Πώς παύεις να αγαπάς κάποιον;

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Δεν παύεις να αγαπάς κάποιον. Απλούστατα δεν τον αγάπησες ποτέ, πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Το αγαπησες αλλα οπως ολα ...σαυτο το τρομακτικο ταξιδι του χαμου...τελειωνουν
Ο Σαολιν εβγαλε ενα λουλουδι απο το λαιμο του οτι ολα πρεπει να φυγουν ...λενε οι red hot chili peppers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Με το να αγαπήσεις αμέσως κάποιον-α άλλο-η. Είναι τακτική πολλών νεαρών γυναικών. Λες και η αγάπη είναι ένα νέο φόρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι οι γυναικες αγαπανε πιο πολυ απο τους αντρες απο την αποψη της υπομονης Και τραβανε κ πιο πολυ αγωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι οι γυναικες αγαπανε πιο πολυ απο τους αντρες απο την αποψη της υπομονης Και τραβανε κ πιο πολυ αγωνια.

Ξεχνάνε πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ξεχνάνε πολύ εύκολα.

Εγώ πάλι πιστεύω πως είναι επιπόλαιες. Δεν γίνεται να αγαπήσεις κάποιον και μετά απλώς να πάψεις να τον αγαπάς.
Αν τον αγαπούσες πραγματικά, κάτι θα έμενε από εκείνη την αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ελα ρε Αντελ φιλολογε σε περιμενα ψαγμενη στα περι αγαπης.Η εισαι κ ετσι ειναι?Δεν αγαπαμε πραγματικα?Κ ολα τα ποιηματα του ελυτη?Η Ελενη η πηνελοπη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ελα ρε Αντελ φιλολογε σε περιμενα ψαγμενη στα περι αγαπης.Η εισαι κ ετσι ειναι?Δεν αγαπαμε πραγματικα?

Δεν ξέρω αν είμαι ψαγμένη ή όχι, πολλές φορές όμως στο παρελθόν νόμιζα και γω ότι έχω αγαπήσει.
Αν ήταν όμως έτσι (δεδομένου ότι έχω χωρίσει ομαλά με όλες τις προηγούμενές μου σχέσεις) θα έπρεπε να τους αγαπάω ακόμα. Κάτι που σίγουρα δεν ισχύει, ούτε στο ελάχιστο.
Από συζητήσεις μου με φίλες -αλλά και με φίλους- έχω καταλήξει πως τις περισσότερες φορές νομίζουμε πως αγαπάμε κάποιον, μέχρι να γνωρίσουμε κάποιον άλλον και να διαπιστώσουμε και μόνοι μας πως εκείνο που νιώθαμε δεν ήταν αγάπη τελικά.
Γιατί η αγάπη, στο δικό μου μυαλό, είναι κάτι ουσιαστικό που δεν αλλάζει ανάλογα με τις καταστάσεις. Δηλαδή χωρίσεις, δε χωρίσεις, συνεχίσεις να αγαπάς τον άλλον.
Ντάξει ίσως να είναι και λόγω ηλικίας, δεν ξέρω.
Πάντως γι' αυτό είπα πως δε μπορείς έτσι απλά "να πάψεις" να αγαπάς κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Με το να αγαπήσεις αμέσως κάποιον-α άλλο-η. Είναι τακτική πολλών νεαρών γυναικών. Λες και η αγάπη είναι ένα νέο φόρεμα.

αυτο ειναι οντως τακτικη καποιων ανθρωπων και απορω ακομα με γνωστους μου πως μεσα στη βδομαδα που χωριζουν βρισκουν αλλο ταιρι ενω το προηγουμενο ηταν ο ανθρωπος της ζωης τους...:/:

Δε πιστευω οτι παυεις να αγαπας καποιον απο τη μια μερα στην αλλη, θελει το χρονο του, αλλα δεν αγαπας και για παντα τον αλλον απο τη στιγμη που χωριζεις (εκτος απο εξαιρεσεις, πχ ταινιες)..αν τον αγαπας ακομα τοτε γιατι κανεις σχεση με αλλον-η;
απλα πιστευω οτι απο η αγαπη μετατρεπεται σε ενα διαφορετικο συναισθημα δυσκολο να το προσδιορισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το να αγαπησεις καποιον δεν ερχεται απο τη μια στιγμη στην αλλη, οποτε πως μπορεις να σταματησεις να τον αγαπας απο τη μια στιγμη στην αλλη; Προφανως για να σταματησεις να τον αγαπας πρεπει να μην εισαι μαζι του, να εχει κανει κατι (μερικες φορες οχι μονο ενα) το οποιο να σε ξενερωσει απιστευτα και γενικα τον βαζεις σε ενα μερος του μυαλου σου που δν πηγαινεις συχνα, δεν τον ξεχνας, ουτε ποτε σταματας να αγαπας απλα πλεον ειναι παρελθον. Το αποδεχεσαι, ζεις με αυτο και απλα προχωρας μπροστα...

αυτο ειναι οντως τακτικη καποιων ανθρωπων και απορω ακομα με γνωστους μου πως μεσα στη βδομαδα που χωριζουν βρισκουν αλλο ταιρι ενω το προηγουμενο ηταν ο ανθρωπος της ζωης τους...:/:

Δε πιστευω οτι παυεις να αγαπας καποιον απο τη μια μερα στην αλλη, θελει το χρονο του, αλλα δεν αγαπας και για παντα τον αλλον απο τη στιγμη που χωριζεις (εκτος απο εξαιρεσεις, πχ ταινιες)..αν τον αγαπας ακομα τοτε γιατι κανεις σχεση με αλλον-η;
απλα πιστευω οτι απο η αγαπη μετατρεπεται σε ενα διαφορετικο συναισθημα δυσκολο να το προσδιοριζω

Ισως το πιο σωστο μηνυμα που διαβασα μεχρι στιγμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
αν τον αγαπας ακομα τοτε γιατι κανεις σχεση με αλλον-η;

Πάντως ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις, δυστυχώς.
Που αγαπάνε άλλον και έχουν σχέση με άλλον κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Με τον καιρο όλα αλλάζουν.Το θέμα είναι πόσος χρόνο απαιτείται.Άλλοτε είναι μήνες,άλλοτε χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πρίνσες Λέια

Νεοφερμένος

Η Πρίνσες Λέια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν παύεις... ποτέ.... ούτε με τον χρόνο... μπορείς να "καλύψεις"επιπόλαια την μία "αγάπη" πάνω από την άλλη, από εγωισμό και για να μην νιώθεις μοναξιά.. να νομίζεις πως είσαι ευτυχισμένος/η που τελικά 'επαψες να τον αγαπάς.... μα τελικά το μόνο που κάνεις είναι να κρύβεις την αλήθεια ακόμα κι από τον εαυτό σου... επειδή ζεις και πιστευεις στο ίδιο σου το ψέμα... ενω κατα βαθος ξέρεις πως ποτέ δεν παύεις να αγαπάς κάποιον.... και το καλύτερο που έχεις να κάνεις... είναι απλά να το παραδεχτείς στον εαυτό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
αυτο ειναι οντως τακτικη καποιων ανθρωπων και απορω ακομα με γνωστους μου πως μεσα στη βδομαδα που χωριζουν βρισκουν αλλο ταιρι ενω το προηγουμενο ηταν ο ανθρωπος της ζωης τους...:/:

Δε πιστευω οτι παυεις να αγαπας καποιον απο τη μια μερα στην αλλη, θελει το χρονο του, αλλα δεν αγαπας και για παντα τον αλλον απο τη στιγμη που χωριζεις (εκτος απο εξαιρεσεις, πχ ταινιες)..αν τον αγαπας ακομα τοτε γιατι κανεις σχεση με αλλον-η;
απλα πιστευω οτι απο η αγαπη μετατρεπεται σε ενα διαφορετικο συναισθημα δυσκολο να το προσδιορισω

Από τις προηγούμενες σχέσεις που είχα, μόλις δυο κοπέλες με το που χωρίσαμε, αμέσως γνώρισαν τον επόμενο. Λες και τον είχαν στην γραμμή αναμονής. Εννοείται ότι (α). ήταν ενήλικες (φοιτήτριες), (β). μου ανακοίνωσαν τον χωρισμό μέσω e-mail, (γ). δεν θέλησαν ουδεμία ανθρώπινη επαφή. Η αιτιολογία ήταν ότι ένιωθαν άβολα στο αγόρι τους. Πλέον έχω αρχίσει να παίρνω ορισμένους ανθρώπους στην πολύ πλάκα και να τρολλάρω μαζί τους. :hmm: Πραγματικά απορώ, αν τα αισθήματα χάνονται τόσο εύκολα. Η πνευματική καλλιέργεια στο θέμα παιδείας και συμπεριφοράς, δεν παίζει ρόλο; Γιατί ορισμένες φέρονται τόσο "παιδιάστικα"; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Καλα απο οσες σχεσεις κανουμε αυτην που αγαπαμε πιο πολυ ειναι η επομενη,
Η αποδειξη του αντιθετου δηλαδη οτι αγαπαμε την προηγουμενη δεν ειναι και οτι καλυτερο για την αγαπη την ιδια κ δεν θα το ηθελε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
παύεις να αγαπάς κάποιον???? δεν υπάρχει αυτή η πρόταση.. η έννοιά της δεν υφίσταται! -> η παύση αναιρεί κατευθείαν την αγάπη, γιατί η παύση περιορίζει, τοποθετεί τοίχο στον χρόνο.. χρονικό όριο δεν έχει η αγάπη, είναι παντοτινή..

η δική μου γνώμη είναι ότι
όταν αγαπάς κάποιον δεν περιμένεις αντάλλαγμα, δεν σε νοιάζει τι θα εισπράξεις, σε νοιάζει μόνο να δώσεις να δώσεις να δώσεις..
τόσα ώστε να δεις τον άνθρωπό σου ευτυχισμένο.. αγάπη θα πει ότι δεν βλέπεις τον άλλο σαν κτήση σου, δηλαδή εγωιστικά.. τον αφήνεις ελεύθερο στις επιλογές του, να κάνει ότι τον ευχαριστεί, και μέσω αυτού, χαίρεσαι και εσύ εφόσον βλέπεις τον άλλο χαρούμενο.. επίσης αγαπώ κάποιον θα πει ότι δεν έχω κάποιο συμφέρον πάνω σε αυτό, αυτή την κατάσταση αυτό τον γάμο για παράδειγμα.. είναι παράλληλο με αυτό που ανέφερα στην αρχή.. τέλος αγαπώ θα πει ανέχομαι και δέχομαι τον άλλο με τα ελαττώματά του, αναγνωρίζω και συγχωρώ τα λάθη του..

δεν ξέρω αν υπάρχει, δεν ξέρω αν θα έχω την "τύχη" να αγαπήσω και να αγαπηθώ ταυτόχρονα.. είναι μεγάλη και βαθιά έννοια..
είναι δύσκολο.. πολλοί την συγχέουν με τη συνήθεια.. δεν είναι έτσι.. κάθε γάμος δεν πάει να πει ότι είναι δείγμα δυο ανθρώπων που αγαπιούνται..
ίσως να έχουν συνηθίσει στην ασφάλεια ότι έχουν κάποιον στο κρεβάτι τους, κάποιον μαζί τους, γενικά κάποιον που δίνει ουσία στην ύπαρξή τους, λόγω κόμπλεξ και ανασφάλειας για τον ίδιο τους τον εαυτό.. ούτε και αυτό είναι αγάπη..

φλυάρησα πάλι.. αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
παύεις να αγαπάς κάποιον???? δεν υπάρχει αυτή η πρόταση.. η έννοιά της δεν υφίσταται! -> η παύση αναιρεί κατευθείαν την αγάπη, γιατί η παύση περιορίζει, τοποθετεί τοίχο στον χρόνο.. χρονικό όριο δεν έχει η αγάπη, είναι παντοτινή..

η δική μου γνώμη είναι ότι
όταν αγαπάς κάποιον δεν περιμένεις αντάλλαγμα, δεν σε νοιάζει τι θα εισπράξεις, σε νοιάζει μόνο να δώσεις να δώσεις να δώσεις..
τόσα ώστε να δεις τον άνθρωπό σου ευτυχισμένο.. αγάπη θα πει ότι δεν βλέπεις τον άλλο σαν κτήση σου, δηλαδή εγωιστικά.. τον αφήνεις ελεύθερο στις επιλογές του, να κάνει ότι τον ευχαριστεί, και μέσω αυτού, χαίρεσαι και εσύ εφόσον βλέπεις τον άλλο χαρούμενο.. επίσης αγαπώ κάποιον θα πει ότι δεν έχω κάποιο συμφέρον πάνω σε αυτό, αυτή την κατάσταση αυτό τον γάμο για παράδειγμα.. είναι παράλληλο με αυτό που ανέφερα στην αρχή.. τέλος αγαπώ θα πει ανέχομαι και δέχομαι τον άλλο με τα ελαττώματά του, αναγνωρίζω και συγχωρώ τα λάθη του..

δεν ξέρω αν υπάρχει, δεν ξέρω αν θα έχω την "τύχη" να αγαπήσω και να αγαπηθώ ταυτόχρονα.. είναι μεγάλη και βαθιά έννοια..
είναι δύσκολο.. πολλοί την συγχέουν με τη συνήθεια.. δεν είναι έτσι.. κάθε γάμος δεν πάει να πει ότι είναι δείγμα δυο ανθρώπων που αγαπιούνται..
ίσως να έχουν συνηθίσει στην ασφάλεια ότι έχουν κάποιον στο κρεβάτι τους, κάποιον μαζί τους, γενικά κάποιον που δίνει ουσία στην ύπαρξή τους, λόγω κόμπλεξ και ανασφάλειας για τον ίδιο τους τον εαυτό.. ούτε και αυτό είναι αγάπη..

φλυάρησα πάλι.. αυτά!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου !!!

Από τις προηγούμενες σχέσεις που είχα, μόλις δυο κοπέλες με το που χωρίσαμε, αμέσως γνώρισαν τον επόμενο. Λες και τον είχαν στην γραμμή αναμονής. Εννοείται ότι (α). ήταν ενήλικες (φοιτήτριες), (β). μου ανακοίνωσαν τον χωρισμό μέσω e-mail, (γ). δεν θέλησαν ουδεμία ανθρώπινη επαφή. Η αιτιολογία ήταν ότι ένιωθαν άβολα στο αγόρι τους. Πλέον έχω αρχίσει να παίρνω ορισμένους ανθρώπους στην πολύ πλάκα και να τρολλάρω μαζί τους. :hmm: Πραγματικά απορώ, αν τα αισθήματα χάνονται τόσο εύκολα. Η πνευματική καλλιέργεια στο θέμα παιδείας και συμπεριφοράς, δεν παίζει ρόλο; Γιατί ορισμένες φέρονται τόσο "παιδιάστικα"; :hmm:

Το ότι μόλις χωρίσατε γνώρισε άλλον δε σημαίνει ότι τον αγάπησε αμέσως. Τα αισθήματα πιστεύω, αν είναι πραγματικά, δε μπορούν ποτέ να χαθούν. Δεν γίνεται να αγαπάς πραγματικά κάποιον, να είναι κομμάτι σου και κάποτε να πάψεις να τον αγαπάς.
Απλώς οι περισσότεροι άνθρωποι δεν έχουν νιώσει κατι τέτοιο και μπερδεύουν τον έρωτα, τη συνήθεια -και δεν ξέρω και γω τι άλλο- με την αγάπη.
Όσο για το "παιδιάστικα" που λες, ντάξει είναι στον άνθρωπο. Σίγουρα δεν είναι όλοι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Το ότι μόλις χωρίσατε γνώρισε άλλον δε σημαίνει ότι τον αγάπησε αμέσως. Τα αισθήματα πιστεύω, αν είναι πραγματικά, δε μπορούν ποτέ να χαθούν. Δεν γίνεται να αγαπάς πραγματικά κάποιον, να είναι κομμάτι σου και κάποτε να πάψεις να τον αγαπάς.
Απλώς οι περισσότεροι άνθρωποι δεν έχουν νιώσει κατι τέτοιο και μπερδεύουν τον έρωτα, τη συνήθεια -και δεν ξέρω και γω τι άλλο- με την αγάπη.
Όσο για το "παιδιάστικα" που λες, ντάξει είναι στον άνθρωπο. Σίγουρα δεν είναι όλοι έτσι.

Είπα, ορισμένες...συνεπώς, τις εξαιρώ από "όλες". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Από τις προηγούμενες σχέσεις που είχα, μόλις δυο κοπέλες με το που χωρίσαμε, αμέσως γνώρισαν τον επόμενο. Λες και τον είχαν στην γραμμή αναμονής. Εννοείται ότι (α). ήταν ενήλικες (φοιτήτριες), (β). μου ανακοίνωσαν τον χωρισμό μέσω e-mail, (γ). δεν θέλησαν ουδεμία ανθρώπινη επαφή. Η αιτιολογία ήταν ότι ένιωθαν άβολα στο αγόρι τους. Πλέον έχω αρχίσει να παίρνω ορισμένους ανθρώπους στην πολύ πλάκα και να τρολλάρω μαζί τους. :hmm: Πραγματικά απορώ, αν τα αισθήματα χάνονται τόσο εύκολα. Η πνευματική καλλιέργεια στο θέμα παιδείας και συμπεριφοράς, δεν παίζει ρόλο; Γιατί ορισμένες φέρονται τόσο "παιδιάστικα"; :hmm:

Βασικα δεν ξερω πως περνας απο τη μια σχεση στην αλλη, δηλαδη δεν θες και λιγο χρονο να μεινεις μονος να δεις και να αναλυσεις τη κατασταση πχ που γιατι δε πηγε καλα, να δεις τυχον λαθη σου ωστε η επομενη σχεση να παει καλυτερα...εγω θεωρω δεδομενο οτι θα μεινω μονη καποιο διαστημα δηλαδη τι μεχρι χθες ηθελες το ταδε και σημερα το ταδε...πως γινεται αυτο;καρδια ειναι η καφενειο;

απλα καποια ατομα δεν μπορουν χωρις ταιρι, οπως λεει και ενας φιλος μου '' δεν αντεχω να κοιμαμαι μονος μου τα βραδια'' οποτε για καποιους ανθρωπους το ταιρι ειναι κατι αναλωσιμο σε φαση να γεμιζει το κρεβατι, να χτυπαει το κινητο μου, με κατι να ασχολουμαι βρε αδερφε...νομιζω δεν ειναι θεμα αγαπης ομως αυτο...ουτε σε καθε σχεση υπαρχει αγαπη...

υγ. το χωρισμο μεσω email δε το σχολιαζω καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε τι πως...
Απλά παύεις...
Βασικά η αγάπη δε σταματά, οπότε όταν παύεις προφανέστατα δεν αγάπησες.
Εγω πάντως όσες φορές κι αν είπα σαγαπώ σε πρώην, τελικά δεν ίσχυε. Τους ξεπέρασα μια χαρά και σήμερα θα έλεγα να είναι καλά τα παιδιά αλλά χέθτηκα κιόλας, μου είναι αδιάφοροι. Ε αγάπη είν αυτό; Φαντάζομαι κι εκείνοι το ίδιο εκτός αν με ονειρεύονται ακόμα... Διόλου απίθανο βέβαια... :P
Σήμερα έχω ψωνιστεί, έχω δώσει ρεσιταλ, μη δίνετε σημασία :P
Είμαι χαρούμενη, έχω ρεπό!!!! :D:D


υγ. θα σας μιλησω για την αγαπη, οταν θα γινω σοφη!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top