Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Αν μας έγραφες και το μήνυμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν μας έγραφες και το μήνυμα...:hmm:
:oops::oops::oops::oops:
Δεν μπήκε η εικόνα και δυστυχώς δεν την έχω κρατήσει:(
Γράψτε άκυρο τότε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;Πόσοι από εσάς έχετε blog;Αν θέλετε μπορείτε να τα βάλετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Για τα μέλη μας που είναι από Θεσσαλονίκη
Από την Πέμπτη 14/1/10 θα ξεκινήσει η εκπομπή του ψηφιακού τηλεοπτικού σήματος.Θα χρειαστεί εγκατάσταση αποκωδικοποιητή σε κάθε τηλεόραση που έχετε.:( Νομίζω ότι χρειάζεται και αποκωδικοποιητής στα DVD εγγραφής και στα βίντεο.:hmm: Δυστυχώς απ'ότι μου είπαν οι αποκωδικοποιητές που είχαν ενσωματωμένους ήδη κάποιες λίγο πιο παλιές τηλεοράσεις, δεν κάνουν.
Είναι MPEG 2 ενώ θέλει MPEG4.:hmm:
Ξέρει κανείς για πόσο χρόνο θα υπάρχει ταυτόχρονη εκπομπή και του ψηφιακού και του αναλογικού σήματος;:hmm:Πόσο χρόνο έχουμε δηλαδή για να προσαρμοστούμε;:hmm:
Νομίζω ότι ταυτόχρονα θα αρχίσει εκπομπή ψηφιακού σήματος και στην Λάρισα και στον Βόλο.:hmm:
Για όποιον θέλει περισσότερες πληροφορίες εδώ
www.digea.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Για τη Λαρισα ξερω,για το Βολο οχι.Οσοι δηλαδη δεν θελουν να βαλουν αποκωδικοποιητη δε θα βλεπουν καθολου τα καναλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Για τη Λαρισα ξερω,για το Βολο οχι.Οσοι δηλαδη δεν θελουν να βαλουν αποκωδικοποιητη δε θα βλεπουν καθολου τα καναλια;

Αν κατάλαβα καλά Δώρα, για ένα διάστημα θα υπάρχει ταυτόχρονη εκπομπή και των δύο σημάτων.Του ψηφιακού και του αναλογικού που "πιάνουμε" τώρα.:hmm:
Δεν ξέρω όμως πόσο θα είναι αυτό το διάστημα που θα λαμβάνεις ακόμη το αναλογικό σήμα:hmm:... νομίζω κάποιους μήνες.:hmm:Και μετά που θα σταματήσει η εκπομπή του αναλογικού, χωρίς αποκωδικοποιητή δεν θα έχεις καθόλου τηλεοπτικό σήμα.:(:mad:
Η τιμές των αποκωδικοποιητών από τα διαφημιστικά που μας έχουν φέρει τις τελευταίες μέρες, είδα ότι κυμαίνονται από 69-99 ευρώ περίπου.Όμως απ'ότι κατάλαβα έχουν μεγάλες δυνατότητες.:hmm:
Αυτό που σκέφτομαι είναι αν μπορώ να το εγκαταστήσω μόνη μου ή αν χρειαστώ τεχνίτη,σε περίπτωση δηλαδή που θα πρέπει να κουνήσεις την κεραία.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Μια συναδελφος πληροφορικης εδω μου λεει οτι οι αποκωδικοποιητες κοστιζουν απο 30 εως 50 ευρω,και οτι σε πολεις οπου επαρκουν οι συχνοτητες θα εκπεμπει το καθε καναλι και σε αναλογικο και σε ψηφιακο σημα επ'αοριστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Μια συναδελφος πληροφορικης εδω μου λεει οτι οι αποκωδικοποιητες κοστιζουν απο 30 εως 50 ευρω,και οτι σε πολεις οπου επαρκουν οι συχνοτητες θα εκπεμπει το καθε καναλι και σε αναλογικο και σε ψηφιακο σημα επ'αοριστον.

Για τις τιμές θα σου πω σίγουρα την Παρασκευή που θα πάρω προσφορά από δύο καταστήματα.Στην Ηλεκτρονική που είχα ρωτήσει την προηγούμενη βδομάδα είχαν μόνο έναν με 89ευρώ.Σίγουρα δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.;)
Το πρόβλημα για μένα είναι ότι μένω σε δήμο Θεσσαλονίκης που πάντα είχε πρόβλημα με το αναλογικό σήμα.Και αν κατάλαβα καλά τις αφίσες που μας έβαλε παντού ο δήμος μας, η Πολίχνη που μένω εγώ και οι Συκιές, θα έχουν πρόβλημα με το αναλογικό σήμα.Για αυτό και άρχισα να το ψάχνω το θέμα.:hmm:
Θα δούμε τώρα την Πέμπτη τι θα γίνει.:hmm:
Πάντως τα πλεονεκτήματα του ψηφιακού σήματος είναι
σήμα "καμπάνα" και στις πιο απομακρυσμένες περιοχές με καθαρή εικόνα χωρίς χιόνια και είδωλα και κρυστάλλινος ήχος.
Και αυτοί οι αποκωδικοποιητές που κοιτούσα έχουν πάρα πολλές δυνατότητες που φυσικά... δεν τις πολυκαταλαβαίνω όλες.:redface::P
Επειδή έχω περισσότερες από μία τηλεοράσεις και dvd εγγραφής σκέφτομαι από τώρα πόσο θα στοιχίσει το πακέτο.:(:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Για τα μέλη μας που είναι από Θεσσαλονίκη
Από την Πέμπτη 14/1/10 θα ξεκινήσει η εκπομπή του ψηφιακού τηλεοπτικού σήματος.Θα χρειαστεί εγκατάσταση αποκωδικοποιητή σε κάθε τηλεόραση που έχετε.:( Νομίζω ότι χρειάζεται και αποκωδικοποιητής στα DVD εγγραφής και στα βίντεο.:hmm: Δυστυχώς απ'ότι μου είπαν οι αποκωδικοποιητές που είχαν ενσωματωμένους ήδη κάποιες λίγο πιο παλιές τηλεοράσεις, δεν κάνουν.
Είναι MPEG 2 ενώ θέλει MPEG4.:hmm:
Ξέρει κανείς για πόσο χρόνο θα υπάρχει ταυτόχρονη εκπομπή και του ψηφιακού και του αναλογικού σήματος;:hmm:Πόσο χρόνο έχουμε δηλαδή για να προσαρμοστούμε;:hmm:
Νομίζω ότι ταυτόχρονα θα αρχίσει εκπομπή ψηφιακού σήματος και στην Λάρισα και στον Βόλο.:hmm:
Για όποιον θέλει περισσότερες πληροφορίες εδώ
www.digea.gr
To DVD γιατί να θέλει δεύτερο αποκωδικοποιητή αφού ταινίες θα βλέπεις; Γιατί όμως δεν τον συνδέεις στο DVD κατ ευθείαν κ να παίρνει σήμα από εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
To DVD γιατί να θέλει δεύτερο αποκωδικοποιητή αφού ταινίες θα βλέπεις; Γιατί όμως δεν τον συνδέεις στο DVD κατ ευθείαν κ να παίρνει σήμα από εκεί

Μιλάω για dvd εγγραφής που μπορείς να γράφεις από την τηλεόραση όπως κάποτε με το βίντεο.:hmm:Και εγώ το σκέφτηκα αυτό που λες με την σύνδεση και θα το ρωτήσω.:hmm:
Αυτοί οι καινούργιοι αποκωδικοποιητές έχουν την λειτουργία PVR που επιτρέπει με προυποθέσεις να κάνεις εγγραφή από την τηλεόραση.Επειδή ούτε εγώ το πολυκαταλαβαίνω αυτό, θα το ρωτήσω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Μιλάω για dvd εγγραφής που μπορείς να γράφεις από την τηλεόραση όπως κάποτε με το βίντεο.:hmm:Και εγώ το σκέφτηκα αυτό που λες με την σύνδεση και θα το ρωτήσω.:hmm:
Αυτοί οι καινούργιοι αποκωδικοποιητές έχουν την λειτουργία PVR που επιτρέπει με προυποθέσεις να κάνεις εγγραφή από την τηλεόραση.Επειδή ούτε εγώ το πολυκαταλαβαίνω αυτό, θα το ρωτήσω.:hmm:
Επειδή εγω έχω κάνει σύνδεση τον αποκωδικοποιητή της ψηφιακής ΕΤ (το ίδιο ισχύει κ στους υπόλοιπους έκανα το εξής έχω συνδέσει την τηλεοραση το Dolby κ κ φυσικά τον αποκωδικοποιητή πάνω στο DVD (κ αυτό γιατί έχει περισσότερες εξόδους το DVD ) αφου έχει PVR μπορεί να κάνει εγγραφή κ από digital σήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Επειδή εγω έχω κάνει σύνδεση τον αποκωδικοποιητή της ψηφιακής ΕΤ (το ίδιο ισχύει κ στους υπόλοιπους έκανα το εξής έχω συνδέσει την τηλεοραση το Dolby κ κ φυσικά τον αποκωδικοποιητή πάνω στο DVD (κ αυτό γιατί έχει περισσότερες εξόδους το DVD ) αφου έχει PVR μπορεί να κάνει εγγραφή κ από digital σήμα

Ωραία δηλαδή δεν θα χρειαστώ δεύτερο αποκωδικοποιητή για το dvd εγγραφής.:up:
Ευχαριστώ Έλενα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο μια κ συζητάμε για το facebook το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά μου διαγράφουν το password πάω να το ξαναπεράσω κ λέει ότι δεν ισχύει που σημαίνει ότι έχει αλλάξει. Συμβαίνει κ σε σας κάτι τέτοιο εννοώ το κάνει το facebook αυτό για να αλλάζουμε συχνά το password ή να ψάξω αν συμβαίνει κάτι άλλο;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο μια κ συζητάμε για το facebook το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά μου διαγράφουν το password πάω να το ξαναπεράσω κ λέει ότι δεν ισχύει που σημαίνει ότι έχει αλλάξει. Συμβαίνει κ σε σας κάτι τέτοιο εννοώ το κάνει το facebook αυτό για να αλλάζουμε συχνά το password ή να ψάξω αν συμβαίνει κάτι άλλο;;:hmm:

εμενα δεν μου το εχει κανει ποτε:blink::blink:μηπως εχει κανεις τον κωδικο σου και μπαινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο μια κ συζητάμε για το facebook το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά μου διαγράφουν το password πάω να το ξαναπεράσω κ λέει ότι δεν ισχύει που σημαίνει ότι έχει αλλάξει. Συμβαίνει κ σε σας κάτι τέτοιο εννοώ το κάνει το facebook αυτό για να αλλάζουμε συχνά το password ή να ψάξω αν συμβαίνει κάτι άλλο;;:hmm:

ουτε εμενα μου το εκανε...αλλα χτες που μπηκα...μου ζητησε login...ενω παντα εμπαινα αυτοματα...οχι ομως κωδικο...:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nonika

Νεοφερμένος

Η Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μονο password μου ζηταει ποτε ποτε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα με βαρεθείτε αλλά ντεν πειράζει:P

Από χτες προσπαθώ να συνδέσω το bluetooth του υπολογιστή με το bluetooth του κινητού αλλά οι προσπάθειες μου ήταν άκαρπες..Άλλες φορές συνδεόταν και δούλευαν μια χαρά αλλά τώρα μου λέει πως η άλλη συσκευή (κινητό) πιθανό να μην έχει ενεργοποιημένο bluetooth ενώ έχει!
Έκανα επανακκίνηση μήπως κόλλησε αλλά τίποτα..Έκανα καταργησή και ξανά προσθήκη την συσκευή αλλά και πάλι τίποτα..
Καμία ιδέα καμάρια μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα..πλακα κανω(κοιτα ρε που με παιρνουν και στα σοβαρα...:P)....τα λαπτοπ μπορει να εχουν καμια φορα κανα προβλημα με καποιες ενσωματωμενες συσκευες..
αλλα το συγκεκριμενο ειναι το καλυτερο που υπαρχει...
μην τρελαθουμε κιολας..

το πιο πιθανο ειναι να ειναι καποιο προβλημα του driver, αλλα ισως να πρεπει να ρωτησεις στο πλαισιο,να στο φτιαξουν αν ειναι προβλημα υλικου..

το hp laptop της αδελφης μου πχ λιγες μερες αφου το πηρε ειχε προβλημα με το διακοπτη του ασυρματου,αλλα πηγε εκει που το αγορασε ,της το φτιαξανε και απο τοτε δεν της εχει παρουσιασει κανενα προβλημα...

και τα λαπτοπ δεν μπορεις να τα πειραξεις ευκολα σαν τα σταθερα..
οποτε παρε 8001112345 τη δωρεαν βοηθεια του πλαισιου και μετα πηγαινε εκει αν ειναι προβλημα υλικου..

εγω δεν εχω win 7 αλλα xp οποτε δεν μπορω να σου δωσω ακριβεις οδηγιες για πιθανες λυσεις...

τι να κανω κοριτσια..... δεν ειμαι θεος..:P
μη βαρατε...:P

τα λεφταααά μας πίιιισω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οκ θα δοκιμάσω και αυτή την λύση!
Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Μονο password μου ζηταει ποτε ποτε...:hmm:

Και εμένα μου ζητάει καμιά φορά το password , όταν αργώ να μπω!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top