Πρόεθεση ψήφου εκλογών Μαΐου 2012

Τι θα ψήφιζες αν στις επερχόμενες εκλογές συμμετείχαν τα κόμματα:
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 125)
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 8 6.4%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 25 20.0%
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 14 11.2%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 23 18.4%
  • Οικολόγοι - Πράσινοι

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Άρμα Πολιτών (Γ.Δημαράς)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΕΠΑΜ (Δ. Καζάκης)

    Ψήφοι: 5 4.0%
  • Άλλα κομματα; (Ποιο[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 15 12.0%
  • Λευκό / Άκυρο / Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 8.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα ήθελα να ξέρω εκτός από τον focko ποιος άλλος έβαλε στο ΠΑΣΟΚ και ποιος στην ΝΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα ήθελα να ξέρω εκτός από τον focko ποιος άλλος έβαλε στο ΠΑΣΟΚ και ποιος στην ΝΔ.
Στην πάνω ψηφοφορία έβαλα την χρυσή αυγή :D (φυσικα δε θα ψηφίσω χρυσή αυγή). Δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ όταν αποφασίσω τι θα ψηφίσω θα το αναφέρω στο forum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην πάνω ψηφοφορία έβαλα την χρυσή αυγή :D (φυσικα δε θα ψηφίσω χρυσή αυγή).

Και ετσι βλεπουμε ποσο αξιοπιστη ειναι καθε δημοσκοπιση που γινετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μέσα από μια σειρά ποστ θα λέω γιατί δε θα ψηφίσω κάποια κόμματα στο τέλος αυτή της σειράς μηνυμάτων θα αναφέρω ποιο κόμμα θα ψηφίσω και γιατί

λοιπόν
:clapup:Γιατί δε θα ψηφίσω ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ:clapup:
Τα κόμματα τα θεωρώ δυναμικά για αυτό δε λαμβάνω υπόψη την ιστορία των κομμάτων ως σύνολο αλλά τις ενέργειες και το ιστορικό αυτών που συμμετέχουν σε αυτά. Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας είναι ο Σαμαράς. Ο Σαμαράς ήταν η αιτία που άνοιξαν τα σύνορα και τα αποτελέσματα όλων αυτων τα βιωνουμε ως και σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τσακοφόκε,μήπως να σου κάνουμε και σένα ενα ημερολόγιο να τα λες να ξεσκάς;:P Αλήθεια twitter πως και δεν έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν έχεις twitter? Αφού δεν πατάει κανένας στο page σου στο fb, κάνε twitter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Προς το παρόν η δημοσκόπηση του στεκιού βγάζει πρώτο κόμμα τους Ανεξάρτητους 'Ελληνες. Προς το παρόν κι εγώ Ανεξάρτητους θα ψηφίσω. Και είναι πολύ ελπιδοφόρο που βγαίνουν πρώτοι σε ένα τέτοιο forum που διαπνέεται από εντελώς αντίθετο πνεύμα. Μου φαίνεται τελείως κουφό που βγάζει το στέκι πρώτο κόμμα τους Ανεξάρτητους. Ωραίο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Φοβαμαι πολυ οτι ο Καμμενος τοσο πολυ που φωναζει τωρα ,αν τελικα μπει στη βουλη, θα κανει ενα τεραστιο μοκο και θα ψηφισει 15.000.000 μνημονια. Οι γνωστες τουμπες που εκαναν κι αλλοι για χαρη της πατριδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Φοβαμαι πολυ οτι ο Καμμενος τοσο πολυ που φωναζει τωρα ,αν τελικα μπει στη βουλη, θα κανει ενα τεραστιο μοκο και θα ψηφισει 15.000.000 μνημονια. Οι γνωστες τουμπες που εκαναν κι αλλοι για χαρη της πατριδας.

'Ηδη το πρόγραμμα του λέει ΝΑΙ σε αρκετά σημεία του μνημονίου. Πόσα αρνείται όμως έχει σημασία. Ενώ άλλοι λένε σε όλα ΝΑΙ δουλικά και άλλοι σε όλα ΟΧΙ λαικίζοντας και κοροιδεύοντας. Εγώ τον πιστεύω αυτόν τον άνθρωπο όταν τον ακούω, αν και δεν τον συμπαθώ ως προσωπικότητα μου βγάζει κάτι αλαζονικό και φασιστικό, δείχνει απολύτως ειλικρινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τσακοφόκε,μήπως να σου κάνουμε και σένα ενα ημερολόγιο να τα λες να ξεσκάς;:P Αλήθεια twitter πως και δεν έχεις;

Δεν έχεις twitter? Αφού δεν πατάει κανένας στο page σου στο fb, κάνε twitter.
O Tsakos ως Τσακος έχει page στο tweeter παρόλα αυτα το συγκεκριμένο social network δε μου αρέσει αρκετά ώστε να το χρησιμοποιώ για εκφράζω τις προσωπικες μου πεποιθήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
O Tsakos ως Τσακος έχει page στο tweeter παρόλα αυτα το συγκεκριμένο social network δε μου αρέσει αρκετά ώστε να το χρησιμοποιώ για εκφράζω τις προσωπικες μου πεποιθήσεις.

Περιμένουμε να ακούσουμε ην κριτική του τσάκου για όλα τα κόμματα σε αντίστροφη σειρά από το πιο αντιπαθητικό μέχρι εκείνο που τελικά θα ψηφίσει

Πάντα ο Τσάκος έχει μια τάση να με κάνει να θέλω να πιω και να μεθύσω (έχω να πιω αρκετές μέρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Το ψήνω στις εκλογές να βάλω μέσα στο φακελάκι μια χαρτοπετσέτα με τα χύσια μου.Αν έχετε καμιά καλύτερη ιδέα πείτε,ψάχνω καφρίλες. :P

α) Βρήκες κι εσύ μέρος ρε φίλε να αφήσεις ότι πιό πολύτιμο έχεις, τα αγέννητα παιδιά σου ανάμεσα σε πασόκους και νεοδημοκράτες... Φύλα τα για κανα ωάριο σε καμιά δεκαετία και μπορεί να χουν καλύτερη μέρα.

β) Μην ερεθιστείς εκείνη τη μέρα, δε μας συμφέρει να υπάρχουν άκυρα. Ψήφισε κάτι έστω και τελειώνεις μετά, πίσω από το παραβάν παρέα με καμιά ομορφούλα δικαστική αντιπρόσωπο. (όχι μέσα της, γιατί μετά σε περιμένει κάτι χειρότερο από το μνημόνιο):whistle:

γ) Το σπέρμα είναι μη αποδοτικό. Ξεραίνεται σχετικά γρήγορα.


Μιλάει το κοκορέτσι. Και του λεγα του φάδερ, μη το πουμώνεις στο πιπέρι ρε άτιμε, με πιάνουν παραισθήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γ) Το σπέρμα είναι μη αποδοτικό. Ξεραίνεται σχετικά γρήγορα.

σωστα
το καλυτερα αποδοτκο ειναι

κατι που βγαζει λαδιλα συνεχεια,οπως το σαλαμι


για να χαλασει και αλλες ψηφους στην καλπη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γιατί δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ

Συγκρίνοντας τους πολτικούς αρχηγούς των δύο μεγάλων κομμάτων οι οποίοι υπηρέτησαν από ίδιες θέσεις σε διαφορετικές στιγμές θεωρώ τον Βενιζέλο πιο σωστό και αν πηγαινε η ψήφος μου σε ένα από τα 2 μεγάλα κόμματα που πήγαινε ως και φέτος θα ψηφιζα Βενιζέλο. Ο Σαμαράς έκανε πολλά πράγματα που δε μου άρεσαν (διώχνοτας π.χ. την Μπακογιάννη επειδή η ίδια ψήφισε υπέρ του Μνημονίου αργότερα ψήφισε ο ίδιος. Θεωρώ ότι ο Σαμαράς δε δρα ούτε με το συμφέρον του κόμματος ούτε της Ελλάδα αλλά για προσωπικό του.

Ο Βενιζέλος αν και δεν το σύμφερε έγινε υπουργός οικονομικών την στιγμή που κανένας δεν ήθελε να διαδεχτεί τον Παπακωνσταντίνου .

Ο λόγος που δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ είναι ο Λοβέρδος ο οποίος κακά τα ψεματα σε περίπτωση που βγει θα παραμείνει υπουργος υγείας. Ο Λοβέρδος με τις μεταρυθμίσεις που έκανε συνολικά και κυρίως με τον ΕΟΠΥΥ πιστεύω ότι έβλαψε παρά έκανε καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γιατί δεν θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ

Δε γιορτάζω σήμερα :redface: Γιορτάζω την Δευτέρα έκανα ένα λάθος κατά την εγγραφή μου στο forum ευχαριστώ για τις έυχές όλους.:D:D:D:D:D:D

Γιορτάζω σήμερα. Γιατί έκανες ένα λάθος κατά την προσέλευσή σου στις κάλπες και το κατάλαβες έστω κι αργά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατί δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ

Συγκρίνοντας τους πολτικούς αρχηγούς των δύο μεγάλων κομμάτων οι οποίοι υπηρέτησαν από ίδιες θέσεις σε διαφορετικές στιγμές θεωρώ τον Βενιζέλο πιο σωστό και αν πηγαινε η ψήφος μου σε ένα από τα 2 μεγάλα κόμματα που πήγαινε ως και φέτος θα ψηφιζα Βενιζέλο. Ο Σαμαράς έκανε πολλά πράγματα που δε μου άρεσαν (διώχνοτας π.χ. την Μπακογιάννη επειδή η ίδια ψήφισε υπέρ του Μνημονίου αργότερα ψήφισε ο ίδιος. Θεωρώ ότι ο Σαμαράς δε δρα ούτε με το συμφέρον του κόμματος ούτε της Ελλάδα αλλά για προσωπικό του.

Ο Βενιζέλος αν και δεν το σύμφερε έγινε υπουργός οικονομικών την στιγμή που κανένας δεν ήθελε να διαδεχτεί τον Παπακωνσταντίνου .

Ο λόγος που δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ είναι ο Λοβέρδος ο οποίος κακά τα ψεματα σε περίπτωση που βγει θα παραμείνει υπουργος υγείας. Ο Λοβέρδος με τις μεταρυθμίσεις που έκανε συνολικά και κυρίως με τον ΕΟΠΥΥ πιστεύω ότι έβλαψε παρά έκανε καλό.

:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑχαχαχαχαΧΑχαχαχα0χα0χαχα0χ0αχ0αχ0αχ0αχ0αχ0αχ0α0χα

Πραγματικά ο συλλογισμός σου είναι τόσο αστείος που νομίζω ότι το κάνεις επίτηδες για να γελάω που και που. :giveup:

Τουλάχιστον δεν θα ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ (αν και φοβάμαι ότι θα ψηφίσεις ΔΗΜΑΡ, το νέο ΠΑΣΟΚ για να περάσει τα μνημόνια, έτοιμο σε έχω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αποσύρω την πρόθεσή μου να ψηφίσω Φιλ. Συμμαχία του Μάνου. Δε με εκφράζει με βάση το φιλελευθερισμό τον οποίο επιθυμώ. Επιπλέον ο Καζάκης μου φαίνεται πολύ αδύναμος για να μπει στη Βουλή οπότε δε ρισκάρω να φύγει εκτός η ψήφος μου και να αβανταριστούν τα δυο μεγάλα κόμματα πάλι.

Με βλέπω ανάμεσα σε Ανεξάρτητους Έλληνες και ΚΚΕ, με μεγαλύτερη πιθανότητα στους πρώτους. Ναι, ξέρω, δεν είναι τόσο προοδευτικός ο Καμμένος και το ΚΚΕ όσο θέλω, αλλά αν είναι να κάνω μια ιδεολογική θυσία σήμερα για να μη χρειαστεί να κάνουν αύριο πραγματική θυσία τα παιδιά μου, ας την κάνω.

Παραμένω προοδευτικός, αλλά σκοπεύω να παραμείνω και ελεύθερος απ' το ζυγό του ΔΝΤ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με βλέπω ανάμεσα σε Ανεξάρτητους Έλληνες και ΚΚΕ, με μεγαλύτερη πιθανότητα στους πρώτους.

Σε αυτό ακριβώς το δίλημμα είμαι και εγώ. Απλά έχω και τον ΣΥΡΙΖΑ στον μυαλό μου, αλλά είναι η τρίτη και πιο απίθανη επιλογή. Ο λόγος που το ΚΚΕ είναι δεύτερο στην δικιά μου επιλογή είναι η Παπαρήγα, η οποία πρέπει να πάρει πόδι καθώς δεν εκφράζει ούτε την γενική ιδεολογία της αριστεράς, ούτε έχει τα κότσια να αντισταθεί στο σύστημα, οπότε και έχει αυτήν την παθητική στάση. Σαν κόμμα συμφωνώ πιο πολύ με το ΚΚΕ πάντως. Από την άλλη οι Ανεξάρτητοι Έλληνες φαίνονται δυναμικό αντιμνημόνιο, το οποίο δεν κάθεται παθητικό, και έχει τα κότσια να παλέψει με το σύστημα (ο Καμμένος). Ωστόσο σε πολλά πράγματα επιφυλάσσομαι (όπως η ιδιωτικοποίηση της εκπαίδευσης η οποία ελπίζω να αλλάξει στο πρόγραμμα και η παραμονή στο ευρώ/ΕΕ). Έχουμε μισό μήνα γεμάτο γεγονότα να παρακολουθήσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε αυτό ακριβώς το δίλημμα είμαι και εγώ. Απλά έχω και τον ΣΥΡΙΖΑ στον μυαλό μου, αλλά είναι η τρίτη και πιο απίθανη επιλογή. Ο λόγος που το ΚΚΕ είναι δεύτερο στην δικιά μου επιλογή είναι η Παπαρήγα, η οποία πρέπει να πάρει πόδι καθώς δεν εκφράζει ούτε την γενική ιδεολογία της αριστεράς, ούτε έχει τα κότσια να αντισταθεί στο σύστημα, οπότε και έχει αυτήν την παθητική στάση. Σαν κόμμα συμφωνώ πιο πολύ με το ΚΚΕ πάντως. Από την άλλη οι Ανεξάρτητοι Έλληνες φαίνονται δυναμικό αντιμνημόνιο, το οποίο δεν κάθεται παθητικό, και έχει τα κότσια να παλέψει με το σύστημα (ο Καμμένος). Ωστόσο σε πολλά πράγματα επιφυλάσσομαι (όπως η ιδιωτικοποίηση της εκπαίδευσης η οποία ελπίζω να αλλάξει στο πρόγραμμα και η παραμονή στο ευρώ/ΕΕ). Έχουμε μισό μήνα γεμάτο γεγονότα να παρακολουθήσουμε :P
:D Δεν χρειάζεται να είσαι δίλημμα. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα ψηφίσουν αυτοί που μόλις συμπληρώσαν το 18 της ηλικίας γιατί δε πρόλαβαν να τους γραφτούν στους εκλογικούς καταλόγους.
Δεν ξέρω αν θα ψηφίσω ΔΗΜΑΡ όταν αποφασισω θα το γράψω στο θέμα μαζί με την επιχειρηματολογία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top