Ο γηραιότερος άνθρωπος απεβίωσε σε ηλικία 116 ετών

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Ο παππούς μου όταν του έλεγαν να προσέχει την υγεία του, να μην πίνει και να μην καπνίζει έλεγε "Τι Σάββατο βράδυ, τι Κυριακή πρωί!". Δε θέλω να ζήσω ως τα βαθειά γεράματα. Καλύτερα λίγα χρόνια και καλά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
συμφωνα με ενα δημοσιευμα που διαβασα και ελεγε οτι μια γυναικα στην Γεωργια ειναι 130 ετων και ειπαν οτι ζητησαν απο το βιβλιο γκινες να παει να το επιβεβαιωσει...αυτα ξερω εγω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Κι ομως κατα την γνωμη μου η αποψη του εχει μια βαση....εαν ειχε παντρευτει θα ειχε πολλα προβληματα και αγχος για να συντηρησει ενα σπιτικο και ολα αυτα μας τρωνε μεσα μας και μας γερνανε γρηγορα...και οχι μονο στους ανδρες αλλα και στις γυναικες οσο και αν ειναι θλιβερο....


Υ.Γ...Παντως αυτος ο ανθρωπος θα πρεπει να ειχε ζησει πολλα απο το 1890 ...σιγουρα:hmm::|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ κρίμα ρε παιδιά που όταν θα είμαι ο γηραιότερος άνθρωπος στον κόσμο δεν θα είναι κανείς από εσάς εδώ να μου κάνει παρέα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πολύ κρίμα ρε παιδιά που όταν θα είμαι ο γηραιότερος άνθρωπος στον κόσμο δεν θα είναι κανείς από εσάς εδώ να μου κάνει παρέα.

Αφού βαριέσαι που βαριέσαι, τουλάχιστον ξεθαψε κανά καλύτερο θέμα
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Έφυγε σήμερα η γηραιότερη Ελληνίδα, Κατερίνα Καρνάρου.


Απίστευτο όταν η πλειοψηφία φεύγει στις ηλικίες των 80 και 90.
 
Τελευταία επεξεργασία:

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Έφυγε σήμερα η γηραιότερη Ελληνίδα, Κατερίνα Καρνάρου.

Τι covid-19 και Μητσοτάκη ρε γατάκια οταν αυτή μεγάλωσε με Ισπανική γρίπη και Βενιζέλο?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Ο Ουκρανός υπερήλικας απέδιδε τη μακροβιότητά του στο γεγονός ότι δεν είχε ποτέ παντρευτεί. «Αν είχα μια γυναίκα, θα ήμουν στον τάφο εδώ και καιρό», έλεγε σε συνέντευξη που είχε παραχωρήσει στο Γαλλικό Πρακτορείο Ειδήσεων πριν από μήνες.

imerisia.gr
Μάθημα ζωής.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.

Στην Γαλλία 31.000 άτομα είναι πάνω από 100 ετών. Τριάντα, μάλιστα 30 φορές περισσότεροι από το 1970!!!!!!!!!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,218 μηνύματα.

Στην Γαλλία 31.000 άτομα είναι πάνω από 100 ετών. Τριάντα, μάλιστα 30 φορές περισσότεροι από το 1970!!!!!!!!!
Δεν με χαροποιεί αυτό, βασικά δεν ξέρω, δεν θα τραβήξω γραμμή στη ζωή κανενός, αλλά αν ήταν να μιλήσω για μένα θα ήθελα σίγουρα να ζήσω ποιοτικά χρόνια κι ας μένουν λίγα από αυτά μπροστά μου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Δεν με χαροποιεί αυτό, βασικά δεν ξέρω, δεν θα τραβήξω γραμμή στη ζωή κανενός, αλλά αν ήταν να μιλήσω για μένα θα ήθελα σίγουρα να ζήσω ποιοτικά χρόνια κι ας μένουν λίγα από αυτά μπροστά μου.
Όταν ζεις τόσα πολλά χρόνια, αυξάνονται πιθανότατα και τα ποιοτικά σου. Χωρίς πολλά ποιοτικά χρόνια δεν μπορείς να φτάσεις τόσο ψηλά.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Δεν με χαροποιεί αυτό, βασικά δεν ξέρω, δεν θα τραβήξω γραμμή στη ζωή κανενός, αλλά αν ήταν να μιλήσω για μένα θα ήθελα σίγουρα να ζήσω ποιοτικά χρόνια κι ας μένουν λίγα από αυτά μπροστά μου.
Εαν ζεις στην Ελλάδα βασικά κατάρρα είναι το να αργήσει υπερβολικά να σε πάρει ο χάρος :P.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Όταν ζεις τόσα πολλά χρόνια, αυξάνονται πιθανότατα και τα ποιοτικά σου. Χωρίς πολλά ποιοτικά χρόνια δεν μπορείς να φτάσεις τόσο ψηλά.
Μπα, δε θα το 'λεγα. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι ανάλογες αυτές οι έννοιες δηλαδή.
Ίσως και να έχεις δίκιο, δεν ξέρω, αλλά δεν το νομίζω. Γιατί αν το καλοσκεφτείς, παράλληλα αυξάνονται και οι πιθανότητες να πεθάνεις μόνος, έχοντας ζήσει πολλές φορές την απώλεια, γιατί οι δικοί σου ίσως φύγουν πιο νωρίς απ' ό,τι εσύ. Άρα, τι να το κάνω αν είναι έτσι;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Μπα, δε θα το 'λεγα. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι ανάλογες αυτές οι έννοιες δηλαδή.
Ίσως και να έχεις δίκιο, δεν ξέρω, αλλά δεν το νομίζω. Γιατί αν το καλοσκεφτείς, παράλληλα αυξάνονται και οι πιθανότητες να πεθάνεις μόνος, έχοντας ζήσει πολλές φορές την απώλεια, γιατί οι δικοί σου ίσως φύγουν πιο νωρίς απ' ό,τι εσύ. Άρα, τι να το κάνω αν είναι έτσι;
Φεύγεις με την ευχαρίστηση ότι έχεις θάψει και όλους τους εχθρούς σου όμως :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top