Πρόβλημα με το σίδερο...

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Το ζήτημα αυτό με απασχολεί εδώ και καιρό, και ελπίζω εσείς να έχετε μια εμπειρία επί του θέματος.
Και για να μην πολυλογώ, ας περάσω στο ψητό:

πώς μπορώ να "καθαρίσω" τη πλάκα του ηλεκτρικού σίδερου και να γίνει σαν καινούρια???

εδώ, στα δύσκολα σας θέλω.:D


ψ. μη μου πείτε ότι άλλος σας σιδερώνει, θα σας μπατσίσω. Να τον/την ρωτήσετε τότε. Είναι ζήτημα ζωής και θανάτου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εμενα δε μου σιδερωνει αλλος αλλα το εχω τοσο λιγο καιρο το σιδερο που δεν προλαβα να το λερωσω..










































τη γλιτωσα τη μπατσα??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν ξέρω.... με καθαρό οινόπνευμα?
η με αζαξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
υπάρχουν στο εμπόριο ειδικά υλικά
είναι κάτι σαν κεράκι που το περνάς από πάνω απ την πλάκα και το τρίβεις μετά με μαλακό πανί ενώ το σίδερο είναι ζεστό
θα τα βρεις στο ράφι με τα γυαλιστικά για κεραμικές εστίες, ασημικά κλπ

φαντάζομαι δεν μιλάς για τα άλατα ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
πώς μπορώ να "καθαρίσω" τη πλάκα του ηλεκτρικού σίδερου ......


.... πολύ προσεκτικά άσε που καλό είναι να το έχεις κλείσει πρώτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
υπάρχουν στο εμπόριο ειδικά υλικά
είναι κάτι σαν κεράκι που το περνάς από πάνω απ την πλάκα και το τρίβεις μετά με μαλακό πανί ενώ το σίδερο είναι ζεστό
θα τα βρεις στο ράφι με τα γυαλιστικά για κεραμικές εστίες, ασημικά κλπ

φαντάζομαι δεν μιλάς για τα άλατα ε? :P

άλατα το juro-pro μου??? ποτές!!!!

το οινόπνευμα δεν κάνει τίποτα. το'χω δοκιμάσει.

τζόνιμπόυ, δεν έχω τέτοιο σίδερο καρντιά μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Bügeleisen_alt.jpg
    Bügeleisen_alt.jpg
    211.4 KB · Εμφανίσεις: 233
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
άλατα το juro-pro μου??? ποτές!!!!

το οινόπνευμα δεν κάνει τίποτα. το'χω δοκιμάσει.

τζόνιμπόυ, δεν έχω τέτοιο σίδερο καρντιά μου:P

Γιατί βάζεις πάντα πόστερ δρόμου αντί για φωτογραφίες?
Κάτσε να κάνω την ανάλυση στα 3475 χ 2850 για να χωρέσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ξέρω χρόνια απο την μάνα μου και την γιαγιά μου με το κερί το κανονικό και μετά σιδερόνεις πάνω σε εφημερίδα, μαζί με το κερί φέυγει και η λίγδα, άν δεν πιάσει μπορώ να σου δώσω φανταστικά φιλάδια απο ηλεκτρικά ήδη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αλείφεις την επιφάνεια του σίδερου με ξύδι, και ανοίγεις το σίδερο να ζεσταθεί.....
Προσοχή μην καείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και πού το ακουμπάω??? με το ξύδι θα μου λερώσει τη σιδερώστρα....
μόλις κρυώσει, τι κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
και πού το ακουμπάω??? με το ξύδι θα μου λερώσει τη σιδερώστρα....
μόλις κρυώσει, τι κάνω?
Ουφφφφ,
κράτησέ το με το αριστερό χέρι πάνω από το νεροχύτη και με το δεξί ρίξε το ξύδι στην επιφάνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ουφφφφ,
κράτησέ το με το αριστερό χέρι πάνω από το νεροχύτη και με το δεξί ρίξε το ξύδι στην επιφάνεια.


Μόλις τελιώσεις με το ξύδι ρίξε την πάπρικα και το μοσχοκάρυδο και ανακάτεψε τις πατάτες με τα μακαρόνια.
Με το δεξί σου πόδι ξήσε την μασχάλη σου και αφαίρεσε τα γυαλίά σου..... για τι πράγμα ακριβώς μιλάμε??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ουφφφφ,
κράτησέ το με το αριστερό χέρι πάνω από το νεροχύτη και με το δεξί ρίξε το ξύδι στην επιφάνεια.

φαντάζεσαι τι δυσκολίες αντιμετωπίζω με το juropro ε?:hehe:

θα το δοκιμάσω με βαμβάκι και ξύδι...
~~~~~~~~~~~~

τζόνι. συγκεντρώσου. δε φοράω γυαλιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
φαντάζεσαι τι δυσκολίες αντιμετωπίζω με το juropro ε?:hehe:

θα το δοκιμάσω με βαμβάκι και ξύδι...
~~~~~~~~~~~~

τζόνι. συγκεντρώσου. δε φοράω γυαλιά:P
Δε νομίζω να πετύχει. Πρέπει να είναι ζεστο το σίδερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν "Σιδέρωνες" ένα μαλακό πανί ποτισμένο στο ξύδι? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δε συμφωνώ, μετά θα μας ρωτάει πως φεύγει το ξύδι από τη σιδερώστρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
αν "Σιδέρωνες" ένα μαλακό πανί ποτισμένο στο ξύδι? ;)
Mμμμμ, δεν το είχα σκεφτεί αυτό.
Υποθέτω πως έχει αρκετές πιθανότητες επιτυχίας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Μόλις τελιώσεις με το ξύδι ρίξε την πάπρικα και το μοσχοκάρυδο και ανακάτεψε τις πατάτες με τα μακαρόνια.
Με το δεξί σου πόδι ξήσε την μασχάλη σου και αφαίρεσε τα γυαλίά σου..... για τι πράγμα ακριβώς μιλάμε??? :hmm:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

:worship::worship::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top