Γκρίνια!!

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Οχι μονο στη σχεση του...αλλα και γενικοτερα σε διαφορους τομεις της ζωης του.
Μεσω της γκρινιας εκφραζεται η απογοητευση, η δυσαρεσκεια κ.ο.κ.
Και ναι μπορει να ξεκινησει απο κατι πολυ ασημαντο και συνηθως κατι πολυ καθημερινο, αλλα θα οφειλεται σε συσσωρευση των παραπανω που ανεφερα.
Γι αυτο εαν δουμε το θεμα γκρινια επιφανειακα, θα μεινουμε στο γεγονος, οτι ο αλλος απλα εχει μαθει ετσι κ.λ.π., ενω εαν κοιταξουμε πιο βαθεια, θα συνειδητοποιησουμε οτι για να γκρινιαζει καποιος, σημαινει οτι μεσα σου εχει παραπονα, απογοητευσεις που μεσω αυτης της αντιδρασης τα εξωτερικευει.

Παντως η ετυμολογια της λεξης γκρινιας δεν δειχνει οτι πρεπει να υπαρχει σοβαρος λογος απο πισω..

γκρίνια η [grína] Ο25α : εκδήλωση δυσφορίας που προέρχεται συνήθ. από μια, χωρίς σοβαρό λόγο, εριστική διάθεση·
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι οι γυναικες γενικα πιο γκρινιαρες απο τους ανδρες?
εγω αυτο πιστευω(και βλεπω απο τις απαντησεις εδω των γυναικων που γκρινιαζουν..)...εσεις τι εχετε παρατηρησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
είμαι υπερβολικά γκρινιάρα και εκνευρίζεται το μωρό μου συνέχεια....μαλώνουμε για χαζομάρες και κατεβάζω μούτρα με το παραμικρό,και μετά το κλασικό "τί έχεις?" "ΤΙΠΟΤΑ".......!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγω προσωπικα δεν ημουνα ποτε γκρινιαρα στις σχεσεις μου..απλα οταν καποιος εκανε κατι που με πειραζε του το εδειχνα με αλλο τροπο και οχι κανοντας σαν μωρο που του πηραν το γλυφιτζουρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ειναι οι γυναικες γενικα πιο γκρινιαρες απο τους ανδρες?
εγω αυτο πιστευω(και βλεπω απο τις απαντησεις εδω των γυναικων που γκρινιαζουν..)...εσεις τι εχετε παρατηρησει?
αναλογα...αυτο ειναι περισσοτερο στον χαρακτηρα του καθενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alllantin

Νεοφερμένος

Ο alllantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
εγω προσωπικα δεν ημουνα ποτε γκρινιαρα στις σχεσεις μου..απλα οταν καποιος εκανε κατι που με πειραζε του το εδειχνα με αλλο τροπο και οχι κανοντας σαν μωρο που του πηραν το γλυφιτζουρι...


και εγώ το κατάφερα αυτό , μετά από πολλή προσπάθεια ομολογουμένως

τώρα κάνω σαν μωρό που του πήραν την πιπίλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
το χειρότερο μου να γκρινιάζει ο άλλος δεν το αντέχω........
συνήθως γκρινιάζουν αυτοί που δεν μπορούν να κάνουν διάλογο ή φοβούνται μην τους "καπελάσουν" οι άλλοι με επιχειρήματα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
είμαι λίγο γκρινιάρα αλλά ο δικός μου είναι πιο γκρινιάρης απο μένα αν κάνω 5 λεπτα για ένα μήνυμα νομίζει ότι στέλνω και σε αλλους και αρχίζει...αλλά ειναι γλυκούλης μερικές φορές ομως καταντάει εκνευριστικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top