Έχετε ερωτευτεί άτομα που "δεν έπρεπε";

Έχετε ερωτευτεί άτομα που "δεν έπρεπε";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Ποτέ! Για ποια/ποιον με περάσατε;

    Ψήφοι: 3 8.6%
  • Ε, κάποιες φορές...

    Ψήφοι: 19 54.3%
  • ...εεε, χμ... μια ζωή το ίδιο λάθος κάνω...

    Ψήφοι: 13 37.1%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Δεν τιθεται θεμα ,κατ' εμε τουλαχιστον ,ανθρωπου ή ζωου...Τα ζωα δεν ερωτευονται ,εχουν ενστικτα;) ....Εκτος αν για σενα ο ερωτας ειναι ενστικτο :/:.Για μενα δεν ειναι....Ειναι συναισθημα ,ισως το ωραιοτερο των συναισθηματων -μαζι με την αγαπη. Και δεν το καταπιεζω....ειμαι ελευθερος ανθρωπος ...Ζω ...ανασαινω...αισθανομαι...ερωτευομαι...ονειρευομαι ελευθερα...αυτο ειναι και το νοημα και η ποιοτητα της ζωης για μενα. ;)

Μιλάς νομίζω εκ του ασφαλούς... Θα ήθελα να σε δω αν θα ήσουν τόσο ελεύθερη αν ερωτευόμσουν τον άντρα της αδελφής σου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μιλάς νομίζω εκ του ασφαλούς... Θα ήθελα να σε δω αν θα ήσουν τόσο ελεύθερη αν ερωτευόμσουν τον άντρα της αδελφής σου...:/:
Ολα Χιμαιλα ειναι μεσα στο παιχνιδι της ζωης....:/:Προσωπικα ,αδελφη δεν εχω....γνωριζεις ομως και γνωριζω οτι και τετοια περιστατικα εχουν καταγραφει...αλλοι .οπως ισως εσυ, εχουν καταπνιξει τα αισθηματα τους ....αλλοι παλι οχι...,εχουν βρει ή οχι ανταποκριση...,υπαρχουν και χειροτερα...αδελφια να ερωτευονται μεταξυ τους ....γι' αυτο λεω ο ερωτας ειναι τυφλος ...χτυπαει οπου βρει...αν μπορεις 'η θελεις να του επιβληθεις το κανεις....αν θελεις να τον ζησεις τον ζεις....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Το ίδιο πράγμα λέμε. Ο έρωτας μεν δε σε ρωτάει για να έρθει, εμείς όμως είμαστε νοήμονες άνθρωποι και αποφασίζουμε τις πράξεις μας με τη λογική.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Το ίδιο πράγμα λέμε. Ο έρωτας μεν δε σε ρωτάει για να έρθει, εμείς όμως είμαστε νοήμονες άνθρωποι και αποφασίζουμε τις πράξεις μας με τη λογική.:)
Οχι δεν λεμε το ιδιο ....οι ερωτευμενοι ανθρωποι λεω εγω αποφασιζουν πολλες φορες με το συναισθημα και οχι με τη λογικη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Οχι δεν λεμε το ιδιο ....οι ερωτευμενοι ανθρωποι λεω εγω αποφασιζουν πολλες φορες με το συναισθημα και οχι με τη λογικη..:)

Δεν είναι λιγότερο ερωτευμένοι αυτοί που σκέφτονται και άλλους ανθρώπους εκτός από τον εαυτό τους...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάει να πει οτι το άτομο αυτό ήταν δεσμευμένο - παντρεμένο.;)
Αυτό διορθώνεται νομίζω. Ειδικά το πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Αυτό διορθώνεται νομίζω. Ειδικά το πρώτο.

Μωρέ μόνο του σπανού γένια δε βγαίνουν, όλα τα άλλα διορθώνονται. Το θέμα είναι να σκεφτόμαστε να μην πληγώνουμε τρίτους που δε φταίνε σε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν είναι λιγότερο ερωτευμένοι αυτοί που σκέφτονται και άλλους ανθρώπους εκτός από τον εαυτό τους...:/:
Ειναι καταπιεσμενοι...:/:Δεν ειπα οτι ειναι λιγοτερο 'η περισσοτερο ερωτευμενοι....αλλωστε για μενα -τουλαχιστον - ο ερωτας δεν μετριεται σε λιγοτερος ή περισσοτερος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Σχεδόν σε όλη την εφηβεία μου, ήμουν ερωτευμένη με τον 8 χρόνια μεγαλύτερο μου αλλά και αρραβωνιασμένο αδερφό του άντρα της αδερφής της μαμάς μου! Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα! :P Πέρα απο κάποια βλέμματα και τα σχετικά δεν έγινε ποτε τίποτα μεταξύ μας φυσικά. Εγώ σαν κοριτσάκι γνώριζα και έβγαινα με άλλα αγοράκια της ηλικίας μου κυρίως αλλά πάντα τον σκεφτόμουν. Όταν παντρευτηκε πριν δυο χρόνια το πήρα βαρυά και δεν πήγα στο γάμο. :P Τώρα έχουν ένα κοριτσάκι και μακάρι να ναι μαζί ευτυχισμένοι και να το χαίρονται! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Nαι...ο έρωτας είναι κάτι το υπέροχο, το μοναδικό.....το ανεπανάληπτο....
Και θεωρώ πολύ τυχερούς τους ανθρώπους που το έχουν βιώσει.....

Παρ' όλα αυτά, αν και θεωρώ τον εαυτό μου ανοιχτή και σίγουρα όχι πουριτανή :P θεωρώ ότι όσο υπέροχος κι αν είναι, σε ορισμένες περιπτώσεις το θεωρώ τσιζζζζζζζζζ κακό....
Υπάρχουν κατηγορίες αντρών που για εμένα υπάρχει ένα μεγάλο απαγορεύεται:
1. άντρας κολλητής, αδερφής, ξαδέρφης... Άντρας που ανήκει στο ευρύτερο "οικογενειακό" μου περιβάλλον... Ο λόγος; Αγαπώ αυτά τα άτομα...τα λατρεύω και δεν μπορώ να δω ερωτικά...μα ποτέ...έναν άντρα που έχει επιλέξει η φίλη μου. Είναι σαν να θέλω τον αδερφό μου....no way....

2. άντρας παντρεμένος - σε σχέση.... Πέρα από την ηθική πλευρά, μπαίνεις σε ένα ζευγάρι μπλα μπλα μπλα.... δεν μπορώ με τίποτα να είμαι το δεύτερο πρόσωπο.... Είμαι αρκετά εγωίστρια; ψώνιο; τα θέλω όλα δικά μου; - πες το όπως θέλετε- για να είμαι κάποια που δεν κυκλοφορεί άνετα μαζί του.... που είμαι η σκία του....που πρέπει να τον κρύβω ή να κρύβομαι....που πρέπει να τον μοιράζομαι ...όχι δεν θα πάρω!!!!

Εν ολίγοις...ναι...ο έρωτας είναι υπέροχος, μοναδικός...αλλά δεν μπορώ να επιτρέψω εγώ η ίδια τον εαυτό μου να ερωτευθεί και να παγιδευθεί σε ψυχοφθόρες καταστάσεις όπως οι παραπάνω....και να πληγώσω και άτομα που δεν μου φταίνε για έναν έρωτα.....όσο ανεπανάληπτος κι αν είναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jericho

Νεοφερμένος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ναι. Χωρίς φυσικά να ξέρω ότι δεν έπρεπε. Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, σε κάθε περίπτωση.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raven out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Προσωπικά μου φαίνονται πολύ τρελές οι καταστάσεις που κάποιος/α ερωτεύεται τον/την σύντροφο αδερφού/συγγενή/φίλου. Απλά δεν το κατανοώ. Πιο πολύ σαν σενάριο ταινίας μου φαίνεται.

Από εκεί και πέρα, έχει τύχει να μου αρέσει δεσμευμένος, αλλά δεν έκανα ποτέ κίνηση. Ο λόγος ήταν ότι μου φαινόταν ψυχοφθόρα και αρρωστημένη διαδικασία και επίσης ήξερα ότι, αν άφηνε την σχέση του για να κάνει μαζί μου, ποτέ δεν θα μπορούσα να τον εμπιστευτώ. Βέβαια, αν είχα κάνει κίνηση και είχε γίνει το "μοιραίο" καμία τύψη δεν θα είχα απέναντι στην κοπέλα, καθώς ο λόγος που θα είχαν χωρίσει θα ήταν η ίδια τους η σχέση και όχι το 3ο πρόσωπο. Είμαι ξεκάθαρη στο παραπάνω καθώς έχω δει ανθρώπους που αντιστάθηκαν σθεναρά σε προσεγγίσεις επειδή η σχέση τους ήταν σημαντική για εκείνους, αλλά και ανθρώπους που δεν δίστασαν να κάνουν νέα σχέση ή ακόμα και να απατήσουν (προφανώς οι συγκεκριμένοι είχαν σχέση απλά για να μην είναι μόνοι ή από συνήθεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Εχει συμβει καποιες φορες (αλλα παντα με ασχημη καταληξη:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αμε!!σιγα μην γλιτωνα!!
εχω ερωτευτει τον κολλητο αυτου που με γουσταρε και το χειροτερο αδελφο καποιου που με γουσταρε....με τον πρωτο το κρατησα μεσα μου γιατι ηξερα οτι δεν θα εβγαινε πουθενα και με τον δευτερο τα αισθηματα ηταν αμοιβαια και τα χουμε ακομα...βεβαια υπηρξαν καποιες αντιθεσεις στην αρχη αλλα μετα εξαληφθικαν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos..

Νεοφερμένος

Ο panos.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και τις δύο κοπέλες που έχω ερωτευτεί τις "γούσταρε" ο κολλητός μου!Ναι ναι αυτό θα πει ατυχία....και τελικά ενώ είχα έρθει και με τις δύο πολύ κοντά(ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ :p)λόγο του κολλητού μου δεν προχώρησα με καμία.





(Τρέχω τώρα στο θέμα "Χωρίς εμπειρία" να συνεχίσω να κλαίω την μοίρα μου!!):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Και τις δύο κοπέλες που έχω ερωτευτεί τις "γούσταρε" ο κολλητός μου!
λόγο του κολλητού μου δεν προχώρησα με καμία.
Πάνο, άλλαξε οπωσδήποτε..."κολλητό" γιατί με τούτον εδώ που έχεις κολλήσει, δεν σε βλέπω να +νεις γκομενάκι! :(
Ετούτος κατά πως φαίνεται, και δέντρο να δει με φούστα θα...."γουστάρει"! :eek:

Εκτός κι αν του "κολλητού" σου του πανε πολύ τα ...ΡΟΖ, και το θέμα πάει αλλού αλλά δεν το έχεις (ακόμη) αντιληφθεί!
Οπότε έκανες την τύχη σου, ψώνισες (κολλητό) από σβέρκο, που λένε :laugh:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τά άτομα που ''δεν πρέπει'' είναι τα άτομα που κατα κανόνα μας έλκουν!
Το απαγορευμένο είναι πάντα επιθυμητό!
Αλλά... (Πάντα υπάρχει ένα αλλά που στην περίπτωση των φίλων ειδικά δεν πρέπει να ξεπερνίεται)
γιατί οι φίλοι μένουν όταν όλοι οι άλλοι φεύγουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ναι.Δεν ξέρω το γιατί,αλλά το μάτι μου πέφτει μόνο σε μεγαλύτερους...(17+):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχει τύχει να μου αρέσουν εκατοντάδες άτομα που δεν θα έπρεπε, αλλά το "ερωτευομαι" είναι βαριά λέξη και δεν ταιριάζει σε καμία τέτοια περίπτωση. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι, και η μία φορά που ερωτεύτηκα ίσως να θεωρείται με άτομο που δεν έπρεπε...αλλά μετά από τόσο καιρό νομίζω τα ξεπεράσαμε αυτά τα "τι θα πει ο κόσμος" και "πως θα φαίνεται".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia16

Νεοφερμένος

Η lia16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εχω ερωτευτει καποιν που οντως δεν επρεπε αφηστε πονεμενη ιστορια χωρις αισιο τελος:inlove:
μακαρι απο την αρχη να μην τον ειχα ερωτευτει:redface: με λιγα λογια απαγορευμενη αγαπη/.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top