Η γνώμη σας για το ΚΚΕ και την ΚΝΕ

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχει επειδή βρήκαν απάντηση στον Πούτιν. Για να θυμηθούμε ποιοι ήταν πριν από αυτόν και πόσο χάλι ήταν η Ρωσία. Έκανε την Ρωσία δυνατή, οικονομικά και στρατιωτικά.


Βέβαια στην πορεία ιδιωτικοποίησε τις μεγαλοεταιρίες με το αζημίωτο, φυλάκισε τους πολιτικούς του αντιπάλους, και θεωρείται και αναμεμειγμένος σε δολοφονίες δημοσιογράφων.


υγ.

άσχετο, την ίδια κοτσάνα "έκανε τη Γερμανία δυνατή, οικονομικά και στρατιωτικά"
λένε κάποιοι άλλοι χαρακτήρες για το δικό τους role model.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Βέβαια στην πορεία ιδιωτικοποίησε τις μεγαλοεταιρίες με το αζημίωτο, φυλάκισε τους πολιτικούς του αντιπάλους, και θεωρείται και αναμεμειγμένος σε δολοφονίες δημοσιογράφων.


υγ.

άσχετο, την ίδια κοτσάνα "έκανε τη Γερμανία δυνατή, οικονομικά και στρατιωτικά"
λένε κάποιοι άλλοι χαρακτήρες για το δικό τους role model.


1ον:αυτός δεν ιδιωτικοποίησε,αλλά έχει αρχίσει κρατικοποιήσεις πολλά χρόνια τώρα.
2ον:ακόμα κι αν χρηματίστηκε ή έστω και έκλεψε,καλά έκανε.κατάφερε και σήκωσε την χώρα από τα γόνατα και του αξίζουν.επέστρεψε την ζωή στους ανθρώπους και του αξίζουν όλα όσα πήρε και
3ον:αγαπητέ,αυτούς που εσύ αποκαλείς πολιτικούς αντιπάλους,ο κοσμός όλος τους λέει εβραίους που με την κατάρευση της σοβιετικής ένωσης,πλούτισαν σε μια νύχτα.τους ξέρει όλη η ρωσία,τους ξέρουν οι πάντες και βέβαια όλοι ξέρουν με τι τρόπο το κάνανε.μόνο που ο πούτιν έχει και τις αποδείξεις για να τους βάλει μέσα.μην ξεχνάμε ότι ήταν στο ΚΓΒ.

εσύ ζητάς να βάλουν μέσα τον τζοχατζόπουλο και όσοι κλέψανε αλλά κατηγορείς τον πούτιν που το έκανε.εγώ λοιπόν λέω μπράβο του.μπράβο για το θάρρος του,για το κουράγιο του και για το μυαλό του που κατάφερε να τους πιάσει και να τους βάλει μέσα.
που ενώ είχε οικογένεια και παιδιά,τα έβαλε με τους "μεγάλους" χωρίς να φοβάται.


(για απάντησε μου λοιπόν σε αυτό:ο κάθε ηγέτης θα πρέπει να βλέπει το δικό του συμφέρον και να είναι αρεστός σε σένα ή στον κάθε ένα εκεί έξω ή να κάνει καλά την δουλειά για τον συμφέρον της χώρας του και των πολιτών του;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βέβαια στην πορεία ιδιωτικοποίησε τις μεγαλοεταιρίες με το αζημίωτο, φυλάκισε τους πολιτικούς του αντιπάλους, και θεωρείται και αναμεμειγμένος σε δολοφονίες δημοσιογράφων.
Έχει πιάσει από τα αρχίδια τους τραπεζίτες και τους μεγαλοεπιχειρηματίες και δεν τους αφήνει να κάνουν ότι θέλουν και να πλουτίζουν σε βάρος του λαού και φυλάκισε τους πολιτικούς προδότες (θα σας κακοφανεί αν έμπαινε φυλακή ο Παπανδρέου, ο Παπακωσταντίνου, ο Σαμαράς, ο Βενιζέλος κλπ? αυτό ονομάζεται δικαιοσύνη, όλοι ίσοι απέναντι στον νόμο). Μεγαλοεπιχειρηματίες που πριν από τον Πούτιν πλούτιζαν στην Ρωσία τώρα φοβούνται να πατήσουν το πόδι τους εκεί, και άλλοι όπως ο Αμπράμοβιτς της Τσέλσι πληρώνουν "βαριά" φορολογία για να μένουν ανενόχλητοι. Επίσης για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό η Ρωσία είναι από τις μεγαλύτερες στρατιωτικές δυνάμεις. Εγώ αυτόν τον αποκαλώ ηγέτη ενός έθνους. Και αυτό επειδή για να κάνει δυνατή την χώρα του και να βοηθήσει τον λαό απο την μάστιγα του καπιταλισμού απέκτησε πολλούς εχθρούς, τραπεζίτες, μεγαλοεπιχειρηματίες, δυτικούς... "αυτοκράτορες". Η κατάσταση στην Ρωσία είναι δύσκολη και τώρα (φυσικά), αλλά είναι δύσκολο να πάρεις την μεγαλύτερη χώρα του κόσμου από τα συντρίμμια και να την ανεβάσεις στην κορυφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
LoL :D τι παρεξηγημένος πατριώτης...
εξηγούμαι (νοτ)

υγ1.
1. Μεγαλοεπιχειρηματίες που πριν από τον Πούτιν πλούτιζαν στην Ρωσία τώρα φοβούνται να πατήσουν το πόδι τους εκεί,...

...και όλως τυχαία, το κένο που άφησαν,
το γέμισε με αγάπη και πατριωτισμό ο Πού,
διορίζοντας ο ίδιος στελέχη σε μεγαλοεταιρίες
όπως η gazprom. :P

υγ. μου αρέσει το πόσο επιλεκτικά ξεχωρίζεις τους μεγαλοεπιχειρηματίες σε "διεφθαρμένους" και άξιους.
ως κομμουνιστής θα έπρεπε να είσαι περισσότερο καχύποπτος απέναντι σε οποιονδήποτε εμφανίζει υπερκέρδη :worry:

υγ2. μεγκαλολ
παίρνω αυτούσιο το κείμενό σου συν χρονολογία:

Επίσης για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό η Ρωσία είναι από τις μεγαλύτερες στρατιωτικές δυνάμεις. Εγώ αυτόν τον αποκαλώ ηγέτη ενός έθνους. Και αυτό επειδή για να κάνει δυνατή την χώρα του και να βοηθήσει τον λαό απο την μάστιγα του καπιταλισμού απέκτησε πολλούς εχθρούς, τραπεζίτες, μεγαλοεπιχειρηματίες, δυτικούς... "αυτοκράτορες". Η κατάσταση στην Ρωσία είναι δύσκολη και τώρα (φυσικά), αλλά είναι δύσκολο να πάρεις την μεγαλύτερη χώρα του κόσμου από τα συντρίμμια και να την ανεβάσεις στην κορυφή, στα 2012.

Κοίταξε τι θα κάνω τώρα. Την Καισαρική μετατροπή
"ρωσία->γερμανία"
"καπιταλισμός->κομμουνισμός"
"2012->1939"
Και καταλήγουμε στο εξής:

Επίσης για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό η Γερμανία είναι από τις μεγαλύτερες στρατιωτικές δυνάμεις. Εγώ αυτόν τον αποκαλώ ηγέτη ενός έθνους. Και αυτό επειδή για να κάνει δυνατή την χώρα του και να βοηθήσει τον λαό απο την μάστιγα του κομμουνισμού απέκτησε πολλούς εχθρούς, τραπεζίτες, μεγαλοεπιχειρηματίες, δυτικούς... "αυτοκράτορες". Η κατάσταση στην Γερμανία είναι δύσκολη και τώρα (φυσικά), αλλά είναι δύσκολο να πάρεις την μεγαλύτερη χώρα του κόσμου από τα συντρίμμια και να την ανεβάσεις στην κορυφή, στα 1939.

....θα πάω λοιπόν
με αυτό το καθόλα ανατριχιαστικό κείμενο
στο φόρουμ της ΧΑ,
και θα κάνω ένα νέο θέμα με τίτλο
"Χίτλερ, Ο παρεξηγημένος Πατριώτης"
:P
Για τα νεώτερα και τις απαντήσεις, θα ενημερώνω στο παρόν θρεαδ. ββ


________________________________________


υγ3.

1ον:αυτός δεν ιδιωτικοποίησε,αλλά έχει αρχίσει κρατικοποιήσεις πολλά χρόνια τώρα.

ω, το να διορίζεις αρεστούς
σε θέσεις γκολντεν-μπόυζ
θεωρείται -μεταξύ άλλων- και κρατικοποίηση.
σωστό, πολύ σωστό -- :confused: και δεν κανω πλάκα.


2ον:ακόμα κι αν χρηματίστηκε ή έστω και έκλεψε,καλά έκανε.κατάφερε και σήκωσε την χώρα από τα γόνατα και του αξίζουν.επέστρεψε την ζωή στους ανθρώπους

Ποιά ζωή ακριβώς;
Ο μόνος δείκτης της ρωσίας που είναι σταθερά ανοδικός από το 1945 είναι εκείνος του αλκοολισμού :P


και του αξίζουν όλα όσα πήρε

....α? :confused:
λολ
που σαι φόκο να καμαρώσεις



3ον:αγαπητέ,αυτούς που εσύ αποκαλείς πολιτικούς αντιπάλους,ο κοσμός όλος τους λέει εβραίους που με την κατάρευση της σοβιετικής ένωσης,πλούτισαν σε μια νύχτα.τους ξέρει όλη η ρωσία,τους ξέρουν οι πάντες και βέβαια όλοι ξέρουν με τι τρόπο το κάνανε.μόνο που ο πούτιν έχει και τις αποδείξεις για να τους βάλει μέσα.μην ξεχνάμε ότι ήταν στο ΚΓΒ.

Μην ξεχνάμε και το ανέκδοτο που κυκλοφορούσε τότε, πως όταν κάποιος χτυπά την πόρτα του Πούτιν, αυτός από συνήθεια απαντά "φέρτε τον μέσα". :P
Τέσπα, τα περί εβραίων δεν μπορώ να τα σχολιάσω :( και ο Μαρξ ήταν Εβραίος.
oh wait




υγ4.
μπράβο για το θάρρος του,για το κουράγιο του και για το μυαλό του που κατάφερε να τους πιάσει και να τους βάλει μέσα.
που ενώ είχε οικογένεια και παιδιά,τα έβαλε με τους "μεγάλους" χωρίς να φοβάται.

εχμ, χμ χμ
όταν ένας οικογενειάρχης τα βάζει με τους "μεγαλοκαρχαρίες" και δεν "φοβάται"
τότε, κατά πάσα πιθανότητα, είναι και αυτός ένας "μεγαλοκαρχαρίας". :P
αυτό βέβαια είναι προσωπική εκτίμηση και δεν στηρίζεται στην αντικειμενική, ματεριαλιστική, Ενγκελσιανή πραγματικότητα.



υγ5.

για απάντησε μου λοιπόν σε αυτό:ο κάθε ηγέτης θα πρέπει να βλέπει το δικό του συμφέρον και να είναι αρεστός σε σένα ή στον κάθε ένα εκεί έξω ή να κάνει καλά την δουλειά για τον συμφέρον της χώρας του και των πολιτών του;

...το συμφέρον της χώρας; ...και των πολιτών;
:P
ο άνθρωπος που έβαλε μαριονέττα πρωθυπουργό για να γίνει πρόεδρος και μετά θα ξαναβάλει τον ίδιο μαριονέττα πρόεδρο για να ξαναγίνει πρωθυπουργός; :P
...αυτά τα βλέπαμε γελώντας στις φοιτητικές εκλογές με πρυτάνεις και αντιπρυτάνεις "φυγεσυελασυ",
και γελάγαμε λέγοντας "εμείς ευτυχώς δεν είμαστε πασοκ+νδ, εμείς είμαστε "η νιότη του κόσμου" και τέτοια τραγελαφικά.
ευχαριστώ πάντως που το οριοθετείς έτσι απλά.
το συμφέρον της χώρας και των πολιτών κοιτάζει. :worry:
...μονο που αυτό ταυτίζεται με το συμφέρον με το δικό του :P

υγ6.
τελειώνοντας με αυτό, θέλω να σας πω για κάτι
που οι νιότες του κόσμου μας έκαναν γαργάρα:
Aννα Πολιτόφσκαγια: Η ρωσσία του πούτιν




Να το πω; δεν θα το πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Έχει επειδή βρήκαν απάντηση στον Πούτιν. Για να θυμηθούμε ποιοι ήταν πριν από αυτόν και πόσο χάλι ήταν η Ρωσία. Έκανε την Ρωσία δυνατή, οικονομικά και στρατιωτικά.

Άρα γυρνάμε 2 μυνήματα πριν.

Σημασία έχει τι λένε στα χαρτιά;;;..:)

Πολλά (μη πω σχεδόν όλα) λειτουργούν όπως λειτουργούσαν στην σοβιετική ένωση.Και ο στόχος του Πούτιν είναι να ξαναδημιουργήσει την σοβιετική ένωση.Λοιπόν,μη τα ξαναλέμε αυτά.Τα είπα παραπίσω.:/:

Α, ώστε έχουν εκεί πάνω κομμουνισμό και το κρύβουν; Και το υπουργικό συμβούλιο είναι να φανταστώ διακοσμητικό; Το Ρωσικό ΚΚ στην αντιπολίτευση είναι κι αυτό για ξεκάρφωμα; ή είναι κι αυτοί πουλημένοι όπως οι Γάλλοι; Αφού είναι τόσο γαμάουα ο κομμουνισμός τότε τι δε γίνονται πάλι ΕΣΣΔ δεν καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
LoL :D τι παρεξηγημένος πατριώτης...
εξηγούμαι (νοτ)

υγ1.


...και όλως τυχαία, το κένο που άφησαν,
το γέμισε με αγάπη και πατριωτισμό ο Πού,
διορίζοντας ο ίδιος στελέχη σε μεγαλοεταιρίες
όπως η gazprom. :P

Η Γκασπρομ αγαπητέ,κάτι που προφανώς δεν γνωρίζεις,του ανήκει.Του ανήκει το 1\3 της εταιρίας.Και μάντεψε και κάτι ακόμα.
Τα κέρδη του πηγαίνουν στην ρωσία.Τα χαρίζει.Φυσικά αυτό δεν το γνώριζες έτσι;;
Έχει το δικαίωμα να διορίζει όποιον θέλει στις εταιρίες και κανέναν δεν θα ρωτήσει.

ω, το να διορίζεις αρεστούς
σε θέσεις γκολντεν-μπόυζ
θεωρείται -μεταξύ άλλων- και κρατικοποίηση.
σωστό, πολύ σωστό -- και δεν κανω πλάκα.


Ποιά ζωή ακριβώς;
Ο μόνος δείκτης της ρωσίας που είναι σταθερά ανοδικός από το 1945 είναι εκείνος του αλκοολισμού

και συ που το ξέρεις;;μήπως ανήκεις σ αυτή την κατηγορία ανθρώπων;;

και τώρα σοβαρά.το να προσβάλλεις ανθρώπους δεν κάνει εσένα καλύτερο.
και φυσικά οι ιδέες σου δεν σε κάνουν καλύτερο,αλλά η συμπεριφόρα σου.
αν πιστεύεις σ αυτο που πραγματικα μολις ειπες,τοτε για κοιταξε καλυτερα.
ποια χωρα ειναι σε καλυτερη θεση;;η ελλάδα ή η ρωσία;

....α?
λολ
που σαι φόκο να καμαρώσεις.

από βδομάδα να μάθουμε και το ω.

Μην ξεχνάμε και το ανέκδοτο που κυκλοφορούσε τότε, πως όταν κάποιος χτυπά την πόρτα του Πούτιν, αυτός από συνήθεια απαντά "φέρτε τον μέσα".
Τέσπα, τα περί εβραίων δεν μπορώ να τα σχολιάσω και ο Μαρξ ήταν Εβραίος.
oh wait

ακόμα το λέει.κακό είναι;;

το ότι ο μαρξ ήταν εβραίος,σοου ουατ;;
άσχετο,άσχετε.

...το συμφέρον της χώρας; ...και των πολιτών;

ο άνθρωπος που έβαλε μαριονέττα πρωθυπουργό για να γίνει πρόεδρος και μετά θα ξαναβάλει τον ίδιο μαριονέττα πρόεδρο για να ξαναγίνει πρωθυπουργός;
...αυτά τα βλέπαμε γελώντας στις φοιτητικές εκλογές με πρυτάνεις και αντιπρυτάνεις "φυγεσυελασυ",
και γελάγαμε λέγοντας "εμείς ευτυχώς δεν είμαστε πασοκ+νδ, εμείς είμαστε "η νιότη του κόσμου" και τέτοια τραγελαφικά.
ευχαριστώ πάντως που το οριοθετείς έτσι απλά.
το συμφέρον της χώρας και των πολιτών κοιτάζει.
...μονο που αυτό ταυτίζεται με το συμφέρον με το δικό του

εκτος απο τα ασχετα που λες με τους πρυτανεις και τις εκλογες που δεν με ενδιαφερουν καθολου τι μαλακιες κανετε,ο Μεντβεντιεβ και ο πουτιν ξεκινησαν μαζι το 2000 και ειχαν κανει απο την αρχη την συμφωνια πως οταν πια δεν θα μπορει να ειναι προεδρος ο πουτιν θα ειναι ο Μεντβεντιεβ.Και μετα θα αλλαζαν παλι ρολους.Μαλιστα το προτεινε ο ιδιος.Ο πουτιν πριν τις εκλογες προτεινε στον Μεντβεντιεβ να δουμε ποιον θελει ο λαος και να αποφασισει ο ιδιος.Ο λαος επελεξε φυσικα τον πουτιν διοτι θεωρουν πως ειναι πιο δυνατος απο τον Μεντβεντιεβ και μπορει να τους εκπροσωπησει στο εξωτερικο.
Και μην μου αρχισεις τις βλακειες ηταν σημενα.Εχω συγγενεις,φιλους,αδερφο και ενα καρο γνωστους στην ρωσια που μου λενε αυτο το πραγμα.Ολοι τον θελουν.Τον αλλον τον προτιμουν στην θεση του πρωθυπουργου.


Δεν λες τπτ συγκεκριμενο.Μπορεις λοιπον να πιστευεις οτι γουσταρεις,κακο σε σενα κανεις.Κανεις και σε μας με τις επιλογες σου,αλλα τι να κανουμε.Ο θεος αγαπα τους ηλιθιους,γι αυτο εκανε τοσους πολλους.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Άρα γυρνάμε 2 μυνήματα πριν.



Α, ώστε έχουν εκεί πάνω κομμουνισμό και το κρύβουν; Και το υπουργικό συμβούλιο είναι να φανταστώ διακοσμητικό; Το Ρωσικό ΚΚ στην αντιπολίτευση είναι κι αυτό για ξεκάρφωμα; ή είναι κι αυτοί πουλημένοι όπως οι Γάλλοι; Αφού είναι τόσο γαμάουα ο κομμουνισμός τότε τι δε γίνονται πάλι ΕΣΣΔ δεν καταλαβαίνω.


Κοίτα,τελευταία φορά το λέω.Αν το καταλάβεις καλώς.Εγώ δεν μπορώ άλλο να εξηγώ λες και είστε 5χρονα.
Ο Πουτιν ειναι κουμουνιστης οπως ολοι οι ρωσοι.Ξερει ομως να επροσωπει ολη τη ρωσια.Ειναι σοβιετικη ενωση και ζουνε οπως ζουσαν.Εχει σημασια το ονομα και οι ταμπελες;;Η δουλεια που κανει και αυτο που θελει ο λαος εχει σημασια.Ποιος σου ειπε οτι δεν υπηρχε στην σοβιετικη ενωση υππουργικο συμβουλιο και αντπολιτευση;;ε;

Η μηπως θα αρχισεις να μου λες,σε εκεινο το βιβλιο,σε εκεινο το αρθρο,σε εκεινο το...το λεει και αλλα τετοια;;θα μου πεις εσυ εμενα τι ειναι και τι ητανε;;παμε καλα;;αν δεν το πιστευεις,καλως.δεν χρειαζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και ξανά ρωτάω το πολύ απλό: τι τους εμποδίζει να πάνε και επισήμως σε κομμουνισμό αφού τους αρέσει τόσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Η Γκασπρομ αγαπητέ,κάτι που προφανώς δεν γνωρίζεις,του ανήκει.Του ανήκει το 1\3 της εταιρίας.Και μάντεψε και κάτι ακόμα.
Τα κέρδη του πηγαίνουν στην ρωσία.Τα χαρίζει.Φυσικά αυτό δεν το γνώριζες έτσι;;
Έχει το δικαίωμα να διορίζει όποιον θέλει στις εταιρίες και κανέναν δεν θα ρωτήσει.

ε μα προφανως του ανήκει,
και εγώ άμα διόριζα τους μοντερέητορς θα μου άνηκε το στέκι. :P
μα και να μη μου άνηκε, εάν τους διόριζα κατά θέληση, πάλι δικό μ θα ταν.:P
οι ομοιότητες με υπαρκτά φόρουμ είναι αλληγορικές βέβαια.
δεν συγκρίνεται η ρωσία με το στέκι. εδώ έχουμε αντίλογο.


________________

ποια χωρα ειναι σε καλυτερη θεση;;η ελλάδα ή η ρωσία;
από τη μικρή μου πείρα, ο μέσος ρώσος
δεν είναι τόσο πιο άνετος από τον μέσο έλληνα...
ούτε ο μισθός του είναι ικανοποιητικός, ούτε το κράτος τον αντιμετωπίζει διαφορετικά
από ενόχληση...


το μόνο καλό είναι η φτηνή βότκα.
και οι ρωσσίδες.


...

...ουπς
disregard that
θελω και εγω ρωσσία :(


___________________________________________________
ακόμα το λέει.κακό είναι;;


___________________________________



Και μην μου αρχισεις τις βλακειες ηταν σημενα.Εχω συγγενεις,φιλους,αδερφο και ενα καρο γνωστους στην ρωσια που μου λενε αυτο το πραγμα.Ολοι τον θελουν.Τον αλλον τον προτιμουν στην θεση του πρωθυπουργου.
ουπς, τι μ λες τώρα;
"όλοι μου οι φίλοι και οι γνωστοί έτσι λένε, άρα έτσι είναι"
:confused:
δλδ κρίνεις όλο το λαό από μια οριζόντια διαστρωμάτωση που αφορά τους ανθρώπους στην ίδια κοινωνική τάξη με σένα
και βγάζεις συμπέρασμα.

νάης
το ίδιο κάνει και ο Βενιζέλος, όταν λεει πως μπορούμε να αντέξουμε τις δυσκολίες :P


υγ. νταξ, δεν θέλω να είμαι άδικος.
η καλύτερη, η αγνότερη, η αμιγότερη μορφή αυτού του επιχειρήματος
συνοψίζεται στο "δεν έγινε στο χωριό μου, άρα δεν έγινε πουθενά"
αυτό να το δεχτώ.
άλλωστε είμαστε έλληνες πάνω απ όλα.

υγτελ
...Αβάντι χελλινίπολο, α λα ρισκόσα, παντιέρα Πουτινόζα, τριομφερά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ο Πουτιν ειναι κουμουνιστης οπως ολοι οι ρωσοι
:blink::wacko:

αλλο πραγμα η "Ενωμένη Ρωσία" !!!!
και αλλο τo "Κομμουνιστικό Κόμμα της Ρωσικής Ομοσπονδίας" !!!!
Μη μπερδεύετε την βούρτσα με την.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Και ξανά ρωτάω το πολύ απλό: τι τους εμποδίζει να πάνε και επισήμως σε κομμουνισμό αφού τους αρέσει τόσο;

τους αρέσει ο πούτιν και το πρόγραμμα του σου ξανααπαντώ.
ένα πρόγραμμα που ικανοποιεί του πάντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πείτε μου ένα μέρος στον κόσμο σε επίπεδο χώρας που εφαρμόστηκε με επιτυχία ο κομμουνισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πείτε μου ένα μέρος στον κόσμο σε επίπεδο χώρας που εφαρμόστηκε με επιτυχία ο κομμουνισμός.

ΕΣΣΔ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

ε μα προφανως του ανήκει,
και εγώ άμα διόριζα τους μοντερέητορς θα μου άνηκε το στέκι. :P
μα και να μη μου άνηκε, εάν τους διόριζα κατά θέληση, πάλι δικό μ θα ταν.:P
οι ομοιότητες με υπαρκτά φόρουμ είναι αλληγορικές βέβαια.
δεν συγκρίνεται η ρωσία με το στέκι. εδώ έχουμε αντίλογο.


________________

από τη μικρή μου πείρα, ο μέσος ρώσος
δεν είναι τόσο πιο άνετος από τον μέσο έλληνα...
ούτε ο μισθός του είναι ικανοποιητικός, ούτε το κράτος τον αντιμετωπίζει διαφορετικά
από ενόχληση...


το μόνο καλό είναι η φτηνή βότκα.
και οι ρωσσίδες.


...

...ουπς
disregard that
θελω και εγω ρωσσία :(


___________________________________________________



___________________________________




ουπς, τι μ λες τώρα;
"όλοι μου οι φίλοι και οι γνωστοί έτσι λένε, άρα έτσι είναι"
:confused:
δλδ κρίνεις όλο το λαό από μια οριζόντια διαστρωμάτωση που αφορά τους ανθρώπους στην ίδια κοινωνική τάξη με σένα
και βγάζεις συμπέρασμα.

νάης
το ίδιο κάνει και ο Βενιζέλος, όταν λεει πως μπορούμε να αντέξουμε τις δυσκολίες :P


υγ. νταξ, δεν θέλω να είμαι άδικος.
η καλύτερη, η αγνότερη, η αμιγότερη μορφή αυτού του επιχειρήματος
συνοψίζεται στο "δεν έγινε στο χωριό μου, άρα δεν έγινε πουθενά"
αυτό να το δεχτώ.
άλλωστε είμαστε έλληνες πάνω απ όλα.

υγτελ
...Αβάντι χελλινίπολο, α λα ρισκόσα, παντιέρα Πουτινόζα, τριομφερά...

καλά μου λες το "δεν έγινε στο χωριό μου, άρα δεν έγινε πουθενά" ενώ μου ανεβάζεις φωτογραφία με δυο αλκοολικους και συνεχιζεις να λες οτι στην ρωσια ολοι ειναι αλκοολικοι επειδη ειδες μιαφωτογραφια;;
χαχαχαχα:rofl:..οκοκ..κατι ειχα καταλαβει αλλα ηθελα να σε προσβαλλω.τεσπα.δεν προκειται να συνεχισω την συζητηση γιατί δεν έχει νόημα προφανώς.

Πείτε μου ένα μέρος στον κόσμο σε επίπεδο χώρας που εφαρμόστηκε με επιτυχία ο κομμουνισμός.

Πες μου ένα μέρος στον κόσμο σε επίπεδο χώρας που εφαρμόστηκε με επιτυχία ο καπιταλισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πες μου ένα μέρος στον κόσμο σε επίπεδο χώρας που εφαρμόστηκε με επιτυχία ο καπιταλισμός.

Έχει εφαρμοστεί με επιτυχία ρε συ, πόσα εκατομμύρια παιδιά πεθαίνουν από την πείνα, πόσοι εκατομμύρια άνθρωποι δεν έχουν στέγη, και πόσοι λίγοι έχουν το 98% του παγκόσμιου πλούτου και το διασκεδάζουν. Αυτό είναι ο καπιταλισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το σύστημα δε κρατήθηκε και σταμάτησε ;

Τι άφησε αυτό το σύστημα λοιπόν

2 κλίκες ανθρωπους τους πλούσιους που δεν ξέρουν τι έχουν και τους απένταρους
μεσαία τάξη δεν υπάρχει.

Όταν ταξιδεύεις στο κέντρο της Μόσχας νομίζεις πως είσαι σε ένα μέρος πλούσιο χλυδάτο (πολυ πιο ομορφη απο πολλές πόλεις) δε μπορεί κανείς να φανταστείς ότι σε αυτό το σύστημα οι περισσότεροι άνθρωποι παίρνουν μισθους της πλάκας.


Αυτό κάνει λοιπόν ο κουμουνισμός μακροπρόθεσμα εξαφανίζει την μεσαία τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Το σύστημα δε κρατήθηκε και σταμάτησε ;

Τι άφησε αυτό το σύστημα λοιπόν

2 κλίκες αρρώστους τους πλούσιους που δεν ξέρουν τι έχουν και τους απένταρους
μεσαία τάξη δεν υπάρχει.

Όταν ταξιδεύεις στο κέντρο της Μόσχας νομίζεις πως είσαι σε ένα μέρος πλούσιο χλυδάτο (πολυ πιο ομορφη απο πολλές πόλεις) δε μπορεί κανείς να φανταστείς ότι σε αυτό το σύστημα οι περισσότεροι άνθρωποι παίρνουν μισθους της πλάκας.


Αυτό κάνει λοιπόν ο κουμουνισμός μακροπρόθεσμα εξαφανίζει την μεσαία τάξη.



Για πες μου τι μισθούς παίρνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για πες μου τι μισθούς παίρνουν;
380 ευρώ ο μισθός ιατρού (μπορεί και μικρότερος).

Που έχει οδηγήσει αυτή η κατάσταση.

Πολλά χρονια μετά την κατάργηση του κουμουνισμού βλέπουμε ρωσίδες , ουκρανέζες να βάζουν αγγελίες για πλούσιους γαμπρούς η καταφευγουν στην πορνεία σε χώρες όπως η Ελλάδα. Το να λέτε ότι εκεί ο κουμουνισμούς πέτυχε ακούγεται μάλλον αστείο θέλετε να πάμε και σε άλλη ήπειρο; (τα ίδια έγιναν και εκεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
380 ευρώ ο μισθός ιατρού (μπορεί και μικρότερος).

Που έχει οδηγήσει αυτή η κατάσταση.

Πολλά χρονια μετά την κατάργηση του κουμουνισμού βλέπουμε ρωσίδες , ουκρανέζες να βάζουν αγγελίες για πλούσιους γαμπρούς η καταφευγουν στην πορνεία σε χώρες όπως η Ελλάδα. Το να λέτε ότι εκεί ο κουμουνισμούς πέτυχε ακούγεται μάλλον αστείο θέλετε να πάμε και σε άλλη ήπειρο; (τα ίδια έγιναν και εκεί)

μισθός γιατρου 380 ευρώ;;:eek:ποιος σου το πε αυτο;;μονο με την τελευταια αυξηση που πηραν οι γιατροι πριν δυο μηνες ο κατωτερος μισθος τους ειναι στα 1800!!

και 2ον αυτες οι κοπέλες πολλες φορες ξεγελιουνται απο ελληνες που τις φερνουν εδω υποσχομενοι δουλεια(τιμια) και καταληγουν να δουλευουν πορνες.

και 3ον.αγγελειες δεν βαζουν.εκει οι ανθρωποι παντρευονται σε μικρη ηλικια.συνηθως στα 23-24.ποιος τα λεει αυτα;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μισθός γιατρου 380 ευρώ;;:eek:ποιος σου το πε αυτο;;μονο με την τελευταια αυξηση που πηραν οι γιατροι πριν δυο μηνες ο κατωτερος μισθος τους ειναι στα 1800!!

και 2ον αυτες οι κοπέλες πολλες φορες ξεγελιουνται απο ελληνες που τις φερνουν εδω υποσχομενοι δουλεια(τιμια) και καταληγουν να δουλευουν πορνες.

και 3ον.αγγελειες δεν βαζουν.εκει οι ανθρωποι παντρευονται σε μικρη ηλικια.συνηθως στα 23-24.ποιος τα λεει αυτα;;:confused:

Εγώ ξέρω ότι έρχονται εδώ κοπέλες από αυτές τις χώρες και δουλεύουν σε οίκους ανοχής.
Τους μισθούς τους ξέρω από ενα ταξίδι που πήγα εκεί το 2006 δε ξέρω τωρα πως εχει η κατασταση.
1800 πάντως δε νομίζω

Φέυγω τώρα όταν ερθω θα πω για την κατάσταση στην ΚΊΝΑ τώρα που εφαρμόζεται ο κουμμουνισμός εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top