Εξωτερική κάρτα ήχου 5.1, usb ή firewire, mac compatible

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εδώ και μισό περίπου χρόνο έχω ένα σετάκι ηχεία 5.1 της creative τα οποία μου έκαναν δώρο και τα χρησιμοποιώ με το mac μου,αλλά έχω το εξής πρόβλημα:
Ο υπολογιστής έχει μόνο 1 είσοδο και 1 έξοδο για τον ήχο(οι οποίες τροποποιούνται κατάλληλα μέσω software) και δεν είναι αρκετές για να λειτουργήσουν όλα τα ηχεία.Οπότε εδώ και 6 μήνες χρησιμοποιώ τα ηχεία σαν 2.1:(

Αν κάποιος έχει υπόψη του μια εξωτερική κάρτα ήχου που να συνδέεται με τον υπολογιστή μέσω usb ή firewire και να έχει τις πολυπόθητες τρεις θύρες και να ειναι συμβατή με mac(!) ας το πει:D Θα του είμαι ευγνώμων,έχω φάει το internet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μόνο η ESI ξέρω να βγάζει τέτοιες κάρτες συμβατές με mac os.
Κοίτα π.χ. εδώ
https://www.esi-audio.com/products/gigaporthd/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μόνο η ESI ξέρω να βγάζει τέτοιες κάρτες συμβατές με mac os.
Κοίτα π.χ. εδώ
https://www.esi-audio.com/products/gigaporthd/

Φίλε Πάνο η συγκεκριμένη κάρτα έχει εξόδους RCΑ κι όχι mini jack που θέλω εγώ..

Πιο πολύ έψαχνα κάτι σε αυτό ή αυτό μόνο που το πρώτο δε λειτουργεί σε leopard και θα σταματήσει να κυκλοφορεί και το δεύτερο δε δουλεύει καν σε mac.. Ατυχία..

Αν δε βρω κάτι σύντομα θα προτιμήσω να πουλήσω τα ηχεία γιατί αλλιώς κάποια στιγμή τα front θα χαλάσουν ενω τα rear θα είναι ακόμα στο κουτί τους :P

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμ τότε δεν ξέρω κάτι.

Βασικά νομίζω ότι η Creative τα ηχεία τα έχει σε RCA. Έχεις σκεφτεί να τα βάλεις επάνω στην κάρτα της ESI; Βέβαια έτσι χάνεις το woffer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top