[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γενικά η μάσκαρα όμως από τη στιγμή που την ανοίξεις θεωρητικά έχεις 3-4 μήνες ζωής,είτε σου ξεραθεί είτε όχι.
Το γνωρίζω αυτό. Ωστόσο, εάν δεν έχει τελειώσει το προϊόν, το αποτέλεσμα που δίνει είναι ακόμα καλό και δε σου πειράζει τα μάτια, θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να την πετάξεις μετά από 3-4 μήνες χρήσης. Σαφώς δεν ήταν 'ελαττωματική' η μάσκαρα που πήρα. Απλώς δε μου έκατσε καλά αυτό για μια μάσκαρα την οποία πλήρωσα 30+ €, ενώ δε μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο με άλλες, που κοστίζουν τα μισά λεφτά από αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
ξέρεις κανείς καμία μάσκαρα να δίνει πολυ μάκρος; έχω δοκιμάσει πολλές αλλά δεν βλέπω διαφορα

L'oreal telescopic mascara
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ξέρεις κανείς καμία μάσκαρα να δίνει πολυ μάκρος; έχω δοκιμάσει πολλές αλλά δεν βλέπω διαφορα
Εάν εννοείς μήκος,δες της Maybeline και της Bourjois ειδικά της 2ης.
Το γνωρίζω αυτό. Ωστόσο, εάν δεν έχει τελειώσει το προϊόν, το αποτέλεσμα που δίνει είναι ακόμα καλό και δε σου πειράζει τα μάτια, θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να την πετάξεις μετά από 3-4 μήνες χρήσης. Σαφώς δεν ήταν 'ελαττωματική μάσκαρα που πήρα. Απλώς δε μου έκατσε καλά αυτό για μια μάσκαρα την οποία πλήρωσα 30+ €, ενώ δε μου έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο με άλλες, που κοστίζουν τα μισά λεφτά από αυτήν.
Eγώ για'αυτό σε κάτι τέτοια ρωτάω από΄δω κι'από΄κει πριν αγοράσω. Καλά για εμένα δε λέει και αυτό το ενδεχόμενο διότι είμαι μικρή και δεν μπορώ να δώσω 30 ευρώ για μάσκαρα.:P Ωστόσο εγώ είχα μία που μιλάμε της είχα βγάλει τα μάτια 10 μήνες ακόμη να τελειώσει και είναι αυτή από τον Ιανουάριο την πασπατεύω 3 φορές και βάλε την εβδομάδα,ζει και βασιλεύει.:D Τώρα προσδιορίζομαι όχι τόσο σε μάσκαρα για όγκο αλλά για να ξεμπλέκει τις βλεφαρίδες.:redface: Βλέπε One by one της Maybeline.:P Αν και μίας κοπέλας που χρησιμοποιήσει κάποτε δε με τρέλανε αλλά για να΄χω άποψη.:P
Ρένια για lip balm εγώ σε τρία υποκλίνομαι αυτό ,ένα διάφανο πάλι της Neutrogena και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
σχετικα με σπυρακια που βγαινουν σε δυσκολα μερη
π.χ. πανω απο τα χειλια, κατω απο τη μυτη κλπ
που ειναι λιγο δυσκολα με μεικ απ
ξερετε πως τα καλυπτουμε;
γενικα αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
σχετικα με σπυρακια που βγαινουν σε δυσκολα μερη
π.χ. πανω απο τα χειλια, κατω απο τη μυτη κλπ
που ειναι λιγο δυσκολα με μεικ απ
ξερετε πως τα καλυπτουμε;
γενικα αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο:redface:
Βασικα με consiler πιστευω οτι γινεται η καλυτερη δουλεια.Ξερεις,μεηκ απ ειναι βασικα αλλα σε μορφη στικ.Προσωπικα δεν ξερω κατι αλλο.:) Ισως να υπαρχουν και κονσιλερ ειδικα για σπυρακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
σχετικα με σπυρακια που βγαινουν σε δυσκολα μερη
π.χ. πανω απο τα χειλια, κατω απο τη μυτη κλπ
που ειναι λιγο δυσκολα με μεικ απ
ξερετε πως τα καλυπτουμε;
γενικα αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο:redface:

Εγώ χρησιμοποιώ πούδρα. :)
Και την πατάω με την άκρη του σφουγγαριού, στο δύσκολο σημείο.

Eγώ για'αυτό σε κάτι τέτοια ρωτάω από΄δω κι'από΄κει πριν αγοράσω. Καλά για εμένα δε λέει και αυτό το ενδεχόμενο διότι είμαι μικρή και δεν μπορώ να δώσω 30 ευρώ για μάσκαρα.:P Ωστόσο εγώ είχα μία που μιλάμε της είχα βγάλει τα μάτια 10 μήνες ακόμη να τελειώσει και είναι αυτή από τον Ιανουάριο την πασπατεύω 3 φορές και βάλε την εβδομάδα,ζει και βασιλεύει.:D Τώρα προσδιορίζομαι όχι τόσο σε μάσκαρα για όγκο αλλά για να ξεμπλέκει τις βλεφαρίδες.:redface: Βλέπε One by one της Maybeline.:P Αν και μίας κοπέλας που χρησιμοποιήσει κάποτε δε με τρέλανε αλλά για να΄χω άποψη.:P
Ρένια για lip balm εγώ σε τρία υποκλίνομαι αυτό ,ένα διάφανο πάλι της Neutrogena και αυτό.

Του Κορρέ, πως σκατά μπαίνει;

Ποτέ δεν κατάλαβα τα προϊόντα σε βαζάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Με το δάχτυλο ή με μία μπατονέτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όχι με πινέλο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όχι με πινέλο;:confused:

Τι λες μαρή πας καλά; Στο σχολείο θα πηγαίνω με πινέλο; Όχι βέβαια άσε που σε online κατάστημα συμφέρουν περισσότερο από άποψη ποσότητας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Βασικα με consiler πιστευω οτι γινεται η καλυτερη δουλεια.Ξερεις,μεηκ απ ειναι βασικα αλλα σε μορφη στικ.Προσωπικα δεν ξερω κατι αλλο.:) Ισως να υπαρχουν και κονσιλερ ειδικα για σπυρακια.


θα το ψαξω λιγο, ναι πιστυεω και γω το κονσιλερ θα κανει καλυτερη εφαρμογη, απλα με τα σπυρακια πανω απο το στομα δεν ξερω τι παιζει...μοιαζεις με δρακουλας:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Κορίτσια που να παω για ημιμονιμο που να χρησιμοποιουν καλο μανο μη φυγει αμέσως; Και γενικά να κανουν ωραια δουλειά με κανα σχεδιακι και τέτοια... :) (με κανα δεκαρικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
θα το ψαξω λιγο, ναι πιστυεω και γω το κονσιλερ θα κανει καλυτερη εφαρμογη, απλα με τα σπυρακια πανω απο το στομα δεν ξερω τι παιζει...μοιαζεις με δρακουλας:redface:
Ναι απλά αν "παστώνεσαι" κάθε μέρα και για πολλές ώρες,μην περιμένεις ποτέ τα σπυράκια να υποχωρήσουν.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τι λες μαρή πας καλά; Στο σχολείο θα πηγαίνω με πινέλο; Όχι βέβαια άσε που σε online κατάστημα συμφέρουν περισσότερο από άποψη ποσότητας.:P

Ξερωγω μπορεί να μπαίνει και με πινέλο, σαν τα eyeliner στα βαζάκια. :|

Κορίτσια που να παω για ημιμονιμο που να χρησιμοποιουν καλο μανο μη φυγει αμέσως; Και γενικά να κανουν ωραια δουλειά με κανα σχεδιακι και τέτοια... :) (με κανα δεκαρικο)

Γενικά το ημιμόνιμο δε φεύγει αμέσως.:P
Όπου και να πας, με σχεδιάκια και τέτοια θα σου κάνουν αν ζητήσεις.
Αν είναι πρώτη φορά, νομίζω πρέπει να το ψάξεις λίγο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ξερωγω μπορεί να μπαίνει και με πινέλο, σαν τα eyeliner στα βαζάκια. :|



Γενικά το ημιμόνιμο δε φεύγει αμέσως.:P
Όπου και να πας, με σχεδιάκια και τέτοια θα σου κάνουν αν ζητήσεις.
Αν είναι πρώτη φορά, νομίζω πρέπει να το ψάξεις λίγο. ;)
Όχι, εχω ξανακάνει :) Ναι δε φευγει αμεσως αλλα σε ενα μαγαζι που πηγα μια φορα και μου τα εφτιαξαν ουτε μια εβδομάδα δε κράτησε ενω αλλού εως και 3 εβδομαδες ηταν άθικτα τα νύχια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όχι, εχω ξανακάνει :) Ναι δε φευγει αμεσως αλλα σε ενα μαγαζι που πηγα μια φορα και μου τα εφτιαξαν ουτε μια εβδομάδα δε κράτησε ενω αλλού εως και 3 εβδομαδες ηταν άθικτα τα νύχια.

Γιατί να μην πας στο μαγαζί που πήγαινες αρχικά; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι απλά αν "παστώνεσαι" κάθε μέρα και για πολλές ώρες,μην περιμένεις ποτέ τα σπυράκια να υποχωρήσουν.:/:

ναι άλλα ειναι μεγάλος πειρασμός:P
και το προσεχουν και οι αλλοι αμεσως:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όχι, εχω ξανακάνει :) Ναι δε φευγει αμεσως αλλα σε ενα μαγαζι που πηγα μια φορα και μου τα εφτιαξαν ουτε μια εβδομάδα δε κράτησε ενω αλλού εως και 3 εβδομαδες ηταν άθικτα τα νύχια.

Εμ,αν και μένω στις γιορτές Παλιό Φάληρο,δεν κάνω ημιμόνιμα στην Αθήνα.:P Απλά ως συμβουλή μπορείς να το πας ρωτώντας για τη μάρκα των υλικών,μπορείς κάλλιστα να αποφεύγεις τη Pro Mollon που είναι ειλικρινά το ημιμόνιμο των 7 ημερών.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνει nail art

Πάντως,αν κρίνω από εδώ που μένω. Προσπάθησε να μην προτιμάς τα μαγαζιά γιατί είναι φραγκοφωνιάδες. Πχ μπορείς να πας στο σπίτι κάποιας κοπέλας και να πληρώσεις 10 ευρώ με πετσάκια και ό,τι και όσα σχέδια θες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
σπαθόλαδο!!! πριν αρκετό κάποιο κορίτσι - αν δεν κάνω λάθος, μάλλον το κορίτσι fairygirl ;)- είχε αναφέρει ότι χρησιμοποίησε σπαθόλαδο στις ευρυαγγείες...
Ήθελα να ρωτήσω αν υπήρξε θετικό αποτέλεσμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top