Κόμμα Παιδεραστών

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Συγνώμη κιολας... Επειδή εσύ βρε Michelle ζωγράφιζες κώλους με την φίλη σου, πάει να πεί οτι είναι οτι πιο normal και πρέπει να το κάνουν κ τα άλλα παιδάκια????
Πάλι καλά που όσα λές δεν είναι επηρρεασμένα από προσωπικές απόψεις και συμφέρον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πάλι καλά που όσα λές δεν είναι επηρρεασμένα από προσωπικές απόψεις και συμφέρον...

Ε; Τι συμφέρον υπονοείς;:hmm:

Και δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο επιθετική ;) Κουβέντα γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ε; Τι συμφέρον υπονοείς;:hmm:

Και δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο επιθετική ;) Κουβέντα γίνεται!

Καλό θα είναι πριν μου κάνεις κάποια "παρατήρηση" να ανατρέξεις από την αρχή της κουβέντας για να καταλάβεις.... Αν είχες διαβάσει δεν θα ρώταγες!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
μου μυριζει μπαρουτι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι, δεν έγινε με συγκαταθεση των γονιών μας. Η μάμα μου τσίριζε όταν το έμαθε :P

Συγνώμη κιολας... Επειδή εσύ βρε Michelle ζωγράφιζες κώλους με την φίλη σου, πάει να πεί οτι είναι οτι πιο normal και πρέπει να το κάνουν κ τα άλλα παιδάκια????
Πάλι καλά που όσα λές δεν είναι επηρρεασμένα από προσωπικές απόψεις και συμφέρον...

Συγγνώμη αλλά το συμφέρον που κολλάει; Σε λίγο θα με βγάλετε και παιδεράστρια! ΛΟΛ! Όπως και ενίοτε με έχουν βγάλει λεσβία επειδή υπερασπίζομαι τους ομοφυλόφιλους! :lol:
Και όσον αφορά το άλλο, απλώς ανέφερα ένα παράδειγμα για να δείξω οτι τα παιδάκια δεν είναι πάντα τόσο αθώα. Το οτι τυχαίνει να με αφορά το παράδειγμα μειώνει την αξία του ως τεκμήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όχι, δεν έγινε με συγκαταθεση των γονιών μας. Η μάμα μου τσίριζε όταν το έμαθε :P
Θεωρείς ότι η μητέρα σου λοιπόν το βρήκε φυσιολογικό; Ή διαφωνείς και με την μητέρα σου σε αυτό; Το συμπέρασμά μου είναι ότι έχοντας δει τέτοια ταινία, σε τόσο μικρή ηλικία, αμέσως η σεξουαλική σου διαπαιδαγώγιση, είχε ένα σφάλμα και μάλιστα δραματικό. Είναι γενικά πολύ δύσκολο για ένα 12χρονο να έχει σωστή σεξουαλική διαπαιδαγώγιση, γιαυτό και δεν πρέπει να ρισκάρουμε μειώνοντας το όριο σε αυτήν την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Καλό θα είναι πριν μου κάνεις κάποια "παρατήρηση" να ανατρέξεις από την αρχή της κουβέντας για να καταλάβεις.... Αν είχες διαβάσει δεν θα ρώταγες!!!;)

Διάβασα όλο το θέμα πριν αρχίσω να απαντάω... Αλλα δεν πειράζει. Η εξήγηση "αμα δεν έχεις διαβάσει όλο το θέμα μη μιλάς" είναι αρκετά συνηθισμένη.

Λεπόν... Για να ρωτάω προφανώς δεν κατάλαβα σε ποιο από όλα τα 300 μηνύματα αναφέρεσαι! ;) Γιατί αν αναφέρεσαι στα σχέδια που έκανε η michelle στην παιδική της ηλικία, εκεί δεν βλέπω συμφέρον! Σε αυτή την περίπτωση η χρήση της λέξης είναι εντελώς λανθασμένη. Αν αναφέρεσαι καπου αλλού, ένα quote αρκούσε.

Και η προηγούμενη παρέμβασή μου δεν ήταν παρατήρηση, απλά ήθελα να ηρεμήσω τα πνεύματα ακριβώς για να μην ανάψει η συζήτηση και μυρίσει μπαρούτι. Ελλείψει επιχειρημάτων αρχίζουν οι προσβολές και αυτό ήθελα να προλάβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
τα παιδάκια δεν είναι πάντα τόσο αθώα. Το οτι τυχαίνει να με αφορά το παράδειγμα μειώνει την αξία του ως τεκμήριο;

Υπαρχουν επισης παιδακια που σκοτωνουν, αλλα αυτο ειναι το συνηθες και το φυσιολογικο? Το οτι ετυχε να πεσουν στα χερια σου τετοιες ταινιες, δε σημαινει ουτε οτι αυτη πρεπει να ειναι η σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση που παιρνει ενα παιδακι 8 η 12 χρονων, ουτε οτι δε το στιγματιζει αναλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εμενα παντος που η μαμα μου ειναι απο ολλανδια οπως το εχω χιλιοπει..
οταν πηγαινα σε διαφορα σπιτι οι κορες τους απο τα 10 μεχρι κ τα 14 φερναν κανονηκα τους γκομενους στο σπιτι φιλιοντουσαν μπροστα στους γονεις κ κλειδονονταν μεσα στα δωματια κ τωρα μιλαμε για τουλαχιστον 5 χρονια πριν.. εκει ειναι κατι νορμαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υπαρχουν επισης παιδακια που σκοτωνουν, αλλα αυτο ειναι το συνηθες και το φυσιολογικο? Το οτι ετυχε να πεσουν στα χερια σου τετοιες ταινιες, δε σημαινει ουτε οτι αυτη πρεπει να ειναι η σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση που παιρνει ενα παιδακι 8 η 12 χρονων, ουτε οτι δε το στιγματιζει αναλογα.

Είπα εγώ κάτι τέτοιο; Είπα απλώς οτι δεν είναι τόσο αθώα τα παιδάκια όσο νομίζουν μερικοί/ες, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο και μην βάζετε στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα. Και μην μου πεις οτι εγώ και η φίλη μου ήμασταν οι μόνες!
Και όσον αφορά το ...στιγματισμό, εγώ μια χαρά θεωρώ οτι μεγάλωσα.

Θεωρείς ότι η μητέρα σου λοιπόν το βρήκε φυσιολογικό; Ή διαφωνείς και με την μητέρα σου σε αυτό; Το συμπέρασμά μου είναι ότι έχοντας δει τέτοια ταινία, σε τόσο μικρή ηλικία, αμέσως η σεξουαλική σου διαπαιδαγώγιση, είχε ένα σφάλμα και μάλιστα δραματικό. Είναι γενικά πολύ δύσκολο για ένα 12χρονο να έχει σωστή σεξουαλική διαπαιδαγώγιση, γιαυτό και δεν πρέπει να ρισκάρουμε μειώνοντας το όριο σε αυτήν την ηλικία.

Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση δεν σημαίνει φυσικά "βλέπω τσόντες". Κάθε άλλο.
Πάντως δεν περίμενα αυτές για να μάθω τι είναι το σεξ. Είχα ήδη διαβάσει και πέντε πράματα, απο διάφορα βιβλία. Και στο τελευταίο δεν διαφωνούσαν ούτε οι γονείς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σιγουρα ειστε οι εξαιρεσεις παντως αν στα 8 σας κανατε στοριμπορντ για πορνο.

Karerlak δεν ειναι λιγο περιεργο που και στην Ολλανδια υπηρξε μεγαλη αντιδραση, αν εκει θεωρειται κατι δεδομενο το 10-14χρονο να ..ερωτοτροπει με τον εκλεκτο της καρδιας του διπλα απ'τους γονεις του? Και ποσο ανετοι θα ηταν οι γονεις αν το 10χρονο ειχε επιλεξει εναν ωριμο και κατασταλαγμενο 35αρη ας πουμε, που θα μπορουσε να του προσφερει τη σεξουαλικη ζωη που παντα ονειρευοταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σιγουρα ειστε οι εξαιρεσεις παντως αν στα 8 σας κανατε στοριμπορντ για πορνο.

Καλά μην φανταστείς τίποτα το τρομερά ρεαλιστικό! Πχ ένα σκιτσάκι απο αυτά που μου ρχεται τώρα στο μυαλό, θα ήταν πρακτικά αδύνατο στην πραγματικότητα να γίνει σε αυτή τη στάση και θέση σώματος. Και δεν τα σχεδιάζαμε ως storyboard, σχεδιάζαμε και καλά "πορνοπεριοδικό" (και καλά :lol: ) Πάντως αρκετές φίλες/φίλοι μου είχαν δει τσόντα σε αυτή την ηλικία, αν όχι βίντεο, είχαν όλοι δει περιοδικό. Αφού στο σχολείο (δημοτικό) αν πήγαινες σε συγκεκριμένα σημεία έβλεπες πεταμένες σελίδες κομμένες! Και να ήθελαν να μην δουν, δεν μπορούσαν! Άρα προφανώς δεν ήμασταν ΤΟΣΟ εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
τοτε σιγουρα θα ηταν περιεργο για αυτους...
αλλα για συνομιλικους δεν τους ειναι περιεργο...
:offtopic: εδω στα 18 τους,τους 'διωχνουν' απο το σπιτι... και αν τελικα δεν φυγουν πρεπει να πληρωνουν ενοικιο... που να γινει στην ελλαδα αθτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Michelle, πραγματικά θέλω να πιστεύω (και ας ζω σε έναν παραμυθένιο κόσμο, όπως είπε κάποιος σε άλλο θέμα), ότι η κοινωνία στην οποία μεγάλωσες αποτελεί εξαίρεση. Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά κρίνοντας και απο τους υπόλοιπους που υποστηρίζουν το ίδιο με εμένα, εκεί καταλήγω. Ένα τόσο μικρό παιδί, δεν μπορεί να είναι ώριμο να δεχτεί τέτοιες πληροφορίες και αυτό που γίνεται στα σχολεία που λες είναι ΛΑΘΟΣ! Πρέπει να προστατεύουμε τα παιδια (ναι όπως λένε και οι υπόλοιποι, για παιδιά μιλάμε) και όχι να αδιαφορούμε για τέτοιες καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχικα, χαιρομαι που η συζητηση σε πολιτισμενο κλιμα, χωρις εντασεις, και κυριως πανω στο θεμα ("Κομμα παιδεραστων" για οσους το ξεχασαν) :(

εγω το βλεπω ως αρχη του κακου.και ειναι επισης αλλιως να μιλας εκ του ασφαλους.θα πρεπει να σκεφτεσαι πριν κανεις κατι και τους υπολοιπους.να φανταστεις ενα πιθανο σεναριο εξελιξης των πραγματων.δεν σε ειδα να σχολιαζεις ομως αυτο που ανεφερα ως προς το ποινικα κολασιμο της ιστοριας...σκεψου τελικα αν ειναι τοσο δημοκρατικο..

Δεν καταλαβα αν αναφερεσαι σε μενα. Αν ναι, μπορεις να ξαναπεις ποιο ειναι το ποινικα κολασιμο; Δεν καταλαβα που ακριβως αναφερεσαι, και αν εχω απαντησει ή οχι σε αυτο το σημειο.:redface:

epote... +1:clapup:

Insomniac, Michelle κλπ καταλάβετε κάτι αυτή είναι η άποψη μου, η οποία είναι διαφορετίκη από την δική σας...
Εσείς σαν οπαδοί της ελευθερίας του λόγου κ των απόψεων, ορθολογιστές, ανοιχτόμυαλοι κλπ θα έπρεπε να δεχτείτε οτι εγώ και κάποιοι άλλοι έχουμε διαφορετική άποψη από σας να μας λέγατε την γνώμη σας και να τελείωνε εκεί... Δυστυχώς όμως παρατηρώ οτι με τον τρόπο σας προσπαθείτε να μας πείσετε και να μας επιβάλλετε την άποψη σας... Τί έγινε δεν μπορείτε να δεχτείτε οτι υπάρχουν κ διαφορετικές από τις δικές σας απόψεις..? Κ αν το αποδέχεστε γιατί κάνετε κριτική στις απόψεις που δεν συμφωνούν με τις δικές σας???:hmm:

Οριστε; :confused: :worry: Ε...Το να κρινεις μια αποψη, και το να εκφραζεις την αντιθεση σου με αυτην, ειναι το θεμελιο του διαλογου (και της δημοκρατιας) Το παραξενο που ειναι; Αν ηταν ετσι, θα ελεγε καποιος "Ο ηλιος ειναι μπλε" εγω θα ελεγα, "Οκ, αποψη σου" και θα τελειωναμε. Το νοημα ειναι οταν διαφωνεις να εκφραζεις αυτην σου την αντιθεση και να προσπαθεις να πεισεις τον αλλον για το δικαιο της δικης σου αποψης. Αν δεν υπηρχε ελευθερια λογου, απλα δεν θα σε αφηνε καποιος να την εκφρασεις, ποσο μαλλον η Michelle που μπορει οντως να το κανει! ;)


Με την ίδια ευκολία μπορεί να κοροιδέψει μια ενήλικη κοπέλα και συμφβαίνει τακτικτότατα. Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε και όριο IQ για συναίνεση;

Ναι. Και υπαρχει και οριο. Αν αποδειχτει οτι η κοπελα δεν μπορει να εχει αποψη για το θεμα (πχ ειναι διανοητικα καθυστερημενη- κατω απο καποιο IQ) ειναι παρανομο απο οσο γνωριζω.

Λολ φυσικά και ήξερα. Απο πολύ πιο νωρίς. Έχω αρχίσει να πιστευω οτι οι περισσότεροι εδω μέσα δεν έχουν ιδέα πως είναι ένα 12χρονο, πως σκέφτεται και πόσα γνωρίζει και απλά το φαντάζονται. Εκτός κι αν ήμουν η εξαίρεση, αλλά απο συζητήσεις με συμμαθήτριες δεν το νομίζω. Εδώ με την κολλητή μου τότε, στα 8 μας περίπου ζωγραφίζαμε ερωτικές σκηνές, αρκετά τολημρές μπορώ να πω (μέχρι και πρωκτικό σεξ, παρτούζες κλπ). Σε αυτή την ηλικια περίπου είχαμε δει και πρώτη φορά αισθησιακή ταινία.
Πιστευεις οτι ήμασταν η εξαίρεση ή οτι απλά τα παιδάκια που ξέρετε σας κοροιδεύουν μες τα μούτρα σας για τα πόσα γνωρίζουν;

Και εγω παντως απο οσους ξερω, για τετοια πραγματα γνωριζαμε (ακομα και φανταζομασταν) αρκετα αργοτερα. Για σεξ και αυνανισμο (ενσυνειδητα παντα) γυρω στην 6η δημοτικου παραδειγματος χαριν. Τωρα ισως ξερουν πιο μπροστα για την γενικη εννοια του σεξ, αλλα οχι οπως λες. Πχ, δεν νομιζω πολλα 8χρονα να ξερουν οτι μπορεις να κανεις σεξ απο τον κwlo και να σ'αρεσει!

Τι να πω, ίσως φταίει που μεγάλωσα σε επαρχία και εκεί αφυπνίζονται γενικά νωρίτερα τα παιδάκια (δεν λέω οτι το θεωρώ καλό, με τον τρόπο που γίνεται εκεί το θεωρώ κάκιστο, απο τα 13 έχουν μια τρομερά "φτηνή" νοοτροπία). Στα 13 πολλές κάθονται και τρέχουν απο πίσω απο τους φαντάρους για να τους πάρουν π***ες...
Προσωπικά η πράξη άργησε να έρθει πολύ, σε σχέση με τη θεωρία. Όπως είπα και αλλού σεξ έκανα στα 18,5 πρώτη φορά... Αλλά ήξερα τουλάχιστον 10 χρόνια πριν τι είναι, πως γίνεται και διάφορες παρεκλίσσεις του.

Παντα ηθελα να αποφυγω τελειως τον στρατο, αλλα τωρα...Λεω να καταταχτω οικειοθελως!! :P :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Με την ίδια ευκολία μπορεί να κοροιδέψει μια ενήλικη κοπέλα και συμφβαίνει τακτικτότατα. Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε και όριο IQ για συναίνεση;

η μεγαλη κοπελα ειναι κυριαρχος της ζωης της, εχει εναλακτικες και διεξοδους, το παιδι οχι. Για το ονομα του θεου, ειναι προφανες οτι ειναι διαφορετικο.

Αυτό αλλάζει. Εγώ είπα οτι στο μέλλον θα είναι αποδεκτό κάτι τέτοιο, και εννοείται οτι θα έχουν επαρκείς γνώσεις.

οχι, αυτο πολυ απλα δεν γινεται, το παιδι δεν μπορει και δεν πρεπει να εχει πληρεις γνωσεις της σεξουαλικης πραξεις απο τοσο μικρο. Αφενος η ιδια η πραξη θυμιζει παλη και θα το τρομαξει, αφετερου αν πρεπει να μαθει αυτα θα πρεπει να μαθει και ενα καρο αλλα πραγματα, πρακτικα στεροντας του την αθωωοτητα της ανακαλυψης και της μαθησης της παιδικης ηλικιας.

Απο τη στιγμή που λες παραπάνω οτι δεν γνωρίζουν τις ηθικές συνέπειες του σεξ, γιατί να μην μπορούν να το παραδεχτούν στους γονείς τους; Και στην τελική αν τους δείξουν οι γονείς οτι το σεξ δεν είναι κάτι κακό, γιατί να μην το παραδέχονται σε αυτούς; Απλά στη σημερινή κοινωνία έχουμε παραενοχοποιήσει το σεξ, γιαυτό συμβαίνουν όλα αυτά.

οχι, πες το ενστικτο, η πες το αρχετυπο, η οιδηποδειο συμπλεγμα η οτιδηποτε αλλο θες, τα παιδια δεν μπορουν να παραδεχτουν στους γονεις τους τις μαλακιες που κανουν γιατι θεωρουν οτι θα τους απογοητευσουν και θα χασουν την αγαπη τους. Περα απο αυτο, αν θες να το πας ψυχαναλιτικα, το παιδι ξερει υποσυνηδιτα τι ειναι ο ερωτας και γιαυτο ανταγωνιζεται τον ενα γονεα του για την αγαπη του αλλου. Αν παραδεχτει στους γονεις του ερωτικη σχεση με τριτο θεωρει οτι πρατει απιστια και χανει την αγαπη τους.

Και μια μεγαλύτερη κοπέλα αν ο σύντροφος της έχει πολυ μεγάλο πέος, το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίσει.

ΟΧΙ! Το παιδικο σωμα ειναι ευπλαστο, αν του δινεις ενα σχετικο ερεθισμα θα προσαρμοστει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ και γρηγορα σε αυτο. Το ενηλικο σωμα εχει σταθεροποιησει τη μορφη του.
Συμφωνώ απόλυτα.
Πάντως θυμάμαι όταν ήμουν μικρή (12 και ίσως πιο λίγο) πραγματικά το είχα σχεδόν όνειρο να κάνω σχέση με ενήλικα! Όλο ενήλικοι μου άρεσαν! Και ναι, το είχα υπόψιν οτι μια τέτοια σχέση θα πριλάμβανε και σεξ και δεν με πτοούσε ουδόλως! Αν δεν ήμουν τόσο ντροπαλή όσο ήμουν τότε, και την έπεφτα αγρίως σε κάποιον απο αυτούς που μου άρεσαν, κι αυτός υπέκυπτε, θα ήταν παιδεραστία κατά τη γνώμη σας; (συμφωνα με το νόμο θα ήταν, εγώ τη γνώμη σας ζήτησα) Κατά τη γνώμη μου πάντως όχι.

μα τι λες τωρα, φυσικο ειναι το παιδι να τα σκεφτεται και να τα επιθυμει αυτα τα πραγματα, ειναι η περιεργια του. Αυτο δεν σημαινει οτι ενας ενηλικος πρεπει να "ενδωσει" στους πειρασμους που ενα 12χρονο θα του θετει! Δεν φταιει το παιδι, το παιδι μπορει να ειναι οσο "πουτανα" (τι ηλιθιος ορος για ενα παιδακι) θελει, ειναι δουλεια του ενηλικα να το προστατεψει απο αυτα, για τον ιδιο λογο που δεν το αφηνεις να παιζει με σπιρτα.

Έχω αρχίσει να πιστευω οτι οι περισσότεροι εδω μέσα δεν έχουν ιδέα πως είναι ένα 12χρονο, πως σκέφτεται και πόσα γνωρίζει και απλά το φαντάζονται. Εκτός κι αν ήμουν η εξαίρεση, αλλά απο συζητήσεις με συμμαθήτριες δεν το νομίζω

το τυπικο 12χρονο (και 6χρονο και και...) ειναι φοβερα σεξουαλικο ον. Δεδομενου οτι μπορει να βιωσει ηδονη με ακριβος τον ιδιο τροπο με ενα ενηλικο εχει και (σχεδον) τις ιδιες αναζητησεις. Αν και φανταζομαι οτι συγκεκριμενα εσυ λογο μεγαλυτερης απ οτο μεσο ορο εφυιας ειχες μεγαλυτερη επισκοπηση των συμβαντων και πιο ανετη επαφη με την σεξουαλικοτητα σου. Κατι που δεν συμβαινει με τα περισοτερα παιδια, βρισκονται ελαφρως στο σκοταδι.

nevertheles αυτο δεν το εκανε ΟΚ για ενα ενηλικο να κανει σεξ μαζι σου, ανεξαρτητα απο το ποσο το ηθελες. Γιαυτο ειχες τη φιλη σου για να τα ψαχνετε αυτα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
[...]πρακτικα στεροντας του την αθωωοτητα της ανακαλυψης και της μαθησης της παιδικης ηλικιας.
Είναι ένα γνώρισμα της εποχής μας πάντως, να μην "αφήνουμε" τα παιδιά να απολαύσουν την παιδικότητά τους...Λες και θα την ξαναζήσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είναι ένα γνώρισμα της εποχής μας πάντως, να μην "αφήνουμε" τα παιδιά να απολαύσουν την παιδικότητά τους...Λες και θα την ξαναζήσουν...

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Είναι ένα γνώρισμα της εποχής μας πάντως, να μην "αφήνουμε" τα παιδιά να απολαύσουν την παιδικότητά τους...Λες και θα την ξαναζήσουν...

RESPECT!

Η παιδική αθωότητα είναι μια πάρα πολύ μικρή περίοδος στη ζωή ενός ανθρώπου, ας μην τη μειώσουμε κι άλλο. :)





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
insomniac εννοω να συμετεχουν παιδεραστες σαν μελη ενος κοματος.το οποιο εχει δικαιωματα λογο κλπ..εφοσον η παιδεραστια τιμωρειται ποινικα..αυτο λεω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top