Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δεν έχω πάει σε πολλές πόλεις, ωστόσο το χάλι που υπάρχει στην Αθήνα δεν το περίμενα. Πιστεύω πως δεν θα μπορούσα να μείνω εκεί, αν και όλα θέμα συνήθειας είναι. Νευρικοί άνθρωποι, παντού μαυραγορίτες, παντού δυστυχία, καυσαέριο, τσιμέντο και ελάχιστα μέρη που θυμίζουν την άιγλη του παρελθόντος (αλλά και αυτά δυστυχώς έχουν δεχτεί ανθρώπινες παρεμβάσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν έχω πάει σε πολλές πόλεις, ωστόσο το χάλι που υπάρχει στην Αθήνα δεν το περίμενα. Πιστεύω πως δεν θα μπορούσα να μείνω εκεί, αν και όλα θέμα συνήθειας είναι. Νευρικοί άνθρωποι, παντού μαυραγορίτες, παντού δυστυχία, καυσαέριο, τσιμέντο και ελάχιστα μέρη που θυμίζουν την άιγλη του παρελθόντος (αλλά και αυτά δυστυχώς έχουν δεχτεί ανθρώπινες παρεμβάσεις)

Αληθεια ποσες περιοχες της Αθηνας επισκευτηκες? Δεν λεει κανενας οτι ειναι ο επιγειος παραδεισος αλλα δεν ειναι ολα τοσο δυστυχισμενα οσο μας τα περιγραφεις...

Και μαλλον δεν ειναι διοτι 3.700.000 ανθρωποι να ζουσαν δυστυχισμενοι και να μην εφευγαν δυσκολο μου φαινεται

την τσιμεντούπολη->Λάρισα
την χαοτική->Αθήνα (με εξαίρεση πολύ ελάχιστα,μα πάρα πολύ ελάχιστα μέρη)

Η Λαρισα ειναι μια απο τις πιο ωραιες επαρχιακες ''μεγαλουπολεις''

Μη λετε την Αθηνα χαοτικη, οταν πατε σε πραγματικα τεραστιες πολεις ακομα και η Αθηνα θα σας φαινεται μικρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η Λαρισα ειναι μια απο τις πιο ωραιες επαρχιακες ''μεγαλουπολεις''

Μη λετε την Αθηνα χαοτικη, οταν πατε σε πραγματικα τεραστιες πολεις ακομα και η Αθηνα θα σας φαινεται μικρη
καλά και εσύ το παράκανες...:P
Μα μιλάμε για τα ελληνικά δεδομένα, οπότε ναι είναι χαοτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Η Λαρισα ειναι μια απο τις πιο ωραιες επαρχιακες ''μεγαλουπολεις''

Μη λετε την Αθηνα χαοτικη, οταν πατε σε πραγματικα τεραστιες πολεις ακομα και η Αθηνα θα σας φαινεται μικρη
αφού μιλάμε για Ελλάδα.. :P
αλλιώς να έλεγα την Κωνσταντινούπολη χαοτική... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Λοιπον εχουμε, δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αν η Αθηνα θα μπορουσε να καταταχθει στις χειροτερες ελληνικες πολεις, αν λαβουμε κι υποψιν οτι στην ευρωπη θεωρειται απο τις ωραιοτερες. Οι χειροτερες για μενα: Χαλκιδα, λαμια, πυργος, κοζανη, γρεβενα, βεροια, ενω το βραβειο χειροτερης παιρνει η πτολεμαιδα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στον Ταΰγετο θα πήγε ;)
Εννοώ στην Κρήτη σε ποιο βουνό πήγε γιατί η Κρήτη έχει Ψηλορείτη και άντε και Λευκά Όρη.:P
Πάντως ο Ταΰγετος μ'άρεσε όσον αφορά το πράσινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Λοιπον εχουμε, δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αν η Αθηνα θα μπορουσε να καταταχθει στις χειροτερες ελληνικες πολεις, αν λαβουμε κι υποψιν οτι στην ευρωπη θεωρειται απο τις ωραιοτερες.
λολ?

ευρωπαικες πολεις που εχω επισκευθει:
λονδινο, παρισι, νιουκαστλ, οξφορδη, γουινδζορ, ελσινκι, οσλο, μιλανο, γενευη, φρανκφουρτη, αμστερνταμ, τορινο, κουνεο, μονακο, μαδριτη, πουερτο ντε λα κρουζ, μαδειρα, βενετια.

Καμια ουτε καν πλησιαζει την απαισιοτητα της Αθηνας εκτος απο την ελεινη βρομα της βενετιας.

Be that as it may, η αθηνα δεν ειναι ουτε κανα διανοια η χειροτερη ελληνικη πολυ. Η λαμια δεν παλευεται με τη καμια παραδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λοιπον εχουμε, δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αν η Αθηνα θα μπορουσε να καταταχθει στις χειροτερες ελληνικες πολεις, αν λαβουμε κι υποψιν οτι στην ευρωπη θεωρειται απο τις ωραιοτερες. Οι χειροτερες για μενα: Χαλκιδα, λαμια, πυργος, κοζανη, γρεβενα, βεροια, ενω το βραβειο χειροτερης παιρνει η πτολεμαιδα:)

Για την 3η πόλη που είπες συμφωνώ και εγώ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάτρα χτισμένη σε ωραία περιοχή έχοντας όλα τα φόντα να είναι η πιο όμορφη πόλη της Ελλάδας. Δυστυχώς είναι άσχημη πόλη με άθλιους δρόμους, χάλια συγκοινωνίες, χωρίς ταυτότητα, χωρίς συνοχή.

Δε μπορεί π.χ. να μην αναγράφονται οι στάσεις στα λεωφορεία ή στον προαστιακό να μην έχουν φτιάξει καλά ούτε έναν σταθμό, ή να φτιάχνουν ένα δρόμο 1+ χρονο τώρα, + την εγκληματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λοιπον εχουμε, δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αν η Αθηνα θα μπορουσε να καταταχθει στις χειροτερες ελληνικες πολεις, αν λαβουμε κι υποψιν οτι στην ευρωπη θεωρειται απο τις ωραιοτερες. Οι χειροτερες για μενα: Χαλκιδα, λαμια, πυργος, κοζανη, γρεβενα, βεροια, ενω το βραβειο χειροτερης παιρνει η πτολεμαιδα:)
άξιος, μπράβο παιδι μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Κοζάνη η πιο άσχημη και θλιβερή πόλη της χώρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Γιατί τόσο απέχθεια για την Λαμία? Δεν έχω πάει ποτέ, αλλά μου κάνει εντύπωση που το λέτε πολλοί
Οι υπόλοιποι δεν ξέρω γιατί λένε για τη Λαμία, πάντως μιας και την ανέφερα κι εγώ θα σου πω ότι μια φορά μόνο την έχω επισκεφθεί και δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Εντάξει, δεν πρόλαβα να δω τα πάντα, αλλά αυτό που θυμάμαι είναι μια μικρή πλατεία στο κέντρο της πόλης, στενοί ανηφορικοί δρόμοι που καταλήγουν σε αυτήν την πλατεία και ένα χωρίς ουσία κυκλοφοριακό χάος. Μιλάμε οι άνθρωποι πνίγονταν σε μια κουταλιά νερό. Είχαμε μπλοκάρει όλοι γύρω από αυτήν την πλατειούλα. Ό,τι να ναι.
Γενικά πολύ στριμόκωλη πόλη μου φάνηκε. Το κέντρο της τουλάχιστον.

Ενημερωτικά επειδή λέτε πολλοί για Πτολεμαίδα, Κοζάνη, Γρεβενά κτλ ...πρόσφατα διάβασα ότι σε αυτές τις πόλεις και γενικά κυρίως στη Δυτική Μακεδονία έγιναν πρόσφατα μετρήσεις και ανακάλυψαν ότι τα ραδιενεργά στοιχεία έχουν παραμείνει στα ίδια επίπεδα που ήταν και μετά το ατύχημα στο Τσέρνομπιλ το 1986.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
λολ?

ευρωπαικες πολεις που εχω επισκευθει:
λονδινο, παρισι, νιουκαστλ, οξφορδη, γουινδζορ, ελσινκι, οσλο, μιλανο, γενευη, φρανκφουρτη, αμστερνταμ, τορινο, κουνεο, μονακο, μαδριτη, πουερτο ντε λα κρουζ, μαδειρα, βενετια.

Καμια ουτε καν πλησιαζει την απαισιοτητα της Αθηνας εκτος απο την ελεινη βρομα της βενετιας.

Be that as it may, η αθηνα δεν ειναι ουτε κανα διανοια η χειροτερη ελληνικη πολυ. Η λαμια δεν παλευεται με τη καμια παραδειγμα.
κοιτα ειναι λιγο αδικο να συγκρινουμε την αθηνα με τη Μαδειρα, την Οξφορδη ή το Windsor. Ειναι μια μεγαλουπολη κι αντιμετωπιζει προβληματα οπως καθε μεγαλουπολη. Και το Λονδινο εμενα μ αρεσε, παρα πολυ, αλλα κι αυτο εχει βρωμα και εγκληματικοτητα και και και. Ειναι φαινομενα της μεγαλης πολης. Κι εγω εχω παει στο Friedrichshafen, κι ηταν καθαρο, ησυχο και τα λοιπα. Δεν μπαινει σε συγκριση με την μεγαλουπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν έχω πάει σε πολλές.Πάντως η Αθήνα σίγουρα δεν είναι η χειρότερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μην μου την πέσετε όλοι από Καλαμάτα. Αλλά...αίσχος!
Ενώ γνωρίζω καλά παιδιά από εκεί, σε δυο επισκέψεις μου, αποκόμμισα τις χειρότερες εντυπώσεις από αυτή την πόλη.
Αφιλόξενους να τους πω? Να είσαι σε ξενοδοχείο στο λιμάνι, πρώτης κατηγορίας (το οποίο ήταν άδειο), και να σου λένε με αγένεια πως δεν ανοίγουν το parking, να σου λένε πως δεν λειτουργεί το εστιατόριο λόγω εποχής (σεπτέμβριο). :confused: Να πηγαίνεις να φας σε άλλο μαγαζί και να είναι αδιάφοροι να σε εξυπηρετήσουν. Να ψάχνεις ιστορικά μνημεία, (μανιάκι και έτσι) και να έχουν πλήρη άγνοια. Να τηλεφωνείς στην τουριστική αστυνομία και να μην ξέρουν ούτε τα στοιχειώδη. Να μένεις απο τακάκια έξω από την Μεσσήνη, να γυρνάς Καλαμάτα και να στα χρεώνουν χρυσάφι στο συνεργείο, γιατί βλέπουν ξένο αριθμό αυτοκινήτου. Χάλια να το πω...λίγο θα είναι. Τραγικοί σε όλα τους...:mad:
Όσο για την εικόνα της πόλης....τίποτα, μηδέν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν έχω πάει σε πολλές πόλεις, ωστόσο το χάλι που υπάρχει στην Αθήνα δεν το περίμενα. Πιστεύω πως δεν θα μπορούσα να μείνω εκεί, αν και όλα θέμα συνήθειας είναι. Νευρικοί άνθρωποι, παντού μαυραγορίτες, παντού δυστυχία, καυσαέριο, τσιμέντο και ελάχιστα μέρη που θυμίζουν την άιγλη του παρελθόντος (αλλά και αυτά δυστυχώς έχουν δεχτεί ανθρώπινες παρεμβάσεις)

H Αθήνα έχει πολλά ωραία μέρη.Μην κοιτάς μόνο το κέντρο.Πλάκα,Θησείο,Λυκαβηττός,Αναφιώτικα,Σούνιο,Βουλιαγμένη,Βάρκιζα.Τα Προάστια της Ανατολικά( Νέα Μάκρη) Βόρεια ( Εκάλη Πολιτεία) Νότια,Μικρολίμανο,Καστέλλα,Δυτικά προάστια (Περιστέρι,Αιγάλεω) Πάρνηθα,Υμμητός πολλά ωραία μέρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει καμιά πόλη στην Ελλάδα που να μην μ'αρέσει,η κάθε πόλη έχει την δικιά της ξεχωριστή ομορφιά ,μήπως πρέπει να αλλάξουμε τον όνομα του θέματος σε <<ποια είναι η αγαπημένη σας πόλη στην Ελλάδα>>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
με διαφορα κοζανη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
την τσιμεντούπολη->Λάρισα
Η λάρισα είναι υπέροχη πόλη :worry: Δηλαδή αν είναι τσιμεντούπολη η λάρισα η αθήνα τι είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
η αθηνα δεν ειναι τσιμεντουποληηη!!!!!
βασικα ειναι αλλα σε μερικες περιοχες μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top