Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παιδια,εχετε να προτεινετε ασκησεις αποτελεσματικες για το στηθος που εχετε δοκιμασει;Κατα προτιμηση με αλτηρες(κι οχι τα πους-απς).Ευχαριστω!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν εχεις παγκο και ιδικα αν μπορεις να ρυθμισεις γωνια εισαι θεος. Παγκος, επικληνη, fly, δεν σου λειπει τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πιλάτες φίλη μου, πιλάτες και άγιος ο θεός! Έχω τα πάντα στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου στείλω βιντεάκια! Άλλο πράγμα!!
Θέλω και γω!!:D:redface:
Παιδια,εχετε να προτεινετε ασκησεις αποτελεσματικες για το στηθος που εχετε δοκιμασει;Κατα προτιμηση με αλτηρες(κι οχι τα πους-απς).Ευχαριστω!!!:D
Και γω θέλω! :confused:
Γενικά τι να κάνω; Να το μετατρέψω σε μυ; Κάποτε είχα 10(17;20; ) φορές πιο πολύ από αυτό το πράγμα που έχω τώρα. Απογοήτευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Εσείς που είχατε κάνει δίαιτα, είχατε αποτελέσματα;
Γιατί εγώ πέρασα στο επόμενο στάδιο στην τρίαιτα, κ ακόμα δεν είδα προκοπή, τοκερατακιμου.

:(:(:(



πρέπει να μουρλαθείς στο τζιμ και να τρώς κάθε μέρα 1000 θερμίδες. :eek:

αγαμήσου κιλοκαλορί, να πούμε.

4 μήνες ασκήσεις κι έχω γίνει σαν αχλάδι :'(

κι έχεις κι αυτόν τον μαλάκα τον εποτέ,
που είναι σφίγγα.

Δε λέει καμιά άσκηση μη του φάμε τη δουλειά,
λες και θα ανοίξω γυμναστήριο δίπλα στο πακιστανικό
ψιλικατζίδικο με τις βουλγάρικες μπύρες και τα γουάφερς σκοπίων.

ου να χαθείς


:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Καλυτερα να αρχισετε αεροβια ασκηση(ποδηλατο,τρεξιμο,κολυμπι,κλπ),οσο μπορειτε και να τρωτε υγιεινα.Θα ρθει το αποτελεσμα εν καιρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Στο ένα χέρι το πιτόγυρο στο άλλο Total 2%. Ισορροπημένη διατροφή. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Οσοι εχετε κανει μονοζυγο,κατα τη διαρκεια της ασκησης πιανονται μονο οι δικεφαλοι και μετα την ολοκληρωση της ασκησης νιώθετε πιασιμο στην πλατη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οσοι εχετε κανει μονοζυγο,κατα τη διαρκεια της ασκησης πιανονται μονο οι δικεφαλοι και μετα την ολοκληρωση της ασκησης νιώθετε πιασιμο στην πλατη;
Το αντίθετο.
Δεν έχω νιώσει ποτέ τους δικέφαλούς μου όταν κάνω έλξεις :/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ουτε κι εγω πολυ,αλλα μετα καταλαβα τι εχει τραβηξει η πλατη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχα!!!!!!
6 μηνες παω ...ενταξει οτι εχω σφιξει εχω σφιξει λιγο ! αλλα δεν αδυνατιζω με τιποτα ! αυτη την σωστη διατροφη ψαχνω :)

Για να αδυνατίσεις πρέπει να υπάρχει αυτό το πως το λένε....αρνητικό θερμιδικό ισοζύγιο?
Αν το κάνεις αυτό και δεν χάνεις έλεγξε τον θυρεοειδή, ορμονολογικά κτλ.
Εκτός κι αν πας γυμναστήριο και μετά πέφτει πιτόγυρο και πιτσούλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Από δευτέρα αρχίζουμε δίαιτα και προετοιμασία γιατί φάγαμα πολλές σκεπαστές και κοντοσούβλια φέτος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ρε παιδια με 10 σετ ελξεων στο μονοζυγο ειμαι καλυμενος με τον ανω κορμο;Μπαααα,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παιδια πειτε πολυαρθρικες ασκησεις!Και απαντηστε στην απο πανω ερωτηση,αν μπορειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ρε παιδια με 10 σετ ελξεων στο μονοζυγο ειμαι καλυμενος με τον ανω κορμο;Μπαααα,ε;

Ενα πρόγραμμα με2 σετ από 20-25 κοιλιακούς την μέρα(με ραχιαίους στη συνέχεια πάντα)+10-15 κάμψεις....στο πρώτο σκέλος διατηρείς αρχικά τον κορμό(συντήρηση)και στη συνέχεια με τον καιρό θα αρχίσει η βελτίωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ενα πρόγραμμα με2 σετ από 20-25 κοιλιακούς την μέρα(με ραχιαίους στη συνέχεια πάντα)+10-15 κάμψεις....στο πρώτο σκέλος διατηρείς αρχικά τον κορμό(συντήρηση)και στη συνέχεια με τον καιρό θα αρχίσει η βελτίωση...

αν εισαι τελειως αγυμναστος ναι και για τους πρωτους δυο μηνες.

και οχι δεν εισαι καλυμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Epote,κανω μονος μου γυμναστικη εδω κι ενα χρονο.Επειδη εχω ψιλοβαρεθει να κανω μονοζυγο μονο,αν μπορεις,στειλε μου ασκησεις για ολο το σωμα σε 1 προπονηση,για να τις κανω μερα παρα μερα.Εχω 4κιλα βαρακια,αλλα εχω καιρο να τα πιασω.Νομιζω σε ειχα πετυχει αλλου να δινεις συμβουλες,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos33

Νεοφερμένος

Ο tasos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Νομίζω ότι κανείς πρέπει να κοιτάει τη γενικότερη υγεία του. Η γυμναστική παίζει και αυτή ένα τεράστιο ρόλο. Όμως η διατροφή είναι η αφετηρία. Προτείνω το παρακάτω ντοκιμαντέρ (foodmatter). Πιστεύω έχει πιάσει την ουσία της σύγχρονης διατροφής: https://vlepobrosta.blogspot.gr/p/blog-page.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εχω καποες ερωτησεις:Τα καθισματα με μπαρα(squats) ειναι τελικα καλο να συμπεριλαμβανονται σε μια προπονηση ή να αποφευγονται λογω πιθανου τραυματισμου μεσης;(Βεβαια,εγω την μπαρα την εχω στο υψος των ποδιων-σαν τα deadlifts,τις αρσεις θανατου)Αλλα στην εκτελεση της ασκησης δεν νιωθω να πιανονται τοσο τα ποδια,οσο οι ραχιαιοι και οι κοιλιακοι.Γιατι;:hmm:
Επισης,υπαρχει οριο στα κιλα που πρεπει να σηκωνει καποιος ,εαν ειναι αδυνατος,σε τετοιου τυπου ασκησεις;
Τελος,προτεινετε ασκησεις που θεωρειτε καλες για τος ωμους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μη ξεχάσουμε πως όταν τρώμε σουβλάκια, γυμνάζουμε άνω και κάτω γνάθο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εχω καποες ερωτησεις:Τα καθισματα με μπαρα(squats) ειναι τελικα καλο να συμπεριλαμβανονται σε μια προπονηση ή να αποφευγονται λογω πιθανου τραυματισμου μεσης;(Βεβαια,εγω την μπαρα την εχω στο υψος των ποδιων-σαν τα deadlifts,τις αρσεις θανατου)Αλλα στην εκτελεση της ασκησης δεν νιωθω να πιανονται τοσο τα ποδια,οσο οι ραχιαιοι και οι κοιλιακοι.Γιατι;:hmm:
Επισης,υπαρχει οριο στα κιλα που πρεπει να σηκωνει καποιος ,εαν ειναι αδυνατος,σε τετοιου τυπου ασκησεις;
Τελος,προτεινετε ασκησεις που θεωρειτε καλες για τος ωμους.:)

πολύ δύσκολο θέμα αυτό με τα καθίσματα...
εάν εκτελούνται σωστά δεν υπάρχει κίνδυνος τραυματισμού, όμως είναι πολύ συνηθισμένο να νομίζεις πως τα κάνεις σωστά, ενώ τα κάνεις λάθος.2 πιστεύω είναι οι περιπτώσεις που μπορείς να κάνεις, είτε να κάνεις καθίσματα με μπάρα σε βάρος που σου φαίνεται ελαφρύ και να κάνεις πολλές επαναλήψεις, είτε να εμπιστευθείς προπονητή πως αυτός θα ξέρει τον σωστό τρόπο και θα τον έχεις να επιβλέπει μέχρι να σου βγαίνει αυθόρμητα σωστά.
Βέβαια τώρα πλέον μπορείς ν ανεβάζεις και βίντεο στο ιντερνετ για να σου πούνε αν είναι σωστή η εκτέλεση, αλλά αυτό μου φαίνεται σαν πιο πολύ φασαρία! :P

Για τους ώμους δεν ξέρω, νομίζω οι κάμψεις τους εξασκούν, αλλά αν θες κάτι εξιδεικευμένο τότε no idea :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top