Μπορεί να θεωρηθεί η απιστία δεδομένη;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
τι λέτε ορέ? μονογαμία είναι να είσαι με έναν........κάθε φορά και για όσο διαρκεί η σχέση:P:P

:D:D:D:D:D
Ναι βέβαια, έτσι μας συμφέρει πιο πολύ.........:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πειρατή, το άλλο δεν είναι μονογαμία, μυξοπαρθενίαση είναι! :P Το θέμα είναι να μην απατάς και να μην έχεις παράλληλες σχέσεις, όχι το νουμεράκι!

(Ακόμα και ο νόμος διγαμία θεωρεί ότι υπάρχει όταν κάποιος είναι παντρεμένος με δυο ταυτόχρονα! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Με το νόμο δεν τα βάζω, παραδίνομαι.
Ομως εγώ αυτό εννοούσα (τουλάχιστον :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Καταρχην θα ηθελα να πω καποιες αποψεις τις οποιες ακουσα απο καποιο κοντινο μου προσωπο τις οποιες θα ηθελα πολυ να πιστεψω οτι δν ισχυουν η τουλαχιστον οχι στην πλεινονοτητα!
Εκεινος εχει σχεση,και μαλιστα αρκετα σοβαρη.Τον τελευταιο καιρο κατι εχει ελαφρως αλλαξει αναμεσα τους αλλα δεν πιστευω πως ειναι η αιτια για τις πραξεις του..
Η αφορμη ηταν οταν κοιταζαμε κατι φωτογραφιες μου ως που καποια στιγμη ειδε μια φιλη μου και μου λεει..αα και να την γνωρισουμε καλυτερα και αλλα..Εγω απορρησα και τον ρωτησα τι εγινε με την κοπελα του και μου απαντησε με τον εξης κυνισμο,''Καλα ειμαστε γτ νομιζεις οτι δεν την εχω κερατωσει?Αν ημουν 9 μηνες μονο με μια γυναικα θα ειχα σαλεψει!''
Νευριασα τοσο πολυ που το ακουσα αυτο και αφου τον στολισα με οτι επιθετο φανταζεστε εκεινος μου ειπε με ακομη πιο κυνικο τροπο πως ετσι ειναι ολοι οι αντρες και πως σε ολο το ποσοστο των φιλων του οοολοι ειναι ετσι εκτος απο μια εξαιρεση..Επισης πως ετσι ειναι τα πραγματα αλλα εμεις δν το καταλαβαινουμε και πως αν πας να ρωτησεις την κοπελα του αν πιστευει πως την εχει κερατωσει θα σου πει με σιγουρια οχι!
Δεν θελω να πιστεψω οτι ετσι ειναι τα πραγματα στο μεγαλυτερο ποσοστο των αντρων..δεν ξερω ισως να ζω και εγω σε ενα ροζ συννεφακι αλλα προτειμω να μεινω εκει απο το να αντιληφθω οτι οντως αυτο ισχυει..Το κακο ειναι πως αρκετοι φιλοι η και γνωστοι μου εχουν πει κατι τετοιο..

Θα ηθελα πιο πολυ να ακουσω την αποψη των αντρων εδω μεσα,μιας και εκεινοι μπορουν να μου απαντησουν με πιο πολυ εμπειρια επι του θεματος..Θα ηθελα παρα πολυ να ακουσω το αντιθετο,αλλα θα προτημησω να ακουσω ειλικρηνεις αποψεις:)


--Σημείωση: "Τα posts από αυτό και μέχρι το post με την επόμενη σημείωση προέρχονται από το θέμα "Είναι από φύση άπιστοι οι άντρες?" --
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου ... τίποτα σε αυτό τον κόσμο δεν είναι δεδομένο!!!
Δεν μπορούμε να βάλουμε όλους τους άνδρες σε ένα τσουβάλι και να πούμε ότι όλοι οι άντρες κερατώνουν τις γυναίκες-κοπέλες τους!

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό ... υπαίτιες είναι οι γυναίκες που είναι δίπλα τους...που δεν τους δίνουν αυτό το κάτι που πραγματικά χρειάζονται...και γί 'αυτό το λόγο πάνε με άλλες για να το βρούν...

Φυσικά πολλοί άντρες το έχουν και μέσα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κατά ένα μεγάλο ποσοστό ... υπαίτιες είναι οι γυναίκες που είναι δίπλα τους...που δεν τους δίνουν αυτό το κάτι που πραγματικά χρειάζονται...και γί 'αυτό το λόγο πάνε με άλλες για να το βρούν...

:eek:

Δεν μπορεί να ακούω κάτι τέτοιο... :worry:
Περιμένει απάντηση από τους άντρες η Αννούλα, γιαυτό δε θα το συνεχίσω, τουλάχιστον προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
:eek:

Δεν μπορεί να ακούω κάτι τέτοιο... :worry:
Περιμένει απάντηση από τους άντρες η Αννούλα, γιαυτό δε θα το συνεχίσω, τουλάχιστον προς το παρόν.

Ναι βρε Ηρούλα μου!
Ξέρω περιπτώσεις και περιπτώσεις που εκεί καταλήγουν!
Θα μου πεις ... γιατί δεν χωρίζουν τότε, αφου τους λείπει αυτό που ψάχνουν, αλλά θα σου απαντήσω...ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τέτοια θέματα θεωρώ ότι το μόνο που κάνουν είναι να εντείνουν την αίσθηση ότι τα 2 φύλα είναι από άλλους πλανήτες.
Άνθρωποι είναι και οι άνδρες, και οι γυναίκες.
Όπως όλοι οι άνθρωποι, κάνουν παρέα με ομοίους τους.
Υπάρχουν άντρες που δεν αντέχουν να μην κερατώσουν, υπάρχουν άντρες που μένουν πιστοί και υπάρχουν και άντρες στο ενδιάμεσο.
Όπως υπάρχουν και οι γυναίκες που ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες, δεν είναι όλες σε ροζ συννεφάκια που όταν νομίσουν ότι βρήκαν τον πρίγκηπα ξαφνικά κάνουν λες και δεν υπάρχουν άλλοι άντρες και αγκιστρώνονται πάνω του.

Ήρθε πια ένας άντρας και είπε κάτι τέτοιο και εμείς αμέσως να αναρωτηθούμε αν είναι όλοι έτσι... Αν μια φίλη σου σου έλεγε ότι δεν αντέχει πολύ καιρό με τον ίδιο άντρα θα το γενίκευες άραγε;

Ναι, υπάρχουν κάφροι, όπως ο τύπος. Συνήθως δε, νομίζουν ότι όλοι οι άντρες είναι σαν τα μούτρα τους, επειδή έτσι είναι οι φίλοι τους (ομοίος ομοίω αεί πελάζει). Υπάρχουν πολλοί που είναι πιστοί και ρομαντικοί. Υπάρχουν και άλλοι που είναι στο ενδιάμεσο.

Μην κάνετε σαν τους άντρες που έτσι και γνωρίσουν 2-3 χαζογκόμενες γενικεύουν ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι.
Οι γενικεύσεις δεν οδηγούν πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ναι βρε Ηρούλα μου!
Ξέρω περιπτώσεις και περιπτώσεις που εκεί καταλήγουν!
Θα μου πεις ... γιατί δεν χωρίζουν τότε, αφου τους λείπει αυτό που ψάχνουν, αλλά θα σου απαντήσω...ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!!! ;)

Σε καμια περιπτωση ομως δεν εχουν την ευθυνη εκεινες ομως!Συμβαινει αρκετα συχνα αυτο το πραγμα συγγεκριμενα και σε αντρες και σε γυναικες.Τα θελουν ολα μονα ζυγα δικα τους!


Οταν ομως δεν συντρεχει καποιος λογος?
Οταν απλα γινεται και γινεται με την δικαιολογια που εθεσα παραπανω?
Ειναι επηρεπης οι αντρες σε αυτο?Μιλαμε γενικα δλδ ως προς ενα μεγαλο ποσοστο!Σαφως και δεν μπορουμε να τους βαλουμε ολους σε ενα τσουβαλι και να τους κρινουμε το ιδιο!Αλλα τι συμβαινει με την πλειοψηφια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Τέτοια θέματα θεωρώ ότι το μόνο που κάνουν είναι να εντείνουν την αίσθηση ότι τα 2 φύλα είναι από άλλους πλανήτες.
Άνθρωποι είναι και οι άνδρες, και οι γυναίκες.
Όπως όλοι οι άνθρωποι, κάνουν παρέα με ομοίους τους.
Υπάρχουν άντρες που δεν αντέχουν να μην κερατώσουν, υπάρχουν άντρες που μένουν πιστοί και υπάρχουν και άντρες στο ενδιάμεσο.
Όπως υπάρχουν και οι γυναίκες που ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες, δεν είναι όλες σε ροζ συννεφάκια που όταν νομίσουν ότι βρήκαν τον πρίγκηπα ξαφνικά κάνουν λες και δεν υπάρχουν άλλοι άντρες και αγκιστρώνονται πάνω του.

Ήρθε πια ένας άντρας και είπε κάτι τέτοιο και εμείς αμέσως να αναρωτηθούμε αν είναι όλοι έτσι... Αν μια φίλη σου σου έλεγε ότι δεν αντέχει πολύ καιρό με τον ίδιο άντρα θα το γενίκευες άραγε;

Ναι, υπάρχουν κάφροι, όπως ο τύπος. Συνήθως δε, νομίζουν ότι όλοι οι άντρες είναι σαν τα μούτρα τους, επειδή έτσι είναι οι φίλοι τους (ομοίος ομοίω αεί πελάζει). Υπάρχουν πολλοί που είναι πιστοί και ρομαντικοί. Υπάρχουν και άλλοι που είναι στο ενδιάμεσο.

Μην κάνετε σαν τους άντρες που έτσι και γνωρίσουν 2-3 χαζογκόμενες γενικεύουν ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι.
Οι γενικεύσεις δεν οδηγούν πουθενά.

Λιάκι μου, όμως στο συγκεκριμένο θέμα δεν αναλύουμε τις γυναίκες...αλλά την απιστία των ανδρών!
Σίγουρα η απιστία δεν υπάρχει μόνο στους άνδρες! Υπάρχει όπως πολύ καλά προανέφερες και στις γυναίκες!

Το θέμα είναι ότι για να υπάρξει κεράτωμα κάτι φτάιει...ανάμεσα στο ζευγάρι...κάτι δεν κολλάει...μπορεί να είναι και αρρωστημένο όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θα μου πεις ... γιατί δεν χωρίζουν τότε, αφου τους λείπει αυτό που ψάχνουν, αλλά θα σου απαντήσω...ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!!! ;)
τι γενικεύσεις είναι αυτές βρε nina? Έχω στον κύκλο μου 3 τουλάχιστον περιπτώσεις αντρών που δεν είναι έτσι... τι σημαίνει αυτό ότι είναι ... εξωγήινοι?!?!?! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
@Michelle αν μια φιλη μου ερχοταν και μου ελεγε οτι εγω θελω να εχω πολλους και ταυτοχρονα θα την χαρακτηριζα και αυτην αναλογως..
Δεν κανω διακρισεις απλα η ελαχιστη εμπειρια που εχω δειχνει πως περισσοτεροι αντρες εχουν αυτην την αναγκη οχι βεβαια πως δεν κανουν το ιδιο και γυναικες!Απο κει και περα ουτε εγω μιλαω για το γενικο συνολο!Και εγω καφρο χαρακτηρησα τον τυπο!Το θεμα ειναι οτι θελω να μαθω για το μεγαλυτερο ποσοστο τι υφυσταται τελικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα οπως ειπε και η Λια οι γενικευσεις δεν οδηγουν πουθενα.
Απο εκει και περα πιστευω οτι πολλοι αντρες εχουν αυτη τη λογικη(οτι ειναι μεσα στη φυση του αντρα να απαταει) για δυο λογους:
1.Επειδη ετσι τον βολευει..
2.Επειδη ετσι μεγαλωσε.Αυτο πολλες φορες ακουγε οτι ειναι το φυσιολογικο..
Αλλα επειδη μεγαλωνοντας διαμορφωνουμε χαρακτηρα δεν το δικαιολογω.Εγω ειμαι πολυ καθετος σε αυτα τα παραγματα.Ειτε προκυται για αντρα,ειτε για γυναικα.Αν δεν σε ικανοποιει αυτη που εισαι μαζι της την αφηνεις και πας για αλλα.Αν αυτο που θελεις ειναι να εχεις εμπειριες με πολλες χωρις να εχεις σχεση καντο απλα ξεκαθαριζοντας το σε οποια γνωριζεις..Δεν γινεται να εχουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.Πρεπει επιτελους να εχουμε λιγο σεβασμο στον ανθρωπο που ειναι διπλα μας για να μπορεσουμε μετα να απολαμβανουμε και εμεις τον ιδιο σεβασμο.

Υ.Γ.Αυτο που με ενοχλει παντως σε πολλες γυναικες ειναι το γεγονος οτι αντι να προσπαθησουν να αλλαξουν αυτες τις συμπεριφορες απο την πλευρα των αντρων,πολλες φορες τις υιοθετουν και αυτο μαλιστα το θεωρουν ως ισοτητα των δυο φυλλων..Ελεος..:mad:
Υ.Γ.2. Η μονη λυση για να γινουν πιο απλες και ομορφες οι σχεσεις ειναι η ειλικρινια.Βρες τι ειναι αυτο που θελεις εσυ και να εισαι ξεκαθαρος απεναντι στον αλλον..
Υ.Γ.3. Τωρα αν θελουμε να μιλησουμε για το αν αυτοι οι αντρες ειναι πλειοψηφια η μειοψηφια αυτο δεν το ξερω.Αν κρινω απο την παρεα μου θα ελεγα οτι ειναι μειοψηφια.Αν κρινω απο διαφορες ιστοριες γνωστων θα ελεγα η πλειψηφια.Και αυτο ειναι φυσιολογικο να γινεται οταν ζεις σε μια κοινωνια της οποιας τα ιδανικα ειναι να περνας εσυ καλα και δεν πανε να γα..θουν(σορρυ..:redface:) ολοι οι αλλοι..Αν εσυ δεν καθεσαι να σκεφτεις καποια πραγματα αφοιμοιωνεις αυτο το μοντελο και γινεσαι και εσυ καφρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό, η απιστία είναι και γυναικείο σπορ...:whistle:
Έχετε σκεφτεί όμως και την πλευρά του άντρα? Ο οποίος ενδεχομένως να δέχεται μια καταπίεση στη σχέση, και δεδομένου οτι οι γυναίκες ζητάνε ΧΥΖ πράγματα σε μια σχέση, και μόλις τα βρουν γίνονται δεδομένες, να έχει εγκλωβιστεί σε μια σχέση που είναι επειδή πρέπει να είναι, που δεν έχει να διεκδικίσει τίποτα, και να θέλει να ξεφύγει κάνοντας μια άλλη? (Χωρίς να λέω οτι είναι σωστό αυτό, απλά το αναφέρω) Μήπως τελικά το πρόβλημα είναι οτι δεν κοιτάμε να κάνουμε σωστές σχέσεις, αλλά μόνο πως να ικανοποιήσουμε το εγώ μας? Μήπως καλύτερα να κοιτάζαμε το εμείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
τι γενικεύσεις είναι αυτές βρε nina? Έχω στον κύκλο μου 3 τουλάχιστον περιπτώσεις αντρών που δεν είναι έτσι... τι σημαίνει αυτό ότι είναι ... εξωγήινοι?!?!?! :confused:

Δεν κερατώνουν εννοείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
@Jrot6 Γιατι ομως τον βολευει κατι τετοιο?Αυτο δεν μπορω να καταλαβω..
Το θεμα ειναι οτι καμια φορα αν το ξερανε πολλες γυναικες δεν 8α το ανεχονταν!Αλλα δεν συμβαινουν τα παντα εν γνωσει τους...

@michelle επισης δεν γενικευσα εγω τους αντρες..αυτο που θελω να συζητησω ειναι πως εκεινος παραδεχτηκε και μου ειπε πως ετσι ειναι οι αντρες...Δεν βγαζω δικο μου συμπαιρασμα αλλα ενος αντρα!
Δεν θελω να πιστευω οτι ειμαι στη κατηγορια των γυναικων που λενε οτι ολοι οι αντρες ειναι γουρουνια!Παραθετω απλως μια αντρικη αποψη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
σοκαρίστηκες? :P

Μα εγώ δεν είπα πως δεν υπάρχει άνδρας που να μην κερατώνει!
Έβαλα μια γενική έννοια...(αν κοιτάξεις και πιο κάτω...) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό, η απιστία είναι και γυναικείο σπορ...:whistle:
Έχετε σκεφτεί όμως και την πλευρά του άντρα? Ο οποίος ενδεχομένως να δέχεται μια καταπίεση στη σχέση, και δεδομένου οτι οι γυναίκες ζητάνε ΧΥΖ πράγματα σε μια σχέση, και μόλις τα βρουν γίνονται δεδομένες, να έχει εγκλωβιστεί σε μια σχέση που είναι επειδή πρέπει να είναι, που δεν έχει να διεκδικίσει τίποτα, και να θέλει να ξεφύγει κάνοντας μια άλλη? (Χωρίς να λέω οτι είναι σωστό αυτό, απλά το αναφέρω) Μήπως τελικά το πρόβλημα είναι οτι δεν κοιτάμε να κάνουμε σωστές σχέσεις, αλλά μόνο πως να ικανοποιήσουμε το εγώ μας? Μήπως καλύτερα να κοιτάζαμε το εμείς?
Σε καθε περιπτωση σε μια σχεση φταινε παντα και τα δυο τα ατομα για το τι μπορει να συμβαινει!
Ο ενας γιατιτ πραττει και αλλος γτ αφηνει να συμβαινει αυτο που πραττει ο αλλος!;)
Και παλι ομως δεν δικαιολογει αυτην την πραξη..
Εκτος αυτου μιλησα πως και πολλες γυναικες λειτουργουν ετσι,απλως πιστευω οτι δεν ειναι το ιδιο ποσοστο με τους αντρες!Εννοειται πως οι αντρες εχουν και βιολογικα αναγκη το sex πολυ περισσοτερο απο τις γυναικες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μα εγώ δεν είπα πως δεν υπάρχει άνδρας που να μην κερατώνει!
Έβαλα μια γενική έννοια...(αν κοιτάξεις και πιο κάτω...) :)

είπες... "Δεν χωρίζει γιατί <...> ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ! ;)"

Ε οχι καλή μου ΔΕΝ φταίει ότι είναι άντρας! Μπορεί να φταίει ότι είναι βολεμένος, ότι δεν βρήκε κάτι καλύτερο, ότι φοβάται να μείνει μόνος και 1000 άλλοι λόγοι που ισχύουν ΚΑΡΜΠΟΝ και για μια γυναίκα...
το τι έχει στο παντελόνι του πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι ο λόγος!!! ;)



Εννοειται πως οι αντρες εχουν και βιολογικα αναγκη το sex πολυ περισσοτερο απο τις γυναικες!

!?!?!?!??!???????????????????:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top