Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Mandarini

Νεοφερμένος

Η Mandarini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,
Κι εγω εχω ενα προβλημα με τον υπολογιστη μου και αν μπορει καποιος να μου πει μια γνωμη θα το εκτιμουσα.
Εκανα format πριν 2 μηνες περιπου αλλα ξαφνικα σημερα ενω ο υπολογιστης ανοιγει κανονικα οταν φτανει στην επιφανεια εργασιας μου δειχνει μαυρη οθονη και το ποντικι..Τωρα τον δουλευω σε safe mode with networking..Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnjohn

Νεοφερμένος

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια χαρά.

Αν έχεις Windows XP (ή νεώτερη έκδοση), προσπάθησε να κάνεις επαναφορά συστήματος σε προηγούμενο χρονικό σημείο στο οποίο ο υπολογιστής σου ξεκινούσε κανονικά, χωρίς προβλήματα. Εχω την εντύπωση ότι η επαναφορά συστήματος είναι εφικτή και μέσω Safe Mode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πρόσφατα έκανα format και από τότε δεν επικοινωνεί το bluetooth του pc με το κινητό. :oops:
Οι drivers, απ' όσο ξέρω είναι μέσα στο recovery, άρα δε χρειάζεται να κάνω κάτι.
Απ' όσο έψαξα μάλιστα στο internet δε βρήκα drivers.
Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ψαξε στους οδηγους,,μηπως στραβωσε κατι με την αντιγραφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπορει να μην ειναι θεμα οδηγων..ειδες στις συσκευες?δεξι κλικ device manager?
τι εχει εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεξι κλικ εκει,,τι δειχνει?οτι λειτουργουν κανονικα?

φορτωσε τους παλιοτερους οδηγους μηπως..ή κατι αλλο..

αφου τα δειχνει εκει,,δεν ειναι σοβαρα τα πραγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mandarini

Νεοφερμένος

Η Mandarini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια χαρά.

Αν έχεις Windows XP (ή νεώτερη έκδοση), προσπάθησε να κάνεις επαναφορά συστήματος σε προηγούμενο χρονικό σημείο στο οποίο ο υπολογιστής σου ξεκινούσε κανονικά, χωρίς προβλήματα. Εχω την εντύπωση ότι η επαναφορά συστήματος είναι εφικτή και μέσω Safe Mode.

Ευχαριστω για την απαντηση τεελικα ηταν ενα προγραμμα π κολουσε την εκινηση !Απλα το αφαιραισα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεξι κλικ εκει,,τι δειχνει?οτι λειτουργουν κανονικα?

φορτωσε τους παλιοτερους οδηγους μηπως..ή κατι αλλο..

αφου τα δειχνει εκει,,δεν ειναι σοβαρα τα πραγματα..
Λέει πως λειτουργούν κανονικά και είναι ενημερωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοτε κατι αλλο τρεχει,,κουφο..:worry:
μηπως υλικο?κανα κουμπι,,τιποτα ασχετο?

αν δεν ηταν ο οδηγος καλα μεσα,,δεν μπορουσε ,,θα εβγαζε κατι στον device manager..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξέρω. :/:
Για κουμπί έχει μια βλακειούλα που δεν πατιέται. (δεν είμαι και σίγουρη αν είναι του bluetooth)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πηρες τηλεφωνο καμια δωρεαν γραμμη,,πλαισιου..κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παρε.8001112345:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Aν το λαπτοπ εχει ενσωματωμενο bluetooth και δη Broadcom,ισως να κατεβαζες και εγκαθιστουσες τους αντιστοιχους οδηγους:

https://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ενσωματωμένο είναι αλλά δεν ξέρω τι (και αν) είναι το άλλο.
Λέει: View attachment 37385
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Mαλλον δεν εχεις broadcom Bluetooth και για αυτο δεν γινεται εγκατασταση.

Απο τη Διαχειριση Συσκευων στον Πινακα Ελεγχου,κανε απεγκατασταση ολων των καρτων δικτυου που βλεπεις (αρα και του Bluetooth) και μετα πατα Αναζητηση για αλλαγες υλικου που υπαρχει στις εντολες πανω πανω πανω,ωστε να γινει εκ νεου αναγνωριση και επανεγκατασταση τους. Δες εαν λυνεται το προβλημα ετσι. Προσπαθησε να συνδεσεις το κινητο σου,πηγαινοντας στη σχετικη ρυθμιση για το Bluetooth που υπαρχει στον Πινακα Ελεγχου.

Ειδαλλως,θα πρεπει να μας παρασχεις την πληρη ονομασια του υπολογιστη σου και ενδεχομενως ενα configuration.
Προς τουτο,μπορεις να χρησιμοποιησεις/εγκαταστησεις το Speccy

https://www.piriform.com/speccy

Συνηθως,οι κατασκευαστες των φορητων υπολογιστων εχουν στην ιστοσελιδα τους και τους οδηγους που εχουν προεγκαταστησει στους υπολογιστες,προς ελευθερο κατεβασμα. Εντοπιζοντας κανεις το μοντελο του,βλεπει και τη μαρκα των περιφερειακων που εχει χρησιμοποιησει ο κατασκευαστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έκανα απεγκατάσταση και προσθήκη όπως μου είπες αλλά παρόλο αυτά δεν μπορώ να στείλω κάτι. :worry:
Παλιά με δεξί κλικ στο εικονίδιο του bluetooth έγγραφε Αποστολή/Λήψη ενός αρχείου και επέλεγες ανάλογα με το τι ήθελες να κάνεις.
Πλέον δεν υπάρχει.
Έπαιξα και με τις ρυθμίσεις αλλά και πάλι τίποτα. :/:
Είναι λογικό;

Το laptop είναι hp pavilion dv6 1360 ev με win 7, 64 bit.
Eδώ είναι οι drivers.
Tα άλλα δεν τα κατάλαβα. :P

Στο πρόγραμμα που είπες, από ποια κατηγορία θες πληροφορίες; Δε βλέπω κάπου να λέει για το bluetooth. :oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Δοκιμασε να απεγκαταστησεις το λογισμικο της ΗΡ για το Bluetooth που εχεις εγκατεστημενο by default,παιρνοντας βοηθεια ισως απο εδω:

https://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...c=us&objectID=c00711848&jumpid=reg_R1002_USEN

και να εγκαταστησεις τους οδηγους της Microsoft για αυτο.

Οσον αφορα το προγραμματακι,κατω απο το Network (τελευταια λεξη αριστερα),θα σου δειξει δεξια τα παντα για τις ασυρματες συνδεσεις

Αν και παλι δεν καταφερεις τιποτα,πμ me.

Yποψιν!!!! Τα λαπτοπ εχουν καπου στο πλαι ενα κουμπακι που ενεργοποιει/απενεργοποιει το WLAN και το Bluetooth μαζι. Μηπως κατα λαθος το εχεις κλειστο?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top