Skype

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
αν σου πω οτι δε καταλαβα τιποτα, θα με παρεξηγησεις? :(

Δημιουργείς έναν λογαρισμό. Κατεβάζεις το πρόγραμμα. Τώρα, μπορείς να το χρησιμοποιείς για να κάνεις κλήσεις από υπολογιστή σε υπολογιστή, ή να καλείς και πραγματικά τηλέφωνα


Α, και για το paypal, μπορείς αγοράσεις κανονικά κι ας είναι unconfirmed. Εγώ δεν την έχω κάνει επιβεβαίωση, την καινούργια κάρτα, εδώ και 3 μήνες και αγοράζω κανονικότατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Είναι τέλειο αλλά εμένα όλοι οι φίλοι μου χρησιμοποιούνε όλα τα αλλά εκτός από αυτό...Το Skype μου το οποίο βέβαια δεν χρησιμοποιώ και μπαίνω πολύ σπανίως είναι DeepViewR
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ntontini@skype.com

ή μήπως θέλει nickname?
αν είναι έτσι τότε Kwnstantina Drosi!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Έκανα τελικά απεριόριστο προς ελλάδα, δεν χρειάστηκε πέυπαλ, έδωσα κατευθείαν τον αριθμό της κάρτας μου, να ανανεώνεται και αυτόματα...τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω γιατί από όσους ξέρω ελάχιστοι το χρησιμοποιούν..Φαίνεται πολλοί θέλουν να συζητάνε γράφοντας και όχι κοιτώντας..Το Msn είναι για αυτή την δουλεία..Το αντίθετο ισχυεί για το Skype
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

member-me

Νεοφερμένος

Η member-me αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερα! Καθε φορα που προσπαθω να κανω βιντεοκληση απο το skype μου βγαζει error και κανει restart στον υπολογιστη.Αλλαξα καμερα αλλα παλι συμβαινει το ιδιο.Αυτο το προβλημα μου το χει βγαλει τελευταια και χωρις προφανη λογο.Μπορει να με βοηθησει καποιος?Τι μπορει να φταει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το error τι λέει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

member-me

Νεοφερμένος

Η member-me αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ελεγε οτι το σκαιπ εντοπισε ενα προβλημα και πρεπει να κλεισει.Τωρα πια δεν προλαβαινω να κανω τιποτα.Με το που παταω στο μενου οτιδηποτε εχει μεσα τη λεξη βιντεο,ακομα και στις ρυθμισεις,μου σβηνει αμεσως το πι σι ,σαν να κανει βραχυκυκλωμα ενα πραγμα.Εβαλα και στις εξαιρεσεις του firewall την καμερα ,αλλα παλι δεν ειδα φως.Εχεις καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αν πας να χρησιμοποιήσεις την κάμερα με άλλο πρόγραμμα έχεις παρόμοια προβλήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Κι εγώ έχω πρόβλημα... :'(:wall:



Μόνο που το δικό μου βγαίνει και στο msn messenger όπου όταν πάω να ρυθμίσω την κάμερα (ενσωματωμένη σε vaio με τέως σ-vista και νυν 7) μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση με την κάμερα web, να κλείσω τα προγράμματα που την χρησιμοποιούν (κανένα δηλ) και να επιλέξω ξανά το ρυθμίσεις ήχου και video...

Τί να στράβωσε με το νέο λειτουργικό άραγε?:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

member-me

Νεοφερμένος

Η member-me αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ευχαριστω για τον κοπο σου φιλε μου!τελικα εκανα φορματ και το προβλημα λυθηκε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Κι εγώ?:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εσύ μάλλον πρέπει να βρείς drivers αλλους για την κάμερά σου. Βλέπω στο device name λέει απλά usb video device και δεν εχει το όνομα της κάμερας. Μπές στο site της sony Και ψάξε drivers για το laptop σου και συγκεκριμένα για την κάμερα. Αν τα παλιά vista ηταν της μάνας του είναι λογικό να είχαν ενσωματομένα τον camera driver και τώρα που έβαλες 7 να μη τον έχεις πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Εσύ μάλλον πρέπει να βρείς drivers αλλους για την κάμερά σου. Βλέπω στο device name λέει απλά usb video device και δεν εχει το όνομα της κάμερας. Μπές στο site της sony Και ψάξε drivers για το laptop σου και συγκεκριμένα για την κάμερα. Αν τα παλιά vista ηταν της μάνας του είναι λογικό να είχαν ενσωματομένα τον camera driver και τώρα που έβαλες 7 να μη τον έχεις πια.

Το έκανα και δείχνει να δουλεύει κανονικά, Ευχαριστώ!!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε πως γινεται να μεγενθυνι σε πληρης οθονη η camera μου στο skype????? γιατι την εμφανιζει πολυ μικρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μπορείς κατ αρχάς να πιάσεις από την κάτω δεξιά γωνία το πλαίσιο του video και να του αλλάξεις μέγεθος και νομίζω ότι άμα το κάνεις και διπλό click γίνεται full screen. Δεν μπορώ να το δοκιμάσω τώρα δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ το Skype κοντά 2 χρόνια. Με βολεύει πάρα πολύ, καθώς μιλάω με κάποιους φίλους από την Γερμανία(κάνω εξάσκηση και τα γερμανικά μου:P).
Οι φίλοι δεν έχουν skype, όλοι τους χρησιμοποιούν msn, αλλά δεν πειράζει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λένε πολλοί ότι το skype συμφέρει για βιντεο κλήσεις σε σχέση με το msn. Σε εμένα όμως, σχεδόν πάντα, υπάρχει χρονοκαθυστέρηση μεταξύ ήχου και εικόνας. Why; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λένε πολλοί ότι το skype συμφέρει για βιντεο κλήσεις σε σχέση με το msn. Σε εμένα όμως, σχεδόν πάντα, υπάρχει χρονοκαθυστέρηση μεταξύ ήχου και εικόνας. Why; :hmm:
Κλείσε κάνα torrent να δεις για πώς θα φτιάξει. :P

Στην καθυστέρηση αυτή οφείλεται προφανώς η καθυστέρηση που εισάγει η κίνηση στο internet, αλλά και το backbone κόστος της σύνδεσής σου. Συγκεκριμένα για την εικόνα / ήχο που λαμβάνεις εσύ, η ταχύτητα της σύνδεσης καθορίζεται όχι από το με τι ταχύτητα κατεβάζεις εσύ, αλλά με τι ταχύτητα ανεβάζει ο άλλος, καθώς αυτή είναι η μικρότερη ταχύτητα σε όλη την διαδρομή - εκτός αν είναι σε μέρος με εν γένεια πολύ μεγάλη ταχύτητα uploading, οπότε το κόστος είναι η δική σου ταχύτητα downloading.


Το ότι συμφέρει, συμφέρει δεν το συζητώ. Σε περιβάλλον Linux είναι το μόνο messaging service έως τώρα που έχω βρει να δουλεύει ικανοποιητικά για ήχο/εικόνα (καλά εικόνα δεν δοκίμασα ακόμα, αλλά ο ήχος δουλεύει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ειναι τελειο!! Ειδικα τα τιμολογια του!!! Μιλαω απεριοριστα ελλαδα με μολις $5 (=3-4 ευρω) τον μηνα! Με τις βιντεοκλησεις ποτε δεν ειχα προβλημα, ακομα και οταν εμπαινα απο το αργο δυκτιο του γειτονα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top