[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτό με την πλεξούδα 1η φορά το ακούω και θα το δοκιμάσω καθώς όποιον και να ρωτούσα μου΄λεγε αφρό και σιλικόνη (που δεν κάνουν τίποτε).:mad:
Όσον αφορά το φιλάρισμα, έχουμε κακές σχέσεις διότι τα είχα κάνει μία φορά έτσι. Βγήκαν φουντωτά και 3 μήνες έκανα τα μαλλιά μου κάθε μέρα κεφτέ. :hehe:.
Αν η κομμώτρια ξέρει, της λες ότι έχεις μαλλί σγουρό που φουντώνει και σου κάνει φυλλάρισμα διακριτικό χαμηλά, ώστε να έχουν σχήμα οι μπούκλες. Το ίσιο κούρεμα τις σκοτώνει.
Το τρικ με την πλεξούδα είναι φοβερό και αν οι μπούκλες σου δεν στέκονται ψεκάζει και λίγο λακ, ελάχιστη, πάνω στην πλεξούδα ενώ είναι μισοβρεγμένη. In fact, και εγώ τώρα τα μαλλιά μου σε γαλλική τα έχω γιατί βγήκα από το μπάνιο :P

Mία άκυρη ερώτηση προς όσες φοράτε φακούς επαφής. Ο οφθαλμίατρος μου΄χε πει ότι μπορώ να βάζω ότι θέλω στο μάτι όμως όχι εσωτερικά στο κάτω βλέφαρο.
Έλα μου όμως που τώρα το καλοκαίρι φοράω ενίοτε μοβ ή πράσινο ή καφέ μολύβι.:redface:[/FONT]

Στο μάτι βάζεις ό,τι θες :P Καλό είναι να μην το βάζεις εσωτερικά ειδικά αν έχεις ευαίσθητα μάτια. Αλλά και να βάλεις δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να πλένεις τους φακούς πολύ καλά μετά. Το τρικ με τη σκιά όντως είναι πολύ καλό και πιο σικάτο.

Το μολύβι μέσα στο μάτι, αφενός κάνει τα μάτια σου να φαίνονται μικρότερα και αφετέρου γερνάει. Καλά για να "γεράσει" τα μάτια σου δύσκολο, γιατί είσαι μικρή, αλλά γενικά δείχνει τα μάτια κουρασμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Θελω να παρω μια καλη αντιηλιακη. Εχετε καμια ιδεα ; :redface:

Eχει δοκιμασει καμια μηπως αυτη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν η κομμώτρια ξέρει, της λες ότι έχεις μαλλί σγουρό που φουντώνει και σου κάνει φυλλάρισμα διακριτικό χαμηλά, ώστε να έχουν σχήμα οι μπούκλες. Το ίσιο κούρεμα τις σκοτώνει.
Το τρικ με την πλεξούδα είναι φοβερό και αν οι μπούκλες σου δεν στέκονται ψεκάζει και λίγο λακ, ελάχιστη, πάνω στην πλεξούδα ενώ είναι μισοβρεγμένη. In fact, και εγώ τώρα τα μαλλιά μου σε γαλλική τα έχω γιατί βγήκα από το μπάνιο :P
Στο μάτι βάζεις ό,τι θες :P Καλό είναι να μην το βάζεις εσωτερικά ειδικά αν έχεις ευαίσθητα μάτια. Αλλά και να βάλεις δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να πλένεις τους φακούς πολύ καλά μετά. Το τρικ με τη σκιά όντως είναι πολύ καλό και πιο σικάτο.
Το μολύβι μέσα στο μάτι, αφενός κάνει τα μάτια σου να φαίνονται μικρότερα και αφετέρου γερνάει. Καλά για να "γεράσει" τα μάτια σου δύσκολο, γιατί είσαι μικρή, αλλά γενικά δείχνει τα μάτια κουρασμένα.
Έχω αλλάξει δεν ξέρω πόσες φορές κομμώτρια για αυτό το λόγο.:P
Έχω μεγάλα μάτια οπότε μου τα κάνει και φαίνονται λιγότερο μεγάλα αν και το φοβάμαι γιατί μια φορά για ένα κομματάκι μάσκαρας μου΄κανε τη ζωή πατίνι..:P
Την σκιά πού ακριβώς τη βάζεις;:redface:

Θελω να παρω μια καλη αντιηλιακη. Εχετε καμια ιδεα ; :redface:
Eχει δοκιμασει καμια μηπως αυτη ;
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή.
Ψάξε και αυτά της Avene ειδικά αν έχεις ευαίσθητο δέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έχω αλλάξει δεν ξέρω πόσες φορές κομμώτρια για αυτό το λόγο.:P
Έχω μεγάλα μάτια οπότε μου τα κάνει και φαίνονται λιγότερο μεγάλα αν και το φοβάμαι γιατί μια φορά για ένα κομματάκι μάσκαρας μου΄κανε τη ζωή πατίνι..:P
Την σκιά πού ακριβώς τη βάζεις;:redface:

Τη σκιά την βάζεις με ένα απλικατέρ ή με ένα πινελάκι λεπτό κοντά στις βλεφαρίδες. Δες πως το έχει βάλει η κοπέλα σε αυτή τη φωτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έχω να δηλώσω κι εγώ, ότι τα προϊόντα της Shiseido είναι όντως πολύ ποιοτικά. :P Καλύπτουν τις ατέλειες χωρίς να φαίνεσαι βαμμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θελω να παρω μια καλη αντιηλιακη. Εχετε καμια ιδεα ; :redface:

Eχει δοκιμασει καμια μηπως αυτη ;

Μετα το αντιηλιακό της Frezyderm, το χάος. Αν το δοκιμάσεις, δεν θα αγοράσεις κανένα άλλο ποτέ ξανά.

Έχω να δηλώσω κι εγώ, ότι τα προϊόντα της Shiseido είναι όντως πολύ ποιοτικά. :P Καλύπτουν τις ατέλειες χωρίς να φαίνεσαι βαμμένη!

Λίλα μου τωρα είδα ότι με είχες ρωτήσει και εδώ για το make up. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αυτό με την πλεξούδα 1η φορά το ακούω και θα το δοκιμάσω καθώς όποιον και να ρωτούσα μου΄λεγε αφρό και σιλικόνη (που δεν κάνουν τίποτε).:mad:
Όσον αφορά το φιλάρισμα, έχουμε κακές σχέσεις διότι τα είχα κάνει μία φορά έτσι. Βγήκαν φουντωτά και 3 μήνες έκανα τα μαλλιά μου κάθε μέρα κεφτέ. :hehe:.


Αυτό που σου πρότεινε η Δαλιδά το έκανα κι εγώ παλιότερα, πολύ παλιότερα και έχει όντως επιτυχία.
Αυτό που κάνω εγώ πάντως είναι να μη βάζω πιστολάκι, αλλά τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους. Τώρα που είναι καλοκαίρι δε θα έχεις πρόβλημα. Εγώ το ίδιο κάνω και τον χειμώνα φαντάσου, αλλά έχω συνηθίσει και δεν κρυώνω. :P

Γενικά δοκίμασε να κάνεις τα εξής. Χτένισε τα μαλλάκια σου πριν λουστείς, βάλε σαμπουάν όσες φορές βάζεις, ξέβγαλε, βάλε μάσκα και πάρε μια πηρούνα και ξεμπέρδεψέ τα όσο έχεις τη μάσκα πάνω.
Ξεβγάζεις, αφήνεις την πετσέτα στο μαλλί να απορροφήσει το νερό, βάζεις αφρό και είτε τα ξεχνάς τελείως και τα αφήνεις να στεγνώσουν μόνα τους, είτε βάζεις κάποιον να σου κάνει μια πολύ χαλαρή πλεξούδα, ώστε να περιορίσεις τον όγκο. άσε την πλεξούδα μέχρι να στεγνώσει το μαλλί.

Νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο εκτός από αυτά.

Όταν ήμουν μικρότερη με ενοχλούσαν πολύ τα μαλλιά μου που ήταν τόσο πυκνά και σγουρά και δεν μπορούσα να τα διαχειριστώ καθόλου και έμενα πάντα με έναν κότσο στο κεφάλι. Πλέον δεν τα αλλάζω με τίποτα. Αν βρείς τον τρόπο με τον οποίο θα σταθούν καλά είναι το πιο εύκολο μαλλί, γιατί δε θέλουν τίποτα άλλο πέρα από λίγο αφρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Λίλα μου τωρα είδα ότι με είχες ρωτήσει και εδώ για το make up. ;)
Που λες, πήγα σήμερα να δοκιμάσω και το make up και είναι πραγματικά άψογο! Δεν το αγόρασα ακόμα όμως, γιατί δεν είχαν την απόχρωση O00, αλλά μόνο την O20. Το Ο20 σαν να είναι λίγο σκούρο για μένα (όχι σε ενοχλητικό βαθμό) και ήθελα να δοκιμάσω και το πιο ανοιχτό, για να είμαι σίγουρη... Μα δηλαδή έλεος, αν δε φέρουν την πιο ανοιχτή απόχρωση στη Φινλανδία, που θα τη φέρουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Καλημέρα κορίτσια! :)
Μόλις παρήγγειλα το beauty test box! Το έχει δοκιμάσει καμία να μας πει απόψεις?
Προσωπικά, το βρίσκω πάρα πολύ καλή ιδέα, και με βολεύει ιδιαίτερα, μιας και μόλις τελείωσα τη θεραπεία για την ακμή και 'χρειάζεται' να ανανεώσω μερικά από τα προϊόντα μου!
Λοιπόν, τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλημέρα κορίτσια! :)
Μόλις παρήγγειλα το beauty test box! Το έχει δοκιμάσει καμία να μας πει απόψεις?
Προσωπικά, το βρίσκω πάρα πολύ καλή ιδέα, και με βολεύει ιδιαίτερα, μιας και μόλις τελείωσα τη θεραπεία για την ακμή και 'χρειάζεται' να ανανεώσω μερικά από τα προϊόντα μου!
Λοιπόν, τι λέτε?
Δεν το έχω παραγγείλει.. Είπα να κάνω την αρχή με το cherrybox Ιουλίου επειδή μου αρέσουν οι μάρκες που έχει.
Το κουτί που λές εσύ 1-2 reviews που είδα μου φάνηκε οκ.. Πιο πολύ μου αρέσει το e shop τους όμως..
Έχει εκείνη την nude παλέτα με τα ματ πολύ όμορφα χρώματα,τα φυσικά.
Και το Tiki Tahiti Monoï Vanilla oil. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Δεν το έχω παραγγείλει.. Είπα να κάνω την αρχή με το cherrybox Ιουλίου επειδή μου αρέσουν οι μάρκες που έχει.
Το κουτί που λές εσύ 1-2 reviews που είδα μου φάνηκε οκ.. Πιο πολύ μου αρέσει το e shop τους όμως..
Έχει εκείνη την nude παλέτα με τα ματ πολύ όμορφα χρώματα,τα φυσικά.
Και το Tiki Tahiti Monoï Vanilla oil. :D
Aυτό το cherrybox που λες, πώς σου φάνηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Aυτό το cherrybox που λες, πώς σου φάνηκε?
Toν Ιούλιο θα μου έρθει,το είπα και πριν. :) Ελπίζω πάντως να είναι καλό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Toν Ιούλιο θα μου έρθει,το είπα και πριν. :) Ελπίζω πάντως να είναι καλό..
Με συγχωρείς, νόμιζα Ιούνιο.
Περιμένουμε reviews λοιπόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κορίτσια έχετε να προτείνετε σαμπουαν για μακριά ίσια μαλλιά με ταση λιπαρότητας; θέλω να δοκιμάσω κάτι καινούργιο. είχα πάρει κάτι φυτικά κ δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εμμ ultrex (εχουν βγαλει και αρκετες κατηγοριες πχ για λιπαρα μαλλια και ογκο,υποθετικα) ? ή ενα απο τα σαμπουαν της σειρας orzene (ναι με μπυρα καλε :Ρ ) για λιπαρα μαλλια?
δε νομιζω να κοιτας για κατι φαρμακευτικο

επισης επειδη λες για μακρια μαλλια ολα τα κατα της λιπαροτητας σαμπουαν μπορει να ειναι καταλληλα για το δερματολογικο θεμα αλλα ξεραινουν και αγριευουν πολυ την τριχα στην ακρη, επομενως μπορεις να παρεις ενα κατα της λιπαροτητας και ενα κανονικο και με το κανονικο να σαπουνιζεις πρωτα απο μεση και κατω τα μαλλια ωστε να τα προστατευεις
απο την αλλη για αυτο το σκοπο εχει βγει και ενα σαμπουαν της apivita με τσουκνιδα και μελι μου φαινεται αλλα επειδη δεν εμεινες ευχαριστημενη απο τα φυτικα ισως να χρειαζεσαι κατι πιο ..δυνατο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
σ' ευχαριστώ πολύ whitelioness για τις συμβουλές!:) έχω χρησιμοποιήσει αυτό της apivita που είπες, αλλά δεν εμεινα πολύ ευχαριστημένη ως προς το κομμάτι της λιπαρότητας. ίσως να δοκιμάσω το orzene να μυρίζω μπύρα! :D :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Yπάρχει κάτι που ξέρετε να μου προτείνετε για ενδυνάμωση της τρίχας;

Έχω παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα να μου φεύγει πολλή τρίχα ρε παιδί μου. :/:

Ξέρω ότι με το μακρύ μαλλί γενικά υπάρχει κάτι τέτοιο,αλλά νομίζω ότι έχει αυξηθεί τον τελευταίο καιρό.
Σαν να είναι αδύναμα,τι να πώ.. :/:

Αυτό μπορεί να έχει να κάνει και με την διατροφή ή την ψυχολογία; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
βασικα υπαρχουν πολλοι παραγοντες
ορμονικο,διατροφη,στρες,αλλαγη εποχης ( απο αλλαγη εποχης εγω ειμαι σα γατα)
για ενδυναμωση τριχας εγω παιρνω ενα συμπληρωμα της apivita με βασιλικο πολτο και δεν ξερω τι αλλο
εχει βγαλει και αντιστοιχο σαμπουαν που μου εχουν πει οτι ειναι πολυ καλο. υπαρχουν διαφορα
αλλα γενικως ειναι να κοιτας και κληρονομικοτητα κ.α. αν και αν σου εμφανιστηκε ξαφνικσ δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Yπάρχει κάτι που ξέρετε να μου προτείνετε για ενδυνάμωση της τρίχας;

Έχω παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα να μου φεύγει πολλή τρίχα ρε παιδί μου. :/:

Ξέρω ότι με το μακρύ μαλλί γενικά υπάρχει κάτι τέτοιο,αλλά νομίζω ότι έχει αυξηθεί τον τελευταίο καιρό.
Σαν να είναι αδύναμα,τι να πώ.. :/:

Αυτό μπορεί να έχει να κάνει και με την διατροφή ή την ψυχολογία; :/:
Εγώ χρησιμοποιούσα για κανένα χρόνο αυτό (και όλη τη σειρά βέβαια, δηλ. σαμπουάν-κοντίσιονερ-μάσκα) και η διαφορά ήταν τεράστια. Και σκέψου ότι το δικό μου μαλλί είναι άφρο, πιο άφρο πεθαίνεις!:P
Βέβαια εάν είναι ορμονικό or something like that δε νομίζω ότι κάποιο σαμπουάν μπορεί να κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Φταίει πολλές φορές και ο θυρεοειδής, αν μείνει αρύθμιστος. Πέρσι τέτοια εποχή μαδούσα σα γάτα περσίας επειδή μου είχε αφηνιάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top