[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το πιθανώτερο είναι στο τέλος του καλοκαιριού να υποφέρεις από κάποια ξηροδερμία. Δεν έχω ακούσει ποτέ μου για αλλεργία στο νερό.
Δοκίμασε εκείνες τις μέρες να βάζεις μια καλή ενυδατική κρέμα μετά το μπάνιο και πιστεύω πως θα δεις διαφορά.:)

Λες;;; Η αληθεια ειναι οτι εχω μια ταση ξηροδερμιας ειδικα στα χερια και κρεμα ενυδατικη στο σωμα δε βαζω παντα..
Θα το κανω! Ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εμένα μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο με "νερό"και μπορεί να μην είναι η απάντηση στην παραπάνω απορία της φίλης μας, αλλά το επισημαίνω γιατί χρειάζεται προσοχή: Επί 3 χρόνια, κάθε καλοκαίρι με το που άρχιζα τα θαλασσινά μπάνια έβγαζα κοκκινίλες σε συγκεκριμένα σημεία (θώρακας και πλάτη). Στην αρχή ήταν περιορισμένης έκτασης, και με "φαγούριζαν", δεν είχα δώσει τόση σημασία στην αρχή, αλλά βλέποντας την κατάσταση να επιδεινώνεται, άρχισα να αλλάζω μάρκες αντηλιακών, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Τελείωσαν οι διακοπές, επέστρεψα και τα εξανθήματα έφυγαν όπως ήρθαν. Τη δεύτερη χρονιά, ήταν πολύ χειρότερα, επεκτάθηκε το πρόβλημα και στην πλάτη οπότε χρειάστηκε να πάω σε νοσοκομείο της επαρχιακής πόλης συνηθίζω να περνάω τα καλοκαίρια, να με δει δερματολόγος ο οποίος μου είπε σαφώς οτι είναι φωτο-ευαισθησία και να αποφεύγω τον ήλιο. Ακολούθησα τη συμβουλή του αλλά...υπάρχουν φορές που "όσα ξέρει ο παθώς ( η παθούσα) δεν τα ξέρει ο γιατρός". Όχι μόνο δεν βελτιώθηκε, αλλά τα βράδυα τέτοια φαγούρα που με άφηναν άυπνη, υπέφερα και όσες κρέμες καταπραϋντικές κι αν δοκίμαζα, οι κοκκινίλες μετατράπηκαν σε πληγές.
Άρχισα να σκέφτομαι τη μόλυνση του νερού της θάλασσας, αλλά δεν μου φάνηκε τόσο πιθανό. Σημειωτέον οτι στην παραλία μόνο έναν ξένο τουρίστα είχα δει στη δική μου κατάσταση, βέβαια δεν του μίλησα αλλά αναγνώρισα αμέσως το "κοινό μας πρόβλημα"
Επέστρεψα στην Αθήνα και μαζί απαλλάχτηκα κι από αυτή την ταλαιπωρία για μια ακόμη φορά.
Τρίτη χρονιά, πήρα τα κουβαδάκια μου κι άλλαξα παραλία και είδα οτι δεν εμφανίστηκε το εξάνθημα. Η παραλία που πήγα, σημειωτέον δεν θεωρείται καθαρότερη, αν και όλες είναι σχετικά καθαρές (μιλάμε για χωριά κι όχι για τόσο πολυσύχναστες, τότε, πλαζ). Κι επειδή ήθελα σώνει και ντε να μάθω την αιτία, επέστρεψα στην ίδια, άρχισαν ξανά να εμφανίζονται... Τελικά, για να μη μακρυγορώ περισσότερο, δεν έφταιγε ούτε ο ήλιος, ούτε το θαλάσσιο νερό, αλλά το
τρεχούμενο "νερό" που συνήθιζα να ξεπλένομαι στο κάμπινγκ που διέθετε η παραλία. Και το οποίο προερχόταν καθώς έμαθα μετά από "βιολογικό καθαρισμό" Τα πώς και τα γιατί, δεν τα έψαξα περαιτέρω, συνεχίζω και σήμερα να πηγαίνω στην ίδια που μου αρέσει πολύ, αλλά ξεπλένομαι στο σπίτι. Και βέβαια τα εξανθήματα από το σώμα μου έφυγαν άπαξ και δια παντός.
Υπ'όψη οτι μπορεί η πλειοψηφία των ανθρώπων να μη βλάπτεται από συνηθισμένα πράγματα, αλλά ο κάθε οργανισμός έχει τους δικούς του "αλλεργιογόνους παράγοντες". Επίσης, μπορεί κάτι που ο οργανισμός θεωρούσε "ακίνδυνο" για πολλά χρόνια και δεν επιστράτευε τους αμυντικούς του μηχανισμούς, ξαφνικά να αρχίσει να το θεωρεί "εισβολέα" και να δημιουργεί αντισώματα (γιατί αυτό είναι η αλλεγία, στην ουσία "τζάμπα συναγερμός" εκεί που δεν χρειάζεται δηλαδή) με επιπτώσεις όμως στην καθημερινότητά μας και στην ψυχολογία μας επίσης.
Τους τελευταίους μήνες άρχισα να βγάζω (άλλου είδους) κοκκινίλες στο πρόσωπο. Μικρές μικρές σαν το κεφάλι της καρφίτσας..Άλλαξα τις κρέμες που βάζω, το πρόβλημα μειώθηκε αλλά δεν εξαφανίστηκε. Με είδε γιατρός δερματολόγος που είχα επισκεφτεί για άλλο θέμα, και πιθανολόγησε αλλεργία (ήμουν πάντα αλλεργική) και μου συνέστησε να συνεχίσω να παρατηρώ τι με πειράζει. Υποψιάζομαι ένα σαπούνι που έπλενα το πρόσωπο (και που μέχρι πρόσφατα δεν με ενοχλούσε) ή ..οι φράουλες που τρώω είτε φρέσκιες, είτε σε γλυκά! Ίδωμεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια χρονια κι εγω πριν αρκετα χρονια μετα τα θαλασσια μπανια ειχα βγαλει εξανθηματα, κατι στρογγυλα κοκκινα στο θωρακα και πλατη και με φαγουριζαν και ηταν μυκητες του δερματος. Πηρα χαπια κ κρεμα και περασαν, μολυνθηκα απο τη βρωμοθαλασσα. Βεβαια αυτο ειναι αλλο, δεν ειναι αλλεργικο. Απο τοτε προσεχω που κολυμπαω περισσοτερο αν και ποτε δεν ξερεις αν οντως ειναι καθαρα οσο λενε. Κι εδω στην Αθηνα πρεπει να πας πολυ μακρια για να βρεις εντελως καθαρη θαλασσα :(

Εχεις απολυτο δικιο με τις αντιδρασεις του οργανισμου. Κι εγω το εχω παντως αναρωτηθει αυτο με το καθαρισμο του τρεχουμενου νερου που γραφεις, οπως και ανεφερα. Λεω, ρε μπας και τετοια εποχη κανουν τιποτα καθαρισμους και εγω τρωγομαι;
Σημασια εχει να βρισκουμε τι ειναι αν γινεται και να το αντιμετωπιζουμε..
Για να δουμε φετος, θα με ξαναπιασει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καθε Μαιο-Ιουνιο για 3-4 χρονια, αμεσως μετα το μπανιο εβγαζα κοκκινα εξανθηματα και ειχα εντονο κνησμο. Πολλες φορες το παθαινα και οταν εβγαινα εξω και ιδρωνα. Νομιζα οτι με τσιμπουσαν εντομα στην αρχη, αλλα μετα διαπιστωσα οτι δεν παιζει κατι τετοιο γιατι συνεβαινε αμεσως μολις εβγαινα απο την μπανιερα. Εχω αρκετες αλλεργιες και το μυαλο μου πηγε εκει, αλλα δεν το εψαξα και δεν ξερω που οφειλοταν. Παρατηρησα ομως οτι εκεινη την εποχη στην γειτονια μου ηταν ανθισμενα ολα τα ελαιοδεντρα. Υποψιαζομαι οτι με το ζεστο μπανιο ανοιγαν ολοι οι ποροι και η γυρη μου προκαλουσε συμπτωματα.

Υπαρχει και ευαισθησια στο ζεστο νερο. Ισως να οφειλεται εκει το προβλημα σου. Δοκιμασε να κανεις μπανιο με χλιαρο νερο. Δες και αν υπαρχουν ανθισμενα δεντρα τριγυρω ή μηπως εχεις αλλαξει απορρυπαντικο ρουχων και σε πειραζει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Υπαρχει και ευαισθησια στο ζεστο νερο. Ισως να οφειλεται εκει το προβλημα σου.
Αυτό που γράφει η φίλη είναι αλήθεια και δεν το σκέφτηκα όταν έγραφα πως δεν έχω ακούσει ποτέ για αλλεργία στο νερό.
Η αλήθεια είναι πως το υπερβολικά ζεστό νερό καλό είναι να αποφεύγεται γιατί εκτός από τα εξανθήματα μπορεί να δημιουργήσει και ευρυαγγείες.:/:
Βρε alkyone μου το ίδιο πρόβλημα ξεκίνησα να αντιμετωπίζω κι εγώ από πολύ μικρή. Σε σημείο μάλιστα να μην πηγαίνω πια στην θάλασσα.:(
Εμένα όμως είναι όντως φωτοευαισθησία γιατί μέσα σε κάμποσα χρόνια άλλαξα αρκετές παραλίες και σε διάφορα σημεία της Ελλάδας και η αλήθεια είναι πως δεν ξεπλένομαι στην παραλία γιατί μου αρέσει να κρατάω την μυρωδιά της θάλασσας όσο περισσότερο γίνεται. Πλέον έχω παραιτηθεί από τα θαλάσσια μπάνια που τόσο λατρεύω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπον μπορει να εχετε δικιο με το ζεστο νερο και δεν το ειχα σκεφτει. Εγω κανω μπανιο χειμωνα καλοκαιρι με σχεδον καυτο νερο. Οκ ισως το καλοκαιρι να ειναι ζεστο, αλλα σιγουρα δεν κανω με χλιαρο. Μαλιστα, οταν θυμαμαι με επιανε αυτη η φαγουρα, μετα ξαναμπαινα στην μπανιερα και βρεχομουν με κρυο και ανακουφιζομουν... Θα τα τσεκαρω ολ αυτα, οπως επισης και τη περιπτωση του απορρυπαντικου παλι δεν την ειχα σκεφτει (αν και αλλαζω απορρυπαντικα, δεν εχω ενα στανταρ, θα το δω ομως και αυτο)
Ευχαριστω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εχω αλλεργια στις γατες και ζω με γατες, αλλα τα συμπτωματα ειναι διαφορετικα σε εμενα τουλαχιστον. Κοκκινιλες (συνοδευομενες με κνησμο) βγαζω μονο οταν τρυπηθει το δερμα και ερθει σε επαφη με το γατι (aka δαγκωμα). Τα υπολοιπα συμπτωματα εχουν να κανουν με το αναπνευστικο (φτερνισμα, καταρροη, κα). Στην θεση σου θα σταματουσα να βαζω στο προσωπο μου το οτιδηποτε. Ουτε καν σαπουνι, μεχρι να βρεις απο τι προερχεται. Εχω αλλεργια επισης στην γυρη ελιας και γεμιζω κοκκινιλες στο σωμα μου (οχι στο προσωπο ομως) οι οποιες ομως μου προκαλουν τρομερο κνησμο. Εχω επισης αλλεργιες σε καποια hair sprays, conditioners και αφρους τα οποια μου προκαλουν κοκκινιλες και κνησμο στο κεφαλι.

Πηγαινε οπωσδηποτε σε δερματολογο και κανε τεστ αλλεργιας γιατι μπορει τα συμπτωματα σου να οφειλονται ακομα και σε τροφικη αλλεργια!

Υποψιάζομαι πως επειδή το προηγούμενο δίμηνο μαδούσε σαν τρελός έφταιξε αυτό σε συνδυασμό με το υπερευαίσθητο δέρμα. Γιατί πολλές φορές μετά από αγκαλίτσες που έμεναν τρίχες στο πρόσωπό μου, κοκκίνιζε και μ' έπιανε κνησμός. Τώρα που σταμάτησε το φεστιβάλ τρίχας είναι πολύ καλύτερη η κατάσταση! Γενικά όταν με δαγκώνει/νυχιάζει δεν έχω θέμα, πάλι καλά.

Πρέπει να πάω σίγουρα για τεστ αλλεργίας, έχεις απόλυτο δίκιο. :(

[...] Υπ'όψη οτι μπορεί η πλειοψηφία των ανθρώπων να μη βλάπτεται από συνηθισμένα πράγματα, αλλά ο κάθε οργανισμός έχει τους δικούς του "αλλεργιογόνους παράγοντες". Επίσης, μπορεί κάτι που ο οργανισμός θεωρούσε "ακίνδυνο" για πολλά χρόνια και δεν επιστράτευε τους αμυντικούς του μηχανισμούς, ξαφνικά να αρχίσει να το θεωρεί "εισβολέα" και να δημιουργεί αντισώματα (γιατί αυτό είναι η αλλεγία, στην ουσία "τζάμπα συναγερμός" εκεί που δεν χρειάζεται δηλαδή) με επιπτώσεις όμως στην καθημερινότητά μας και στην ψυχολογία μας επίσης.
Τους τελευταίους μήνες άρχισα να βγάζω (άλλου είδους) κοκκινίλες στο πρόσωπο. Μικρές μικρές σαν το κεφάλι της καρφίτσας..Άλλαξα τις κρέμες που βάζω, το πρόβλημα μειώθηκε αλλά δεν εξαφανίστηκε. Με είδε γιατρός δερματολόγος που είχα επισκεφτεί για άλλο θέμα, και πιθανολόγησε αλλεργία (ήμουν πάντα αλλεργική) και μου συνέστησε να συνεχίσω να παρατηρώ τι με πειράζει. Υποψιάζομαι ένα σαπούνι που έπλενα το πρόσωπο (και που μέχρι πρόσφατα δεν με ενοχλούσε) ή ..οι φράουλες που τρώω είτε φρέσκιες, είτε σε γλυκά! Ίδωμεν

@alcyone, Η πρώτη διάγνωση του γιατρού, αν και λανθασμένη, ήταν η πιο λογική. :/: Έχω φιλενάδα που ο ήλιος σε συνδυασμό με το θαλασσινό νερό της προκαλούν αλλεργική αντίδραση με φουσκάλες με πύον, οι οποίες περνάνε μόνο με κορτιζονούχες κρέμες.

Πάντως αυτό που λες για την αντίδραση του οργανισμού ισχύει τόσο πολύ! Πέρσι παρουσίασα ξαφνικά αλλεργία σε αντιβίωση που είχα ξαναπάρει σίγουρα πιο μικρή και την διέκοψα άμεσα. Η ιδιοφυία ο γιατρός που με είδε μου έδωσε χάπια μόνο για τον κνησμό και όχι για την αλλεργία. Έτσι, παρά το γεγονός πως είχα σταματήσει την αντιβίωση, η αλλεργία φούντωνε όλο και περισσότερο (ουσιαστικά είχε γεμίσει όλο μου το σώμα μικροσκοπικές κόκκινες βουλίτσες που έκαιγαν) κι ο δερματολόγος μου έγραψε ένεση κορτιζόνης & κρέμα για να περάσει.

Τις προάλλες που βγήκα για κάποιες δουλειές το πρωί, δεν έβαλα αντιηλιακό στα χέρια γιατί δεν θα πήγαινα μακριά και σκέφτηκα "πόσο θα με δει ο ήλιος;". Με τη ζέστη και τον ιδρώτα κάποια στιγμή νιώθω τα χέρια μου να καίνε, τα κοιτάζω κι είχαν βγάλει ακριβώς τα ίδια σημαδάκια που είχα πέρσι με την αλλεργία στην αντιβίωση. Αφού κάθησα για λίγο μακριά από τον ήλιο, σε χώρο με κλιματισμό, υποχώρησαν (μετά από 15' περίπου) οπότε πιστεύω πως το πρώτο μου καλοκαίρι με αλλεργίες θα είναι μία πρόκληση. :/:

p.s. Ποιο σαπουνάκι υποψιάζεσαι; Ελπίζω όχι αυτό της apivita που είχαμε προτείνει! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
p.s. Ποιο σαπουνάκι υποψιάζεσαι; Ελπίζω όχι αυτό της apivita που είχαμε προτείνει! :worry:
Δυστυχώς αυτό, χωρίς βέβαια να είμαι και 100% σίγουρη.
'Ομως επ'ουδενί λόγο σημαίνει οτι το σαπούνι δεν είναι αξιόλογο, με φυσικά συστατικά. Απλώς ένα από τα φυσικά του συστατικά μπορεί σε κάποιους οργανισμούς να φέρει ερεθισμό σε επαφή με το δέρμα, όπως σε άλλοι ανθρωποι παθαίνουν αλλεργίες με ένα σωρό πράγματα που βρίσκονται στη φύση.
Να προσθέσω επίσης 2 βασικά που έμαθα από εμπειρία:
1) Μπορεί κάποιος/α να μην έχει για χρόνια παρουσιάσει αλλεργία στον Χ αλλεργιογόνο παράγοντα και ξαφνικά να ...συμβεί.΄Δεν σημαίνει οτι επειδή δεν με είχε πειράξει ως τα χθες, δεν θα μου συμβεί σήμερα ή στο μέλλον.
2) Το πιο αποτελεσματικό μέτρο για κάθε λογής αλλεργίες, είναι να το να βρεθεί ο "αλλεργιογόνος παράγοντας" και ει δυνατόν να αποφεύγεται (δεν είναι πάντα εύκολη η αποφυγή του, π.χ. σε περίπτωση που είναι η σκόνη).
Τα διάφορα αντι-ινσταμινικά χάπια και αλοιφές, θα πρέπει να λαμβάνονται με φειδώ και πάντα με σύσταση του δερματολόγου, ιδιαίτερα επειδή περιέχουν στην πλειοψηφία τους κορτιζόνη.

Αυτά και ...περαστικά μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν ξερω ποιο σαπούνι λετε πάντως σε ένα ξένο review για την apivita γενικά έλεγε ότι ναι μεν έχουν φυσικά συστατκά, όχι parabens κλπ αλλά κάποια από αυτά τα συστατικά είναι συχνά αλλεργιογόνα. Θυμάμαι ενδεικτικά έλεγε για το κίτρο και τη λεβάντα τα οποία τα βάζουν και στο όνομα και λες ωραια θα βαζω στη μουρη μου κίτρο που είναι φυσικό και πάρε μετά τα σπυράκια αν έχεις ευαισθησία. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το σιγουρο οτι ειναι καποιες αλλεργιες ερχονται και αλλες φευγουν. Μου εχουν φυγει παρα πολλες (κυριως σε οσα αλλεργιογοννα εκτειθομαι συχνοτερα), αλλα μου εχουν εμφανιστει μερικες αλλες, κυριως στα καλλυντικα και προιοντα μαλλιων. Τωρα τελευταια εχει αρχισει η γυρη ελιας να με πειραζει και στα ματια. Οι χειροτερες μου ειναι αυτες που μου προκαλουν φαγουρα. Δεν υποφερονται, ειδικα οταν ειναι στο κεφαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Τελικά δεν έφταιγε ούτε το σαπούνι της Apivita, ούτε οι φράουλες..Σήμερα είναι πάλι σε έξαρση, κοκκινίλες μικρές και στρογγυλές στο μέγεθος κεφαλιού καρφίτσας σε όλο μου το πρόσωπο :/:
Το ψάχνω ακόμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάλι όποτε κάνει ζέστη φουντουρώνουν τα μπούτια μου και βγάζω σπυράκια. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Εγώ πάλι γέμισα εξανθήματα στο δεξί μου πλευρό...
Δεν άλλαξα σαπούνι, ούτε αφρόλουτρο, δεν άλλαξα την κρέμα μου την υδατική. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φτάιει και έχω μια φαγούρα να φάω κι εσάς.:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κοριτσάκια ξέρετε καμιά κοπέλα που να φτιάχνει νύχια στο σπίτι της μετά τις 7-7:30; Να είναι καλή όμως και να έχει ελεύθερα ραντεβού για αυτή τη βδομάδα ή έστω σ/κ.
Αθήνα κέντρο. Στείλτε μου πμ όποια γνωρίζει ή κάνει. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κοριτσάκια ξέρετε καμιά κοπέλα που να φτιάχνει νύχια στο σπίτι της μετά τις 7-7:30; Να είναι καλή όμως και να έχει ελεύθερα ραντεβού για αυτή τη βδομάδα ή έστω σ/κ.
Αθήνα κέντρο. Στείλτε μου πμ όποια γνωρίζει ή κάνει. Ευχαριστώ

Ξέρω εγώ, αλλά Λιβαδειά. Οπότε δεν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία το Perfectly Clean της Estee σε μορφή κρέμας; Και αν ναι,ποια η γνώμη σας; :redface: Το εκθειάζουν πάρα πολλές μπλόγκερς και από δείγμα που δοκίμασα η ίδια δε θα έλεγα και άδικα,αλλά και πάλι δε θεωρώ πως μπορώ να διαμορφώσω πλήρη άποψη με μία χρήση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα αντηλιακό προσώπου Anthelios La Roche Posay; Ψάχνω για κάτι που να μη δημιουργεί ακμή. Περιμένω εντυπώσεις.. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα αντηλιακό προσώπου Anthelios La Roche Posay; Ψάχνω για κάτι που να μη δημιουργεί ακμή. Περιμένω εντυπώσεις.. :flowers:

Έχω το αντηλιακό λάδι με δείκτη 50 και το χρησιμοποιώ συνέχεια. Κάνει και για πρόσωπο και για σώμα, εγώ βέβαια στο πρόσωπο δε το βάζω επειδή έχω λιπαρό δέρμα και μοιάζω σα να έκανα μπάνιο στη φριτέζα αν το βάλω, αλλά μέχρι στιγμής δε με έχει πειράξει.:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα αντηλιακό προσώπου Anthelios La Roche Posay; Ψάχνω για κάτι που να μη δημιουργεί ακμή. Περιμένω εντυπώσεις.. :flowers:
Δεν είμαι κοπέλα η αντηλιακή ?έχει εκδόσεις? Μια που είναι σε πορτοκαλί χρώματα μου φένεται υπερβολικά Sticky(mineral?)Με την SX δεν έχω κανένα θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα αντηλιακό προσώπου Anthelios La Roche Posay; Ψάχνω για κάτι που να μη δημιουργεί ακμή. Περιμένω εντυπώσεις.. :flowers:

Έχει πολλά η σειρά δεν ξέρω ποιο εννοείς. Εγώ έχω το ac αν δεν κάνω λάθος και αν και έχω τάση για ακμή μου έκατσε μια χαρά. Το πιο ματ αντηλιακό που έχω δοκιμάσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top