Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

MasterMe

Νεοφερμένος

Ο MasterMe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θεωρώ "αδιέξοδη" μια σχέση ηλικιακής διαφοράς πάνω απο 6-7 χρόνια, φυσικά αν πηγαίνουν για κάτι σοβαρό που θέλουν να ευδοκιμήσει...διότι αν πρόκειται απλώς για ανταλλάγη εμπειριών, κ κάτι που ξεκινούν και οι 2 γνώριζοντας τι ζητούν και που θέλουν να οδηγηθεί τότε κανένα ηλικίακο όριο δεν θεωρώ εμπόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ο ΜasterME εκφράζει μια σωστή και αντικειμενική άποψη.;) Ωστόσο, όσοι είναι οι άνθρωποι τόσες είναι και οι απόψεις γιανκάποια υποκειμενικά θέματα, όπως οι σχέσεις. Μια σχέση με ένα νεότερο άνθρωπο συνεπάγεται πολλές θυσίες απ' την πλευρά του ατόμου με τη μεγαλύτερη ηλικία. Μια πολύ καλή μου φίλη (35 χρονών κι αυτή) τα έχει με έναν νέο άντρα 22 ετών. Μου τον έχει γνωρίσει, μου τα λέει και παρακολουθώ από κοντά την κατάσταση ως ουδέτερος παρατηρητής. Ε, για να τον κρατάει κοντά της τον άνθρωπο αυτό έχει φτύσει αίμα. Το δάκρυ που έχει χύσει ξεπερνάει και τις βροχοπτώσεις του Λονδίνου. Τι χαρτζιλίκι του δίνει, πόσες εργασίες του έχει κάνει για τη σχολή του, για να μην πάω και στα πιο προσωπικά θέματα ....... Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω;Πόσα βράδια έχω ξενυχτήσει παρηγορώντας την, περιττό να σας πω. Δεν λέω, καλό το παλικάρι, αλλά πώς να το κάνουμε; Μια τριανταπεντάχρονη πρέπει να κάνει τεράστια άλματα για να συγχρονιστεί με έναν άντρα 22 ετών και να τον έχει δίπλα της. Καλό είναι, λοιπόν, να δεχόμαστε την ηλικία μας. Έχω, όμως, κι άλλες δύο φίλες που τα πάνε καλά με τους νεότερους συντρόφους τους.
Ακόμα κι αν εγώ νιώθω 18 χρονών, έχω πλήρη επίγνωση ότι δεν είμαι. Βλέπω τα μούτρα μου στον καθρέφτη. Μια κοπέλα 10 - 15 χρόνια μικρότερή μου υπερέχει σαφέστατα στην εμφάνιση έναντι εμού. Να πω τώρα και τη μαύρη την αλήθεια δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με νεότερο, όχι γιατί δεν μου αρέσουν (απεναντίας), αλλά γιατί έχω πλήρη επίγνωση ότι δεν θα τα καταφέρω. Γιατί, λοιπόν, να μπω στη διαδικασία; Καλό είναι να γνωρίζουμε τα όριά μας. Επειδή, λοιπόν, σέβομαι τα όρια και τις αντοχές μου, δεν χρειάστηκε ποτέ να υπερβώ τις δυνάμεις μου. Σέβομαι, βέβαια, κι εγώ τα όρια του άλλου.
Τέλος, η SWEETYMT και όσα κορίτσια είναι στην ηλικία της κάνουν πολύ καλά και συμμετέχουν στο εν λόγω φόρουμ. Έτσι, μπορούν να εκφράσουν τους προβληματισμούς της σ' ένα ασφαλές περιβάλλον. Τα σημερινά παιδιά (και οι έφηβοι) έχουν περισσότερη ωριμότητα απ' όση νομίζουμε εμείς οι ενήλικοι. Έχουν άποψη για την οικονομία, τη θρησκεία, την πολιτική, τις ανθρώπινες σχέσεις , τις νέες τεχνολογίες κ.ά. Με τα ανίψια μου συζητάω για όλα τα θέματα και βλέπω ότι είναι μέσα σε όλα. Στο χρόνια μου, είμαι παιδί της δεκαετίας του 80, όλα ήταν απαγορευμένα. Μας κρατούσαν σε ένα αποστειρωμένο περιβάλλον λέγοντάς μας παραμύθια για ξωτικά, νεράιδες και μάγους. Υπήρχε, όμως, μια υποκρισία. Εξωτερικεύαμε έναν επίπλαστο καθωσπρεπισμό κι όταν ήμασταν μόνες μας (εγώ και οι φίλες μου) όλο για τα αγόρια λέγαμε. Σαφώς και δεν είμαι υπέρ του "όλα επιτρέπονται", αλλά γενικώς είμαι κατά της αυστηρότητας προς τους/τις νέους/ες μας.
Επιτρέψτε μου να αναφέρω κάποια προσωπικά παραδείγματα, που ίσως ακουστούν γλαφυρά.
Όταν η μητέρα μου γέννησε την κατά τρία χρόνια μικρότερη αδερφή μου, μου είπε ότι μας την έφερε ο πελαργός!:D:D:D:D Όταν μάλιστα πήγαινα πρώτη γυμνασίου, ο καθηγητής των αρχαίων ελληνικών (αρχαιολογία κι αυτός, όπως και το μάθημά του, 65 ετών +) μας είχε απαγορεύσει ρητά να καθόμαστε με εκπροσώπους του αντίθετου φίλου. Ε, αυτό δεν ήταν υπερβολικό; Επίσης, όταν πήγαινα στο λύκειο, είχαμε έναν αυστηρό λυκειάρχη που είχε απαγορεύσει το κάπνισμα στο προαύλιο του σχολείου. Ε, κρυβόμασταν στις τουαλέτες (ένα τσιγάρο έχω καπνίσει στη ζωή μου όλο κι όλο, ευτυχώς δεν μου άρεσε κι έτσι δεν το έμαθα). Και ποιο το όφελος; Δεν είμαι υπέρ του καπνίσματος σε νεαρή ηλικία, αλλά τα μέτρα απαγορευτικού τύπου με βρίσκουν καθέτως αντίθετη. Παραήταν αυστηρά τα δεδομένα. Η αυστηρότητα, όμως, εγκλωβίζει το πνεύμα του ανθρώπου.Θεωρώ ότι η παροχή ελευθεριών και η εμπιστοσύνη στους νέους ανθρώπους τους καθιστά ώριμους και ικανούς να αντιμετωπίσουν τη ζωή. Όχι πολλές υποδείξεις και κηρύγματα στους/στις νέους/ες μας! Δεν οδηγούν πουθενά! :clapup: Συγνώμη για τη φλυαρία. Έφαγα σουφλέ γλιστρίδας σήμερα.:P
Ήταν ένα απόσπασμα από το δραματικό μονόλογο "Λυσιστράτης λογοδιάρροια":D:D:D:D:D:
Φιλικά, Λυσιστράτη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι κάθε περίπτωση είναι τελείως διαφορετική και δεν μπορούμε να το γενικεύσουμε...
Η αδερφή μου όταν ήταν 19 ήταν με έναν 30χρονο και τελικα δεν της βγήκε σε καλό..Τώρα που είναι 21 είναι με άλλον ο οποίος είναι πάλι 30 και όλα είναι μια χαρά..!
Εγώ όταν ήμουν 16 γνώρισα έναν που τότε ήταν 24 και απλά μιλήσαμε και 2 χρόνια μετά ξανασυναντηθήκαμε και υπήρξε έλξη και απ'τις δύο πλευρές..
Παίζουν ρόλο πάρα πολλά πράγματα για μια σχέση με μεγάλη διαφορά ηλικίας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι κάθε περίπτωση είναι τελείως διαφορετική και δεν μπορούμε να το γενικεύσουμε...
Η αδερφή μου όταν ήταν 19 ήταν με έναν 30χρονο και τελικα δεν της βγήκε σε καλό..Τώρα που είναι 21 είναι με άλλον ο οποίος είναι πάλι 30 και όλα είναι μια χαρά..!
Εγώ όταν ήμουν 16 γνώρισα έναν που τότε ήταν 24 και απλά μιλήσαμε και 2 χρόνια μετά ξανασυναντηθήκαμε και υπήρξε έλξη και απ'τις δύο πλευρές..
Παίζουν ρόλο πάρα πολλά πράγματα για μια σχέση με μεγάλη διαφορά ηλικίας..

Ναι. Έχεις δίκιο. Είναι πολύ λογική η τοποθέτησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν υπάρχει κανόνας. Όσο εύκολα μπορεί να βαρεθούν δύο συνομίληκοι, το ίδιο συμβαίνει και σε μια σχέση με διαφορά ηλικίας. Αυτό που έχει σημασία είναι ο άνθρωπος. Πως νιώθει, τι έχει όρεξη να κάνει. Έχω φίλες που είναι 10+ χρόνια μικρότερες απ τους συντρόφους τους, και είναι απόλυτα ευτυχισμένες εδώ και πολλά χρόνια. Και αλλες που τα έφτιαξαν με ένα παιδί που ήταν στο +/- 2 και ενώ στην αρχή είχαν τα ίδια ενδιαφέροντα, στη συνέχεια πάτωσε η σχέση.
Μπορεί να είμαι πολύ ρομαντική, όμως πιστεύω πως αν υπάρχουν κοινοί κώδικες αγάπης και επικοινωνίας στο ζευγάρι, όλα καλά πάνε.
Στα bold, σε βρίσκω πολύ σωστή. Με προϋπόθεση να υπάρχει θέληση και υπομονή (για πολλούς και διάφορους λόγους) και από τις δύο πλευρές. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ενταξει παιδια οπως το βλεπει κανεις... Εδω την προσωπικη αποψη εκφραζει ο καθε ενας... Αλλοι συμφωνουν αλλοι οχι... Εμενα δεν μου αρεσει ισως γιατι εχει συμβει σε κοντινο μου ανθρωπο τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μα το θέμα δεν είναι αν συμβαίνει σε κάποιο κοντινό μας πρόσωπο ή όχι (γιατί ξέρω κι εγώ αρκετούς όπως ανέφερα σε προηγούμενη σελίδα), αλλά στις αντιλήψεις του καθενός όπως είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Να πω τώρα και τη μαύρη την αλήθεια δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με νεότερο, όχι γιατί δεν μου αρέσουν (απεναντίας), αλλά γιατί έχω πλήρη επίγνωση ότι δεν θα τα καταφέρω.
?
να μαντεψω πως
δεν θα θες απο εκεινον
μονο αυτο που θα θελει αυτος
απο εσένα;



λολνταξ, κακιεζ

ας σταθω εκει που ηθελα εξ αρχης

Τα σημερινά παιδιά (και οι έφηβοι) έχουν περισσότερη ωριμότητα απ' όση νομίζουμε εμείς οι ενήλικοι. Έχουν άποψη για την οικονομία, τη θρησκεία, την πολιτική, τις ανθρώπινες σχέσεις , τις νέες τεχνολογίες κ.ά.

ναιοντως, τα σημερινά παιδιά (εώς τα 25) έχουν άποψη για τα πάντα Ο_ο
μα για τα παντα

αυτη η αποψη βεβαια, ειναι η σταση απεναντι στα πραγματα του ιντερνετακια
ενα γκουγκλ, διαβασμα τις τρεις πρωτες γραμμες του πρωτου αποτελεσματος
και ...τελος
μια αποψη παγιωθηκε :P

τεσπα, δεν λεω εαν αυτο ειναι καλο ή κακο
αλλωστε εαν δεν εμπιστευεσαι το γκουγκλ, ποιον να εμπιστευθεις; 0.ο

υγ2.
κατι αλλο ξεκινησα να πω μα το ξεχασα
Ο_Ο
πειτε καποιος κατι να θυμηθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ναιοντως, τα σημερινά παιδιά (εώς τα 25) έχουν άποψη για τα πάντα μα για τα παντα
άμα δε, έχει κ ένα μεταπτυχιακό, το κολλάει στον τοίχο, μένει σπίτι
και παίζει το πουλί του όλη μέρα: Masterbation :P







αυτη η αποψη βεβαια, ειναι η σταση απεναντι στα πραγματα του ιντερνετακια
ενα γκουγκλ, διαβασμα τις τρεις πρωτες γραμμες του πρωτου αποτελεσματος
και ...τελος
μια αποψη παγιωθηκε :P
how lame? :/:
αν κ "γουατέβερ γουόρκς" που λεγε κι η γιαγιά μου,
πχ διαβάζεις το κονκλούζιον σε ένα αμπστρακτ,
και όχι όλο το πείραμα (:redface:)
(υπάρχουν abstr. που μόνο η μεθοδολογία
είναι 50 πυκνογραμμένες σελίδες, γάμα τα με bold κ caps!)
κ μαζί διαβάζεις κι άλλα 20 και έτσι με 3 σειρές από 20 πηγούλες
είσαι king of the jules και prince of the augusts. :confused::P

αλλά αυτό δεν είναι πια ένα αποτέλεσμα
αλλά 21. :P:P:P



τεσπα, δεν λεω εαν αυτο ειναι καλο ή κακο
πας δια της βλακείου οδού.:confused:



αλλωστε εαν δεν εμπιστευεσαι το γκουγκλ, ποιον να εμπιστευθεις;
τον εποτέ?











πειτε καποιος κατι να θυμηθω
"Ω κοινόν αυτάδελφον Ισμήνης κάρα". :confused:


σχέσεις με διαφορά ηλικίας
Το πρόβλημα ξεκινάει όχι από το age gap
αλλά απο το ότι σας μεγάλωσαν σαν όμορφες σπάνιες πριγκίπισσες
σε ένα κόσμο που σας θέλει μικρά ελεεινά πορνίδια...

με αυτή τη Ρεμπ-λογική πατάς ένα γκουγκλ,
κάνεις τη μινι στατιστική σου,
και αποφασίζεις αν η σχέση σου με τον κατα χ χρόνια older,
τραβάει ή το κορδόνι σχίζεται.

μη φτάσουμε και στο άλλο άκρο όμως, mediagoogleophobia.


κ κάτι για σπάσιμο της μονοτονίας του θρεντακίου:
Πού πήγαν εκείνα τα φιλιά που η καρδιά σου χτυπάει σαν ταμπούρλο
πριν ακόμα ακουμπήσουν τα χείλη;
Που πήγαν οι αγκαλιές που το κεφάλι της φτάνει κάτω απ'το σαγόνι του
και τα κορμιά τους κλείνουνε σαν παζλ;

που μωρέ?

διαφορά ηλικίας και κούμαρα :mad:


υγ. Mερικές δεν βγαίνουν ραντεβού απο το πρώτο σέξ. Κακώς. :hmm:
υγ2. επίσης στις σχέσεις με διαφορά ηλικίας μπορεί ο μεγαλύτερος
να τονίσει στην παιδούλα το μάθε τέχνη κι άστηνε, κι όταν πεινάσεις πιάστη μου.
Δείχνει με αυτόν τον τρόπο ότι νοιάζεται για την πρόοδο της και αν τυχόν
πάρει το πούλο από την τέχνη τουλαχ. να μη μείνει ανικανοποίητη. :D

υγτατρίαμου. δε θυμάμαι, αποσβολώθηκα με τα τέτοια μου. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πού πήγαν εκείνα τα φιλιά που η καρδιά σου χτυπάει σαν ταμπούρλο
πριν ακόμα ακουμπήσουν τα χείλη;
Που πήγαν οι αγκαλιές που το κεφάλι της φτάνει κάτω απ'το σαγόνι του
και τα κορμιά τους κλείνουνε σαν παζλ;

που μωρέ?
διαφορά ηλικίας και κούμαρα :mad:

Πολύ ρομαντικό, μπράβο.... :)
Να τα έγραφαν όλοι έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πολύ ρομαντικό, μπράβο.... :)
Να τα έγραφαν όλοι έτσι..



ναι, ειναι μαγευτικος, και φαντασου, ολα τα γραφει με μονο το ενα χερι στο πληκτρολογιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
?
να μαντεψω πως
δεν θα θες απο εκεινον
μονο αυτο που θα θελει αυτος
απο εσένα;

Αφενός το τι θέλω από έναν άντρα είναι προσωπικό, αφετέρου βάζω σε προτεραιότητα την ανθρώπινη επικοινωνία και την ψυχική προσέγγιση και ύστερα την εμφάνιση και όλα τα άλλα. Εγώ είχα την ειλικρίνεια και την αυτεπίγνωση να δηλώσω τα όριά μου. Κάποιες γυναίκες στην ηλικία μου (είμαι 35), όμως, στύβουν την ψυχή τους να υποστηρίξουν σχέσεις με 10 χρόνια μικρότερους άντρες ενώ δεν το αντέχουν. Τις ενδιαφέρει μόνο να κάνουν εντύπωση. Ε, εμένα αυτό δεν με ενδιαφέρει. Ομολογώ ότι με σοκάρισες λίγο μ' αυτό που είπες.

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Με μικροτερι δεν θα εκανα σχεση(να ξεπερνα τα 10 χρονια).Δεν ειμαι πποριτανη αλλα μονο στην ιδεα οτι οταν εσυ ειχες το πρωτο σου φλερτ ο αλλος ελεγε τις 1ες κανονικες λεξεις του φρικαρω για μεγαλλυτερο δεν με πειραζει τοσο αρκει ουτε αυτη η διαφορα να ξεπερνα τα 10 12 χρονια.ενταξει μια χαρα τα πατε αλλα οταν συζητατε ειναι δυνατον να του λες πως οταν γεννηθηκες βγηκε το πρωτο αλμπουμ της ειμι γουαινχαουζ κι εκεινος να σου λεεει οτι γεννηθηκε μολις τελειωσε το γουντστοκ.Ελεος.Χασμα γενεων

Ρεμπεσκε:Συνοπτικος και σαρκαστικος οπως παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με μικροτερι δεν θα εκανα σχεση(να ξεπερνα τα 10 χρονια).Δεν ειμαι πποριτανη αλλα μονο στην ιδεα οτι οταν εσυ ειχες το πρωτο σου φλερτ ο αλλος ελεγε τις 1ες κανονικες λεξεις του φρικαρω για μεγαλλυτερο δεν με πειραζει τοσο αρκει ουτε αυτη η διαφορα να ξεπερνα τα 10 12 χρονια.ενταξει μια χαρα τα πατε αλλα οταν συζητατε ειναι δυνατον να του λες πως οταν γεννηθηκες βγηκε το πρωτο αλμπουμ της ειμι γουαινχαουζ κι εκεινος να σου λεεει οτι γεννηθηκε μολις τελειωσε το γουντστοκ.Ελεος.Χασμα γενεων

Ρεμπεσκε:Συνοπτικος και σαρκαστικος οπως παντα

Πες τα βρε παιδί μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Με μικρότερο δεν θα εκανα σχεση(τώρα τουλαχιστον όχι, είναι ακόμα πολυ ανωριμα, αλλά ακομα και αν εκανα στο μέλλον θα ηθελα πολυ μικρη διαφορά)!!
Με μεγαλυτερο δεν θα είχα κανένα προβλημα, αλλα να μην ξεπερνάει τα 12 χρόνια διαφορά!!!!Γενικα όμως το καλυτερο πιστευω ειναι να έχετε 5 χρονια διαφορα, αλλά ο αντρας να ειναι ο μεγαλύτερος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αμα σε βαρεσει κατακουτελα η καψουρα δεν κοιτας ουτε ηλικιες ουτε τιποτα....;)....τι να λεμε τωρα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Με μικρότερο δεν θα εκανα σχεση(τώρα τουλαχιστον όχι, είναι ακόμα πολυ ανωριμα

συγνώμη μικρότερο παιδί από 16 ετών που είσαι, μιλάμε για 10 ετών. Δεν παύετε όμως να είστε ΠΑΙΔΙΑ, οπότε ένα τέτοιο ερώτημα δεν σας αφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tina Winchester

Νεοφερμένος

Η Tina Winchester αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν υπάχρει κατάλληλη ηλικεία!Αν αγαπήεις κάποιον και μπορείς να επικοινωνείς αρμονικά μαζί του τότε η ηλικεία είναι απλά νούμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αμα σε βαρεσει κατακουτελα η καψουρα δεν κοιτας ουτε ηλικιες ουτε τιποτα....;)....τι να λεμε τωρα !!
Εεε τι λέμε τώρα! Μπράβο, πες τα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
συγνώμη μικρότερο παιδί από 16 ετών που είσαι, μιλάμε για 10 ετών.

Όταν εννοω μικροτερο εννοω ακόμα και ένα χρόνο μικρότερο..!!Μην σου πω ακομα και συνομιλικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top