Εδώ κάνουμε δίαιτα!

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
κατι χρονια τωρα ολη η οκογενεια μου εχει καταργησει τη ζαχαρη τελειως.(μονο σε κανα κεικ μπαινει σπανια)και ειμαστε μια χαρα,,στο κακαο,τσαι,καφες,,παντου βαζουμε μελι,,-λιγο,,οπως εκαναν χιλιαδες χρονια οι ανθρωποι,,

δεν τρώω ούτε μέλι ούτε ζάχαρη. Τον καφέ μου τον πίνω πάντα πικρό και δεν βάζω ποτέ πάγο ούτε στο ουίσκυ ούτε στο κονιάκ. 'Οσο για το τσιγάρο, το κόβω όποτε θέλω χωρίς στερητικά. Τη ζωή μου γενικά τη διέπει στρατιωτική πειθαρχία, σπαρτιάτικη σκληραγώγηση και πανίσχυρη θέληση, αν και τα φαινόμενα απατούν ;) Ξέχασα, μου αρέσει πάρα πολύ να κοιμάμαι σε σκληρό στρώμα, αν και η εμπειρία του εδάφους είναι υπέροχη κι αυτή, και να ξυπνάω στις 6.00 το πρωί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
γεια σας....εγω ειμαι 65 κοιλα και θελω να χασω 7 με 8 κιλα......
εχω αρχισει εδω και 3 μερες διατροφη και στο παλιο μου προγραμμα γυμναστικης....
λατρευς το γυμναστηριο αλλα λογο μαθηματων εμεινα πολυ καιρο μακρυα.....
το σημαντικοτερο μου εχει πει ο γυμναστης μου για ξεκινημα ειναι το ποδηλατο η ο διαδρομος......εγω επειδη βαριεμαι να κανω επι 45 λεπτα διαδρομο προτιμω το ποδηλατο....τσαρκα και φυγαμε :P
το πιο δυσκολο ειναι η κοιλιτσα και οι γλουτοι....ειχα κανει γραμμωση και λογο κακης διατροφης ψυλοχαλασε....
εχω μια απορια ομως???
σαν δεκατιανο ας πουμε εχω βαλει ενα φρουτο ι ακτιβια γιαουρτι η φρουτοσαλατα.......αλλα δεν γινετε ναι τρω ολη την εβδομαδα μονο αυτο τι μου προτεινει να τρωω(κατι ελαφρυ )?
και σαν βραδινο μπορω να τρωω πολι λιγη ποσοτητα απο το φαγητο του μεσημεριανου +σαλατα???γιατι εχω ακουσει οτι για βραδινο μονο σαλατα..η παρομοιο ελαφρυ...!!!
ααααααααα και κατι αλλο ......για το μεσα μερος του ποδιου(νομιζω γλτουτοι ):redface: ποιες ασκησεις ειναι καλες?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
δηλαδή , αν το έλεγε νωρίτερα ή αργότερα , θα μιλούσε σοβαρά ;
:P:P Κατάλαβες τι εννοούσα!
Κυρίως όμως είναι μεγάλη ηδονή το εκλεκτόν φαγητό, σαν κι αυτό που μας μαγείρευαν οι γιαγιάδες μας,
παρέλειψα να αναφέρω το γιουβέτσι στη γάστρα, τον μπεκρή μεζέ, τα σκαλοπίνια, το λεμονάτο
αλλά και "εξωτικά" φαγητά όπως το ινδικό ταντούρι και το γαλλικό φοντί. Το γάργαρο κρασάκι
που χύνεται στο ποτήριον είναι το καλύτερο συνοδευτικό κατά τη γνώμη μου κατά προτίμηση
ένα μοσχοφίλερο.

να προσθέσω ακόμα ότι οι δίαιτες δυστυχώς έχει αποδειχθεί ότι επιβαρύνουν την σεξουαλική ζωή,
προκαλούν μεγάλη νευρικότητα και ουχί σπανίως προβλήματα μεταβολισμού και οργασμού.
Τώρα υποτίθεται εσύ κάνεις δίαιτα?:hmm:

σαν δεκατιανο ας πουμε εχω βαλει ενα φρουτο ι ακτιβια γιαουρτι η φρουτοσαλατα.......αλλα δεν γινετε ναι τρω ολη την εβδομαδα μονο αυτο τι μου προτεινει να τρωω(κατι ελαφρυ )?
και σαν βραδινο μπορω να τρωω πολι λιγη ποσοτητα απο το φαγητο του μεσημεριανου +σαλατα???γιατι εχω ακουσει οτι για βραδινο μονο σαλατα..η παρομοιο ελαφρυ...!!!
ααααααααα και κατι αλλο ......για το μεσα μερος του ποδιου(νομιζω γλτουτοι ):redface: ποιες ασκησεις ειναι καλες?????
Σαν δεκατιανο μπορείς να τρως μια μπάρα δημητριακών, ένα κουλούρι, ένα ποτήρι φρέσκο χυμό, ένα τοστ.
Βραδινό φρούτα με γιαούρτι ή αυτό που είπες ή 2 φρυγανιές με 2 φέτες κασερι με λίγα λιπαρά.
Αν πας γυμναστήριο έχει συγκεκριμένο μηχάνημα γι'αυτό το μέρος του ποδιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Είσαι μόνο 15 , ο οργανισμός σου ακόμα αναπτύσσεται, περίμενε λίγο ακόμα να σχηματοποιηθεί το σώμα σου και μετά κάνεις δίαιτες. Ακτίβια ; κοκτέιλ χημικών και δεν είναι ούτε γιαούρτι. Εγώ τι προτείνω ; To πρωί γάλα και μια φέτα με βούτυρο και μέλι/μαρμελάδα, το μεσημέρι ότι φαγητό έχετε αλλά σε μια μέτρια μερίδα (όχι υπερβολές), το απόγεμα ένα χυμό ή ένα φρούτο και το βράδυ ή μια νορμάλ λίγο πιο μικρή από νορμάλ ποσότητα ό,τι έχετε επίσης ή μια σαλάτα χωριάτικη κλασική με ντομάτα,αγγούρι, κρεμμύδι(ό,τι τρως από αυτά ή μια τονοσαλάτα (αλλά όχι καθημερινά γιατί ο τόνος έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε βαρέα μέταλλα) ή σάντουιτς με μαρούλι,τυρί,γαλοπούλα βραστή ή ζαμπόν (όχι πάριζες και μορταδέλες) και ένα ποτήρι γάλα. Όχι αναψυκτικά (μόνο κυτταρίτιδα προσφέρουν) και πίνε πολύ νερό.
Τώρα για γυμναστική, please μην σηκώνεις βάρη γιατί μόνο τις αρθρώσεις σου θα ταλαιπωρήσεις. Αερόβια,ποδήλατο,τρέξιμο ή διάδρομο είναι ότι πρέπει ειδικά για τις γυναίκες. Τώρα μπορείς και μόνη σου να κάνεις μερικούς κοιλιακούς και ραχιαίους. Καλή άσκηση για πωπό και πόδια είναι αυτή που ξαπλώνεις ανάσκελα , κ σηκώνεις προς τα πάνω τον σώμα , σα γέφυρα. Επίσης, καθίσματα. Μην το παρακάνεις όμως.

Επίσης δεν ανέφερες το ύψος σου, γιατί και εγώ 63 κιλά είμαι αλλά για 1,75 είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
α ναι σωστο και αυτο εγω ειμαι 1.71 υψος
οχι στο γυμ,ναστηριο ποτε δεν το παρακανω κανω τα βασικα διαδρομο η ποδηλατο
μηχανημα για τα ποδια και μπαρα η οποια δεν εχει καθολου βαρακια απλα τηβαζω πισω στον αυχενα και κανω 3 επι 15 επαναληψεις για ποπο !!
την διαιτα την κανω πιο πολυ για την υγεια μου .απλα οτιδηποτε γλυκο τρωω σε υπερβολικη ποσοτητα με πιανει κατι και θελω να ξεκινησω γυμναστικη ..δεν θελω να εχω ψωμακια και τετοια:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
βαρη δεν μπορω να μην κάνω λογο του αθληματος με το οποιο ασχολουμαι.....:/
δεν ζυγιζω μεριδες ακολουθω τη διατροφη που μου εχει δωσει ο διαιτολογος.... απλα οταν εκανα παλαιοτερα διαιτα ...απο τη δευτερη μερα κιολας εβλεπα τη ζυγαρια να πεφτει....

Συγγνωμη, σου εβαλε ο γυμναστης βαρη στο προγραμμα ενω εσυ θελεις να χασεις βαρος?!
Αρκετη ωρα αεροβια ασκηση χρειαζεται με ισορροποημενη διατροφη για να χασεις πρωτα βαρος και μετα βαζεις σιγα σιγα βαρη στο προγραμμα.
Τα 20 λεπτα ποδηλατο για καποιον που θελει να χασει βαρος δεν αρκουν...Αυτα τα 20 λεπτα ειναι για προθερμανση πριν κανει ο οποιοσδηποτε βαρη. Προσπαθησε να κανεις οση περισσοτερη ωρα μπορεις και σε συνδιασμο με διαδρομο και ελλειπτικο, το οποιο τελευταιο κατα τη γνωμη μου κανει και καλυτερη δουλεια σε σχεση με τα δυο προηγουμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
1) μην κοιτάξεις ζυγαριά πριν κλείσει μήνας.
Και για αυτόν τον λόγο μπήκα στο τόπικ για να ρωτήσω κάθε πότε πρέπει να ζυγιζόμαστε; Κάθε μήνα δε πάει πολύ;

3) μην μετρήσεις ποτέ θερμίδες
Αυτό το κάνω πάντα και μου έχει κολλήσει από παλιά που είχα βρει ένα σάιτ που σου έλεγε πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνεις την ημέρα για να χάσεις κιλά.
Θυμάμαι τότε, στην αρχή έπαιρνα 800 θερμίδες, και σιγά σιγά τις μείωνα και είχα φτάσει τις 500 θερμίδες την ημέρα, που στην ουσία έτρωγα ΕΛΑΧΙΣΤΑ κι αν ξεπέρναγα τις 600 ένιωθα τύψεις, και την άλλη μέρα έτρωγα ακόμα πιο λίγο.
Καλά τότε είχα αδυνατίσει πολύ θυμάμαι, πρέπει να ήμουν γύρω στα 47, ωραίες εποχές. :|
Και τώρα πχ. που έχω αρχίσει δίαιτα δεν ξεπερνώ τις 800 (στο περίπου γιατί δε κάθομαι πια να ψάχνω το πόσες θερμίδες έχει το κάθε τι [στα περισσότερα θυμάμαι:redface:]) και με βοηθάει μόνο στο ότι υπάρχει ένα όριο και μπορώ να πω πιο εύκολα ΣΤΟΠ πχ. από το να είμαι χαλαρά, γιατί σε εκείνη τη περίπτωση μπορεί να πεις "έλα μωρέ, δε θα πάθω τίποτα με λίγο ακόμα".
Εντωμεταξύ τις μετράω αυθόρμητα, δεν το κάνω και επίτηδες.:/:

Τεςπα, που λέτε, πώς πάει κορίτσια; Αντέχετε; Εγώ καλά, αλλά δεν έχω ζυγιστεί ακόμα, περιμένω απάντησηηηηη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εγω μια χαρα τα παω παντως...μου αρεσει να προσεχω την υγεια και δεν ζηλευω καθολου ουτε σουβλακια ουτε πιτσες...ουτε τα εξω γενικα
....
ουτε καπνιζω ουτε πινω .(μονο οταν βγαινω εξω αλλα και αυτο ελαχιστο) και ειμαι μια χαρα
οταν κανω διαιτα νιωθω οτι πεταω....ενω οταν τρωω τρωω ( που δεν το ξανα κανω) νιωθω οτι με βαρενει κατι και αυτο ειναι τα κιλα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ζυγιζόμαστε κάθε βδομάδα, την ίδια μέρα, το πρωί με το που ξυπνήσουμε, πριν φάμε και αφού έχουμε πάει τουαλέτα, ώστε να φανεί το πραγματικό μας βάρος. Όχι πιο συχνά γιατί μας γίνεται εμμονή, αλλά όχι και πιο σπάνια. Αν είμαστε τυχεροί και κάνουμε δίατα παρέα με διαιτολόγο κάνουμε και μια λιπομέτρηση κάθε 1,5 μήνα, αλλά και αυτό δεν είναι απαραίτητο. Μία φορά όμως αξίζει να κάνετε λιπομέτρηση γιατί τα κιλά δε μας λένε τόσα.
Και για όσους είναι υπέρ της αερόβιας είτε των βαρών μόνο, ο συνδυασμός είναι η καλύτερη λύση. Οι διαιτολόγοι συνήθως συστήνουν αερόβια στην αρχή για να φύγει γρήγορα το λίπος, αλλά αναγκαστικά υπάρχει και απώλεια μυ. Όταν φτάσετε στα επιθυμητά κιλά αρχίζετε την αναερόβια για να δυναμώσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
'Οσο για το τσιγάρο, το κόβω όποτε θέλω χωρίς στερητικά.
καλα σε πιστευω..:whistle:
όλοι οι εθισμενοι αυτο λενε..όποτε θελω το κοβω..
(και τυχαιως δεν το κοβουν τελειως ποτέ..:hehe:)

σπαρτιατικη ζωη με αλκοολ τσιγαρο και καφε?..:confused:(3 εθισμοι,νικοτινη,καφεινη,αλκοολ)
ασε...

το τσιγαρο και ο πικρος καφες,απλα σκοτωνουν την αιθηση της γευσης..
ο πατερας μου ετσι,δικηγορος χρονια,τονους καφε και τσιγαρου επινε..

και τωρα η γλωσσα του ειναι σαν σολα παπουτσιου..:hehe::hehe:
μικρες διαφορες στη γευση ουτε που τις καταλαβαινει,,πχ σε ελαιολαδο,,ή αλλου..μονο χοντρα πραγματα..
προσωπικα δεν πινω ,δεν καπνιζω,ουτε καφε..

καλυτερα να τρως λιγο παραπανω καλο καθαρο φαι,,παρα αυτα τα δηλητηρια,,νικοτινη,αλκοολ,
ελευθερα απο ουσιες,,νικοτινη,αλκοολ καφεινη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
κατι αλλοοοοοοοοοοοοοοο
καλοκαιρακι ερχετε οσο να ναι ενα παγωτο θα μασ τραβαε ιαλλα κανει να τρωμε,,......???αν ναι ποσες φορες......!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τώρα υποτίθεται εσύ κάνεις δίαιτα?:hmm:

'Οχι. Μόνο χαβαλέ. :P Περιέγραψα τα φαγητά που μου αρέσουν. Κακό ; Το φαί είναι απόλαυση αλλά δεν είμαι παχύσαρκος.

καλα σε πιστευω..:whistle:
όλοι οι εθισμενοι αυτο λενε..όποτε θελω το κοβω..
(και τυχαιως δεν το κοβουν τελειως ποτέ..:hehe:)

σπαρτιατικη ζωη με αλκοολ τσιγαρο και καφε?..:confused:(3 εθισμοι,νικοτινη,καφεινη,αλκοολ)
ασε...

το τσιγαρο και ο πικρος καφες,απλα σκοτωνουν την αιθηση της γευσης..
ο πατερας μου ετσι,δικηγορος χρονια,τονους καφε και τσιγαρου επινε..

και τωρα η γλωσσα του ειναι σαν σολα παπουτσιου..:hehe::hehe:
μικρες διαφορες στη γευση ουτε που τις καταλαβαινει,,πχ σε ελαιολαδο,,ή αλλου..μονο χοντρα πραγματα..
προσωπικα δεν πινω ,δεν καπνιζω,ουτε καφε..

καλυτερα να τρως λιγο παραπανω καλο καθαρο φαι,,παρα αυτα τα δηλητηρια,,νικοτινη,αλκοολ,
ελευθερα απο ουσιες,,νικοτινη,αλκοολ καφεινη..

Χαλάρωσε, δεν καπνίζω παρά μόνο σπάνια, ούτε πίνω, που και που. Μέτρο. Δεν ξέρω τι κάνει ο μπαμπάς σου, αλλά εγώ είμαι εθισμένος μόνο στον καφέ. Δεν μπορεί να τρως λίγο παραπάνω και να είσαι τα κιλά που δήλωσες κάπου αλλού... εκτός αν αστειευόσουν και εσύ. Αν είσαι λοιπόν αυτά τα κιλά, τότε είσαι βουτηγμένος στον εθισμό, το δικό μου τσιγάρο μια φορά το μήνα και αν είναι υποσημείωση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν μπορεί να τρως λίγο παραπάνω και να είσαι τα κιλά που δήλωσες κάπου αλλού... εκτός αν αστειευόσουν και εσύ. Αν είσαι λοιπόν αυτά τα κιλά, τότε είσαι βουτηγμένος στον εθισμό,
στην καταθλιψη ημουν βουτηγμενος για 8 χρονια ..

κλειστηκα σπιτι,,απο καρεκλα σε καρεκλα..
και το αγχος αυτο φερνει φαι και παχος και ειδικα στην κοιλια..
30 κιλα εβαλα..που θα πανε θα φυγουν..

στα 100κιλα ημουν λεπτος..(βαρια κατασκευη)

απο το μυαλο ξεκινανε ολα..
(παντως εθισμο σε καμποια ουσια δεν ειχα,,που αν μου την εκοβαν πχ θα παθαινα κατι,,οπως η καφεινη πχ)

καθε εθισμος ειναι κακος..

οσο λιγοτερους εθισμους εχεις.. τοσο πιο ελευθερος εισαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
κατι αλλοοοοοοοοοοοοοοο
καλοκαιρακι ερχετε οσο να ναι ενα παγωτο θα μασ τραβαε ιαλλα κανει να τρωμε,,......???αν ναι ποσες φορες......!!:redface:
Οι θερμιδουλες ειναι τσιμπημενες αλλα καλοκαιρι χωρις παγωτο γινεται? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ:P Αν ειναι να φας παγωτο απλα μη φας κατι αλλο γλυκο, η ιδιαιτερα λιπαρο (κρεμα γαλακτος κοκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Παίδες μπαίνω και εγώ στο γκρουπ των διαιτούντων!!!:P Είμαι 54 και θέλω να κατέβω στα 50... Το θέμα μου είναι ότι έχασα ήδη 4 κιλά λόγω της ανορεξίας που δημιουργούσε το άγχος αλλά αισθάνομαι και φαίνομαι σαν να πήρα κιλά... Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνεται? (μην κάνω και τζάμπα δίαιτα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Η ζυγαρια δεν λεει ποτε ψεματα. Αν δειχνει οτι εχασες 4 κιλα, εχασες 4 κιλα:yes: Τωρα υπαρχουν 2 θεωριες. Πρωτη οτι ειναι λογικο να σου φαινεται οτι πηρες αφου εισαι στην αναπτυξη και το σωμα σου αλλαζει και δευτερον οτι εσυ, λογω καποιων ψυχολογικων πιεσεων οπως προανεφερες, σου δημιουργηθηκαν ανασφαλειες (που ειναι απολυτα φυσιολογικο στην εφηβεια) με αποτελεσπα την ψευδη απεικονιση του εαυτο σου στο μυαλο σου. Μη φοβασαι..:) Κι εγω τα ιδια περασα:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Η ζυγαρια δεν λεει ποτε ψεματα. Αν δειχνει οτι εχασες 4 κιλα, εχασες 4 κιλα:yes: Τωρα υπαρχουν 2 θεωριες. Πρωτη οτι ειναι λογικο να σου φαινεται οτι πηρες αφου εισαι στην αναπτυξη και το σωμα σου αλλαζει και δευτερον οτι εσυ, λογω καποιων ψυχολογικων πιεσεων οπως προανεφερες, σου δημιουργηθηκαν ανασφαλειες (που ειναι απολυτα φυσιολογικο στην εφηβεια) με αποτελεσπα την ψευδη απεικονιση του εαυτο σου στο μυαλο σου. Μη φοβασαι..:) Κι εγω τα ιδια περασα:thumbsup:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Παίζει μήπως να κάνω κατακράτηση υγρών?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Παίζει μήπως να κάνω κατακράτηση υγρών?:hmm:
Eδω λεει οτι χρειαζεσαι:happy: https://www.ygeia-blog.gr/somatikh-ygeia/katakrathsh-ygrwn.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για να χασετε βαρος βασικα,ενα ειναι πολυ ουσιαστικο



ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΨΩΜΙ:D

δυσκολο στην αρχη..αλλα μετα εχει θεαματικα αποτελεσματα,,με πραγματικα ολικης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top