Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Σκέφτηκα να πάρω μεταχειρισμένη κεντρική μονάδα...Τϊ λέτε;;;Έχετε να προτείνετε καμιά ιστοσελίδα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω τα διαγραφω συχνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KORNILAKIS

Νεοφερμένος

Ο KORNILAKIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εκανα εγκαθαριση του σκληρου c κ τωρα χωρισ να εχω κανει τπτα αρχιζε να γεμιζει απο μονοσ του. επισησ μπενει πααααρα πολυ αργα στο ιντερνετ αν αποθυκεψω εστω κ ενα γιγασ στο σκηρο d TI NA KAΝΩ ΗΕΛΡ ΤΗΑΝΚς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εκανα εγκαθαριση του σκληρου c κ τωρα χωρισ να εχω κανει τπτα αρχιζε να γεμιζει απο μονοσ του. επισησ μπενει πααααρα πολυ αργα στο ιντερνετ αν αποθυκεψω εστω κ ενα γιγασ στο σκηρο d TI NA KAΝΩ ΗΕΛΡ ΤΗΑΝΚς


εκτελσε τα δυο προγραματα που λεω απο πανω...θα δεις τεραστια διαφορα σε ολα...σε ολα...απλα πριν το κανεις κανε ενα συστεμ restore point..δεν θα κανουν κανενα σοβαρο προβλημα ,απλα μηπως σου απενεργοποιησουν καμια υπηρεσια και δεν ξεκιναει τιποτα ψιλοπρογραμματα..παντως εγω που το εκανα βλεπω τεραστια διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ειναι λίγο κουλό αυτό που συμβαίνει αλλά δεν ξέρω τον λόγο...
Βάζω μια εικόνα για επιφάνεια εργασίας και όταν κλείσω το pc και το ξανα ανοίξω ως επιφάνεια μου έχει μια μαύρη οθόνη:confused:
Αυτό γίνεται 2 συνεχόμενες μέρες και ΚΑΝΕΙΣ δεν πειράζει το pc μου:hmm:

Με κοροιδευει το pc;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Χρειαζόμουν firewall.
Δυστυχώς κάποιος ή κάποιοι έμπαιναν στον υπολογιστή μου και μου διάβαζαν τα αρχεία μου, γι αυτό ο σκληρός δούλευε τρελλά όλη την ώρα.
Συνιστώ σε όλους να βάλουν, το antivirus δεν φθάνει, ελπίζω να μην μου έκαναν ζημιά όχι μόνο στον υπολογιστή αλλά να μην μου έκλεψαν και τίποτα σημαντικό.
Σαφώς και χρειαζοσουν Τείχος!

Αλλα το οτι καποιοι εμπαιναν στο πισι σου και σου διαβαζαν τα αρχεια ΠΩΣ το συμπερανες?????
Επειδη εκανε θορυβο ο σκληρός?
Αυτο συμβαινει και οταν το αντιικο κανει το προγραμματισμένο scan στο background - δεν ειναι απαραιτητο να σου κοιταει τα αρχεια καποιος επιτήδειος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ειναι λίγο κουλό αυτό που συμβαίνει αλλά δεν ξέρω τον λόγο...
Βάζω μια εικόνα για επιφάνεια εργασίας και όταν κλείσω το pc και το ξανα ανοίξω ως επιφάνεια μου έχει μια μαύρη οθόνη:confused:
Αυτό γίνεται 2 συνεχόμενες μέρες και ΚΑΝΕΙΣ δεν πειράζει το pc μου:hmm:
Με κοροιδευει το pc;:P
Μήπως έχεις κολλήσει windows genuine advantage;
* Microsoft has recently made some changes with a WGA update for Windows XP Professional as well that result in not just a pop-up balloon, but instead the wallpaper changes to black, and there will be a translucent notice in the lower right-hand section of the screen that the user cannot get rid of. However, they can interact with things placed behind it still. There will also be a notification at the login screen. The user can change their desktop wallpaper to whatever they want, but the notifications will remain, and every 60 minutes it will revert back to the black screen.
Όχι, δεν είναι ιός, το έχει κάνει η microsoft επίτηδες για να μας τη σπάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δες αυτό το άρθρο που έχει screenshots από ένα pc με παρόμοιο πρόβλημα. Άν κάτω δεξιά έχεις την ειδοποίηση που βλέπεις στο screenshot εχεις αυτό. Επίσης αν το desktop μαυρίζει κάθε ώρα είναι επίσης αυτό κατά 99,83%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες αυτό το άρθρο που έχει screenshots από ένα pc με παρόμοιο πρόβλημα. Άν κάτω δεξιά έχεις την ειδοποίηση που βλέπεις στο screenshot εχεις αυτό. Επίσης αν το desktop μαυρίζει κάθε ώρα είναι επίσης αυτό κατά 99,83%.
Όχι δεν έχει αυτή την ειδοποίηση..

Σ'ευχαριστώ πάντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βρήκα και αυτό που έχει το σενάριο ότι δεν σώζονται γενικά τα user settings. Για να το τεστάρεις αυτό άλλαξε κάτι άλλο, πχ χρώμα στα παράθυρα, και δες αν κρατιέται. Έχει μια "λύση" που είναι ένα scriptακι που αλλάζει κάποια πράγματα στη registry αν θες να το ρισκάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εντάξει ή κάποιος μου κάνει πλάκα ή το pc είναι στα τελευταία του:hmm:
Σήμερα δεν μου εμφανίζει τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας:eek:
Δεν βρήκα τρόπο να τα επαναφέρω:worry:
Καμία ιδέα για το τι παίζει και πως να επαναφέρω τα εικονίδιά μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βρές το desktop στον explorer και πες μας αν σου σβυστήκανε τα αρχεία ή απλώς δεν φαίνονται σαν εικονίδια.
Επειδή κάνει διάφορα το pc σου κοίταξε να του κάνεις κάνα scan με κάνα anti-malware πρόγραμμα για καλό και για κακό. Επίσης πόσο καιρό το έχεις αformarιστο;
Εντάξει ή κάποιος μου κάνει πλάκα ή το pc είναι στα τελευταία του
Είναι γνωστό ότι τα pcια που έχουν καιρό να τους γίνει format αποκτούν συνείδηση, οπότε το pc σου κάνει πλάκα. Αν έχεις καιρό ρίχτου ένα γιατι θα αρχίσει να μή σου ανοίγει τις πόρτες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αρχές καλοκαιριού του έκανα φορματ..
Τελικά του έκανα μια επαναφορά συστήματος και εμφανίστηκαν:P
Ωστόσο φοβήθηκα και δεν τον έκλεισα ακόμα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sleepwalker

Νεοφερμένος

Ο sleepwalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εχω ενα λαπτοπ toshiba p20 s-203 με 2 gb ram p4 3gh hyperthreating και geforce fx go5200 32mb.

μου βγαζει οτι δεν υπαρχει το shader 2 και μου κολλαει στο internet (κυριος εφαρμογεσ facebook).
η χρηση ποθ τηελς να κανς ειναι μονοπ για ιντερνετ τι μπορω να κανω? μπορω να αναβαθμισω την καρτα γραφικων μου με οποιονδηποτε τροπο.να ενημερωσω οτι ολοι οι drivers μου ειναι up to dated και εκανα φορματ μολις.
ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
εχω ενα λαπτοπ toshiba p20 s-203 με 2 gb ram p4 3gh hyperthreating και geforce fx go5200 32mb.

μου βγαζει οτι δεν υπαρχει το shader 2 και μου κολλαει στο internet (κυριος εφαρμογεσ facebook).
η χρηση ποθ τηελς να κανς ειναι μονοπ για ιντερνετ τι μπορω να κανω? μπορω να αναβαθμισω την καρτα γραφικων μου με οποιονδηποτε τροπο.να ενημερωσω οτι ολοι οι drivers μου ειναι up to dated και εκανα φορματ μολις.
ευχαριστω για τον χρονο σας.

Αν και το μήνυμά σου θα μεταφερθεί σε ένα σχετικό θέμα, παρόλαυτά σου απαντάω τώρα για να το δεις:

Σχετικά με το pixel shader 2, είναι χτισμένο μέσα στην κάρτα σου, δεν μπορείς να το βρεις από αλλού. Αν απαιτείται από κάτι και δεν το έχεις, απλά δεν το έχεις, και δεδομένου ότι μιλάμε για λάπτοπ, δε μπορείς να αλλάξεις την κάρτα γραφικών για να το αποφύγεις.

Tα κολλήματα στο internet μπορεί να είναι για χίλιους 2 λόγους. Ειδικά το facebook κολλάει out of pure spite ορισμένες στιγμές, αν και υποψιάζομαι ότι με νεότερη έκδοση του browser και του Adobe Flash σου, ίσως δεις βελτίωση.

Δοκίμασε αυτά και αν δεις αλλαγές στο λαπτόπι σου, πες μου το να χαρώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
παιδια θελω βοηθεια γιατι εδω και κατι μερες ο η/υ μ κανει επαννεκινησεις απο μονος του αλλα πριν σβησει μ βγαζει μια μπλε οθονη με κατι ασπρα γραμματα πανω (σαν κινεζικα ειναι) και αφου ανοιξει ξανα μ ερχεται αναφορα για σοβαρο σφαλμα. επειδη δν τα ξερω καλα ολα αυτα θα μπορουσατε να με βοηθησετε?:)
:thanks: προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια ξερετε γιατι το λαπτοπ μου κανει αυτη την στιγμη ενα δυνατο θορυβο σαν ανεμιστηρας? μιλαμε για δυνατο θορυβο μπας και θα τα παιξει το καημενο? :worry: ή ειναι και αυτα σαν τα αυτοκινητα που εχουν ανεμιστηρα για να κρυωνει η μηχανη?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι και αυτα σαν τα αυτοκινητα που εχουν ανεμιστηρα για να κρυωνει η μηχανη?:confused:
ναι ,και μπορει να θελει να του βαλεις νερο!:D:D:clapup:

ισως να ανεβαζει θερμοκρασια ο επεξεργαστης..

βαλε αυτο https://www.cpuid.com/download/hwmonitor/HWMonitor_114_setup.exe
και δες θερμοκρασιες..ειναι παναλαφρο ωραιο και τζαμπα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μαλιστα το βαλα. παρακατω? ενα ματσο αριθμοι :confused: εξηγηση παρακαλω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top