Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κοίτα δε μου έχει τύχει. Άμα ακούσω ότι ο τάδε [ποιος; ας πούμε ο Λευτέρης [όχι ΛΕ.πα]] έχει σχέση, απλά βγαίνει από τη λίστα των wannabe-boyfriends, δηλαδή δε θα μπω στο τρυπάκι του να το παίξω καλύτερη και πιο γαμάτη από την νυν, ούτε θα έτρωγα τόσο χρόνο από τη ζωή μου για να ασχολούμαι με κάποιον που' ναι ήδη πιασμένος, ούτε θα γινόμουν η σκύλα που μπαίνει ανάμεσα στο ζεύγος.
ε, τι διάολο, τόσοι ελεύθεροι κυκλοφορούν μάλλον.

Βέβαια, δεν είμαι κάθετη σ' αυτό, ποτέ δε ξες τι θα σου τύχει αύριο, ή τη Τετάρτη, ή την επόμενη Δευτέρα.

Γιατί μ' αρέσει όταν δεν είμαι απόλυτη! :redface:

Πολύ καλά τα λέω, και συμφωνώ μαζί μου.
ΑΛΛΑ από την άλλη, αν ο άλλος που' ναι σε σχέση δεν έχει θέμα που' ναι σε σχέση, και δεν έχει θέμα να κάνει κάτι μαζί σου, γουέλ εκεί γιατί να σκαλώσεις; Θα μου πεις τρώει κέρατο η άλλη, ε, οκ, αν δεν είσαι συ θα' ναι κάποια άλλη, αυτός έπρεπε να αισθάνεται άσχημα, όχι εσύ. Ράιτ; Μήπως το βλέπω πολύ χαλαρά; Εκεί μπαίνει θέμα ''ηθικό'' για την άλλη; Και φυσικά, δεν τίθετται θέμα σχέσης μεταξύ σας, έτσι; Και στη τελική who gives a fuck about it?

Τεςπα, μια ωραία υποθετική ερώτηση για εσάς, και κάτι αντίστοιχο για το αντίθετο φύλο.:santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γιατί μ' αρέσει όταν δεν είμαι απόλυτη! :redface:

Πολύ καλά τα λέω, και συμφωνώ μαζί μου.
ΑΛΛΑ από την άλλη, αν ο άλλος που' ναι σε σχέση δεν έχει θέμα που' ναι σε σχέση, και δεν έχει θέμα να κάνει κάτι μαζί σου, γουέλ εκεί γιατί να σκαλώσεις; Θα μου πεις τρώει κέρατο η άλλη, ε, οκ, αν δεν είσαι συ θα' ναι κάποια άλλη, αυτός έπρεπε να αισθάνεται άσχημα, όχι εσύ. Ράιτ; Μήπως το βλέπω πολύ χαλαρά; Εκεί μπαίνει θέμα ''ηθικό'' για την άλλη; Και φυσικά, δεν τίθετται θέμα σχέσης μεταξύ σας, έτσι; Και στη τελική who gives a fuck about it?

Τεςπα, μια ωραία υποθετική ερώτηση για εσάς, και κάτι αντίστοιχο για το αντίθετο φύλο.:santa:

Αν ο άλλος δεν είναι μονογαμικός και το ξέρεις και εσύ που ουσιαστικά είσαι η τρίτη της υπόθεσης (όχι εσύ-εσύ, κατάλαβες :P ), δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. (Πρόβλημα γι' αυτόν και για σένα, γιατί για την άλλη κλαίνε μανούλες...). Πρώτον γιατί αυτός το κέρατο θα το κάνει ούτως ή άλλως, δεύτερον γιατί εσύ ξέρεις ότι αυτός δεν είναι μονογαμικός, οπότε δεν μπαίνουν ηθικά θέματα του στυλ "μα θα μπω ανάμεσα στο ζευγάρι!". Ναι, ποιο ζευγάρι όταν ο άλλος δεν είναι αρκετά ώριμος/έτοιμος να κατασταλάξει σε μία και το μάτι του παίζει όλη την ώρα?

Και να σου πω κάτι, σε τέτοιες σχέσεις πιστεύω ότι και η άλλη σε ένα βαθμό εθελοτυφλεί. Δεν γίνεται να είναι στα γούτσου-γούτσου και το μάτι του άλλου να σκαννάρει κάθε θηλυκό που περνάει και να είναι όλα οκ.

Μιλάω για τέτοιες περιπτώσεις, τώρα αν πέσεις στον φουλ ερωτευμένο με την κοπέλα του ,που θα σε δει και θα χάσει την γη κάτω από τα πόδια του ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ και όχι ένα εμφανίσιμο θηλυκό, ε εντάξει δεν ξέρω. Εξαρτάται φαντάζομαι την κατάσταση.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
΄Έχω αισθανθεί έλξη για δεσμευμένο...το προχώρησα γιατί δεν ήξερα ότι ήταν δεσμευμένος...έφαγα τα μούτρα μου! Όλα γίνονται με αυτή τη σειρά πάντα! Μακριά..δεν αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δηλαδή, ποιο είναι το πρόβλημα αν ο/η άλλος/η είναι "δεσμευμένος/νη"; Αρκούν μόνο δύο προϋποθέσεις:
α) Να υπάρχει απόλυτη ειλικρίνεια και β) Να ξέρει ο καθένας τι θέλει από τον άλλο.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν βρίσκω πουθενά το μεμπτό στο να "παίξω μπάλα" με κάποιον που έχει σχέση... Ας πούμε γνωρίζω κάποιον που έχει σχέση, αλλά ο ίδιος δεν μου έχει πει τίποτα απολύτως. Το γνωρίζω από αλλού εγώ. Αφού θέλουμε να παίξουμε μπάλα, που είναι το πρόβλημα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Αν θα εκανα κατι με δεσμευμενο; Ποτε! και ειμαι απολυτη σε αυτο. Δε κανω οτι δε θελω να μου κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί μ' αρέσει όταν δεν είμαι απόλυτη! :redface:

Πολύ καλά τα λέω, και συμφωνώ μαζί μου.
ΑΛΛΑ από την άλλη, αν ο άλλος που' ναι σε σχέση δεν έχει θέμα που' ναι σε σχέση, και δεν έχει θέμα να κάνει κάτι μαζί σου, γουέλ εκεί γιατί να σκαλώσεις; Θα μου πεις τρώει κέρατο η άλλη, ε, οκ, αν δεν είσαι συ θα' ναι κάποια άλλη, αυτός έπρεπε να αισθάνεται άσχημα, όχι εσύ. Ράιτ; Μήπως το βλέπω πολύ χαλαρά; Εκεί μπαίνει θέμα ''ηθικό'' για την άλλη; Και φυσικά, δεν τίθετται θέμα σχέσης μεταξύ σας, έτσι; Και στη τελική who gives a fuck about it?

Τεςπα, μια ωραία υποθετική ερώτηση για εσάς, και κάτι αντίστοιχο για το αντίθετο φύλο.:santa:

Κανένα πρόβλημα. Το έχω γράψει λίγο πιο πάνω πριν κανα χρόνο. Αν η άλλη/άλλος ανταποκρίνεται γιατί να κάνεις πίσω; Επειδή είναι σε σχέση; Ας την/τον κρατούσε. Αφού δυο άτομα γουστάρουν γιατί να καταπιέζονται; Θέμα σχέσης εξαρτάται αν παίζεται από το πόσο θα ξεκαθαριστεί αυτό εξ αρχής. Επιπλέον για να ξενοκοιτάει ο άλλος/άλλη δεν είναι ερωτευμένος/η. Ξεκάρα πράγματα. Go on girl.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα. Το έχω γράψει λίγο πιο πάνω πριν κανα χρόνο. Αν η άλλη/άλλος ανταποκρίνεται γιατί να κάνεις πίσω; Επειδή είναι σε σχέση; Ας την/τον κρατούσε. Αφού δυο άτομα γουστάρουν γιατί να καταπιέζονται; Θέμα σχέσης εξαρτάται αν παίζεται από το πόσο θα ξεκαθαριστεί αυτό εξ αρχής. Επιπλέον για να ξενοκοιτάει ο άλλος/άλλη δεν είναι ερωτευμένος/η. Ξεκάρα πράγματα. Go on girl.

Τότε γιατί είναι μαζί με την επίσημη κοπέλα του??Τίθεται και αυτό το ερώτημα!Ας τη χωρίσει πρώτα και μετά να τσιλιμπουρδίσει!Αυτό είναι ανωριμότητα!!Πρώτα από όλα πρέπει να είμαστε ειλικρινής με τον εαυτό μας και με τους γύρω μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τότε γιατί είναι μαζί με την επίσημη κοπέλα του??Τίθεται και αυτό το ερώτημα!Ας τη χωρίσει πρώτα και μετά να τσιλιμπουρδίσει!Αυτό είναι ανωριμότητα!!Πρώτα από όλα πρέπει να είμαστε ειλικρινής με τον εαυτό μας και με τους γύρω μας!

Αυτό είναι δικό του πρόβλημα βασικά. Εσένα ως 3η που τον γουστάρεις, δε σε ενδιαφέρει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αυτό είναι δικό του πρόβλημα βασικά. Εσένα ως 3η που τον γουστάρεις, δε σε ενδιαφέρει. :P

Σίγουρα....
αλλά ακούγεται εγωιστικό...ποτέ δεν ξέρεις πότε θα είσαι η άμεσα ενδιαφερόμενη σε ένα τέτοιο θέμα!Μη τα βλέπουμε τα πράγματα μόνο από τη δικιά μας οπτική γωνία...δεν θα ήθελες να είσαι στη θέση της κοπέλας του!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σίγουρα....
αλλά ακούγεται εγωιστικό...ποτέ δεν ξέρεις πότε θα είσαι η άμεσα ενδιαφερόμενη σε ένα τέτοιο θέμα!Μη τα βλέπουμε τα πράγματα μόνο από τη δικιά μας οπτική γωνία...δεν θα ήθελες να είσαι στη θέση της κοπέλας του!

Καμία και κανένας δε θα' θελε να είναι, αλλά από κει και περα είναι θέμα επιλογών.
Εμένα αν με απατήσει η σχέση μου, θα τα βάλω με τον αυτόν που' χω σχέση, όχι με την χ,ψ που μπορεί να πηδήχτηκε.
Αυτός δεν είναι σωστός, εσύ απλά κάνεις αυτό που θες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Καμία και κανένας δε θα' θελε να είναι, αλλά από κει και περα είναι θέμα επιλογών.
Εμένα αν με απατήσει η σχέση μου, θα τα βάλω με τον αυτόν που' χω σχέση, όχι με την χ,ψ που μπορεί να πηδήχτηκε.
Αυτός δεν είναι σωστός, εσύ απλά κάνεις αυτό που θες.:P

Μα δεν είπα κάτι τέτοιο .... αντίθετα όπως έγραψα και πιο πριν πάνω από όλα φταίει αυτός που ενώ είχε σχέση δεν δίστασε να κάνει κάτι και με κάποια άλλη κοπέλα που του άρεσε....Σε αυτή τη περίπτωση φυσικά και θα τα βάλεις μαζί του!
Ίσως αυτές που τα βάζουν με την κοπέλα και όχι με το ''αγόρι τους'' είναι αυτές που δεν παραδέχονται ότι πια δεν τις ''αγαπάει'' ο ''mister lover'' και τρέχουν σαν τα σκυλάκια από πίσω του ακόμα και αν μάθουν ότι ''αλλού τρώει και πίνει και αλλού πάει και τον δίνει''...Οκ μερικές είναι άξιες της μοίρας τους δεν το αποκλείω αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μην είσαι απόλυτη, το ότι κάποιος είναι μαζί σου δεν σημαίνει ότι σε παντρεύτηκε. Ακόμα και αν το έχει κάνει υπάρχουν έννομες διαδικασίες. Συμφωνώ να μην κερατώσει, αλλά το να παρατήσει για κάτι άλλο είναι δικαίωμά του ανά πάσα στιγμή... Κανείς δεν είναι δέσμιος κανενός...Τα πράγματα αλλάζουν και μεταβάλλονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μ'αρέσει που μιλάτε για ηθική κτλ, σαν να είναι κάτι το στάνταρ. Και στην τελική που ξέρετε τι είδους σχέση έχουν οι άλλοι; Σ'αυτή την ζωή ζούμε για μας, τελεία και παύλα.
Διαβάστε το 1ο ποίημα που έκδωσε ο Καβάφης ("Τείχη"), και θα δείτε ότι το να θέτετε περιορισμούς (κοινωνικούς, θρησκευτικούς, οικονομικούς, αχ καλέ τι θα πει ο κόσμος) θα σας μπουχτήσει κάποια στιγμή. Είναι άσχημο να ζεις μέσα σε τείχη που σου χτίζουν άλλοι, έτσι ποτέ δεν είσαι πραγματικά ελεύθερος να κάνεις αυτό που θέλεις. Μετά γυρίστε σελίδα και διαβάστε και το 2ο ("Ένας Γέρος"), εδώ θα καταλάβετε πόσο-μα πόσο-γρήγορα φεύγει η ζωή. Κάντε ό,τι και με όποιον γουστάρετε λοιπόν, γιατί μία ζωή έχουμε, μην σκέφτεστε "Αύριο. Έχεις πολύν καιρό.".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Υπάρχει και η άλλη λύση να κάνουμε την Ελλάδα ένα μεγάλο κρεβάτι. Πάρε δώσε θα την βρούμε την άκρη, άσε που θα το ευχαριστηθούμε κιόλας! Τι μνημόνια και αηδίες η αλήθεια βρίσκεται στους sex pistols!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν σου αρέσει κάποιος/κάποια το προχωράς μέχρι να σου πει όχι. Αν είναι με κάποιον άλλο είναι δικό της πρόβλημα και όχι δικό σου. Απλά τελικά αν αποφασίσετε να είστε μαζί κράτα μια πισινή και μην κάνεις τον έκπληκτο αν σε δυο χρόνια σε παρατήσει κι εσένα για κάποιον άλλο. Υπάρχει και ένα ιστορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Δεν βρίσκω πουθενά το μεμπτό στο να "παίξω μπάλα" με κάποιον που έχει σχέση... Ας πούμε γνωρίζω κάποιον που έχει σχέση, αλλά ο ίδιος δεν μου έχει πει τίποτα απολύτως. Το γνωρίζω από αλλού εγώ. Αφού θέλουμε να παίξουμε μπάλα, που είναι το πρόβλημα; :P

Μ'αρέσει που μιλάτε για ηθική κτλ, σαν να είναι κάτι το στάνταρ. Και στην τελική που ξέρετε τι είδους σχέση έχουν οι άλλοι; Σ'αυτή την ζωή ζούμε για μας, τελεία και παύλα.
Διαβάστε το 1ο ποίημα που έκδωσε ο Καβάφης ("Τείχη"), και θα δείτε ότι το να θέτετε περιορισμούς (κοινωνικούς, θρησκευτικούς, οικονομικούς, αχ καλέ τι θα πει ο κόσμος) θα σας μπουχτήσει κάποια στιγμή. Είναι άσχημο να ζεις μέσα σε τείχη που σου χτίζουν άλλοι, έτσι ποτέ δεν είσαι πραγματικά ελεύθερος να κάνεις αυτό που θέλεις. Μετά γυρίστε σελίδα και διαβάστε και το 2ο ("Ένας Γέρος"), εδώ θα καταλάβετε πόσο-μα πόσο-γρήγορα φεύγει η ζωή. Κάντε ό,τι και με όποιον γουστάρετε λοιπόν, γιατί μία ζωή έχουμε, μην σκέφτεστε "Αύριο. Έχεις πολύν καιρό.".

Να χαρώ εγώ έναν <<ωραίο>> άνθρωπο.Μας λες να κάνουμε ότι θέλουμε αρκεί εμείς να περνάμε καλά,χωρίς να νοιαζόμαστε για τους άλλους, προβάλλοντας το επιχείρημα ότι μια ζωή την έχουμε,η ζωή είναι μικρή κλπ.Η ζωή ξέρεις δεν είναι μόνο αυτό.Δεν ζούμε μόνο για τον εαυτούλη μας.Υπάρχουν πολύ σημαντικότερα και προσοδοφόρα πράγματα στη ζωή,τα οποία θα μάθεις θες δε θες στην πορεία.Το καλύτερο είναι να το μάθεις νωρίτερα προτού η yolo στάση που έχεις υιοθετήσει,σου στερήσει πραγματικά όμορφες στιγμές.

Και το ότι η ηθική δεν είναι στάνταρ δε σημαίνει κάτι.Όταν κάποιος αδιαφορεί για τα συναισθήματα του άλλου,τότε δεν έχει ήθος.Και λέγοντας ήθος εννοώ αρχές και αξίες,δηλαδή την ταυτότητα του ατόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να χαρώ εγώ έναν <<ωραίο>> άνθρωπο.Μας λες να κάνουμε ότι θέλουμε αρκεί εμείς να περνάμε καλά,χωρίς να νοιαζόμαστε για τους άλλους, προβάλλοντας το επιχείρημα ότι μια ζωή την έχουμε,η ζωή είναι μικρή κλπ.Η ζωή ξέρεις δεν είναι μόνο αυτό.Δεν ζούμε μόνο για τον εαυτούλη μας.Υπάρχουν πολύ σημαντικότερα και προσοδοφόρα πράγματα στη ζωή,τα οποία θα μάθεις θες δε θες στην πορεία.Το καλύτερο είναι να το μάθεις νωρίτερα προτού η yolo στάση που έχεις υιοθετήσει,σου στερήσει πραγματικά όμορφες στιγμές.

Και το ότι η ηθική δεν είναι στάνταρ δε σημαίνει κάτι.Όταν κάποιος αδιαφορεί για τα συναισθήματα του άλλου,τότε δεν έχει ήθος.Και λέγοντας ήθος εννοώ αρχές και αξίες,δηλαδή την ταυτότητα του ατόμου.

Μπάστα. Όταν ο άλλος μου κρύβει την σχέση του, εγώ είμαι η ανήθικη ή αυτός; Μήπως είμαι η πιο σωστή στην παρούσα φάση; Επίσης, που ξέρεις τι είδους σχέση έχουν; Μπορεί να "επιτρέπονται" τα παραστρατήματα...
Πάντως όταν εγώ είμαι σε σχέση είμαι 100% "σωστή". Αν ο άλλος κεράτωνε, δεν θα έφταιγε η 3η σε ουδεμία περίπτωση. Αυτή είναι ελεύθερη να ερωτευτεί και να γουστάρει όποιον θέλει, αυτός όμως όχι. Μιλάμε για ειλικρίνεια τώρα.

Ένιγουει, εγώ δεν θεωρώ ότι το φλερτ είναι κακό, ακόμη και δεσμευμένος να είναι ο άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Δεν βρίσκω πουθενά το μεμπτό στο να "παίξω μπάλα" με κάποιον που έχει σχέση... Ας πούμε γνωρίζω κάποιον που έχει σχέση, αλλά ο ίδιος δεν μου έχει πει τίποτα απολύτως. Το γνωρίζω από αλλού εγώ. Αφού θέλουμε να παίξουμε μπάλα, που είναι το πρόβλημα; :P

Μπάστα. Όταν ο άλλος μου κρύβει την σχέση του, εγώ είμαι η ανήθικη ή αυτός; Μήπως είμαι η πιο σωστή στην παρούσα φάση; Επίσης, που ξέρεις τι είδους σχέση έχουν; Μπορεί να "επιτρέπονται" τα παραστρατήματα...
Πάντως όταν εγώ είμαι σε σχέση είμαι 100% "σωστή". Αν ο άλλος κεράτωνε, δεν θα έφταιγε η 3η σε ουδεμία περίπτωση. Αυτή είναι ελεύθερη να ερωτευτεί και να γουστάρει όποιον θέλει, αυτός όμως όχι. Μιλάμε για ειλικρίνεια τώρα.

Ένιγουει, εγώ δεν θεωρώ ότι το φλερτ είναι κακό, ακόμη και δεσμευμένος να είναι ο άλλος.


Το ότι δε στο έχει πει ο ίδιος δεν παίζει ρόλο.Εφόσον το ξέρεις-έστω από αλλού-,τότε προφανώς και πάλι δε σε νοιάζει για το πως θα νιώθει η άλλη.Το να έχουν μια ανοιχτή σχέση είναι πιθανό.Ωστόσο εσύ θα το ρισκάρεις να πληγώσεις τον άλλο?Άσε που οι περισσότερες σχέσεις δεν είναι έτσι και το ξέρεις.

Αν δεν ήξερες ότι είχε σχέση και προχωρούσες τότε προφανώς και δεν ευθύνεσαι σε τίποτα.Αν όμως το ξέρεις τότε θεωρείσαι και εσύ ανήθικη.

Και το φλερτ δεν είναι κακό.Ίσα ίσα που βοηθάει κιόλας.Αρκεί βέβαια να είναι διακριτικό και να μην υπόσχεται πράγματα(με την προϋπόθεση ότι είσαι δεσμευμένος πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φλερτ; Εγώ για σχέσεις ή τουλάχιστον ξεπέτες διάβαζα στα τελευταία ποστ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top