Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;

Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μην κάθεσαι να υπεραναλύεις με την λογική τι θέλει να πει. Όπως είπα και παραπάνω, γυναίκα είναι, με το συναίσθημα απαντά. Σήμερα μπορεί να σε χωρίσει, αύριο μπορεί να θέλει να ξεσκιστείτε σαν κουνέλια και μεθαύριο να παντρευτεί τον μανάβη. Δεν είναι κακό, ούτε πρέπει να την κατηγορήσεις για κάτι. Απλώς αυτή είναι η φύση.

Tο γνωριζω αυτο Γιωργο δεν ειναι η πρωτη μου σχεση, μπορει να ειναι αυτη η φυση και συμφωνο αλλα υπαρχουν παντα και εξαιρεσεις..σπανιες αλλα υπαρχουν.

Αφήνεις ΑΥΤΗ να αποφασίζει αν έχετε χωρίσει ή όχι; ΕΣΥ τι θες; Και το πιο σημαντικό: γιατί αυτή να αξίζει να σ' έχει; Αποφάσισε τι θες εσύ και αν σου κάνει η άλλη.

Δεν αποφασιζει αυτη εγω εχω την τελικη αποφαση και ας νομιζει οτι την εχει εκεινη.

Άμα πάλι θες να είσαι σκυλάκι και να την αφήνεις ν' αποφασίζει πότε θα κάνετε σεξ μαζί και πότε θα κάνει σεξ με άλλον κι εσύ μόνος σου, ok... δική σου η ζωή.

Σκυλακι δεν εγινα ποτε καμιας απλα τωρα ειναι στην μεση και η αγαπη και απο τις 2 πλευρες. Το διαλειμμα τελειωσε
τσακωθηκαμε σε μεγαλο βαθμο και τελικα ειπαμε να κανουμε μια νεα καλυτερη αρχη απο σημερα..διορθωνοντας τα λαθη μας.
Μπορει να κανω λαθος και να το μετανιωσω μια μερα αλλα τουλαχιστον ξερω οτι με αγαπαει.
Τελος μου ειπε οτι το διαλειμμα δεν το ηθελε για να χωρισουμε αλλα για να σκεφτει το θεμα αρραβωνες-γαμος.
Θα μου πεις τωρα δικαιολογιες αλλα ας γινει αλλη μια προσπαθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σκυλακι δεν εγινα ποτε καμιας απλα τωρα ειναι στην μεση και η αγαπη και απο τις 2 πλευρες. Το διαλειμμα τελειωσε
τσακωθηκαμε σε μεγαλο βαθμο και τελικα ειπαμε να κανουμε μια νεα καλυτερη αρχη απο σημερα..διορθωνοντας τα λαθη μας.
Μπορει να κανω λαθος και να το μετανιωσω μια μερα αλλα τουλαχιστον ξερω οτι με αγαπαει.
Τελος μου ειπε οτι το διαλειμμα δεν το ηθελε για να χωρισουμε αλλα για να σκεφτει το θεμα αρραβωνες-γαμος.
Θα μου πεις τωρα δικαιολογιες αλλα ας γινει αλλη μια προσπαθεια...

Από όσα έχω ζείσει και όσα έχω δει έγω, το δίαλημα είναι πάντα η αρχή του τέλους. Ακόμα και αν τώρα λέτε πως θα κάντε μια "νέα καλύτερη αρχή", οι άνρθωποι δεν αλλάζουν τόσο εύκολα.
Αν την θέλεις καλά θα κάνεις να προσπαθίσεις, να είσαι όμως προετοιμασμένος και για πράγματα που δεν τα θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
τι ακριβώς εννοούμε διάλειμμα όμως!!!!!!!!αυτό είναι το θέμα...!!!!!!γιατί κάπου διάβαζα ότι ως διάλειμμα νοείται ένα διάστημα κατά το οποίο έχουμε μεν χωρίσει αλλά κανείς απ' τους 2 δεν έχει προχωρήσει σε κάτι άλλο.παιδιά αυτά είναι.... ή χωρίζεις ή δε χωρίζεις.αποδεσμεύεις και τον άλλο να προχωρήσει τη ζωή του μακριά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Από όσα έχω ζείσει και όσα έχω δει έγω, το δίαλημα είναι πάντα η αρχή του τέλους. Ακόμα και αν τώρα λέτε πως θα κάντε μια "νέα καλύτερη αρχή", οι άνρθωποι δεν αλλάζουν τόσο εύκολα.
Αν την θέλεις καλά θα κάνεις να προσπαθίσεις, να είσαι όμως προετοιμασμένος και για πράγματα που δεν τα θες.

Σιγουρα ενας ανθρωπος στα 30 του εχει ολοκληρωμενο χαρακτηρα και δεν αλλαζει ουτε με ψυχιατρο..
Αποφασισαμε απο κοινου για μια νεα και τελευταια προσπαθεια..η αληθεια ειναι οτι περιμενω καποια
στιγμη να τελειωσουν ολα απλα δινω ενα 10% μηπως και αλλαξει κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αποφασισαμε απο κοινου για μια νεα και τελευταια προσπαθεια..η αληθεια ειναι οτι περιμενω καποια
στιγμη να τελειωσουν ολα απλα δινω ενα 10% μηπως και αλλαξει κατι..
Δεν έχεις απαντήσει στο βασικότερο - και την απάντηση πρέπει να την δώσεις σε σένα: ΓΙΑΤΙ αξίζει να είσαι εσύ μαζί της; Μην μου πεις το πώς ήταν πριν 13 μήνες, αλλά τώρα γιατί το αξίζει;

Γνώμη μου: υποφέρεις απ' το «πρόβλημα της μοναδικής επιλογής» κι απλώς φοβάσαι ότι δεν θα βρεις αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Δεν έχεις απαντήσει στο βασικότερο - και την απάντηση πρέπει να την δώσεις σε σένα: ΓΙΑΤΙ αξίζει να είσαι εσύ μαζί της; Μην μου πεις το πώς ήταν πριν 13 μήνες, αλλά τώρα γιατί το αξίζει;

Γνώμη μου: υποφέρεις απ' το «πρόβλημα της μοναδικής επιλογής» κι απλώς φοβάσαι ότι δεν θα βρεις αλλού.

Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που θα αναγκαστώ να συμφωνήσω με τον -συνήθως ακραίο- Γιώργο. Έχω κάτσει και έχω φιλοσοφήσει τι πηγαίνει στραβά πίσω από τέτοιες ιστορίες και πρίν πω οτιδήποτε άλλο, να ξεκαθαρίσω ότι πιστεύω πως είμαι ρομαντικός σα χαρακτήρας, πιστεύω στην αγάπη, στην μοναδικότητα στη δοτικότητα και όλα αυτά τα ωραία. Το αν η καθημερινότητά μου είναι πιό άστατη κι απ' τη ντουλάπα μου πριν από μια συνέντευξη, στερείται επιστημονικής τεκμηρίωσης ακόμα, αλλά δε με σταματά απ' το να αναζητώ τι πάει στραβά, είτε σε μένα, είτε στους άλλους, ούτε με σταματά απ' το να ζητώ πραγματική αγάπη.

Φιλοσοφώντας έχω καταλήξει στα εξής:

Κοιτάμε το τότε και όχι το τώρα. "Τι ωραία που ήταν στην αρχή". Ναι, τότε ήταν. Τώρα είναι; Κι απ' το τότε, μέχρι το τώρα, το άθροισμα τι βγάζει; Θετικό ή αρνητικό υπόλοιπο; Όλοι είναι ωραίοι και υπόσχονται τον ουρανό με τ' άστρα και γνωρίζουν θαυμάσια να πλασάρονται, ακριβώς επειδή ο κάθε θύτης έχει υπάρξει και θύμα πιό πρίν και ξέρει τι πρέπει να σου πει, τι να σου τάξει, τι να αποφύγει και τι να σου κρύψει. Ο αφρός επιπλέει πιό γρήγορα απ' τα σκατά, μα και τα σκατά κάποτε έρχονται στην επιφάνεια. Απλά πρέπει να μπορείς να τα δεις και να θες να τα αποφύγεις.

Οι δυνατοί επιδοτούν τους αδύναμους. Εγώ θα σε στηρίξω, εγώ θα σε κάνω εγώ θα σε ράνω. Γιατί; Άλλο το να στηρίζεις έναν άνθρωπο σε μια ανάγκη, όπως οι εξετάσεις του πανεπιστημίου της φίλης του παλικαριού πιό πάνω. Εκεί οκ, θεμιτό. Αλλά γιατί να στηρίζεις αδύναμες συμπεριφορές; Τι πάει να πει "της είπαν οι γονείς της"; Αλήθεια, ακόμα δεν έχουμε ξεφύγει από τα κοινωνικά στερεότυπα όπου η μάνα του αγοριού φοβάται μην εκπυρσοκροτήσει η μαλαπέρδα του κανακάρη της σε καμια "βρωμιάρα" μήτρα και τον προικίσει με στρατιωτικά παράσημα, άντε και κανα μωρό με μια ωραία διατροφή, ή που η μάνα της κόρης φοβάται μη και η κόρη της δε βρεί τον πλούσιο να του ξεφορτωθεί την πριγκήπισσά της για να μη την ταίζει άλλο και φοβάται μην περάσει τα 30 και μείνει στο ράφι; Ειδικά τώρα σε καιρούς κρίσης που ο κόσμος δεν έχει δουλειά και λεφτά, άμα δείτε πως εκτραχύνονται τέτοιες αναχρονιστικές βλακώδεις νοοτροπίες θα κλαίτε, όχι απ' τα γέλια, αλλά απ' τα νεύρα.

Δικαιολογώντας την κακοπιστία. "Ναι, είναι μαλάκας ο Μήτσος/η Ευγενία, αλλά το έκανε για τον Χ Ψ Ζ λογο" κι όχι μόνο μια αλλά εκατό φορές. Οκ, είχε λόγο, δεν παύει να έκανε μαλακία όμως και μάλιστα επαναλαμβανόμενη. Και πες οκ, έχεις αδυναμία στο άτομο, και του το συγχωρείς μια, δυο, τρεις, άντε δέκα φορές και πολύ σας βάζω. Αλλά μέχρι το εκατό, έχουμε πολύ δρόμο, και όταν φτάσουμε εκεί, δεν ξέρουμε ποιός είναι ο πιό μαλάκας από τους δυο. Αυτός που τα έκανε, ή αυτός που τα ανέχτηκε και δεν κατάλαβε ότι εκατό φορές το ίδιο λάθος σημαίνει ή καθυστερημένος ή αγύριστος μαλακοκέφαλος; Θα ανεχόσασταν οτιδήποτε από αυτά τα δυο; Όχι! Και κάπου εδώ πάμε στο επόμενο συμπέρασμα...

Ο φόβος της μοναδικότητας. Αυτό ακριβώς που λέει ο Γιώργος (μπρρρ), κι όμως... Αγαπώ ή ανέχομαι; Είστε σίγουροι ότι όλα αυτα τα μικρά πραγματάκια, τα αγαπάτε ή τα έχετε συνηθίσει επειδή "είναι στο χαρακτήρα του/της" (άλλη μια μαλακισμένη δικαιολογία για να ανεχτείτε πολλά χωρίς να ξεβολέψετε τον άλλο κι από κωλοζωο να γίνει άνθρωπος); Είστε πραγματικά σίγουροι; Ή μήπως τα ανέχεστε γιατί δέχεστε τη θεωρία του "Για να πάρω κάτι, πρέπει να θυσιάσω κάτι, δε μπορούμε να τα χουμε όλα"; Σαφώς και δε μπορούμε να τα χουμε όλα αγαπητοί μου φίλοι, αλλά τουλάχιστον ας μην έχουμε τις μαλακίες των άλλων στο κεφάλι μας. Κι εκεί είναι που γυρνάς και λες "μα που θα τα ξαναβρώ αυτά;". Μπορεί να τα βρείς κι αλλού, μπορεί και να μη τα ξαναβρείς. Ρίσκο είναι η ζωή, και με το να προκαλείς τη μοίρα σου δεχόμενος/η να υποφέρεις για χάρη κάποιων προτερημάτων, δε θα την κάνει τη μοίρα σου να έρθει νωρίτερα. Το αντίθετο, παίζει και να σε καθυστερήσει μέσα σε μια λίμνη ταλαιπωρίας και βασάνων. Όταν ξεκαθαρίσεις τι αγαπάς στον άλλο και τι απλά ανέχεσαι, τότε θα καταλάβεις αν πρέπει να είστε πια μαζί ή όχι.

In for a penny, in for a pound που λέει και η μάνα Σταρκ στο νεο Suits. Το κανε μια ελαφριά ο άλλος; Θα στο ξανακάνει πιό βαριά άμα δεν θέσεις όρια. Αυτές οι 2 μερούλες δε θα μείνουν μόνο 2, θα χει και συνέχεια η ιστορία. Ο ετοιμοθάνατος πάντα δείχνει σημάδια βελτίωσης λίγο πριν τα τινάξει.

Μια κουβέντα θα πω στον φίλο. Άνοιξε τα μάτια σου. Μην απιστήσεις, απλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά. Εσυ μπορεί να μην ξέρεις γιατί το κάνεις, εκείνη όμως σίγουρα το ξέρει γιατί το κάνεις. Και μη το κάνεις κρυφά, αλλά ενημέρωσέ τη, να το δει. Να δεις εκεί πως ισιώνουν κάτι πλάτες στον πρώτο "δορυφόρο" που θα σκάσει στην τροχιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Φιλε Λυκουργε ειλικρινα εισαι ενας μικρος θεουλης !!!
Τετοια αναλυση ουτε ο τυπος εκει στο mad που παρουσιαζει τις ταινιες για το cinema....
Πραγματικα δεν εχω λογια να πω...
Σ'ευχαριστω για την πλουσια απαντηση σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μετα απ'ολα οσα περασα τον τελευταιο καιρο..ειμαστε ακομα μαζι με την μικρη..εφοσον μου ξεκαθαρισε οτι
δεν ειχε σκεφτει <<ετσι λεει>> καν το θεμα χωρισμου και οτι απλα ηθελε 2-3 μερες να μεινει μονη της. Μεσα απο
μια κουβεντα της καταλαβα οτι δεν θελει να παμε σοβαρα..οποτε και εγω αποφασισα να αρχισω σιγα σιγα να κοιταω
διαφορετικα το θεμα..ας πουμε απο αποσταση μεχρι να δω αν με συμφερει ετσι η αν θα υπαρξει καποια αλλαγη απο την
πλευρα της. Σιγουρα το γυαλι εχει ραγισει και δεν βλεπω να βγαζουμε τον Σεπτεμβριο μαζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν είναι ανάγκη να ζορίζεσαι αν δεν σου βγαίνει. Αν νιώθεις ότι δεν αξίζει, μην το συνεχίσεις, είναι κρίμα να αμφιταλαντεύεστε αμφότεροι άμα βλέπετε πως δεν τραβάει άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Εγώ ξέρω οτι μια σχέση είναι σαν ένα παζλ: αν τα κομμάτια είναι λάθος ή λειψά, όσο και να τα πιέσεις, στη θέση τους δε θα μπουν ποτέ να συμπληρώσουν το παζλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xontrogato

Νεοφερμένος

Η μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια κακα τα ψεματα αν ο συντροφος σου σου πει ,ε ας κανουμε και ενα διαλειμμα παει να πει οτι θελει να την κανει αλα γαλλικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τελικά μετά από 2 εβδομάδες αποφάσισα "ορθά πιστεύω" να σταματήσω την σχέση μου μαζί της γιατί συνέχισε
να ζει στον δικό της κόσμο αδιαφορώντας για έμενα. Θεώρησα εντελώς παιδικό να της πω "τα χαλάμε ή χωρίζουμε"
και απλά δεν απανταω στα τηλέφωνα...είναι σαν να μην υπάρχω εγώ και υπάρχει μόνο το τηλέφωνο μου. Σίγουρα δεν
θα τις πάρει πολύ καιρό να το καταλάβει ότι "ΤΕΛΟΣ". Όλο το σκηνικό είχε ξεκινήσει από καιρό άλλα εντάθηκε με το διάλειμμα.
Δεν μου είναι καθόλου εύκολο αυτό που κάνω και πραγματικά μέσα μου νιώθω ένα κενό και στεναχώρια...σίγουρα όμως
ξέρω ότι μου αξίζει κάτι καλύτερο, γιατί της έδωσα τα πάντα και ότι άλλο μπορούσα και δεν πήρα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Σταύρο νομιζω οτι είναι καλυτερα να της πεις την αλήθεια. Επειδή ηταν αυτή λάθος δε χρειαζεται να γίνεις κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τελικά μετά από 2 εβδομάδες αποφάσισα "ορθά πιστεύω" να σταματήσω την σχέση μου μαζί της ......και απλά δεν απανταω στα τηλέφωνα... δεν θα τις πάρει πολύ καιρό να το καταλάβει ότι "ΤΕΛΟΣ". ....
Αφιέρωσέ της ΑΥΤΟ το τραγούδι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Τελικά μετά από 2 εβδομάδες αποφάσισα "ορθά πιστεύω" να σταματήσω την σχέση μου μαζί της γιατί συνέχισε
να ζει στον δικό της κόσμο αδιαφορώντας για έμενα. Θεώρησα εντελώς παιδικό να της πω "τα χαλάμε ή χωρίζουμε"
και απλά δεν απανταω στα τηλέφωνα...είναι σαν να μην υπάρχω εγώ και υπάρχει μόνο το τηλέφωνο μου. Σίγουρα δεν
θα τις πάρει πολύ καιρό να το καταλάβει ότι "ΤΕΛΟΣ". Όλο το σκηνικό είχε ξεκινήσει από καιρό άλλα εντάθηκε με το διάλειμμα.
Δεν μου είναι καθόλου εύκολο αυτό που κάνω και πραγματικά μέσα μου νιώθω ένα κενό και στεναχώρια...σίγουρα όμως
ξέρω ότι μου αξίζει κάτι καλύτερο, γιατί της έδωσα τα πάντα και ότι άλλο μπορούσα και δεν πήρα τίποτα.

ρε φιλε πιο παιδικο ειναι να μην απαντας στα τηλεφωνα πλακα μας κανεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ρε φιλε πιο παιδικο ειναι να μην απαντας στα τηλεφωνα πλακα μας κανεις:P

Είσαι πολύ μικρός και σχεδόν με καθόλου εμπειρίες για να κρίνεις εσύ αν είναι παιδικό η όχι το συγκεκριμένο θέμα..
έτσι το βλέπεις εσύ κ αυτό είναι η γνώμη σου. Άσε εμένα να το βλέπω διαφορετικά γιατί ξέρω και κάτι παραπάνω.
Όταν αποκτήσεις κ άλλες εμπειρίες και φτάσεις στην ηλικία μου θα καταλάβεις πιο είναι το παιδικό κ πιο όχι.
Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είσαι πολύ μικρός και σχεδόν με καθόλου εμπειρίες για να κρίνεις εσύ αν είναι παιδικό η όχι το συγκεκριμένο θέμα..
Η ηλικία δεν έχει να κάνει απολύτως τίποτα. Ίσα-ίσα... ό,τι και να έχει γίνει με μια γυναίκα, είναι εντελώς άνανδρο να εξαφανίζεσαι τελείως, εάν στο παρελθόν έχεις μοιραστεί πράγματα μαζί της, σαν να 'σαι στο δημοτικό. Δεν λέω για μια περιστασιακή περιπέτεια, αλλά για πρώην κοπέλα. Ξηγιέσαι μια φορά ευθέως και λήγεις το θέμα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Η ηλικία δεν έχει να κάνει απολύτως τίποτα. Ίσα-ίσα... ό,τι και να έχει γίνει με μια γυναίκα, είναι εντελώς άνανδρο να εξαφανίζεσαι τελείως, εάν στο παρελθόν έχεις μοιραστεί πράγματα μαζί της, σαν να 'σαι στο δημοτικό. Δεν λέω για μια περιστασιακή περιπέτεια, αλλά για πρώην κοπέλα. Ξηγιέσαι μια φορά ευθέως και λήγεις το θέμα εκεί.

Αν ήταν έτσι όπως λες θα είχες και δίκιο...άλλα δεν είναι έτσι...και αν έχεις δώσει πράγματα και αγάπη σίγουρα δεν είναι έτσι
όπως λες..Έχουν γίνει πολλά μεταξύ μας και επειδή είναι λεπτά προσωπικά θέματα δεν μπορώ να σας τα αναλύσω δημοσίως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Αν σε νοιάζει και η δική μου άποψη , θεωρώ ότι έχουμε μέσα μας και ότι θέλουμε να το λέμε.Αρχικά γιατί γινόμαστε πιο δυνατοί και έπειτα γιατί έιναι καλύτερο για τον ψυχικό μας κόσμο.
Επίσης η αντίδραση της αδιαφορίας και από μέρους σου, ίσως είναι αρχικά γιατί νιώθεις πικρία και γιατί έτσι , κάπου στο βάθος , περιμένεις να καταφέρεις κάτι. Αυτά βεβαία που λέω μπορεί να μην έχουν και βάση, κάτι που εσύ θα κρίνεις.

επίσης στον έρωτα, όλοι γινόμαστε παιδιά ^^
και θα συμφώνήσω :
Σταύρο νομιζω οτι είναι καλυτερα να της πεις την αλήθεια. Επειδή ηταν αυτή λάθος δε χρειαζεται να γίνεις κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stavrosmp

Νεοφερμένος

Ο stavrosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Την Παρασκευη 16/8 της ειπα "τελειωσαμε" και αυτο γιατι προηγηθηκε μια διαφωνια που με εκανε να μην θελω -εκεινη την στιγμη- να την ξαναδω μπροστα μου. Σημερα 3 μερες μετα νιωθω ασχημα και ψαχνω τροπους στο μυαλο μου να την ξαναπλησιασω. Κατι που φυσικα δεν βλεπω να γινεται. Απο μερους της εχει στειλει καποια μηνυματα που φαινεται οτι και αυτη με σκεφτεται. Ειλικρινα δεν ξερω τι θα γινει στην συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top