[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
με κορααλι φορεμα για γαμο,τι βαψιμο θα κανατεάξεσουαρ΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Προσωπικά επειδή δεν είμαι πολύ του μακιγιάζ και των σκιών, θα έκανα ένα πολύ απαλό βάψιμο τύπου ενα μαύρο μολύβι, μαύρη μάσκαρα, κοραλί απόχρωση ρουζ και θα έβαζα ένα ωραίο κοραλί κραγιόν! Για καλοκαίρι και ειδικά για νέα κοπέλα οτιδήποτε περισσότερο το βρίσκω περιττό!

Τώρα για αξεσουάρ νομίζω θα επέλεγα το χρυσό σαν χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Προσωπικά επειδή δεν είμαι πολύ του μακιγιάζ και των σκιών, θα έκανα ένα πολύ απαλό βάψιμο τύπου ενα μαύρο μολύβι, μαύρη μάσκαρα, κοραλί απόχρωση ρουζ και θα έβαζα ένα ωραίο κοραλί κραγιόν! Για καλοκαίρι και ειδικά για νέα κοπέλα οτιδήποτε περισσότερο το βρίσκω περιττό!
Τώρα για αξεσουάρ νομίζω θα επέλεγα το χρυσό σαν χρώμα.

Να ένας άνθρωπος που δεν του αρέσουν οι σκιές. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Να ένας άνθρωπος που δεν του αρέσουν οι σκιές. :look:

:P:P

Δεν μου άρεσαν ποτέ, γι'αυτό και δεν γνωρίζω να τις χρησιμοποιώ κιόλας!
Δεν φοράω ποτέ! Αντίθετα λατρεύω τα κραγιόν!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:P:P
Δεν μου άρεσαν ποτέ, γι'αυτό και δεν γνωρίζω να τις χρησιμοποιώ κιόλας!
Δεν φοράω ποτέ! Αντίθετα λατρεύω τα κραγιόν!:redface:
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ.Το μόνο που φοράω στα μάτια μου είναι μάσκαρα (εμ,στις βλεφαρίδες βασικά) και eyeliner όταν βγαίνω.
Αντιθέτως κραγιόν φοράω,ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.:PΣτο σχολείο βέβαια,δεν μπορώ αλλά βολεύομαι με lip balm από του Κορρέ ένα κόκκινο σκούρο κάπως.:redface:
Μετά βέβαια,με κοιτάνε κάπως έτσι κάποιοι,αλλά χου κερς.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ.Το μόνο που φοράω στα μάτια μου είναι μάσκαρα (εμ,στις βλεφαρίδες βασικά) και eyeliner όταν βγαίνω.
Αντιθέτως κραγιόν φοράω,ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.:PΣτο σχολείο βέβαια,δεν μπορώ αλλά βολεύομαι με lip balm από του Κορρέ ένα κόκκινο σκούρο κάπως.:redface:
Μετά βέβαια,με κοιτάνε κάπως έτσι κάποιοι,αλλά χου κερς.:hehe:

Εμένα γενικά το βάψιμο μου είναι μολύβι, μάσκαρα, ρουζ και ΠΑΝΤΑ κραγιόν!
Αλλά ακόμα και την μάσκαρα το πρωί που ετοιμάζομαι για δουλειά,και είμαι με το ένα μάτι κλειστό :P, βαριέμαι να τη βάζω! Οπότε το σύνηθες είναι μολύβι, ρουζ, κραγιόν! Το καλοκαίρι δε, ούτε καν make up! Δεν μπορώ με τη ζέστη να πασπαλίζομαι!:eek: Το χειμώνα και κυρίως όταν είναι να βγω βράδυ, θα βάλω και λίγο make up! That's all!:P

Αφού όταν βλέπω κοπέλες πρωί, πρωί βαμμένες φουλ αναρωτιέμαι που βρίσκουν την όρεξη και το κουράγιο να ετοιμαστούν! Τι ώρα να ξυπνάνε άραγε? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εμένα γενικά το βάψιμο μου είναι μολύβι, μάσκαρα, ρουζ και ΠΑΝΤΑ κραγιόν!
Αλλά ακόμα και την μάσκαρα το πρωί που ετοιμάζομαι για δουλειά,και είμαι με το ένα μάτι κλειστό :P, βαριέμαι να τη βάζω! Οπότε το σύνηθες είναι μολύβι, ρουζ, κραγιόν! Το καλοκαίρι δε, ούτε καν make up! Δεν μπορώ με τη ζέστη να πασπαλίζομαι!:eek: Το χειμώνα και κυρίως όταν είναι να βγω βράδυ, θα βάλω και λίγο make up! That's all!:P
Αφού όταν βλέπω κοπέλες πρωί, πρωί βαμμένες φουλ αναρωτιέμαι που βρίσκουν την όρεξη και το κουράγιο να ετοιμαστούν! Τι ώρα να ξυπνάνε άραγε? :worry:
Δε χρησιμοποιώ make up,μονάχα πούδρα. Γενικά,δεν έχω βρει κάποιο μέικ απ χωρίς χημικά μέσα και για αυτό δεν ψήνομαι.:P
Το χειμώνα βάζω,κονσίλερ,πούδρα (αν δε βλέπομαι),ρουζ.Μάσκαρα εξαρτάται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Δε χρησιμοποιώ make up,μονάχα πούδρα. Γενικά,δεν έχω βρει κάποιο μέικ απ χωρίς χημικά μέσα και για αυτό δεν ψήνομαι.:P
Το χειμώνα βάζω,κονσίλερ,πούδρα (αν δε βλέπομαι),ρουζ.Μάσκαρα εξαρτάται.:P
Κονσίλερ κάποια στιγμή πριν χρόνια αγόραζα και έβαζα αλλά το έκοψα γιατί δεν έβρισκα το λόγο! :hmm:
Μαύρους κύκλους δεν είχα ποτέ οπότε γιατί να βάλω? Προσφέρει κάτι άλλο που δεν γνωρίζω? :hmm:
Επίσης πούδρα νομίζω είναι περισσότερο για λιπαρά δέρματα (΄έτσι μου είχαν πεί κάποια στιγμή) οποτε αν είναι να βάλω κάτι θα προτιμίσω το Make up!:confused:

Eπίσης σε αυτό το σημείο να πω οτι εχθές αγόρασα το ανεξίτηλο gloss της sephora Και προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη!
Είναι σε μορφή gloss αλλά έχει ματ αποτέλεσμα! Και απο διάρκεια είναι άψογο απ' όσο έχω συμπεράνει μέχρι στιγμής! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
το κονσιλερ ειναι κ για τοπικη καλυψηυ και δινει φωτεινοτητα αν το βαλεις κατω απο τα ματια.

εγω παντως, φαιρυ,, στα 15 δε βαφομουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
το κονσιλερ ειναι κ για τοπικη καλυψηυ και δινει φωτεινοτητα αν το βαλεις κατω απο τα ματια.

εγω παντως, φαιρυ,, στα 15 δε βαφομουν

Eυχαριστώ! Ίσως πάρω ένα να μου βρίσκεται κάποια στιγμή!:P:hmm:

Η αλήθεια είναι οτι στα 15 ούτε εγώ βαφόμουν! Αν θυμάμαι καλα ξεκίνησα το όποιο βάψιμο κάνω μέχρι και σήμερα όντας φοιτήτρια!
Βέβαια οι εποχές αλλάζουν και οι άνθρωποι εξελίσσονται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κοπέλες κανένα makeup για λιπαρό δέρμα έχετε να προτείνετε; Λέω να το παραγγείλω από το internet... (αν μου βρείτε και το site θα ήμουν ευγνώμων :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Eυχαριστώ! Ίσως πάρω ένα να μου βρίσκεται κάποια στιγμή!:P:hmm:

Η αλήθεια είναι οτι στα 15 ούτε εγώ βαφόμουν! Αν θυμάμαι καλα ξεκίνησα το όποιο βάψιμο κάνω μέχρι και σήμερα όντας φοιτήτρια!
Βέβαια οι εποχές αλλάζουν και οι άνθρωποι εξελίσσονται!:P
εχω της essence, καλο κ οικονομικο. 3 ευρω νομιζω

https://www.essence.eu/gr/products/face/cover/e/product/stay-natural-concealer-04/#tab-1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
για κονσιλερ ελεγα σε μια κοπελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
το κονσιλερ ειναι κ για τοπικη καλυψηυ και δινει φωτεινοτητα αν το βαλεις κατω απο τα ματια.
εγω παντως, φαιρυ,, στα 15 δε βαφομουν
Πίστεψέ με ότι δεν έχεις πώς βάφονται 16χρονες τώρα για να μπορείς να θεωρείς αυτό που κάνω εγώ βάψιμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,584 μηνύματα.
Χαζομάρα τους αν βάφονται και γίνονται σα κτερίσματα οι 15χρονες. Ας αφήσουν το βαρύ βάψιμο για πιο "ώριμες" κυρίες που όλο και θα'χουν κάτι να κρύψουν, και οι οποίες στερούνται πλέον τη δροσιά των νιάτων τους που από μόνη της θα αρκούσε για να τις κάνει λαμπερές.
"Loukouma", ταυτίζομαι απόλυτα.:thumbup: Το κραγιόν το α και το ω! Χωρίς αυτό νιώθω... γυμνή. Πάντα μέσα στην τσάντα, μαζί με τα απαραίτητα.
Σκιά σχεδόν ποτέ, αν δεν ξέρει κάποια να τη χειριστεί, "βαραίνει" το βλέμμα και αν δεν γνωρίζει πώς να ταιριάξει τα χρώματα ή να διαλέξει το σωστό, ρισκάρει μεταξύ "δεύτερης"και κακόγουστης εμφάνισης...
Κραγιόν λοιπόν ανυπερθέτως, μολύβι ματιών, ρουζ, άντε και λίγη μάσκαρα..

Κρέμες, υδατικές, θρεπτικές, ματιών, αντηλιακές:Προτιμώ τη Nuxe. Σε επιλεγμένα φαρμακεία. Με καλύπτει απόλυτα προς το παρόν, αν δεν αλλάξει η σύνθέσή τους. Ακολουθεί η Frezyderm.
Για σαπούνι, o cleansing κρεμώδης αφρός (με νερό χρησιμοποιείται), της Apivita. Με ελιά και λεβάντα, για πρόσωπο και μάτια. Απαλός με ευχάριστο διακριτικό άρωμα, δεν ξηραίνει ούτε ερεθίζει (υπ'όψη οτι είμαι αλλεργική και βγάζω εύκολα κοκκινίλες αν με πειράξει κάποιο συστατικό και είχα δοκιμάσει άπειρα)
Τέλος, εννοείται οτι αυτό που ταιριάζει στη δική μου επιδερμίδα, καθόλου δε σημαίνει οτι θα ταίριαζε και σε μια άλλη, έστω και της ίδιας ηλικίας, με τις ίδιες ανάγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαζομάρα τους αν βάφονται και γίνονται σα κτερίσματα οι 15χρονες. Ας αφήσουν το βαρύ βάψιμο για πιο "ώριμες" κυρίες που όλο και θα'χουν κάτι να κρύψουν, και οι οποίες στερούνται πλέον τη δροσιά των νιάτων τους που από μόνη της θα αρκούσε για να τις κάνει λαμπερές.
Το κακό είναι ότι με τόσο βαρύ βάψιμο που κάνουν (και συχνά σε καθημερινή βάση) "χαλάει" το δέρμα.. Δηλαδή σε κάποια χρόνια θα φαίνονται μεγαλύτερες έτσι και αλλιώς μόνο και μόνο γιατί θα έχουν καταστρέψει το πρόσωπο τους. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι με τόσο βαρύ βάψιμο που κάνουν (και συχνά σε καθημερινή βάση) "χαλάει" το δέρμα.. Δηλαδή σε κάποια χρόνια θα φαίνονται μεγαλύτερες έτσι και αλλιώς μόνο και μόνο γιατί θα έχουν καταστρέψει το πρόσωπο τους. :/:
Ο λόγος που είμαι φανατική hater του make up.:P
Alcyone,αυτό της Apivita που χρησιμοποιείς για καθαρισμό,είναι αφρός ή τζελ που κάνει σαπουνάδα;:/:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ο λόγος που είμαι φανατική hater του make up.:P
Alcyone,αυτό της Apivita που χρησιμοποιείς για καθαρισμό,είναι αφρός ή τζελ που κάνει σαπουνάδα;:/:

.

Είναι γαλάκτωμα και έχει παραμπενς. Άμα θες απιβιτα χωρίς, πάρε αυτα με το κίτρο. Αλλιώς κ αυτό καλό είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top