Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
1. απο αεροδρομιο μαλπενσα (οχι λινατε!) τι μεσα και τι τιμες υπαρχουν για να παω α.κεντρο και β.σιδηροδρομικο?

2.που ειχες μεινει μιλανο?

3. εκτος απο duomo και το δρομο που ειναι ναος καταναλωτισμου, που ειναι τα φημισμενα, τι αλλο θα μπορουσε να αρεσει σε εναν ελληνα backpacker?

4.τι εναλλακτικες εκδρομες/δραστηριοτητες μπορει να κανει καποιος με εδρα το μιλανο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
1. απο αεροδρομιο μαλπενσα (οχι λινατε!) τι μεσα και τι τιμες υπαρχουν για να παω α.κεντρο και β.σιδηροδρομικο?

2.που ειχες μεινει μιλανο?

3. εκτος απο duomo και το δρομο που ειναι ναος καταναλωτισμου, που ειναι τα φημισμενα, τι αλλο θα μπορουσε να αρεσει σε εναν ελληνα backpacker?

4.τι εναλλακτικες εκδρομες/δραστηριοτητες μπορει να κανει καποιος με εδρα το μιλανο?

1. Υπάρχουν στάνταρ τραίνο και λεωφορείο. Δεν θυμάμαι τιμές αλλά το λεωφορείο είναι πολύ φτηνότερο. Το τραίνο βέβαια πιο άνετο και γρήγορο.
2. Σε ένα κέντρο ΑΜΕΑ.
3. Αν ψάξεις μικρά δρομάκια θα βρεις μέρη απομακρυσμένα και πιο φτηνά. Υπάρχει και 1 μεγάλο πάρκο, τέλειο για άραγμα και κουβέντα. Μην σνομπάρεις τα μαγαζιά. Τα Sisley και τα Benetton είναι πολύ φτηνότερα Ιταλία και μπορείς να κάνεις τέλειες αγορές. Και το Malspensa έχει μακράν τα φτηνότερα duty free που έχω δει. Αν θες και κάτι διαφορετικό και classy να πας στην όπερα. Εμείς ήμασταν άτυχες και δεν είχε εκείνες τις μέρες!
4. Εγώ πήγα Κόμο, που είναι τέλειο και μην και δεν πας.:PΜε το τραίνο είναι 1 ώρα. Επίσης υπάρχουν κι άλλες λίμνες κοντά και σε μερικές νομίζω κολυμπάς, ενώ του Κόμο είναι πολύ βρωμερή. Αν δεν έχεις ξαναπάει βόρεια Ιταλία μπορείς να πας και σε πολλές πόλεις 1-2 ώρες από το Μιλάνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κομο το εχω στα υποψην... δες και το φωτορεπορταζ να δεις πριζωμα που μου χει κανει το εβουλι... και μπεργκαμο, ελεγα... και νοτια ελβετια επισης...
κατι αλλο εναλλακτικο, εκτος απο τραβελινκ? δλδ, κανα ραφτινκ, κανα τρεκινκ, καμια ορειβασια, κανα τετοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
κομο το εχω στα υποψην... δες και το φωτορεπορταζ να δεις πριζωμα που μου χει κανει το εβουλι... και μπεργκαμο, ελεγα... και νοτια ελβετια επισης...
κατι αλλο εναλλακτικο, εκτος απο τραβελινκ? δλδ, κανα ραφτινκ, κανα τρεκινκ, καμια ορειβασια, κανα τετοιο?

Εγώ δεν δοκίμασα κάτι, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν δραστηριότητες στις λίμνες! Και αυτό που σου είπε το Γίδι για ορειβασία Άλπεις.

By the way, μόλις γυρίσω θα σου βάλω κι εγώ φωτογραφίες από Κόμο. Είναι λίγο αφαιρετικές (μίλησε το καλλιτεχνικό μου:P) αλλά όσο να 'ναι φωτογραφίες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι, αλλα δε μαρεσουν ιδιαιτερα τα σαιτ... ασε που γερμανοφερνουν και δε πολυκαταλαβαινω... επισης, πως ξερω οτι πχ στο λουγκανο, θα παιζουν δραστηριοτητες? και οχι στο διπλανο χωριο, 150χμ παραπερΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ναι, αλλα δε μαρεσουν ιδιαιτερα τα σαιτ... ασε που γερμανοφερνουν και δε πολυκαταλαβαινω... επισης, πως ξερω οτι πχ στο λουγκανο, θα παιζουν δραστηριοτητες? και οχι στο διπλανο χωριο, 150χμ παραπερΑ?

Ναι. Πάντως τώρα που είπες Λουγκάνο, κι εκεί είναι τέλεια, καλύτερα από το Κόμο!Είχα πάει άλλη φορά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι αλλα απο δραστηριοτητες? απο μερη ξερω οτι ειναι ομορφα... αλλα θα χω τιποτα να κανω εκτος απο βολτα? ξενερα.. :P

επισης λουγκανο που ειχες μεινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ναι αλλα απο δραστηριοτητες? απο μερη ξερω οτι ειναι ομορφα... αλλα θα χω τιποτα να κανω εκτος απο βολτα? ξενερα.. :P

επισης λουγκανο που ειχες μεινει?

Λουγκάνο είχα κάτσει πολύ λίγο. Είχα πάει με γονείς, οπότε καλό ξενοδοχείο και τέτοια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μμμ... καταλαβα... καλα, θα δουμε... απλα θα κανει και ψοφο νοεμβρη δεκεμβρη που θα παω, θα θελα να χα μια ιδεα για ολα, μη τα ψαχνω ολα τελευταια ωρα...
οτι αλλα τιπς για λουγκανο εχεις, και ιντερλακεν, αν εχεις παει, πες! οτι να ναι, πες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νόμιζα ότι θα πήγαινες πιο πριν. Γ@μώτο, δεν θα κάνεις μπάνιο στις λίμνες (πιθανώς στα τέτοια σου αλλά είναι το κόλλημά μου, όταν δω λίμνη μπλουμ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οχι καλο μου, θα μαι με παρεα... :) εχεις παει λουγκανο? να μας πεις κι εσυ κανα τιπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
κι εγω πηγα λουγκανο gio μου (τις μερες που ημουν στο κομο) αλλα δυστυχως δε μειναμε εκει για να μπορω να σε βοηθησω.. :( εμας δλδ ισα ισα μια βολτα με το καραβακι μας κανανε και παλι πισω.. αλλα αν εχεις χρονο, κανε αυτη τη βολτα.. βλεπεις την απεναντι μερια, που οι ανθρωποι για να πανε στη δουλεια τους παιρνουν τη βαρκουλα τους και πηγαινουν.. και φυσικα κατι βιλαρες με τελειους κηπους!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΜΑ ΑΜΑΝ αυτες οι βιλαρες, οπου παω εμενα κυνηγανε?
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
hello there :P

είχα μία προσωπική πρόσκληση να περάσω από αυτό το θέμα :P τι θέλετε να μάθετε;

(οι εμπειρίες μου είναι πολύ φτωχές λόγω της ηλικίας μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν εχουν κανει πολλοι ταξιδακι βορεια ευρωπη στα 17, ντιαρ.

για μιλανο και νοτια ελβετια λεγαμε... και τι εναλλακτικες δραστηριοτητες μπορεις να κανεις εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εχει να μου πει κανεις τιποτα Σκωτια..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εχει να μου πει κανεις τιποτα Σκωτια..:redface:
εδιμβούργο..θα σου φύγει η μαγκιά:) είναι απίστευτη πόλη, αλλά μη πας με πολλά κρύα και βροχές.. (καλύτερη εποχή: μάιος-ιούνιος)
Μια εκδρομή στα highlands επίσης, είναι must.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ΜΑ ΑΜΑΝ αυτες οι βιλαρες, οπου παω εμενα κυνηγανε?
:P

το εχει το dna σου, τι να κανεις;.. ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εδιμβούργο..θα σου φύγει η μαγκιά:) είναι απίστευτη πόλη, αλλά μη πας με πολλά κρύα και βροχές.. (καλύτερη εποχή: μάιος-ιούνιος)
Μια εκδρομή στα highlands επίσης, είναι must.
δεκεμβριο θα παμε δεν μας πειραζουν τα κρυα...
απο τιμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top