[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δες κρεμουλα με χρωμα σε φαρμακευτικα. Υπαρχουν κρεμες με χρωμα απο ελαφριες μεχρι πολυ καλυπτικες, εξαρταται τι αναγκες χρειαζεσαι. Και make up το ιδιο, αν κι επιμενω δε χρειαζεται. Χμ..να σου πω, κανε μια βολτα απο Hondos και πες σε μια κοπελια '' μανταμ, εγω τοσα διαθετω. Δες το προσωπακι μου και εξυπηρετησε με σε περικαλω''
Θα σε συμβουλευσουν οι κοπελες κι οσες βολτες κανεις τοσο θα βλεπεις τι σου ταιριαζει. Γενικα το ''καλο'' ειναι σχετικο. Εχω συστησει ''καλα'' σε φιλες, καποια δεν αρεσαν, μου εχουν συστησει ''καλα'', καποια δε μαρεσαν, γι αυτο σου λεω δοκιμαζε και κατι θα βρεις. Ζητα και δειγματακια αν εχουν, αλλα ειναι μερικες πωλητριες που δε δινουν δειγματα και καλα τελειωσαν ενω τα κρατανε για παρτη τους:sly::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Έχετε ακούσει κάτι για το μουρουνέλαιο? Ακουσα πως κάνει καλό σε μαλλια, δέρμα και νύχια.
Βέβαια, κάποιοι είπαν πως ίσως προκαλλεί τριχοφυϊα, ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εχει καμια να προτεινει καποιο προϊον (σε μορφη σπρευ κατα προτιμηση)για προστασια των μαλλιων απτη θερμοτητα??εχω χρησιμοποιησει ενα που ειχε βγαλει η dove αλλα εκανε τα μαλλια μου πολυ λιπαρα!:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
^
Εγώ είχα χρησιμοποιήσει από την L'Oréal ένα,αλλά το βαρέθηκα από ένα σημείο και μετά.

Καλή δουλειά έκανε,αλλά όχι κάτι τρελό που δεν μπορούσα να το πετύχω και μόνη μου or sth.
Ήταν και σε μορφή κρέμας,ενώ θέλω κάτι σε σπρέυ αν υπάρχει όπως λές και εσύ. Δεν έχω βρεί ακόμα, though.
Αν ξέρει κάποια,ας μας πεί. Ευχαριστώ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ψάξε καλύτερα σε κομμωτήρια, για επαγγελματικά προιόντα, και όχι αυτά του εμπορίου. Μπορεί να είναι πιο ακριβούτσικα, αλλά είναι μπέτερ, και θα' χει και σε σπρέυ στάνταρ.

@Μυρτώ, για το λάδωμα που λες, μήπως βάζεις μεγάλη ποσότητα στο μαλλί; Θέλει ελάχιστο μόνο, και στις άκρες, όχι από την ρίζα. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ναι το ξερω μονο στις ακρες βαζω αλλα δεν ξερω παντα τα εκκανε να φαινονται λιπαρα κι απο τη στιγμη που σταματησα να το χρησιμοποιω επανηλθαν!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια παιδια! Θελω να κανω περμαναντ γνωριζω ηδη οτιδηποτε καλο κακου περι αυτου, και το μονο που θελω ειναι;;;; Ενα αξιοπιστο καλο κομμωτηριο με εμπειρους κομμωτες σε Αθηνα κεντρο ή Πειραια...Ακομη καλυτερα σε Σαλαμινα...... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Παιδια παιδια! Θελω να κανω περμαναντ γνωριζω ηδη οτιδηποτε καλο κακου περι αυτου, και το μονο που θελω ειναι;;;; Ενα αξιοπιστο καλο κομμωτηριο με εμπειρους κομμωτες σε Αθηνα κεντρο ή Πειραια...Ακομη καλυτερα σε Σαλαμινα...... :)
Ελευσινα σου κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Χμ...Ελευσινα ε;; Μου πεφτει ειναι η αληθεια λιγο μακρια...Αφου μενω Σαλαμινα! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χμ...Ελευσινα ε;; Μου πεφτει ειναι η αληθεια λιγο μακρια...Αφου μενω Σαλαμινα! :/
Νομιζα ότι είσαι από τη μεριά των Μεγάρων...Και μετά Μέγαρα-Ελευσίνα είναι 25 λεπτά. Ενώ στον Πειραιά μόνο το παρκάρισμα είναι τόσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
μήπως ξέρει καμία κάποια καλή κρέμα / σαπούνι καθαρισμού για τα μαύρα στίγματα;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
μήπως ξέρει καμία κάποια καλή κρέμα / σαπούνι καθαρισμού για τα μαύρα στίγματα;; :hmm:
Δοκίμασε Clearasil...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Δοκίμασε Clearasil...

ευχαριστώ!!:) βασικά αυτό που φοβάμαι είναι μη μου δημιουργήσει περισσότερα όπως έγινε με μια vichy που είχα!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ευχαριστώ!!:) βασικά αυτό που φοβάμαι είναι μη μου δημιουργήσει περισσότερα όπως έγινε με μια vichy που είχα!:/:
Τίποτα! Μπα δε νομίζω, εγώ που τη χρησιμοποιώ τουλάχιστον είναι αρκετά καλή...

Αν δεις πάντως ότι ούτε αυτή σου κάνει, ρώτησε ένα δερματολόγο ποια είναι η κατάλληλη για την επιδερμίδα σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρενακι 13

Νεοφερμένος

Η ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
μαλιστα εχω συνταγουλα απο γιαγιακα,υλικα: 2 κερια μελισσας,μιση κουπα του τσαγιου φυτικο ελαιο(αβοκαντο,αμυγδαλελαιο,σταφυλοκουκουτσελαιο,αναλογα την επιδερμιδα,πουλαν στα φαρμακεια),μιση κουπα ανθονερο,15 σταγονες αιθεριο ελαιο επιλογης,για σπυρακια λεμονι ειναι οτι πρεπει.
λιωνουμε σε μπεν μαρυ το κερι με το ελαιο,σε αλλο σκευος το ανθονερο απλα να ζεσταθει.οταν ερθουν σε θερμοκρασια δωματιου,αφου κρυωσουν δλδ,ριχνουμε σταγονα-σταγονα το υγρο στο λαδι-κερι,και το χτυπαμε με μιξερακι του φραπε,γινεται μια ασπρη κρεμα,οταν τελειωσουμε ριχνουμε το αιθεριο ελαιο κι ειναι ετοιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
εμένα με βόλεψε πολύ το clean n clear πάντως... πολλοι λενε οτι δεν κάνει δουλεια αλλα σε μενα εκανε θαυματα!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Τίποτα! Μπα δε νομίζω, εγώ που τη χρησιμοποιώ τουλάχιστον είναι αρκετά καλή...

Αν δεις πάντως ότι ούτε αυτή σου κάνει, ρώτησε ένα δερματολόγο ποια είναι η κατάλληλη για την επιδερμίδα σου :)

μαλιστα εχω συνταγουλα απο γιαγιακα,υλικα: 2 κερια μελισσας,μιση κουπα του τσαγιου φυτικο ελαιο(αβοκαντο,αμυγδαλελαιο,σταφυλοκουκουτσελαιο,αναλογα την επιδερμιδα,πουλαν στα φαρμακεια),μιση κουπα ανθονερο,15 σταγονες αιθεριο ελαιο επιλογης,για σπυρακια λεμονι ειναι οτι πρεπει.
λιωνουμε σε μπεν μαρυ το κερι με το ελαιο,σε αλλο σκευος το ανθονερο απλα να ζεσταθει.οταν ερθουν σε θερμοκρασια δωματιου,αφου κρυωσουν δλδ,ριχνουμε σταγονα-σταγονα το υγρο στο λαδι-κερι,και το χτυπαμε με μιξερακι του φραπε,γινεται μια ασπρη κρεμα,οταν τελειωσουμε ριχνουμε το αιθεριο ελαιο κι ειναι ετοιμη.

εμένα με βόλεψε πολύ το clean n clear πάντως... πολλοι λενε οτι δεν κάνει δουλεια αλλα σε μενα εκανε θαυματα!! ;)

ευχαριστώωωωωωω! :D τη σπιτική συνταγή θα τη φτιάξω, μήπως καταφέρω να αποφύγω τη λύση της κρέμας αλλιώς θα πάρω κάποια απ'αυτές που αναφέρατε! ιδιαίτερα για την claerasil είχα ακούσει ότι είναι πολύ αποτελεσματική!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχω ένα τζελ clerasil και δεν μ΄αρεσε καθολου. Απλα μου έκανε το δέρμα ΠΟΛΥ ξηρό και δεν καθάριζε καθόλου. Συμφωνώ για το Clean and Clear (ενα πράσινο με μπιλάκια μέσα) ότι βοηθάει πολύ. Ειδικά άμα κάνεις και έναν καθαρισμό μόνη σου μια φορά το μήνα (κάθεσαι πάνω από νερό που βράζει να ανοίξουν οι πόροι και μετά πιέζεις να βγει το σμηγμα) και τις υπόλοιπες μέρες βάζεις clean and clear, το δέρμα θα είναι μιά χαρά. Τουλάχιστον σε μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εχω ένα τζελ clerasil και δεν μ΄αρεσε καθολου. Απλα μου έκανε το δέρμα ΠΟΛΥ ξηρό και δεν καθάριζε καθόλου. Συμφωνώ για το Clean and Clear (ενα πράσινο με μπιλάκια μέσα) ότι βοηθάει πολύ. Ειδικά άμα κάνεις και έναν καθαρισμό μόνη σου μια φορά το μήνα (κάθεσαι πάνω από νερό που βράζει να ανοίξουν οι πόροι και μετά πιέζεις να βγει το σμηγμα) και τις υπόλοιπες μέρες βάζεις clean and clear, το δέρμα θα είναι μιά χαρά. Τουλάχιστον σε μένα.

ρε συ να σε ρωτήσω...μετά από το προϊόν με τα μπιλάκια πρέπει να βάλω κι ενυδατική έτσι; ή όχι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
εχει καμια να προτεινει καποιο προϊον (σε μορφη σπρευ κατα προτιμηση)για προστασια των μαλλιων απτη θερμοτητα??εχω χρησιμοποιησει ενα που ειχε βγαλει η dove αλλα εκανε τα μαλλια μου πολυ λιπαρα!
μπορεί να απαντάω λίγο αργά αλλά μια που το είδα είπα να πω κι εγώ τη γνώμη μου...εγώ χρησιμοποιώ ένα της syosss heat protect λέγεται...είναι σε μορφή σπρέι και πολύ καλά και δεν κάνει και ένα σκασμό λεφτά...δεν θυμάμαι τώρα πόσο ακριβώς το είχα πάρει αλλά σίγουρα κάτω από 10 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top