• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το χασίς από μόνο του μπορεί να μην σκοτώνει , άλλωστε σαν ύλη είναι από τις καλύτερες και
μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε παρα πολλους τομείς όπως ρουχισμό και άλλα

Το χασις ειναι η πιεσμενη σε παστα ριτηνη του φυτου της καναβης, δεν μπορει να χρησημοποιηθει σε ρουχα γιατι ειναι ρετσινι...

Εδώ σε πάνε αυτόφωρο γιατί δεν τους άρεσε η φάτσα σου στα γραμμάρια θα κολλήσουν ?

Παμε παλι: "απομακρυνση απο το μεσο της κατανομης".

Τεσπα, απλα ακουμε σε αυτο το ξερω απο μεσα, για οτιδηποτε λιγοτερο απο 7-8 γραμμαρια δεν σε πανε αυτοφορο γιατι το δικαστικο κοστος δεν δικαιολογει την ποινη, ειναι τοσο απλο, κανενας δικαστης δεν θελει να χανει το χρονο με υποθεσεις που καταληγουν σε 3 μηνες με αναστολη.

Στα 15 του είναι κανείς αρκούντως περίεργος ώστε να προχωρήσει παρακάτω ..

Και αυτο το βασιζεις ακριβως πουθενα...Στοιχεια παρακαλω γιατι συγγνωμη αν δεν δεχομαι την (ειμαι σιγουρος πολυχρονη) εμπειρικη σου αποψη...

Κατηγόρησε κανείς το γαλακτομπούρεκο που μας κάνει τόφαλους ?

Μy point exactly, με τη διαφορα οτι απο την παχυσαρκια ψωφας, απο τη φουντα οχι.

Όμως εξακολουθεί και είναι παράνομο με όλες τις συνέπειες που προανέφερα … Ευχαριστώ !

Παλι δεν καταλαβαινεις...

Οι συνεπειες απο τον ορισμο τους προυποθετουν ΑΙΤΙΟΤΗΤΑ και σου ξαναλεω οτι το χασις δεν ειναι ΑΙΤΙΑ για να περασεις σε αλλα, ειναι ΣΥΜΠΤΟΜΑ. Φορ δι λοβ οφ γκοντ προσπαθησε να καταλαβεις τη διαφορα, ενας πιτσιρικος περιεργος και λιγακι "παραβατικος" (το βαζω σε εισαγωγικα γιατι δεν θεωρω ουσιαστικα παραβατικη συμπεριφορα το να καπνισεις φουντα/ρουφιξεις κοκα/σουταρεις πρεζα/καταπιεις κουμπια/γλυψεις ασιντ/φυτεψεις μανηταρια αλλα οι νομοθετες την θεωρουν) θα ψαξει για φουντα. Προσεξε αιτιακη σχεση:

"Παραβατικη" περιεργια->αναζητηση φουντας
"Παραβατικη" περιεργια->αυξημενη πιθανοτητα αναζητησης καποιου αλλου

Δεν υπαρχει αιτιακη σχεση του στυλ

"Παραβατικη" περιεργια->αναζητηση φουντας
Αναζητηση φουντα->αυξημενη πιθανοτητα αναζητησης καποιου αλλου

Η κοκαινη για παραδειγμα ΕΧΕΙ τετοια αιτιακη σχεση με την ηρωινη, το αλκοολ και ολα τα κατασταλτικα

ητοι:

"Παραβατικη" περιεργια->αναζητηση κοκαινης->εντονη δυσφορια μετα το περας της χρησης->αυξημενη πιθανοτητα αναζητησης καποιου κατασταλτικου για την ανακουφηση της δυσφοριας->γλειωδης ντιλερ που θα σου σπροξει πρεζα για να σου φυγει η δυσφορια->ηρωινη

γκετιτ?

Ποιντ ιζ δις:

Ο πιτσιρικος καπνισε φουντα, big fucking deal, τωρα ειναι δουλεια του να καταλαβει οτι το να δικαιολογεις την βαρεμαρα και την τεμπελια σου με φουντα ειναι κατι που μπορει να σου καταστρεψει τη ζωη γιατι δεν θα κανεις ποτε τιποτα αλλο. Το ιδιο ισχυει και οταν δικαιολογεις την τεμπελια και τη βαρεμαρα με φαι, η με το να τρεχεις με μηχανακια.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να γινεις δημιουργηκος και να μαθαινεις συνεχεια κατι καινουριο ωστε να μην βαριεσαι, και αν μια στο τοσο καπνισεις φουντα γιατι σε χαλαρωνει και χαζογελας με την παρεα σου μεγεια σου με χαρα σου.

Το να λες "μακρυα γιατι θα καταληξεις πρεζακι και στην φυλακα" κανει τον πιτσιρικο να ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥ σε εσενα (και τους θεσμους) και αυξανει τον κυνδυνο να καταληξει ετσι.

Πι.ες. Ολα τα υπολοιπα που εγραφες ηταν αποπειρα χιουμορ/ειρωνιας? Αν ναι χαχα καλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skiouros

Νεοφερμένος

Ο skiouros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εδω δε φαινονται αλλα στις γενικες εξετασεις vampire θα φανει το τσιγαρο?...?:P μην ανησυχεις δεν θα φανει τιποτα... πηγαινα αφοβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Depo0

Νεοφερμένος

Η Depo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
και εγώ έκανα εξετάσεις καπνίζω εδώ και δύο χρόνια και δεν κατάλαβε κανείς τίποτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bruson

Νεοφερμένος

Ο Bruson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας αύριο θα πάω για γενικές εξετάσεις(αίματος και ούρων)Αποτί είδα παραπάνω στο αίμα δεν φαίνεται αλλα στα ουρα?
καπνίζω 2-3 μήνες από 3-4/μερα τσιγάρα άντε 5 το πολύ θα φάνη τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εμ...όχι. :)
[όχι σε γενικές εξετάσεις τουλάχιστον]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bruson

Νεοφερμένος

Ο Bruson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
θα μου κάνουν αναλυτικές εξετάσεις για θυροειδή λέτε να φάνη τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
χαχα αν ηταν στο χερι μου θα το κανα....!!!!βασικα μην σε νοιαζει ποσο ειμαι και το τι κανω δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος!!!Και ηταν δευτερη φορα που εκανα...τεσπα βοηθεια ξερω πως δινουν σε αυτην τν σελιδα και οχι κραξιμο!!!!αν μπορει καπιος ας μου πει!!!!
βρε αιντε να πας να διαβασει να ξεστραβωθεις,θελεις και μπαφο τρομαρα σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ίσως υπάρχουν παρόμοια θέματα, αλλά θέλω να ρωτήσω, το κάπνισμα σε τι εξετάσεις φαίνεται; Σε θώρακος λογικά σίγουρα... Και σε αίματος έχω ακούσει ότι ανεβαίνει λίγο ο αιματοκρίτης. Το θέμα είναι ότι μια φίλη μου μόλις άρχισε να καπνίζει πριν κανά δυο μέρες έκανε 6-7 τσιγάρα και αναρωτιέται αν φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Έχουμε παρόμοιο θέμα, μισό λεπτό να το βρω!

Σημείωση συντονιστή:
τα δύο θέματα συγχωνεύτηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ίσως υπάρχουν παρόμοια θέματα, αλλά θέλω να ρωτήσω, το κάπνισμα σε τι εξετάσεις φαίνεται; Σε θώρακος λογικά σίγουρα... Και σε αίματος έχω ακούσει ότι ανεβαίνει λίγο ο αιματοκρίτης. Το θέμα είναι ότι μια φίλη μου μόλις άρχισε να καπνίζει πριν κανά δυο μέρες έκανε 6-7 τσιγάρα και αναρωτιέται αν φαίνεται.
:hmm: σε καμία εξέταση δε φαίνεται απόλυτα. Μόνο στην βιοψία ή ιστολογική που φαίνεται άμεσα τι προκαλεί και μπορεί να βγει συμπέρασμα (όχι σίγουρο), ο αιμαστοκρίτης ανεβαίνει αλλά όχι σε παθολογικά επίπεδα. Στην σπειρομέτρηση θα φανούν τα αποτελέσματα αλλά δε μπορεί κάποιος να πει με σίγουρια ότι καπνίζεις μόνο με αυτά τα δεδομένα.

Ακτινογραφία θώρακα δύσκολα θα φανει στα πρώτα χρόνια πάντως και να υπάρχει βιοψία δεν αποτεεί διαγνωστικός δεικτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sokolatitsa

Νεοφερμένος

Η Sokolatitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας,είμαι καινούρια και έχω ένα πρόβλημα......είμαι 16 χρονών και δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμα......η μαμά μου λέει να πάμε σε γυναικολόγο και θα μας πει να κάνουμε εξετάσεις αίματος......φοβάμαι επειδή πριν 4 χρόνια είχα καπνίσει με την παρέα μου για ένα μικρό χρονικό διάστημα.....μήπως για αυτό δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος?Λέτε να φανεί στις εξετάσεις αίματος ότι κάπνιζα?Ευχαριστωω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Οχι για το καπνισμα μην ανησυχεις,δεν φαινεται στις εξετασεις,εκτος εαν καπνιζεις υπερβολικα πολυ που μπορει να φανει αλλα δεν ειναι απευθειας ορατο δηλαδη μπορει να εχεις αυξημενα τριγλυκεριδια ε πες οτι εφαγες αυγο,παραδειγμα ετσι δεν ειμαι γιατρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sokolatitsa

Νεοφερμένος

Η Sokolatitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ.....ετσι και αλλιως ειμαι λιγο.....(χοντρή) :p αυτο μπορει να επηρεασει την περιοδο μου επειδη δεν εχω (ΠΟΤΕ) και ανησυχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
ΜΗν ανυσηχεις,εισαι μικρη ακομα και ειναι ενα προβλημα που λυνεται.Δεν ειναι τιποτα και δεν ερχεται η καταστροφη με την περιοδο.Μην το βλεπεις καταστροφικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sokolatitsa

Νεοφερμένος

Η Sokolatitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ.....βασικά είχα καπνίσει πριν 4 χρόνια για λίγο διάστημα.....και φοβόμουν μήπως αυτό έφταιγε και δεν μου έχει έρθει....αλλά οκ.....ευχαριστώω και πάλιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είσαι στο ανώτερο φυσιολογικό όριο για να έρθει η περίοδος οπότε καλό είναι να πας σε κανέναν γυναικολόγο για εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Οχι,μην ψαχνεις για αιτιες,θα βρεις πολλες αλλα δεν θα ειναι ορθες,εμπιστεψου τον γιατρο σου και αστα ολα πανω του.Νασαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sokolatitsa

Νεοφερμένος

Η Sokolatitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ....θα παω μαλλον τη τεταρτη στον γιατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commando

Νεοφερμένος

Ο commando αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα!

Με την σπιρομετρηση φαινεται αν εχω καπνισει; βεβαια δεν καπνιζω εδω και καιρο και οταν το εκανα, ζητημα να εκανα 4-5 τσιγαρα και οχι καθε μερα, αλλα π.χ μια φορα την εβδομαδα...επισης, εχω να καπνισω 2 εβδομαδες, αρα θα φανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,058 μηνύματα.
Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα? Μα φυσικά στις πανελλήνιες εξετάσεις, όταν ζητάς τάχα μου τουαλέτα με σκοπό να μπορέσεις να ανάψεις ένα τσιγάρο και να ρουφήξεις το μισό με 3 τζούρες μέσα σε ένα λεπτό.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top