Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
δεν μπορω να καταλαβω . ολοι ειμαστε με nickname τι φοβοσαστε ?
εξαλλου μια ελευθερη κοινωνια ειμαστε .
πιστεψτε με δεν θα πιασει κανεναν ομοφυλοφιλο/η ο κακος αστυνομικος ( ο μπατσος , το οργανο του κακου κρατους ) δεν θα τον ξυρισει κανενας και δεν θα τον κανει βολτες στις γειτονιες με μια ταμπελα ' ΕΙΜΑΙ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΓΚΕΙ '
ουτε φυσικα θα αρχισουν οι πολιτες να του/ την πετανε αβγα και αλλα ειδους μαναβικης φωναζοντας το γνωστο πλεον συνθημα 'ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ '
ειδατε ? που εισαστε πιο φασιστες και υποκριτες απο εμενα .
να εχετε τα κακαλα να το παραδεχεστε και να ειστε πανω απο ολα υπερηφανοι για αυτο που ειστε . ετσι θα καταφερετε αν θα τα καταφερετε .!
αλλα ετσι ειναι πισω απο ενα ψευτικο ονομα κρυβεστε και φωναζετε νεοελληνες για τα δικαιωματα σας οποια και αν ειναι αυτα μεσα απο διαφορα φορουμ γιατι μεχρι εκει φτανετε . μεχρι εκει μπορειτε . δεν θελετε να σηκωθειτε απο τις ωραιες σας πολυθρονες . ολοι σας λετε : εγω θα το κανω ας το κανουν αλλοι . ας γραψω ενα μηνυμα στο φορουμ για να δειξω ποσο φιλελευθερος ειμαι .
τι αλλο να σας δειξω . ?? πε τε μου ? με ενα ποστ μου με μαυρισατε με διωξατε λες και σας εβρισα δεν ξερω και εγω τι ?
αν μεσα απο ενα φορουμ ανταλλαγης αποψεων εχετε τοσο φασιστικο δογμα και δεν δεχεστε αλλες γνωμες να φανταστω ποσο φασιστες ειστε στην εξω στην ζωης σας που μεσα απο την ιδεολογια της αριστερας και της προοδου κρυβετε ενα μικρο Χιμλερ μεσα σας .
ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ

εγω θα συνεχισω να γραφω ελευθερα τις αποψεις μου οσο και αν μερικους/μερικες δεν σας αρεσει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
δεν μπορω να καταλαβω . ολοι ειμαστε με nickname τι φοβοσαστε ?
εξαλλου μια ελευθερη κοινωνια ειμαστε .
πιστεψτε με δεν θα πιασει κανεναν ομοφυλοφιλο/η ο κακος αστυνομικος ( ο μπατσος , το οργανο του κακου κρατους ) δεν θα τον ξυρισει κανενας και δεν θα τον κανει βολτες στις γειτονιες με μια ταμπελα ' ΕΙΜΑΙ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΓΚΕΙ '
ουτε φυσικα θα αρχισουν οι πολιτες να του/ την πετανε αβγα και αλλα ειδους μαναβικης φωναζοντας το γνωστο πλεον συνθημα 'ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ '
ειδατε ? που εισαστε πιο φασιστες και υποκριτες απο εμενα .
να εχετε τα κακαλα να το παραδεχεστε και να ειστε πανω απο ολα υπερηφανοι για αυτο που ειστε . ετσι θα καταφερετε αν θα τα καταφερετε .!
αλλα ετσι ειναι πισω απο ενα ψευτικο ονομα κρυβεστε και φωναζετε νεοελληνες για τα δικαιωματα σας οποια και αν ειναι αυτα μεσα απο διαφορα φορουμ γιατι μεχρι εκει φτανετε . μεχρι εκει μπορειτε . δεν θελετε να σηκωθειτε απο τις ωραιες σας πολυθρονες . ολοι σας λετε : εγω θα το κανω ας το κανουν αλλοι . ας γραψω ενα μηνυμα στο φορουμ για να δειξω ποσο φιλελευθερος ειμαι .
τι αλλο να σας δειξω . ?? πε τε μου ? με ενα ποστ μου με μαυρισατε με διωξατε λες και σας εβρισα δεν ξερω και εγω τι ?
αν μεσα απο ενα φορουμ ανταλλαγης αποψεων εχετε τοσο φασιστικο δογμα και δεν δεχεστε αλλες γνωμες να φανταστω ποσο φασιστες ειστε στην εξω στην ζωης σας που μεσα απο την ιδεολογια της αριστερας και της προοδου κρυβετε ενα μικρο Χιμλερ μεσα σας .
ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ
Ultra fail το μήνυμά σου.

Ποιος σου είπε ότι το να τάσσομαι υπέρ κάποιας κατάστασης με κάνει και μέρος της ίδιας της κατάστασης; Είναι σαν να μου λες ότι με το να μάχομαι για την ισότητα υπέρ της μαύρης φυλής με καθιστά αυτόματα νέγρο. Give me a break. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
@ΚΟΡΩΝΕΥΣ: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνεις αυτό...Εσενα σου ζήτησε κανεις να αποδείξεις τι και πως,επειδη εκφράζεις κατι διαφορετικο..?

Έχει μάλλον κάποιο λάθος τούτη η ερώτηση, την οποία όσο κι αν τη διαβάζω, δεν παύω να βρίσκω ότι ταυτολογεί. Μήπως θα ήθελες να την επαναδιατυπώσεις σε παρακαλώ; :hmm:

Αυτό τώρα το είδα.

Οι περισσότεροι γενετιστές υποστηρίζουν πως τα gay γονιδια βρίσκονται στα αναμεσα φυλοσυνδετα(Χ),και καποιοι αλλοι σε αυτοσωμικα χρωμοσωματα(αν θυμαμαι καλα,το ογδοο?τελος παντων)Πρωτον,αν η ομοφυλοφιλια επηρεαζεται απο το Χ που εμεις εχουμε ενα,μα οι γυναικες δυο(και δεν εχουν Υ),και δευτερον,δεδομενου οτι αλλα γονιδια εκφραζονται για να παραγουν τεστοστερονη,και αλλα οιστραδιολη(σε Υ τα πρωτα,σε Χ τα δευτερα),και δεδομενου οτι αν ισχυει πως υπερτερει η γενετικη,ενας ομοφυλοφιλος θα υπόκειται στη δραση οιστραδιολης,και μια γυναικα στην τεστοστερονη(ωστε να καθοριζεται η προτιμηση-η πρωτεινη καθοριζει το αποτελεσμα),δε θεωρεις πιθανο οτι διαφορετικη μπορει να ειναι η αιτια που κανει εναν αντρα ομοφυλοφιλο,απο μια γυναικα λεσβία?Η διαφορετικες σε ενα ποσοστό,αν μιλαμε για πλήθος αλλαγών?Αρα δε θα μπορουσε να ειναι ενας πιθανος λογος που δεν ειδες να αντικατοπτριζονται τα πειραματικα αποτελεσματα στις γυναικες?

Μπαινω στο τρυπάκι να παρομοιασω την ομοφυλοφιλια με κατι το βλαβερο,τον καρκινο,απλα και μονο για να καταστήσω σαφες το τι εννοώ,και για κανένα αλλο λογο.Καρκινος ειναι ενα αποτελεσμα αλλοιώσεων,ιδιο σε ολες τις περιπτωσεις,αλλα οι μηχανισμοι που αυτος προκυπτει μπορει να ειναι διαφορετικοι,σωστα?Ποσο μαλλον στην ομοφυλοφιλία,αφου τα γονιδια που καθοριζουν τη σεξουαλικη συμπεριφορα του αντρα και της γυναικας διαφερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
λοιπον . για να τελειωνουμε και να πω και κατι στα σοβαρα για το θεμα το ομοφυλοφιλων και το δικαιωμα τους στο να κανουν γαμο η οπως αλλιως το λετε . ειμαι ΥΠΕΡ του συμφωνου συμβιωσεις για να μπορουν να εχουν τις συνδιαλαγες τους με το κρατος ( κληρονομιες , επιδοματα στην δουλεια κλπ )
ειμαι ΚΑΤΑ το να κανουν οτι θελουν σε μια κοινωνια ετσι οπως το θελουν αυτοι ( υιοθεσιες ελευθεροι να εκφραζουν τα αισθηματα τους) .
λοιπον ζουμε στην ελληνικη κοινωνια που οπως και να το κανουμε δεν το θελει αυτο το να βλεπει ελευθερα τους ομοφυλοφιλους . οποτε πρεπει να προσαρμοστουν αυτοι οι ανθρωποι που ειναι μειοψηφια στην κοινωνια που ζουν ( δεν ειμαστε ολλανδια )
στο φορουμ που γραφουμε , καλος η κακος , ειμαστε μια κοινωνια με τους δικους τις κανονες . σε αυτη λοιπον την κοινωνια οι ομοφυλοφυλοι ειναι δεκτοι να εκφραζονται οπως θελουν . με το να γραφω , λοιπον , με πολλες αντιθεσεις και με πολλες φωνες μεσα σε αυτην την κοινωνια δεν μπορω να γινω δεκτος . αποριπτομαι .
σωστα ? ποσες φορες με εχετε σχολιασει αρνητικα ποσες φορες μου εχουν διαγραψει μηνυματα .
ολα αυτα τι δειχνουν ? οτι για να μπορεσω να σταθω στην κοινωνια αυτην πρεπει να συμβαδισω με τα θελω της . το οτι εγω πιστευω το κραταω για μενα και το δειχνω ως ενα σημειο και το υποστηριζω ως ενα σημειο .
τι συμπερασμα βγαινει ?
πως στην πραγματικη κοινωνια πρεπει οι ομοφυλοφιλοι να συμβαδισουν με τα θελω της κοινωνιας που ζουν και οχι με τα θελω τα δικα τους . ωστε να επιβιωσουν και να ειναι αποδεκτοι απο το συνολο .
αρα λοιπον το πειραμα που εγινε ειναι για εμενα επιτυχημενο . ελπιζω να σας εδειξε το πως αντιδρα μια κοινωνια σε κατι που οι πλειοψηφια αποριπτει .
ελπιζω να με κατανοησατε και συγνωμη αν ειμουν μερικες φορες εριστικος ( οχι οτι θα σταματησω να ειμαι εριστικος - αυτο ειναι το στυλ μου )
αντε καλο βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν μπορω να καταλαβω . ολοι ειμαστε με nickname τι φοβοσαστε ?
εξαλλου μια ελευθερη κοινωνια ειμαστε .
πιστεψτε με δεν θα πιασει κανεναν ομοφυλοφιλο/η ο κακος αστυνομικος ( ο μπατσος , το οργανο του κακου κρατους ) δεν θα τον ξυρισει κανενας και δεν θα τον κανει βολτες στις γειτονιες με μια ταμπελα ' ΕΙΜΑΙ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΓΚΕΙ '
ουτε φυσικα θα αρχισουν οι πολιτες να του/ την πετανε αβγα και αλλα ειδους μαναβικης φωναζοντας το γνωστο πλεον συνθημα 'ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ '


Συγγνώμη, αλλά μας γράφεις επιδεικτικά ή μου φαίνεται;
Όπως είπαμε και πιο πάνω υπάρχουν άτομα που έχουν πει ευθέως τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις, αλλά φαίνεται απ' το ένα αυτί μπαίνει από το άλλο βγαίνει.

Ως εκ τούτου ενημερώνω ότι στο ποστ σου αυτό έχεις ένα από τα ελάχιστα -1 που έχω βάλει ποτέ, όχι για τις απόψεις σου, τις οποίες τις σέβομαι, αλλά δεν τις αποδέχομαι, αλλά για το ότι αρνείσαι να κάνεις διάλογο. Μόλις πιο πάνω έχουμε αναφέρει και εγώ και ο Χάουλας ότι υπάρχουν άτομα που έχουν πει τις προτιμήσεις τους και μας γράφεις κανονικά.


Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα, το παρακάτω απευθύνεται στους υπολοίπους. :P







Πάω να κάνω τίποτα πιο σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Η εικόνα σου Γιώργο αρχίζει και με κάνει να ανησυχώ. :P

ΚΟΡΩΝΕΥΣ: Για την υιοθεσία τα παμε,ειμαι κι εγώ κατά υπό προϋποθέσεις παντα,οπως επίσης και με την προβολή με την μορφή που δινουν σε αυτην τα ΜΜΕ.Και δε θεωρώ τον εαυτό μου απο αυτούς που στο ονομα της προοδευτικότητας τα ισοπεδώνει όλα.Αλλά είναι απάνθρωπο να λες πως ένας ομοφυλόφιλος γενιά δεν πρέπει να εκφράζει τα αισθήματά του.Το οτι είναι gay δεν τον κάνει λιγότερο άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως ένα είναι βέβαιο. Αν θέλει κάποιος να έχει ΟΛΑ τα δικαιώματα (στην πράξη και όχι στους νόμους) στην Ελλάδα του 2010 αρκεί να ειναι :

Γκευ
Πασοκος και
Χακερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πάντως ένα είναι βέβαιο. Αν θέλει κάποιος να έχει ΟΛΑ τα δικαιώματα (στην πράξη και όχι στους νόμους) στην Ελλάδα του 2010 αρκεί να ειναι :

Γκευ
Πασοκος και
Χακερ

[offtopic]

Διάβασε :P

[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1ον..
Χάουλα μιλησες πολυ σοφα,,εχεις πολυ μυαλο τελικα..;)

πιστεψτε με δεν θα πιασει κανεναν ομοφυλοφιλο/η ο κακος αστυνομικος ( ο μπατσος , το οργανο του κακου κρατους ) δεν θα τον ξυρισει κανενας και δεν θα τον κανει βολτες στις γειτονιες με μια ταμπελα ' ΕΙΜΑΙ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΓΚΕΙ '
ουτε φυσικα θα αρχισουν οι πολιτες να του/ την πετανε αβγα και αλλα ειδους μαναβικης φωναζοντας το γνωστο πλεον συνθημα 'ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ '
στην Ελλαδα δεν γινονται αυτα..

στην Αμερικη στις περιοχες των rednecks κλπ φανατικων γινεται μια χαρα.
οπως εδειξα και σε βιντεο απο το top gear σε αλλο ποστ.. που τους κυνηγουσαν να τους σκοτωσουν με τις καραμπινες επειδη ειχαν γραψει πανω στο αυτοκινητο "ζήτω η ομοφυλοφιλια.."

για να μην βαραμε μονο την Ελλαδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση ? εχετε καταλαβει την γνωμη μου για το θεμα η οχι ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ανεξήγητα διαφορετικό? :P
Κάποτε στην Αθήνα του 1973 - 4, κάποιος δηλωμένος ομοφυλόφιλος και αφού με φλέρταρε, μου είχε πει το εξής.
Οι γυναίκες, σε περίπτωση που μείνουν μόνες, δεν έχουν μπορούν να κάνουν κάτι, ενώ οι άνδρες σαφώς και μπορούν, λόγο της ανατομικής διαφοράς που έχουν.
Αυτό απο μόνο του, ως παράδειγμα, κατα την γνώμη μου, καταδεικνύει το πως αντιλαμβάνονται την ανατομία τους οι ομοφυλόφιλοι.
Την αντιλαμβάνονται ως μέσο προς ευχαρίστηση. Ετσι απλά !
Ομως, εδώ αρχίζει να ξεκαθαρίζει λίγο το τοποίο.
Ο τρόπος που επιλέγουν για να εκφράσουν την ευχαρίστηση, είναι φυσιολογικός ή όχι ;
Καμιά αντίρηση, οτι έχουν ευχαρίστηση. Ομως, ο βαθμός, η ένταση, είναι η ίδια ;
Αρκεί να δηλώσουμε, ανεξήγητα διαφορετικό ;
Αραγε, είναι τόσο μυστήριο και ανεξήγητο ;
Αν κάποιος επιλέξει και μυηθεί στο φυσιολογικό, είναι εξηγήσιμο ;
Αν κάποιος επιλέξει, το ακριβώς αντίθετο, είναι ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ;

θα αποτρελαθούμε, εδώ μέσα μου φαίνεται.

Ετσι όπως πάμε ΧΑΟΤΙΚΕ, μου φαίνεται οτι μαζί με την σκουριασμένη πένα μου, θα φάω το μελανοδοχείο και μαζί με αυτά και το αραχνιασμένο ράφι που βρίσκονται απο αμνημονεύτων χρόνων.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το '73 οι άντρες επισης πιστεύαν πως οι γυναίκες είναι μόνο για το σπίτι...Πιστεύαν και πως οι νέγροι είναι ζώα...και πολλά άλλα.

Απέδειξε μου πως οι ομοφυλόφιλοι όντως διαλέγουν αυτο που τους ελκυει,και συζητάμε.

Οχι,δε με ενδιαφέρει προσωπικά τι κάνει ένας ομοφυλόφιλος,και δε θα δοκίμαζα ποτέ,αν χρειάζεται ξεκαθάρισμα κι αυτό.

Η ομοφυλοφιλία δεν ειναι αποδεδειγμενα συνήθειο,ωστε να διαλέγεις πάντα αυτό που θέλεις.Αν ήταν έτσι,θα ηταν ευκολο.Και θα ηταν και λογικο ολοι να διαλεγαν τη γυναικα.Για να ειναι αποδεκτοι,να απολαμβανουν σεβασμο,να κανουν οικογενεια,θα ηταν και για αυτους ευκολοτερο.Και ναι ειναι απολυτα υγιες να εισαι ετεροφυλοφιλος.

Αλλα αν ο αλλος ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ και δεν ενιωσε ποτέ ετσι,τι να κανουμε? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κάποτε στην Αθήνα του 1973 - 4, κάποιος δηλωμένος ομοφυλόφιλος και αφού με φλέρταρε, μου είχε πει το εξής.
Οι γυναίκες, σε περίπτωση που μείνουν μόνες, δεν έχουν μπορούν να κάνουν κάτι, ενώ οι άνδρες σαφώς και μπορούν, λόγο της ανατομικής διαφοράς που έχουν.
Αυτό απο μόνο του, ως παράδειγμα, κατα την γνώμη μου, καταδεικνύει το πως αντιλαμβάνονται την ανατομία τους οι ομοφυλόφιλοι.
Την αντιλαμβάνονται ως μέσο προς ευχαρίστηση. Ετσι απλά !

Τι εννοεί "οι γυναίκες που μείνουν μόνες δεν μπορούν να κάνουν κάτι";
Ενώ οι ετεροφυλόφιλοι άνδρες δεν αντιλαμβάνονται "την ανατομία τους" ως μέσο προς ευχαρίστηση;

Καμιά αντίρηση, οτι έχουν ευχαρίστηση. Ομως, ο βαθμός, η ένταση, είναι η ίδια ;

Σε σχέση με την ετεροφυλοφιλική επαφή; Ποιος ξέρει, και ποιος νοιάζεται; Δεν νομίζω ότι μπορούν να γίνουν συγκρίσεις. Εκτός των άλλων και οι ετεροφυλοφιλικές επαφές διαφέρουν μεταξύ τους, ανάλογα με το άτομο αλλά και τις συνθήκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι εννοεί "οι γυναίκες που μείνουν μόνες δεν μπορούν να κάνουν κάτι";
Ενώ οι ετεροφυλόφιλοι άνδρες δεν αντιλαμβάνονται "την ανατομία τους" ως μέσο προς ευχαρίστηση;
Αναμφίβολα οι γυναίκες διαθέτουν στις παλάμες τους, μοναχά κάποιες απολήξεις ονομαζόμενες "δάχτυλα", οι οποίες σαφώς υστερούν απο την ουσιαστική απόληξη που χαρακτηρίζει τον ΑΝΔΡΑ.
Μήπως θες και να το ζωγραφίσω για να το καταλάβεις ;

Σε σχέση με την ετεροφυλοφιλική επαφή; Ποιος ξέρει, και ποιος νοιάζεται; Δεν νομίζω ότι μπορούν να γίνουν συγκρίσεις. Εκτός των άλλων και οι ετεροφυλοφιλικές επαφές διαφέρουν μεταξύ τους, ανάλογα με το άτομο αλλά και τις συνθήκες.

Ποιος ξέρει, και ποιος νοιάζεται;
ΔΗΛΑΔΗ; Θες να μου πεις οτι δεν νοιάζεσαι για πολλά και το μόνο που σε ενδειαφέρει είναι να παίρνεις θέση υπέρ στο θέμα ;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι γυναικες δεν εχουν και τιποτα σοβαρο να βαλουν σε καμια υποδοχη..γιαυτο και η ομ. τους μενει περισσοτερο στα απεξω και συναισθηματικα στοιχεια

ο ανδρας εχει..
γιαυτο και ειναι πιο εντονη και σοβαρη και η ετεροφυλοφιλια του και η ομοφυλοφιλια του..

ενω οι γυναικες μια θα πανε με γυναικα μια με ανδρα,,και θα λενε οτι ειναι γυναικες..
επιφανειακο σωματικα και μεταβλητο..

εδω δημοσια φιλιουνται γυναικες και λενε οτι γουσταρουν ερωτικα αλλες,,τι λεμε τωρα?
και οι ιδιες οι γυναικες σοκαρονται πολυ με την αδρικη ομ. πραξη,,ενω με τη γυναικια,,οχι και τοσο..


θα πειτε βεβαια,,οτι ειναι λογω κοινωνικων προτυπων και στερεοτυπων,,
αλλα διαφωνω..ειναι θεμα φυσης του αρσενικου και θηλυκου..

ακομα και στη φυση παρατηρηθηκε θηλυκα κοαλα να ερωτοτροπουν μεταξυ τους ψευτικα βασικα για να τραβηξουν τα κοιμισμενα αρσενικα..

ενω δεν ξερω πολλα θηλυκα ανθρωπινα ή αλλα ζωα να ερεθιζονται αν δουνε τον ανδρα τους να κανει ομ, σεξ με εναν αλλον ανδρα..δεν τις τραβαει,,αλλα τις απωθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μαξιμε ανοησίες.

Θελεις να σου περιγράψει τώρα κάποιος πως μπορεί να αυτοικανοποιηθεί μια γυναίκα για να σταματήσεις να επιτίθεσαι στην κοπέλα?Τέλος παντων δε θα το επεκτείνουμε το θέμα στο πως γ******ι με τον εαυτό του ο καθένας οταν δεν έχει συντροφο.Προφανώς το '73 (χρονιά που γεννήθηκε η μάνα μου για να καταλάβεις για τι χάσμα μιλάμε),δεν είχαν ανακαλυφθεί ούτε τα ερωτικά βοηθήματα.

Οσο για την kaleidoskope πρέπει όντως να είναι πολύ χαζή,και δε θα επρεπε να μιλαει.Ειδικά μια τελειόφοιτος Ιατρικής,που μελετα απο πρωτο χερι τις πιο συγχρονες ερευνες,δεν παίζει να έχει άποψη σε θέματα που αφορούν την ανατομία,περίμενε κάποιον άλλο να της εξηγήσει.

Και στην τελικη...εσενα δηλαδη σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ευχαριστηση η δικη τους που τους απαγορευεις το γαμο?Ξερεις τι ειναι τωρα αυτα που λες,δε χρειαζεται να σου πω.Ακομη και ετεροφυλοφιλικα εμεις να νιωθουμε το 100%,κι αυτος ομοφυλοφιλικα να νιωθει το 90% σε σχεση με εμας,αν ετεροφιλοφιλικα εκεινος νιωθει 5%,τοτε γιατι να γινει ετεροφιλοφιλος? Θεε μου.


οι γυναικες δεν εχουν και τιποτα σοβαρο να βαλουν σε καμια υποδοχη..γιαυτο και η ομ. τους μενει περισσοτερο στα απεξω και συναισθηματικα στοιχεια

ο ανδρας εχει..
γιαυτο και ειναι πιο εντονη και σοβαρη και η ετεροφυλοφιλια του και η ομοφυλοφιλια του..

ενω οι γυναικες μια θα πανε με γυναικα μια με ανδρα,,και θα λενε οτι ειναι γυναικες..
επιφανειακο σωματικα και μεταβλητο..

εδω δημοσια φιλιουνται γυναικες και λενε οτι γουσταρουν ερωτικα αλλες,,τι λεμε τωρα?
και οι ιδιες οι γυναικες σοκαρονται πολυ με την αδρικη ομ. πραξη,,ενω με τη γυναικια,,οχι και τοσο..


θα πειτε βεβαια,,οτι ειναι λογω κοινωνικων προτυπων και στερεοτυπων,,
αλλα διαφωνω..ειναι θεμα φυσης του αρσενικου και θηλυκου..

ακομα και στη φυση παρατηρηθηκε θηλυκα κοαλα να ερωτοτροπουν μεταξυ τους ψευτικα βασικα για να τραβηξουν τα κοιμισμενα αρσενικα..

ενω δεν ξερω πολλα θηλυκα ανθρωπινα ή αλλα ζωα να ερεθιζονται αν δουνε τον ανδρα τους να κανει ομ, σεξ με εναν αλλον ανδρα..δεν τις τραβαει,,αλλα τις απωθει..

Και που το ξερεις?Οπως εσυ μπορει να ερεθιζεσαι αν δεις δυο γυναικες,ισως και μια γυναικα προτιμα να δει δυο αντρες απο δυο γυναικες.Και το οτι υπαρχουν και γυναικες ομοφυλοφιλες,που δεν εχουν να "βαλουν κατι καπου",για μενα δειχνει πως η σεξουαλικη προτιμηση εχει απλα να κανει με το τι πρωτεινες κανουν κουμαντο στον εγκεφαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και που το ξερεις?Οπως εσυ μπορει να ερεθιζεσαι αν δεις δυο γυναικες,ισως και μια γυναικα προτιμα να δει δυο αντρες απο δυο γυναικες.
καλα...ας μιλησουν οι γυναικες εδω ειλικρινα..


δεν είχαν ανακαλυφθεί ούτε τα ερωτικά βοηθήματα.
αγγουρια παντα υπηρχαν..
απλα τοτε οι ανθρωποι κανανε ερωτα περισσοτερο μεταξυ τους παρα με αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
καλα...ας μιλησουν οι γυναικες εδω ειλικρινα..
Κι αυτο να ισχυει ξερεις που το πας?Στο οτι οι γυναικες ειναι οκ να ειναι ομοφυλοφιλες,οι αντρες οχι.Οποτε εγω ξερεις τι σκεφτομαι?Πως απλα εσυ δε μπορεις να δεχτεις τη διαφορετικότητα εκείνων που έχουν το ιδιο φυλο με εσενα.


αγγουρια παντα υπηρχαν..
απλα τοτε οι ανθρωποι κανανε ερωτα περισσοτερο μεταξυ τους παρα με αυτα..

Ναι αλλά αυτό ισχύει και για τους ετεροφυλόφιλους άγγελε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στο οτι οι γυναικες ειναι οκ να ειναι ομοφυλοφιλες,
οχι,,αλλα ειναι πιο ελαφρα..light.. ευμεταβλητα..
και υπαρχουν και μελετες ειδικων σε αυτο.

ενω η ανδρικη ομ. ειναι πιο καθοριστικη ψυχολογικα και κοινωνικα,,και δυσκολο να αλλαξει..σε σχεση με τη γυναικεια..


Ναι αλλά αυτό ισχύει και για τους ετεροφυλόφιλους άγγελε.
δεν διαφωνω.

.τα αγγουρια ειναι για ολους..



και ξαναρωτω κοριτσια..

θα σας αρεσε ποτέ σεξουαλικα,,να δειτε τον ανδρα σας,,να πηδαει ή να πηδιεται απο εναν αλλον ανδρα?για να μιλήσουμε ωμα..

θα συνεχιζατε να εχετε σχεση μαζι του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ειναι πιο ελαφρα..light.. ευμεταβλητα..
η ανδρικη ομ. ειναι πιο καθοριστικη ψυχολογικα και κοινωνικα,,και δυσκολο να αλλαξει..σε σχεση με τη γυναικεια..

Γιατι?

θα σας αρεσε ποτέ σεξουαλικα,,να δειτε τον ανδρα σας,,να πηδαει ή να πηδιεται απο εναν αλλον ανδρα?για να μιλήσουμε ωμα..

Γιατι εμενα θα μου αρεσε να δω τη γυναικα μου με αλλον αντρα?Αυτο τη σημαινει οτι δεν ειμαι ετεροφυλοφιλος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top