Είναι φυσιολογικό να μιλάω με τον εαυτό μου;

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Νομίζω αυτό που λες στον εαυτό σου ξέρω γω "μαλακία έκανες πάλι" είναι συνηθισμένο :P
Επιμένω.
Είστε πολύ ευγενικές. Εγώ άπαξ και κάνω μαλακία πετάω κανά "Γαμώ τη τύχη σου Χαρά".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Επιμένω.
Είστε πολύ ευγενικές. Εγώ άπαξ και κάνω μαλακία πετάω κανά "Γαμώ τη τύχη σου Χαρά".:P
Ε κοίτα νομίζω ότι δεν πρέπει να παραθέσουμε εδώ τι καντήλι ρίχνουμε στον εαυτό μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω οταν κανω μαλακια πρωτα με βριζω και μετα με εμψυχωνω και με λεω "δεν πειραζει Νεφελη δεν υπαρχουν λαθη μονο χαρουμενα ατυχηματα"
Bob Ross γαμω το ξεσταυρι μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω οταν κανω μαλακια πρωτα με βριζω και μετα με εμψυχωνω και με λεω "δεν πειραζει Νεφελη δεν υπαρχουν λαθη μονο χαρουμενα ατυχηματα"
Bob Ross γαμω το ξεσταυρι μου:P
Υπέρτατο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ναι.Ειδικα σε περιπτωσεις που κανεις αυτοκριτικη νομιζω πως βοηθαει πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν δε μιλουσα με τον εαυτο μου και μιλουσα μονο με τον κοσμο νομιζω θα ειχα προβλημα... Το κυριοτερο προβλημα ειναι πως οταν μαλωνω μαζι του ειναι απαλευτο. Δε βγαζουμε ακρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Είμαστε κοινωνικά όντα. Κατα συνέπεια όταν δεν ευρίσκουμε μέσα στις αλληλεπιδράσεις της ζωής άτομο που ικανοποιεί είδη που μας απασχολούν είναι το πλέον επόμενο αλλα και το παρεπόμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Με τον εαυτό μου κάνουμε τις πιο ουσιαστικές συζητήσεις-υψηλού επιπέδου παρακαλώ:redface:
Καμιά φορά παρατηρώ ότι μιλάω και φωναχτά(κυρίως όταν είμαι θυμωμένη)-προσπαθώ να το κατευνάσω παρόλα αυτά:devil:
Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κι εγω μιλαω καμια φορα... Ο εαυτος σου εξαλλου ειναι το μονο ''ατομο'' που δεν θα σε προδωσει ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Same here.
Ταινία ολόκληρη φτιάχνουμε στο κεφάλι μου εγω και ο ευατός μου.
Όταν γίνετε κάτι έντονο κι είμαι ενθουσιασμένη/χαρούμενη/στεναχωρημένη κάποιες φορές όταν ηρεμήσω λίγο ξαναφτιάχνω το σκηνικό στο μυαλό μου και μετατρέπω τους διαλόγους όπως θα ήθελα να είναι.. σε φάση ''γιατί το είπα αυτό;'' ''έτσι έπρεπε να το πω'' και ο ευατός μου απάνταει αντίστοιχα ή ακόμα και για πράγματα που δεν έχουν γίνει καν μιλάω με τον ευατό μου για το πως θα ήταν.
Μια φορά ήμουν μόνη στο σπίτι και μιλούσα με τον ευατό μου χαμηλόφωνα, γύρισε η μαμά μου και ούτε που το πήρα χαμπάρι, άκουγε για κάνα 3λεπτο την συζήτησή ''μας'' μέχρι που κατάλαβα οτι ήταν εκεί, και μου λεει ''ντάξει, τελειώσατε; το λύσατε;''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα..

Νεοφερμένος

Η Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ του μιλάω συνέχεια.Ακόμα και όταν είμαι έξω κι ας με κοιτάνε περίεργα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
το δικο μου προβλημα ειναι οτι πολλεσ φορες μου απανταει κιολας ;ΡΡΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Είναι φυσιολογικό να μιλάς με τον εαυτό σου.Το μη φυσιολογικό είναι να σ'αγνοεί και να μη σου απαντάει όταν πραγματικά τον έχεις ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Συνήθως κάθομαι στο κρεβάτι,και αρχίζω και μιλάω με φωνή,εννοώ κανονικά όπως όταν μιλάω σε άνθρωπο στον εαυτό μου.Με βοηθάει να βάζω σε μια τάξη το χάος που επικρατεί στο μυαλό μου.

Η ψυαχίατρός μου,μου είπε ότι είναι φυσιολογικό,αν και τη πρώτη μέρα που δε με ήξερε ακόμα ,όταν της το πα άρχισε και μου έκανε παράξενες ερωτήσεις για φίλους που δε μπορούν να δουν οι άλλοι κ.λπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
... παράξενες ερωτήσεις για φίλους που δε μπορούν να δουν οι άλλοι
Α, καλά. Αυτό το έκανα όταν ήμουν μικρός. Μιλούσα με πολύ κόσμο, κυρίως εξωγήινους.





Υ.Γ. Υπάρχει και άλλος ένας "φίλος" με τον οποίο συνήθως μιλάνε τα αγόρια...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Χαχα,ναι.Κρίμα που αυτός το μόνο που κάνει είναι να μας φτύνει τελικά :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Βασικά δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να το βάλω οπότε σκέφτηκα στα διάφορα..

Είναι φυσιολογικό να μιλάς με τον εαυτό σου; Όχι δυνατά..
Δηλαδή τυχαίνει όταν ειμαι μόνη μου να κάνω διάλογο μέσα στο κεφάλι μου. Ρωτάω-απαντάω. Διαφωνω :P Με προβληματίζει αυτή η κατάσταση μερικές φορες.
Δηλαδή για να σας δώσω ένα παράδειγμα σήμερα διαφωνούσα για το αν θα φάω ή οχι και τσακωνόμουν με τον εαυτό μου.Ήταν περίεργο.
Δεν νομίζω ότι είμαι τρελή ή κάτι τέτοιο..Και φίλους έχω,και γενικά θα μπορούσα να πω ότι η καθημερινότητα μου νορμάλ είναι.
Απλά δε ξέρω..να ανησυχώ;

και βέβαια δεν είσαι τρελή, αλίμονο. Στην θέση σου για άλλο θα ανησυχούσα. Που ο εαυτός σου δεν αρκείται στην συζήτηση μαζί σου αλλά παίρνει και πρωτοβουλίες. Πχ να ανοίξει παράλληλο λογαριασμό; (ερώτηση). Γιατί το να μπλοκαριστείς με 3 μόλις μηνύματα και μάλιστα κόσμια, μάλλον αποτελεί ρεκόρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Συνήθως κάθομαι στο κρεβάτι,και αρχίζω και μιλάω με φωνή,εννοώ κανονικά όπως όταν μιλάω σε άνθρωπο στον εαυτό μου.Με βοηθάει να βάζω σε μια τάξη το χάος που επικρατεί στο μυαλό μου.

Η ψυαχίατρός μου,μου είπε ότι είναι φυσιολογικό,αν και τη πρώτη μέρα που δε με ήξερε ακόμα ,όταν της το πα άρχισε και μου έκανε παράξενες ερωτήσεις για φίλους που δε μπορούν να δουν οι άλλοι κ.λπ :P
Δεν είναι κακό να μιλάς στο κενό. Αρκεί να μην σου απαντήσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
]Υ.Γ. Υπάρχει και άλλος ένας "φίλος" με τον οποίο συνήθως μιλάνε τα αγόρια...
Χαχα,ναι.Κρίμα που αυτός το μόνο που κάνει είναι να μας φτύνει τελικά :/

και πολύ καλά μας κάνει. Έτσι που ανεγκέφαλο τον ανεβάζουμε και μπελά σκέτο και αιτία κάθε μας δεινού τον κατεβάζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν ξέρω εάν το μιλάω με τον εαυτό μου σχετίζεται με το σκέφτομαι δυνατά, δηλαδή μιλάω δυνατά, λέω αυτά που σκέφτομαι δυνατά αλλά το κάνω μερικές φορές :redface:

Πόσο ασχημο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top