Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εμείς ποτέ δεν λέμε να βγάλουν οι καλεσμένοι τα παπούτσια τους.
μια φορά μου έτυχε εμένα, ήμουν πιο μικρή, είχα πάει στο σπίτι μιας κοπέλες και η μητέρα της με ανάγκασε να βγάλω τα παπούτσια μου και να φορέσω κάτι παντόφλες που μου έδωσε.
όχι ότι ήθελα να σηκωθώ και να φύγω..όχι όχι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
όχι δεν ζητάμε στους επισκέπτες να βγάλουν τα παπούτσια τους, αλλά ούτε και εμένα μου έχει τύχει να πάω κάπου και να μου ζητήσουν να τα βγάλω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
<<Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια>>??

well αυτή η ερώτηση θα είχε βάση με την προυπόθεση ότι το σπίτι είναι πάντα καθαρό.Since this never happens,ας μπουν με τα παππούτσια.Μην λερώσουν και τις κάλτσες τους...
just kidding...to some extent...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
στο μπάνιο ενώ είναι φρεσκοκαθαρισμένο και φρεσκοσφουγγαρισμένο ΝΑ ΜΗ ΠΑΤΑΝΕ. -.-
Μοιράζετε στους καλεσμένους ουροδοχεία ή ποτίζουν τις ζαρντινιέρες στο μπαλκόνι? :hmm:

Παιδιά, μη τρελαθούμε εντελώς θα ζητήσεις από τον επισκέπτη να βγάλει τα παπούτσια του? Υπάρχουν ειδικά χαλάκια εισόδου που απορροφούν σε ικανοποιητικό βαθμό ό,τι κουβαλάνε οι σόλες των παπουτσιών! Σιγά μη πεις του άλλου να βγάλει και τη μασέλα του, πριν μπει στο...ναό του εξαγνισμού! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
είχα πάει στο σπίτι μιας κοπέλες και η μητέρα της με ανάγκασε να βγάλω τα παπούτσια μου και να φορέσω κάτι παντόφλες που μου έδωσε.
Και φαντασου να εχεις τρυπια καλτσα σαν τον Κουτσογιωργα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Εγω ΠΑΝΤΑ βγαζω τα παπουτσια μου εκτος διαμερισματος.Μαλιστα ειμαι σε οροφοδιαμερισμα,εχει χωρο στον διαδρομο...εχω βαλει το ντουλαπακι και εχει και δικη του ντουλαπα το κτηριο ειδικα για παπουτσια.
Ειναι απολυτα υγειηνο και ωραιοτατο,σε γλυτωνει και απο συνεχες σφουγαρισμα.:hehe:
Αλλα ρε παιδια ημαρτον...δεν ειναι δυνατον στους επισκεπτες μου να τους βαζω να βγαζουν τα παπουτσια.Το θεωρω απολυτη γυφτια.
Να το κανουμε δηλαδη οπως οι τουρκοι που εχουν τα πασουμακια για τος επισκεπτες;:hehe:
ΟΚ,μπορει να το εχουν συνηθισει αυτοι κια καλα κανουν..αλλα για μενα ειναι ασχημη εικονα ,γυφτια κατα μια εννοια τους επιβαλλω αυτο που θελω..και δεν το θελω.
ΟΚ...οταν πας καπου στο κατω κατω θες να δειχνεις και ομορφος.
Σκεψου να εχεις ενα καταπληκτικο φορεμα,που ταιριαζει υπεροχα με τις μποτες τακουνι..και να εισαι στον επισκεπτη σου με το φορεμα,το καλσον και τα...πασουμακια....:hehe:
Σορυ..στους επισκεπτες μου δεν θελω να το κανω αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εμενα η μαμα που παντα μας λεει να βγαζουμε εξω τα παπούτσια για να μην λερωνοντε μετα οι καλτσες μας. Αλλα νευριαζω οταν φερνω εναν φιλο μου στο σπιτι και μπαινουμε με τα παπουτσια και με λεει η μαμα -γιωργο τα παπουτσια σου σε παρακαλώ... και αναγκαστηκα τα βγαζω αλλα δεν λεει και στον φιλο μου να τα βγαζει! και αυτος μενει με τα παπουτσια!! δεν ειναι ειρωνια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Να βγάζουν τα παπούτσια? Όχι βέβαια! Σε σπίτι μπαίνουν κι όχι σε...τζαμί!
Το μόνο που αφαιρούν, σε περίπτωση χειμώνα είναι το πανωφόρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Για κανένα λόγο δε πρόκειται να ζητήσω σε καλεσμένο μου να βγάλει τα παπούτσια του.Οκ κατανοώ την υγιεινή και τη καθαριότητα που θέλει ο ιδιοκτήτης στο σπίτι του αλλά έλεος,να του επιβάλεις να βγάλει τα παπούτσια του;Το βρίσκω τρομερή αγένεια και εντελώς διάφορο της φιλοξενίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν του "επιβάλεις" να βγάλει τα παπούτσια, είναι βασικός κανόνας καθαριότητας. Στο χαλί που ξαπλώνω όταν βλέπω τηλεόραση δεν θέλω να έχει πατήσει ο άλλος με τα παπούτσια που ποιος ξέρει τι έχουν πατήσει. Είναι πολύ θεμελιώδη πράγματα καθαριότητας αυτά. Εγώ όταν πάω σε ξένο σπίτι βγάζω πάντα τα παπούτσια ακόμα και όταν μου λένε να μην το κάνω. Εξαιρέσεις όταν οι ίδιοι φοράνε παπούτσια σπίτι και επιμένουν οπότε εντάξει, ποιο το νόημα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείτε τόσο μεγάλη αγένεια να βγάλει ο άλλος τα παπούτσια του, σε άλλες χώρες θεωρείται τεράστια αγένεια να μην τα βγάζει! Και όχι μόνο στους μουσουλμάνους που αναφέρατε και το κάνατε κάπως υποτιμητικό... Στην τελική εμένα μου αρέσει να συμπεριφέρομαι σε άλλα σπίτια με όση καθαριότητα συμπεριφέρομαι και στο δικό μου. Από την στιγμή που δεν περπατάω με τα παπούτσια μέσα δεν περπατάω ούτε σε ξένα σπίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Δεν του "επιβάλεις" να βγάλει τα παπούτσια, είναι βασικός κανόνας καθαριότητας. Στο χαλί που ξαπλώνω όταν βλέπω τηλεόραση δεν θέλω να έχει πατήσει ο άλλος με τα παπούτσια που ποιος ξέρει τι έχουν πατήσει. Είναι πολύ θεμελιώδη πράγματα καθαριότητας αυτά. Εγώ όταν πάω σε ξένο σπίτι βγάζω πάντα τα παπούτσια ακόμα και όταν μου λένε να μην το κάνω. Εξαιρέσεις όταν οι ίδιοι φοράνε παπούτσια σπίτι και επιμένουν οπότε εντάξει, ποιο το νόημα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείτε τόσο μεγάλη αγένεια να βγάλει ο άλλος τα παπούτσια του, σε άλλες χώρες θεωρείται τεράστια αγένεια να μην τα βγάζει! Και όχι μόνο στους μουσουλμάνους που αναφέρατε και το κάνατε κάπως υποτιμητικό... Στην τελική εμένα μου αρέσει να συμπεριφέρομαι σε άλλα σπίτια με όση καθαριότητα συμπεριφέρομαι και στο δικό μου. Από την στιγμή που δεν περπατάω με τα παπούτσια μέσα δεν περπατάω ούτε σε ξένα σπίτια.

Δε διαφωνώ,και'γω στο δικό μου σπίτι βγάζω τα παπούτσια.Όπως εσένα σου αρέσει να συμπεριφέρεσαι σε άλλα σπίτια με όση καθαριότητα συμπεριφέρεσαι στο δικό σου ( αρκετά λογικό) ,δηλαδή να βγάζεις τα παπούτσια,'έτσι και κάποιος άλλος μπορεί να περπατάει με παπούτσια στο σπίτι του.Αν έρθει σπίτι σου δηλαδή θα του πεις να τα βγάλει αν δε κάνει από μόνος του την κίνηση; Εγώ προσωπικά από αυτην την άποψη το θεωρώ αγένεια γιατί αν το έλεγα πιστεύω πως θα τον έφερνα σε δύσκολη θέση ( στη περίπτωση που δε κάνει από μόνος του τη κίνηση πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι δεν θα του έλεγα αλλά αν έβλεπα ότι εγώ δεν φοράω και αυτός yolo δεν δείχνει σεβασμό στον χώρο και ότι τον κρατάμε καθαρό, ε άλλη φορά θα τον σκεφτόμουν να τον φωνάξω σπίτι ή όχι. Ή θα του έλεγα διακριτικά ότι τα βγάζουμε, δεν ξέρω δεν έχει τύχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Για κανένα λόγο δε πρόκειται να ζητήσω σε καλεσμένο μου να βγάλει τα παπούτσια του.Οκ κατανοώ την υγιεινή και τη καθαριότητα που θέλει ο ιδιοκτήτης στο σπίτι του αλλά έλεος,να του επιβάλεις να βγάλει τα παπούτσια του;Το βρίσκω τρομερή αγένεια και εντελώς διάφορο της φιλοξενίας.
Σε άλλες χώρες θεωρείται δεδομένο ότι όταν πας σε ξένο σπίτι να έχεις την στοιχειώδη ευγένεια να βγάλεις τα παπούτσια σου με τα οποία ποιος ξέρει τι βρωμιές έχεις πατήσει και φέρνεις μεσα στο σπίτι. Τρομερή αγενεια εκεί θα ήταν να μπεις μεσα στο σπίτι χωρίς να τα βγάλεις. Δεν είναι μονο θέμα καθαριότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:) παιδιά στα φιλαράκια τόσες season, στον μαστροχαλαστή και σε ένα σωρό ξένες σειρές δε βλέπουμε να βγάζουν τα παπουτσια τους στα σπίτια γιατί θεωρείτε ότι είναι δεδομένο για το εξωτερικό. Δέχομαι στην κρεβατοκάμαρα να ακολουθείτε αυτό το μοντέλο αλλά σε καμία περιπτωση στο σαλόνι και στο κύριο σπιτι να μας βάζετε να βγάλουμε τα παπούτσια μας.

Επίσης το πόδι μας και η κάλτσα μας μέσα στο παπούτσι δεν είναι προστατευμένο από μικρόβια στην πραγματικότητα το αντίθετο συμβαίνει. Σε λίγο θα μας βάζετε να φοράμε και ποδηνάρια.

Η πιο μεγάλη φάση ήταν όταν πήγα σε ένα σπίτι οπαδού της καθαριότητες και είχε μπαντοφλάκια για τους επισκέπτες.... μπαντοφλες που φορούσανε ένα σωρό επισκέπτες αυτού του σπιτιού. και ήμουν εγώ αναγκασμένος να τα φορέσω για να μην προσβάλλω τον/την οικοδεσπωτη/οινα του σπιτιού.

Αυτή η φάση μου θυμίζει σαν και μερικούς που πλένονται κάθε λίγο και λιγάκι με Detol.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λάθος, και στο εξωτερικό και στην ίδια την Αμερική πολλοί βγάζουν τα παπούτσια τους. Φαίνεται πως αντί να γκουγκλάρεις λίγο βασίζεσαι στα φιλαράκια, φίλε αυτές οι σειρές δεν είναι αντιπροσωπευτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όταν πάω να βγάλω τα παπούτσια μου αναγκαστικά θα πατήσει το πόδι εκεί που εκεί που πάτησε το παπούτσι μου και τα παπούτσια των άλλων οπότε θα μεταδοδθουν τα μικρόβια στις κάλτσες από εκεί στο σπίτι του οικοδεσπότη και αν κάνει πολύ ζέστη η κάλτσα λεπτή ή τρύπια καθώς φορεθεί το παπούτσι πάλι θα μεταδοθεί στο εσωτερικό του ποδιού.


Αν θέλετε πραγματικά να έχετε καθαρό σπιτι να πάρετε ποδηνάρια να τα βάζουν πάνω από τα παπούτσια τους και πριν την εισοδο του σπιτιού να βάλετε ειδική αντιμικροβιακή επιφάνεια που έχουν στα νοσοκομεία και να πατάτε με τα ποδηνάρια εκεί.

Επίσης να σταματήσετε να καπνίζετε. Η βρωμιά που προκαλεί το απλό τσιγάρο αν καπνίζετε μέσα στο σπίτι είναι πολύ μεγαλύτερη από τη βρωμιά των παπουτσιών.....

Συνεπώς όποιος καπνίζει μέσα στο σπίτι και βγάζει τα παπούτσια του μάλλον τον εαυτό του κοροιδεύει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω ποτε δεν ζηταω απο τους καλεσμενους μου να βγαλουν τα παπουτσια τους. Ας κανουν οτι θελουν. Δεν ειμαι παρανοικη με την καθαριοτητα και λιγα (ή πολλα) βακτηρια παραπανω δεν θα με σκοτωσουν. Ουτε δινω παντοφλες γιατι απο οποια πλευρα και αν το δεις ειναι σιχαμα.

Αν παω σε σπιτι και μου ζητησουν να τα βγαλω θα τα βγαλω, αλλα τις βρωμικες παντοφλες τους δεν τις φοραω με καμια δυναμη. Πολλες φορες βγαζω μονη μου τα παπουτσια χωρις να μου το ζητησουν, οχι για να μη μεταφερω σκουπιδια, αλλα επειδη αισθανομαι πιο ανετα (ειδικα οταν σκοπευω να μεινω αρκετες ωρες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ερώτηση: όσοι φοράτε παπούτσια στο σπίτι σας, δεν κουράζεται το πόδι σας όλη μέρα με το παπούτσι; Το φοράτε δηλαδή πολύ παραπάνω ώρες από τους άλλους, δεν ιδρώνει το πόδι, κάθε πόσο πλένετε τα παπούτσια αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Υπάρχει άνθρωπος που φοράει τα παπούτσια όλη μέρα στο σπίτι του; :confused: Για ποιο λόγο να το κανεις αυτο; Ο μόνος λόγος που θα φορούσα παπούτσια στο σπίτι ειναι αν είχα επισκέπτες,συγγενείς ας πούμε,όπου θα έπρεπε να είμαι ντυμένη λίγο πιο καλά.
Αν πάω σε αλλο σπίτι και μου πουν να βγάλω τα παπούτσια δεν θα με πειράξει. Στο δικό μου δεν το ζητάω απο τους άλλους, αλλά μερικές φορές τα βγάζουν απο μόνοι τους για να νιωθουν πιο άνετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εμένα πάντως όταν με ρωτάνε αν πρέπει να βγάλουν τα παπούτσια τους τους λέω ότι δεν υπάρχει πρέπει και είναι όπως αισθάνονται πιο άνετα. Εγώ δεν τα φοράω μες στο σπίτι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τους κυνηγάω από πίσω με την σφουγγαρίστρα ή την ηλεκτρική στα 60 τετραγωνικά σπίτι, επειδή αποφάσισαν να τα φοράνε.

Σίγουρα είναι μεγαλύτερη κούραση να τα καθαρίσω εγώ μετά, αλλά το σπίτι μου δεν είναι χώρος λατρείας να αφήνουν παπούτσια εκτός. :P Και στην τελική, οι κάλτσες δεν είναι πολύ καθαρότερες, και αν τις έχεις φορέσει και όλη μέρα και έχει ιδρώσει και το πόδι σου, το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικά δυσάρεστο. :P Δεν θέλω να αναγκάζω κανέναν να σκέφτεται δεύτερη φορά αν θα δεχτεί μια αυθόρμητη πρόσκληση για καφέ/ποτό στο σπίτι επειδή πρέπει να κάνει κάτι με το οποίο δεν νιώθει και ιδιαίτερα άνετα, και όσο να το κάνουμε είναι "ιδιοτροπία" του οικοδεσπότη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top