Πιστεύετε στον Θεό; [II]

Πιστεύετε στον Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 703)
  • Ναι

    Ψήφοι: 296 42.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 263 37.4%
  • Μπορεί - ίσως

    Ψήφοι: 122 17.4%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 3.1%

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

Δε σου κρυβω οτι ακομα γελω με την ηττα που εφαγες απο τον εποτε
Νταξ συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες

Αλλα μην κρυβεσαι τωρα πισω απο το Νικο
ντροπης πραγματα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο Αλλάχ κάνει γλυφομούνι στην Παναγία καθώς ο Ιησούς
γλεντάει τον Ιωάννη με τον Μωάμεθ. Ο Βούδας, τίποτα, εκεί παραδίπλα, νιρβάνα
(Αν τα θεία προσβάλλονται, γιατί δεν κάνουν κάτι τα ίδια

Βασικά, προσβάλλεις τα πιστεύω κάποιων συνανθρώπων σου. Το να βρίζεις τον Θεό προκαλώντας τον να εμφανιστεί, είναι μία... βλακώδης πρακτική ή τακτική απόδειξης ότι δεν υπάρχει θεός... σε αφήνω να επιλέξεις. ;)
Και στα δύο, μένεις εκτεθειμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
"Αν δεν υπήρχε Θεός, θα έπρεπε να εφεύρουμε ένα Θεό" Βολταίρος, Γάλλος Διαφωτιστής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά, προσβάλλεις τα πιστεύω κάποιων συνανθρώπων σου. Το να βρίζεις τον Θεό προκαλώντας τον να εμφανιστεί, είναι μία... βλακώδης πρακτική ή τακτική απόδειξης ότι δεν υπάρχει θεός... σε αφήνω να επιλέξεις. ;)
Και στα δύο, μένεις εκτεθειμένος.

Αυτοί οι συνάνθρωποι προσβάλουν με τα πιστεύω τους το ανθρώπινο είδος εδώ και δύο χιλιετίες, μας είδατε ποτέ να διαμαρτυρόμαστε?

Πολύ εύθικτοι είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Βασικά, προσβάλλεις τα πιστεύω κάποιων συνανθρώπων σου. Το να βρίζεις τον Θεό προκαλώντας τον να εμφανιστεί, είναι μία... βλακώδης πρακτική ή τακτική απόδειξης ότι δεν υπάρχει θεός... σε αφήνω να επιλέξεις. ;)
Και στα δύο, μένεις εκτεθειμένος.

Για την ακριβεια προσβαλλονται οι μυθοπλασιες των συνανθρωπων μας,οι φαντασιες και τα βιτσια τους.
Ο καθεις αντιλαμβανεται τη θρησκεια ως υπαγορευει το μυαλο του και η πλειοψηφια φαινεται να καταληγει στην ειδολολατρεια εφοσον εξανθρωπιζει το θεο της.
Με αφαιτηρια το συλλογισμο αυτο,θα "βριζω" οσο πιο πολυ μπορω τον καθε πιστο που υποκρινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Αυτοί οι συνάνθρωποι προσβάλουν με τα πιστεύω τους το ανθρώπινο είδος εδώ και δύο χιλιετίες, μας είδατε ποτέ να διαμαρτυρόμαστε?

Πολύ εύθικτοι είστε.

Σύμφωνα με τη δική σου αντίληψη.

Και κάτι ακόμα: Σαν λίγο υπερβολικός δεν είσαι ρε φίλε; Προσβάλουμε το ανθρώπινο είδος! Και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ότι προσβάλλουμε το ανθρώπινο είδος; Ένας άσχετος ημιμαθής είσαι, που κρίνει κάτι που δεν έχει κάνει καν τον κόπο να το μελετήσει διεξοδικά.
Ένας φαφλατάς με ύφος διανοούμενου είσαι.

Υ.Γ. Ναι, σε προσβάλλω, δεν χρειάζεται να το επισημάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Για την ακριβεια προσβαλλονται οι μυθοπλασιες των συνανθρωπων μας,οι φαντασιες και τα βιτσια τους.
Ο καθεις αντιλαμβανεται τη θρησκεια ως υπαγορευει το μυαλο του και η πλειοψηφια φαινεται να καταληγει στην ειδολολατρεια εφοσον εξανθρωπιζει το θεο της.
Με αφαιτηρια το συλλογισμο αυτο,θα "βριζω" οσο πιο πολυ μπορω τον καθε πιστο που υποκρινεται

Πιστός που υποκρίνεται; Αποτελεί αντίφαση αυτή η πρόταση. Υποκρίνεται κάποιος που υποδύεται ένα ρόλο, ο οποίος δεν τον εκφράζει πραγματικά. Αυτό δεν ισχύει με τον πιστό.

Για την ακριβεια προσβαλλονται οι μυθοπλασιες των συνανθρωπων μας,οι φαντασιες και τα βιτσια τους.

Πάντα κατά την αντίληψή σου. Με αφετηρία αυτό τον συλλογιμό, μπορώ κι εγώ να βρίζω τους άθεους;

Η νέα θρησκεία της εποχής; Ο αθεϊσμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντα κατά την αντίληψή σου. Με αφετηρία αυτό τον συλλογιμό, μπορώ κι εγώ να βρίζω τους άθεους;

Η νέα θρησκεία της εποχής; Ο αθεϊσμός.

Φυσικά και μπορείς δικαίωμά σου. Αυτό κάνετε εδώ και αιώνες. Η θρησκεία σας έχει ταυτίσει τον αθεϊσμό με το σατανά και πόσα άλλα καλά πράγματα ούτως ή άλλως. Από τη στιγμή που έχουμε ελευθερία λόγου έχουμε το δικαίωμα να βρίζουμε όποιον θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς δικαίωμά σου. Αυτό κάνετε εδώ και αιώνες. Η θρησκεία σας έχει ταυτίσει τον αθεϊσμό με το σατανά και πόσα άλλα καλά πράγματα ούτως ή άλλως. Από τη στιγμή που έχουμε ελευθερία λόγου έχουμε το δικαίωμα να βρίζουμε όποιον θέλουμε.

Αυτό που είπες σημείωσε το, γιατί θα στο πετάξω πολλές φορές στα μούτρα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
:oops:Θα πρότεινα να κατεβάσουμε τους τόνους. Το λέω και για τον εαυτό μου. Δεν με βγάζω απέξω αν και θεωρώ ότι εκφράζομαι κόσμια. Ο ίδιος ο Βολταίρος (Γάλλος διαφωτιστής) υποστήριξε το δικαίωμα της ανεξιθρησκίας στους ανθρώπους.
Κανείς/μία δεν έχει δικαίωμα να βρίζει τον/την άλλο/η επειδή έχει διαφορετικές πεποιθήσεις (είτε πιστεύει είτε όχι).
Κι ο Θεός ο ίδιος δεν θα το ήθελε να επιβάλλουμε με τη βία στους/στις άλλους/ες να γίνουν Χριστιανοί/ές.
Είμαστε ώριμοι άνθρωποι και μπορούμε να κάνουμε μια πολιτισμένη συζήτηση σε πιο ήρεμους τόνους. Αν νομίζετε ότι λέω κάτι παράλογο, τι να πω; Λιθοβολήστε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Μα ολα ετσι καταλήγουν.σε διαμάχη δυστυχως για το ποιος ειναι ο περισσοτερο εγωιστης.Παιδια,θελετε πιστέψτε,θέλετε οχι.Δε μας νοιαζει ο καθενας να βγαζει τα κομπλεξ του με τους αλλους εδω.Ας κανουμε μια συζήτηση για το πραγματικα υπέροχο θεμα της ύπαρξης ή μη θεού αλλα σε λογικά πλαίσια.Γιατι μπαινω να γράψω την αποψη μου και με(και μας) ξενερώνετε ρε σεις.ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μα ολα ετσι καταλήγουν.σε διαμάχη δυστυχως για το ποιος ειναι ο περισσοτερο εγωιστης.Παιδια,θελετε πιστέψτε,θέλετε οχι.Δε μας νοιαζει ο καθενας να βγαζει τα κομπλεξ του με τους αλλους εδω.Ας κανουμε μια συζήτηση για το πραγματικα υπέροχο θεμα της ύπαρξης ή μη θεού αλλα σε λογικά πλαίσια.Γιατι μπαινω να γράψω την αποψη μου και με(και μας) ξενερώνετε ρε σεις.ΕΛΕΟΣ

Πάρε ένα από εμένα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ένας φαφλατάς με ύφος διανοούμενου είσαι.


νταξ, ακομα κι ετσ', διαφέρετε σε ένα μόνο πράγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σύμφωνα με τη δική σου αντίληψη.

Και κάτι ακόμα: Σαν λίγο υπερβολικός δεν είσαι ρε φίλε; Προσβάλουμε το ανθρώπινο είδος! Και ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ότι προσβάλλουμε το ανθρώπινο είδος; Ένας άσχετος ημιμαθής είσαι, που κρίνει κάτι που δεν έχει κάνει καν τον κόπο να το μελετήσει διεξοδικά.
Ένας φαφλατάς με ύφος διανοούμενου είσαι.

Υ.Γ. Ναι, σε προσβάλλω, δεν χρειάζεται να το επισημάνεις.

Kewl bro, embrace the rage. Δεν είναι ωραία να ξεσπάς που και που? Αλλά ρε συ άσχετος ημιμαθής φαφλατάς? Ακόμα και τα μπινελίκια με το γάντι. Σε παραδέχομαι είσαι πολύ gentleman.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο Ξεχασμένος: Αν ο θεός σεβόταν την ελεύθερη βούληση του ανθρώπου θα τον έφτιαχνε έτσι ώστε να μπορεί να ζήσει και χωρίς τον Θεό. Η λογική είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θέλεις αλλά μακριά μου θα πεθάνεις και θα δυστυχήσεις δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με την ελεύθερη βούληση.

Ο Χριστός ή για να το πω καλύτερα ο Τριαδικός Θεός έδωσε το Δωρο της Ελευθερίας και στους Αγγέλους και στους Ανθρωπους.Μας δοθηκε η δυνατότητα να είμαστε με τον Χριστό ή να τον Αρνηθούμε.Ο Χριστός εδωσε και τα Συναισθήματα ωστε να καταλαβαίνουμε τα Θετικά και τα Αρνητικά Συναισθήματα ως κριτήριο για την καλύτερη προσέγγιση του Σωστού και του Λάθους

Ο Χριστός αν μας έφτιαχνε χωρίς τα Συναισθήματα θα είμασταν μαριονέτες

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο Ξεχασμένος: Αν ο θεός σεβόταν την ελεύθερη βούληση του ανθρώπου θα τον έφτιαχνε έτσι ώστε να μπορεί να ζήσει και χωρίς τον Θεό. Η λογική είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θέλεις αλλά μακριά μου θα πεθάνεις και θα δυστυχήσεις δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με την ελεύθερη βούληση.

Ο Χριστός ή για να το πω καλύτερα ο Τριαδικός Θεός έδωσε το Δωρο της Ελευθερίας και στους Αγγέλους και στους Ανθρωπους.Μας δοθηκε η δυνατότητα να είμαστε με τον Χριστό ή να τον Αρνηθούμε.Ο Χριστός εδωσε και τα Συναισθήματα ωστε να καταλαβαίνουμε τα Θετικά και τα Αρνητικά Συναισθήματα ως κριτήριο για την καλύτερη προσέγγιση του Σωστού και του Λάθους

Ο Χριστός αν μας έφτιαχνε χωρίς τα Συναισθήματα θα είμασταν μαριονέτες

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε

Για άλλη μια φορά απάντησες κάτι τελείως άσχετο με το επιχείρημα που προέβαλλα. Δεν με εκπλήσσει. Έβαλες και το ''Όποιος κατάλαβε κατάλαβε" στο τέλος ως δικλίδα ασφαλείας της υπόστασης του λόγου σου.. Καλό αλλά το έχουμε ξαναδεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για άλλη μια φορά απάντησες κάτι τελείως άσχετο με το επιχείρημα που προέβαλλα. Δεν με εκπλήσσει. Έβαλες και το ''Όποιος κατάλαβε κατάλαβε" στο τέλος ως δικλίδα ασφαλείας της υπόστασης του λόγου σου.. Καλό αλλά το έχουμε ξαναδεί.


Πρωτον δεν υποτάασω κανέναν με τον λόγο αλλά εκφράζω με κανονικό και καλό τρόπο την Αξια της Ελευθερίας που έδωσε ο Χριστός στους Αγγέλους και στους Ανθρώπους και πως ένα Κτιστό ον κανει λάθος χρήση της Ελευθερίας με το να θεοποιεί τον Εαυτό του ως μια φυσιολογική πραξη αυθυπερβασης.

Επίσης είναι πολύ γνωστό πλέον το κολπάκι της επιλεκτικής απάντησης διαστρέφοντας το νόημα μιας Αποψης ενός Ανθρώπου με σκοπό την παραπλανηση του Αναγνωστη ή την προκληση ψευδών αρνητικών εντυπώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρωτον δεν υποτάασω κανέναν με τον λόγο αλλά εκφράζω με κανονικό και καλό τρόπο την Αξια της Ελευθερίας που έδωσε ο Χριστός στους Αγγέλους και στους Ανθρώπους και πως ένα Κτιστό ον κανει λάθος χρήση της Ελευθερίας με το να θεοποιεί τον Εαυτό του ως μια φυσιολογική πραξη αυθυπερβασης.

Επίσης είναι πολύ γνωστό πλέον το κολπάκι της επιλεκτικής απάντησης διαστρέφοντας το νόημα μιας Αποψης ενός Ανθρώπου με σκοπό την παραπλανηση του Αναγνωστη ή την προκληση ψευδών αρνητικών εντυπώσεων.

Το υποτάσσω που κολλάει? Ποιος υπέταξε ποιον? Στο αρχικό επιχείρημα μου πάλι δεν απαντάς, είτε γιατί δε μπορείς ή γιατί δε σε συμφέρει.
Στο ξαναλέω για 1000 φορά σου απαντάω επιλεκτικά γιατί γράφεις ότι να ναι, δεν απαντάς στα επιχειρήματά μου και αναφέρεις άσχετα πράγματα όπως πριν. Δεν θα απαντάω σε ποστ που αποπροσανατολίζουν τη κουβέντα όταν σου λέω κάτι και δεν μπορείς να το αντικρούσεις.

Το επιχείρημά μου
Αν ο θεός σεβόταν την ελεύθερη βούληση του ανθρώπου θα τον έφτιαχνε έτσι ώστε να μπορεί να ζήσει και χωρίς τον Θεό. Η λογική είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θέλεις αλλά μακριά μου θα πεθάνεις και θα δυστυχήσεις δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με την ελεύθερη βούληση.

Η απάντησή σου
Ο Χριστός ή για να το πω καλύτερα ο Τριαδικός Θεός έδωσε το Δωρο της Ελευθερίας και στους Αγγέλους και στους Ανθρωπους.Μας δοθηκε η δυνατότητα να είμαστε με τον Χριστό ή να τον Αρνηθούμε.Ο Χριστός εδωσε και τα Συναισθήματα ωστε να καταλαβαίνουμε τα Θετικά και τα Αρνητικά Συναισθήματα ως κριτήριο για την καλύτερη προσέγγιση του Σωστού και του Λάθους

Ο Χριστός αν μας έφτιαχνε χωρίς τα Συναισθήματα θα είμασταν μαριονέτες

Καμία σχέση με το επιχείρημά μου. Ως συνήθως απάντησες κάτι άσχετο για να θολώσεις τα νερά. Πες μου ειλικρινά το κάνεις επίτηδες ή εν αγνοία σου? Να ξέρω αν θα συνεχίσω να ασχολούμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το υποτάσσω που κολλάει? Ποιος υπέταξε ποιον? Στο αρχικό επιχείρημα μου πάλι δεν απαντάς, είτε γιατί δε μπορείς ή γιατί δε σε συμφέρει.
Στο ξαναλέω για 1000 φορά σου απαντάω επιλεκτικά γιατί γράφεις ότι να ναι, δεν απαντάς στα επιχειρήματά μου και αναφέρεις άσχετα πράγματα όπως πριν. Δεν θα απαντάω σε ποστ που αποπροσανατολίζουν τη κουβέντα όταν σου λέω κάτι και δεν μπορείς να το αντικρούσεις.

Το επιχείρημά μου


Η απάντησή σου


Καμία σχέση με το επιχείρημά μου. Ως συνήθως απάντησες κάτι άσχετο για να θολώσεις τα νερά. Πες μου ειλικρινά το κάνεις επίτηδες ή εν αγνοία σου? Να ξέρω αν θα συνεχίσω να ασχολούμαι.


Πρώτον για το 'υποταγη' εκανα λάθος.Στην προηγούμενη απάντηση σου την λέξη υποσταση που εγραψες λογω βιασύνης την ειδα ως υποταγη.Λάθος μου.

Δευτερον να σε ρωτησω κάτι.Αν θες απαντας στην ερώτηση μου.

Η αυτοθεώση είναι μια φυσιολογική πραξη για έσενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top