν κιόλας και κυρίως δεν πασχίζαμε να τις μιμηθούμε.
Αλλαξαν τα πράγματα σε 3 χρόνια? Τί να πω?? Οτι όσο παιρνούν τα χρόνια τόσο ξεθωριάζει η ηθική των πατεράδων και των μαμάδων μας? Αρκεί να πώ οτι όταν πήγαινα δημοτικό (πάνε 10χρόνια) φορούσαμε αθλητικές φόρμες κορίτσια-αγόρια και συχνά τρύπιες,και κανείς δε μας κορόιδευε γι'αυτό. Σήμερα τα ξαδέρφια μου ντύνονται σαν γαμπροί και νύφες αντίστοιχα για να πάνε τρίτη και τετάρτη δημοτικού.
Τα παιδιά αυτά δε βιώνουν παιδικότητα, είναι εφτά χρονών και βάζουν λιπ γκλός και μανό στα νύχια. Είναι ζήτημα χρόνου να θέλουν και γκόμενο!!
Περνάμε σταδιακά απ'τον συντηρητισμό των γονιών μας στο άλλο άκρο. Να δείτε πως όταν φτάσει στο απροχώρητο θα γυρίσουμε ξανά στον συντηρητισμό. Απ'το κακό στο χειρότερο δηλαδή.
Τεσπα,όταν οι γονείς δεν έχουν καλλιέργεια μαθαίνουν στο παιδί να το παίζει γκόμενος-α απ'τα 12.
Όταν οι γονείς έχουν εγκεφαλικά κύτταρα μαθαίνουν στο παιδί να είναι μεν ευπαρουσίαστο,αλλά να σκέφτεται δε.
Οι γονείς όμως ποτέ δε θα έχουν εγκεφαλικά κύτταρα,γιατί ο συνήθης ύποπτος (σύστημα) δεν φροντίζει -απο συμφέρον -ν'αποκτήσουν,
aka ''είσαι λολίτα είσαι in,κι αν σκέφτεσαι είσαι ξενέρα''.
Θα δούμε όλοι που θα καταλήξει. Ενδιαφέρον post πάντως.
Είναι πάντα θετικό που υπάρχουν 17 χρονοι με κριτική σκέψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
συμφωνώ κι επαυξάνω ποτέξανά μου ! :clapup:
Κρόνε μου κι από μένα έχεις συγχαρητήρια που σκεφτεσαι έτσι...:)
μακάρι να σκεφτόταν έτσι όλοι οι έφηβοι...:(
καλώς ή κακώς ο ξάδερφος και η αδερφή μου είναι τώρα 15 χρονών.Η μεν αδερφή μου,ούτε που σκέφτεται να κάνει σχέση και σκέφτεται σαν τον Κρόνο,όπως σκεφτόμουν κ γω σε κείνη την ηλικία...
Ο ξάδερφός μου,θεωρείται από τα πολύ ωραία αγόρια της ηλικίας του,έδωσε το πρώτο του φιλί στο δημοτικό κι εδώ κι ένα χρόνο έχει ολοκληρωμένες σχέσεις.. :worry: συγνώμη ρε παιδιά αλλά είναι φυσιολογικό αυτο??? μη με τρελαίνετε δηλαδή!!!!
εγώ τον κράζω αλλά με λέει γριά και..:redface: (:worry:μην πω τι άλλο) κι ότι ζηλεύω που δεν ήμουν και γω πεταχτούλα και δεν έκανα έτσι...:P ήμαρτον χαχαχαχα :D τι άλλο θα ακούσουμε δηλαδή?
Γεια σου ρε Κρόνε! ωραίο θέμα πάντως,όντως.καιρός να προβληματιστούμε για τον ξεπεσμό της κοινωνίας μας και να σκεφτούμε σε τι μα ΤΙ κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
δηλαδη συγνωμη! το σεξ ειναι αμαρτια?ειναι καποια αισχρη και ακολαστη πραξη?να καουμε στην κολαση τοτε!τι να το κανεις στα 15 τι στα 30. κι εγω που το εκανα πρωτη φορα σχετκα μικρος ειναι τοσο τρομερο? μια χαρα νορμαλ ανθρωπος ειμαι.ουτε για μαγκια το εκανα ουτε για να πουλησω μουρη.απλα μου αρεσει! οπως αρεσει και σε ολους τους ανθρωπους.οσο χρονων και να ειναι.αυτον τον διαχωρισμο στις ηλικιες δεν μπορω να τον καταλαβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top