Aλ Τσαντίρι Νιούζ

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποία η γνώμη σας για την ,ίσως, πιο πετυχημένη εκπομπή του;
Θεωρείτε ανιδιοτελή τα κριτήρια με τα όποια επιλέγει τα πρόσωπα που θα σατιρίσει;
Θεωρείτε τις εκπομπές του καθαρά σατιρικές;

Σημείωση: Υπάρχει και αυτό το θέμα που σχολιάζει τον Λαζόπουλο, ωστόσο νομίζω ότι καλύτερα να υπάρχει ένα σχετικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πολύ καλό θέμα :shifty:

Η γνώμη μου είναι πως πρόκειται για έναν σύγχρονο ρασπουτίν της Ελληνικής τηλεόρασης. Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα, μεταχειρίζεται τέλεια τα συναισθήματα του κοινού, παριστάνει τον λαικό ( γύφτος ο Λαζόπουλος ; ) ενώ κινείται μόνο σε χώρους κοσμικούς.

Για την σατιρά του θα έλεγα απλα πως είναι απαίδευτη. Πρόκειται για ρητορική δημαγωγία που στηρίζεται στην δυσχερή θέση των άλλων ή την αδυναμία αντιλογίας. Ουδέποτε τα έβαλε με κάποιον πραγματικά δυνατό ή έκανε κάποια αποκάλυψη. Αναπαραγωγή των ειδήσεων κάνει σχολιάζοντας όμως με τρόπο τύπου " Αρένας" τα πρόσωπα που επέλεξε για φάγωμα. Διαφωνώ λοιπόν με την φυσιογνωμία του ( προσωπική αλλα και της εκπομπής του ) διοτι δεν μου αρέσουν ο όχλος και τα λαικά δικαστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Προσωπικά το θεωρώ χαζομάρα αυτό το πράγμα δεν είναι σάτιρα. σάτιρα έκανε ο Μιτσικώστας χωρίς να θίγει κανένα απλά ο Λαζόπουλος βρήκε τρόπο θίγοντας διάφορα άτομα να κάνει νούμερα τηλεθέασης, μπορεί να έχει κάνει διάφορες επιτυχίες όμως εγώ δεν το πάω καθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους παραπάνω. Επίσης να προσθέσω ότι ο Λαζόπουλος κρίνει τους πάντες χωρίς να έχει και ο ίδιος καθαρή τη φωλιά του (βλ. αποφυγή στρατιωτικής θητείας, συμμετοχή σε ομοφυλοφυλικά όργια, κατοχή και χρήση ναρκωτικών κλπ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πολύ καλό θέμα :shifty:

Η γνώμη μου είναι πως πρόκειται για έναν σύγχρονο ρασπουτίν της Ελληνικής τηλεόρασης. Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα, μεταχειρίζεται τέλεια τα συναισθήματα του κοινού, παριστάνει τον λαικό ( γύφτος ο Λαζόπουλος ; ) ενώ κινείται μόνο σε χώρους κοσμικούς.

Για την σατιρά του θα έλεγα απλα πως είναι απαίδευτη. Πρόκειται για ρητορική δημαγωγία που στηρίζεται στην δυσχερή θέση των άλλων ή την αδυναμία αντιλογίας. Ουδέποτε τα έβαλε με κάποιον πραγματικά δυνατό ή έκανε κάποια αποκάλυψη. Αναπαραγωγή των ειδήσεων κάνει σχολιάζοντας όμως με τρόπο τύπου " Αρένας" τα πρόσωπα που επέλεξε για φάγωμα. Διαφωνώ λοιπόν με την φυσιογνωμία του ( προσωπική αλλα και της εκπομπής του ) διοτι δεν μου αρέσουν ο όχλος και τα λαικά δικαστήρια.
Διαφωνώ μαζί σου 100%!
Ποιός κρίνει ποιός είναι "λαϊκός" και ποιός όχι, και στο κάτω-κάτω τι σχέση έχει η λαϊκή συνείδηση με το τρόπο ζωής;:confused:
Και ο Αλαβάνος αριστερός είναι αλλά έχει τη μισή Τήνο.:)
Όλοι οι δημοσιογράφοι στα μεγάλα κανάλια δεν είναι επί της ουσίας μεγαλοεκδότες και καθαροί επιχειρηματίες με τεράστια εισοδήματα; Είναι καλύτερος ο Αναστασιάδης (ΠΑ.ΣΟ.Κ. μέχρι το κόκκαλο) που καταπιάνεται με το κάθε ατάλαντο πορνίδιο που με το στήθος του και τα οπίσθια του προσπαθεί να κάνει καριέρα; Είναι καλύτερος ο Τριανταφυλλόπουλος που είναι χωμένος σε κάθε κυβέρνηση και ξέρει περισσότερα από υπουργούς και γενικούς γραμματείς; Είναι καλύτερος ο Λαμπράκης που από στα χέρια του στηρίζονται κυβερνήσεις; Είναι καλύτερος ο Κακαουνάκης που λαϊκίζει σα μανάβης στη κεντρική λαχαναγορά αλλά εκδίδει μία εφημερίδα που προφασίζεται ότι ξέρει τα πάντα;Είναι καλύτερος ο Χατζηνικολάου που τα απογεύματα ασχολείται με την ακρίβεια στις λαϊκές αγορές ενώ στον αντίποδα εισπράτει αστρονομικά ποσά για να κάνει αυτό που κάνει;

Και τι εννοείς όταν λες: "Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα"; Πως κάποιος να μη το κάνει; Έχεις δει κανένα δημόσιο πρόσωπο (με δημοσιότητα της τάξης του 70-80% θεαματικότητα) να διατυμπανίζει πιθανή ομοφυλοφιλία και χρήση ναρκωτικών;

Δε τα έβαλε ποτέ με κάποιον δυνατό; Τι εννοείς εδώ; Δεν είναι ισχυρά πρόσωπα οι υπουργοί, οι πρωθυπουργοί, τα μέλη της αξιωματικής αντιπολίτευσης, οι μεγαλο-δημοσιογράφοι, τα καλόπαιδα της νύχτας που με τη λογική "νταβατζιλίκι" κλείνουν ολόκληρες παραλίες στη Νότια Αττική για να ανοίξουν νυχτερινά μαγαζιά και να διασφαλίσουν θέσεις στάθμευσης των πολυτελών αυτοκινήτων των εν δυνάμει πελατών τους (Στηβ Κακέτσης); Αν δεν είναι αυτοί, ποιούς εννοείς;

Επίσης, δεν είναι δουλειά του κωμικού να κάνει αποκαλύψεις, αυτές τις κάνουν άλλα λαμόγια.:)

Προσωπικά το θεωρώ χαζομάρα αυτό το πράγμα δεν είναι σάτιρα. σάτιρα έκανε ο Μιτσικώστας χωρίς να θίγει κανένα απλά ο Λαζόπουλος βρήκε τρόπο θίγοντας διάφορα άτομα να κάνει νούμερα τηλεθέασης, μπορεί να έχει κάνει διάφορες επιτυχίες όμως εγώ δεν το πάω καθόλου...
Γιατί δεν είναι σάτιρα;:hmm:
Θίγει άτομα που πρέπει να θιχτούν, θήγει δημόσια πρόσωπα που κανείς άλλος δε τολμά να σχολιάσει.
Αντίστοιχη δουλειά κάνουν και όλα τα μεσημεριανά μόνο που εκεί τα σχόλια είναι ανούσια και επί ατόμων μηδενικής σημασίας.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους παραπάνω. Επίσης να προσθέσω ότι ο Λαζόπουλος κρίνει τους πάντες χωρίς να έχει και ο ίδιος καθαρή τη φωλιά του (βλ. αποφυγή στρατιωτικής θητείας, συμμετοχή σε ομοφυλοφυλικά όργια, κατοχή και χρήση ναρκωτικών κλπ.)
Πότε έμπλεξε ο Λαζόπουλος με ναρκωτικά και ομοφυλοφιλία (αν και αυτό δε θα το χαρακτήριζα "μπλέξιμο");
Γιατί κάποιος να ντρέπεται να αποκαλύψει πως κρίθηκε ανίκανος θητείας ή πως απλά αρνήθηκε να στρατευτει;
Ο άνθρωπος είναι παντρεμένος και έχει και μία κόρη.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση...?
Καποιος που ειναι τοσο αθλιος....κανοντας σατιρα απαιδευτη, οπως τη χαρακτηρισε ο phalanx, πως κανει τα 70αρια και χαιρει τοσης μεγαλης αποδοχης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
είναι σάτιρα να ειρωνεύεται το κάθε επώνυμο να λέει για φούστιδες? οκ γνώμη μου εγώ είπα αυτό που πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για "μακάκες" λέει, κάποιος άλλος τον αποκάλεσε "φούστη", κάποιος που έγραψε τραγούδι με στίχο: "...μπλα μπλα μπλα μη τη ψάχνεις πολύ το νόημα είναι τα λεφτά το φαγητό και το γ@μ*σ1 μπλα μπλα μπλα..."!:)

Ναι, για αυτό είπες τη γνώμη σου, για να κάνουμε συζήτηση. ;)
Και εγώ τη δική μου είπα...:)

Επίσης ομοφυλόφιλο τον χαρακτήρισαν άνθρωποι σα τον Κούγια, τη Σαρρή, τη Ντενίση...



υγ: νομίζω πως αν κάποιος θέλει να δει κωμωδία στην ελληνική τηλεόραση έχει πολλές επιλογές (ακόμη και Trash επιλογές), αν όμως κάποιος θέλει ουσιαστικά να προβληματιστεί, ο Λαζόπουλος είναι η μοναδική διέξοδός του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Για "μακάκες" λέει, κάποιος άλλος τον αποκάλεσε "φούστη", κάποιος που έγραψε τραγούδι με στίχο: "...μπλα μπλα μπλα μη τη ψάχνεις πολύ το νόημα είναι τα λεφτά το φαγητό και το γ@μ*σ1 μπλα μπλα μπλα..."!:)

Ναι, για αυτό είπες τη γνώμη σου, για να κάνουμε συζήτηση. ;)
Και εγώ τη δική μου είπα...:)

Επίσης ομοφυλόφιλο τον χαρακτήρισαν άνθρωποι σα τον Κούγια, τη Σαρρή, τη Ντενίση...



υγ: νομίζω πως αν κάποιος θέλει να δει κωμωδία στην ελληνική τηλεόραση έχει πολλές επιλογές (ακόμη και Thrash επιλογές), αν όμως κάποιος θέλει ουσιαστικά να προβληματιστεί, ο Λαζόπουλος είναι η μοναδική διέξοδός του.
υπάρχει και ο Θέμος :P και εγώ τον προτιμώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mα ο Θέμος μόνο ουσιώδη προβληματισμό δε προσφέρει, ναι έχει γέλιο, ναι έχει πλάκα, αλλά όχι, κοινωνικά μηνύματα δεν έχει... :confused:


Εκτός αν είναι προβληματισμός η τέχνη κάθε
τσούλας
στη πεολειχία (έχει γίνει τέτοια συζήτηση στο "Όλα"). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
μπορεί να είναι διαφορετικό το θέμα της εκπομπής αλλά εγώ γελάω περισσότερο με το Θέμο και είπαμε πάντα γνώμη μου δεν είναι ουσιώδης προβληματισμός να ειρωνεύεται τον κάθε Καρβέλα ή Ντενίση ή Σαρρή ή Τριανταφυλλόπουλο ή τον Αρναούτογλου τι έμαθες εσύ από αυτό ? πολλές φορές λέει κάτι γελάει μόνος του και προσπαθώ να βρω που είναι το αστείο.
και να μην ξεχνάμε ότι τα τελευταία δυο χρόνια έχει τηλεθέαση τα υπόλοιπα ήταν στο πάτο μπορεί να μένω Κύπρο αλλά τα ίδια πρωινάδικα έχουμε και βλέπω τις τηλεθεάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ας δούμε λίγο τους ορισμούς κατά τριανταφυλλίδη:
σάτιρα η [sátira] O27 : 1. ποιητικό είδος της λατινικής γραμματείας, με σκωπτικό περιεχόμενο: H ~ του Λουκήλιου / του Πετρώνιου. 2. λογοτεχνικό είδος που διακωμωδεί με δηκτικό τρόπο τα δημόσια ή ιδιωτικά ήθη, χαρακτήρες ανθρώπων ή καταστάσεις. || καλλιτεχνικό έργο που ανήκει στο είδος της σάτιρας: Πικρή ~. Πνευματώδης ~. [λόγ. < ιταλ. satira < λατ. satira]
δηκτικός -ή -ό [δiktikós] E1 : (λόγ.) που είναι οξύς, προσβλητικός στα λόγια, στο ύφος του: Δηκτικά λόγια. Δηκτικό χιούμορ. δηκτικά EΠIPP. [λόγ. < αρχ. δηκτικός]
Εδώ είναι το θέμα που συζητήθηκε η "εποικοδομητική σάτιρα":
Τι θα έλεγε κανείς καλή και εποικοδομητική σάτιρα τελικά;

Ομολογώ ότι ο ορισμός όπως τον διαβάζω, δεν είναι ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου. Με αυτόν τον ορισμό ναι ο Λαζόπουλος κάνει σάτιρα. Απλά δεν θεωρώ ότι είναι ανιδιοτελής (μιας και ρωτήθηκε από τον δημιουργό του θέματος). Θεωρώ ότι ξέρει πως αυτό πουλάει και είναι καλός σε αυτό. Μάλιστα, είναι τόσο καλός, ώστε να ξέρει ότι πρέπει να σταματήσει μιας και έχει φτάσει εκεί που ήθελε. Πλέον είναι λαϊκός ήρωας και ο κοσμάκης τον αγαπάει. Θεωρώ μάλιστα ότι η δημοτικότητα του έχει ανέβει πάρα πολύ από πριν την εκπομπή του, που μάλλον δεν είχε και την καλύτερη εικόνα στο ευρύ κοινό (εντύπωση μου).

Φυσικά borat και ο τρόπος ζωής έχει σχέση με την λαϊκή συνείδηση. Κατηγόρησες ένα σωρό άλλα δημόσια πρόσωπα με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα:
Είναι καλύτερος ο Χατζηνικολάου που τα απογεύματα ασχολείται με την ακρίβεια στις λαϊκές αγορές ενώ στον αντίποδα εισπράτει αστρονομικά ποσά για να κάνει αυτό που κάνει;
τον οποίο κατηγορείς για κάτι που κάνει και ο ίδιος ο Λαζόπουλος. Μήπως αυτός δεν παίρνει αστρονομικά ποσά; Μήπως δεν θα παίρνει από εδώ και πέρα ακόμα και στο θέατρο που θα πάει; Όχι λοιπόν δεν είναι καλύτερος, αλλά εσύ παρουσιάζεις τον Λαζόπουλο καλύτερο ;)

Όσο για το
Είναι καλύτερος ο Αναστασιάδης (ΠΑ.ΣΟ.Κ. μέχρι το κόκκαλο) που καταπιάνεται με το κάθε ατάλαντο πορνίδιο που με το στήθος του και τα οπίσθια του προσπαθεί να κάνει καριέρα;
Τουλάχιστον ο Αναστασιάδης, δεν το παίζει μητέρα Τερέζα και προστάτης του λαού.;)


Κάτι ακόμα που με ενοχλεί με το φαινόμενο Λαζόπουλος, είναι ότι ο κόσμος φανατίζεται. Είχα προχθές συζήτηση με τον παππού μου ο οποίος λέει πχ "μπράβο στον Λαζόπουλο, που τους βγάζει όλους στη φόρα" και άλλα πολλά όπως "αυτοί οι βουλευτές που μας πίνουν το αίμα και αν πετύχω κανέναν μπροστά μου θα του ορμήξω" μου δείχνουν ότι δυστυχώς εξωθεί καταστάσεις και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι καλό.:/:

Γενικά πάντως, δεν μου αρέσει η διακωμώδηση καταστάσεων και προσώπων με προσβλητικό ύφος και αφού αυτό είναι η σάτιρα τότε δεν μου αρέσει. :worry:

Παρακολουθώντας 2 εκπομπές του "Ράδιο Αρβύλα" το οποίο επίσης διακωμωδεί καταστάσεις, επίσης έχει σκοπό σαν εκπομπή το κέρδος, αλλά τουλάχιστον παρακολουθώντας την, νιώθω ότι δεν έχουν σκοπό να μειώσουν κανέναν όπως κάνει ο Λαζόπουλος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στο πάτο δεν ήταν ποτέ...
Μετά τους "10 μικρούς Μήτσους" που ήταν εξίσου επιτυχημένη ασχολήθηκε με πράγματα εκτός της τηλεόρασης.:)

Έμαθα πως υπάρχει και ένας άνθρωπος ο οποίος επέλεξε να σατιρίσει αυτό το άτομο (παράδειγμα δίνω):


με τη λογική: "κοίτα τι φτάσαμε να δούμε" και όχι με τη λογική "κοίτα τι κάνει η τρελή"!


Στα πρωινάδικα και στα μεσημεριάνα υπήρχε κόσμος που στην Έφη Σαρρή έλεγε μπράβο για την επιλογή της να μπει στη βουλή...:whatever:

Η ίδια αργότερα τον μήνυσε διότι νόμιζε πως εξαιτίας του δεν είναι στους 300 της βουλής...:wall:

Ο Κούγιας που θεωρεί τον εαυτό του ως πρότυπο ηθικού και επιτυχημένου άνδρα υπεράνω κακόβουλου σχολιασμού επιτέθηκε στο Λαζόπουλο.:whatever:

Ο Κακέτσης -στον οποίον ένα σκασμός κόσμος πάει και του ακουμπάει τα λεφτά του στα διάφορα must-to-go-μαγαζιά του- είπε πως θα βάλει ανθρώπους να τον δείρουν...:beating:

Ο Εθνικιστής κολλημένος-στο-1821 Πρέκας, τον κατηγόρησε ομοφυλόφιλο και κακό πρότυπο για τους νέους;:xtipao: Πολύ θα ήθελα να ξέρω το καλό πρότυπο για τους νέους κατά Πρέκα...



Και μη ξεχνάτε πως όσοι ανέφερα είναι άνθρωποι που παρουσιάζονται στο χαζοκούτι και που μερικοί άλλοι μετράνε στα σοβαρά τα λεγόμενα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση...?
Καποιος που ειναι τοσο αθλιος....κανοντας σατιρα απαιδευτη, οπως τη χαρακτηρισε ο phalanx, πως κανει τα 70αρια και χαιρει τοσης μεγαλης αποδοχης?
Για τον ίδιο λόγο που στην Ελλάδα υπάρχουν άπειρες παραλλαγές του Super Star και που το δελτίο του Star έχει τόση ακροαματικότητα ;)
Εκτός του ότι ο Ελληνικός λαός είναι σε μεγάλο ποσοστό αμόρφωτος, λατρεύει τα κουτσομπολιά και τα άπλυτα στη φόρα. Λατρεύει να ακούει για τα άπλυτα των άλλων, ενώ ο ίδιος δεν κοιτάει τα δικά του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φυσικά borat και ο τρόπος ζωής έχει σχέση με την λαϊκή συνείδηση. Κατηγόρησες ένα σωρό άλλα δημόσια πρόσωπα με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα:
τον οποίο κατηγορείς για κάτι που κάνει και ο ίδιος ο Λαζόπουλος. Μήπως αυτός δεν παίρνει αστρονομικά ποσά; Μήπως δεν θα παίρνει από εδώ και πέρα ακόμα και στο θέατρο που θα πάει; Όχι λοιπόν δεν είναι καλύτερος, αλλά εσύ παρουσιάζεις τον Λαζόπουλο καλύτερο ;)
Με μόνη διαφορά πως ο Λαζόπουλος εκτίθεται, στιγματίζει και στιγματίζεται, είναι εκεί και σου λέει: "δώσε 15 ευρά και έλα στο θέατρο να με δεις"!;)
Σου δίνει το δικαίωμα της επιλογής να αγοράσεις τα cd του και σου προσφέρει μία εναλλακτική ματιά στη ενημέρωση (όπως και αν θες να το πεις). Την οποία σου τη δίνει και τσάμπα. ;)
Ο Λαζόπουλος δε κρατάει τα νήματα, παίζει με τα νήματα.;) Αυτή είναι η γνώμη μου.;)


Για τον ίδιο λόγο που στην Ελλάδα υπάρχουν άπειρες παραλλαγές του Super Star και που το δελτίο του Star έχει τόση ακροαματικότητα ;)
Εκτός του ότι ο Ελληνικός λαός είναι σε μεγάλο ποσοστό αμόρφωτος, λατρεύει τα κουτσομπολιά και τα άπλυτα στη φόρα. Λατρεύει να ακούει για τα άπλυτα των άλλων, ενώ ο ίδιος δεν κοιτάει τα δικά του :)

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τα λεγόμενα σου, αλλά δε τη θεωρώ ιδανική απάντηση για το ερώτημα που τέθηκε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Στο πάτο δεν ήταν ποτέ...
Μετά τους "10 μικρούς Μήτσους" που ήταν εξίσου επιτυχημένη ασχολήθηκε με πράγματα εκτός της τηλεόρασης.:)

Έμαθα πως [...]
Και μη ξεχνάτε πως όσοι ανέφερα είναι άνθρωποι που παρουσιάζονται στο χαζοκούτι και που μερικοί άλλοι μετράνε στα σοβαρά τα λεγόμενα τους.
Πρώτον δεν είπα ότι ήταν στον πάτο, απλά ότι είχε πολύ χαμηλότερη δημοτικότητα ;)

Επίσης το γεγονός ότι του επιτέθηκαν "κακοί" άνθρωποι, δεν τον κάνει αυτόματα καλύτερο από αυτούς ;)

Με μόνη διαφορά πως ο Λαζόπουλος εκτίθεται, στιγματίζει και στιγματίζεται, είναι εκεί και σου λέει: "δώσε 15 ευρά και έλα στο θέατρο να με δεις"!;)
Σου δίνει το δικαίωμα της επιλογής να αγοράσεις τα cd του και σου προσφέρει μία εναλλακτική ματιά στη ενημέρωση (όπως και αν θες να το πεις). Την οποία σου τη δίνει και τσάμπα. ;)
Ο Λαζόπουλος δε κρατάει τα νήματα, παίζει με τα νήματα.;) Αυτή είναι η γνώμη μου.;)
Κοίτα να δεις που το ίδιο κάνει και ο Χατζηνικολάου με την διαφορά ότι εσύ δεν πληρώνεις τίποτα για να τον δεις και έχεις και την επιλογή να μην τον δεις. ;)

Δεν κατάλαβα καθόλου μάλλον τι θέλεις να πεις, γιατί δεν βρίσκω τι θετικό λες εδώ για τον Λαζόπουλο συγκριτικά με τον Χατζηνικολάου:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
μπορεί να είναι διαφορετικό το θέμα της εκπομπής αλλά εγώ γελάω περισσότερο με το Θέμο και είπαμε πάντα γνώμη μου δεν είναι ουσιώδης προβληματισμός να ειρωνεύεται τον κάθε Καρβέλα ή Ντενίση ή Σαρρή ή Τριανταφυλλόπουλο ή τον Αρναούτογλου τι έμαθες εσύ από αυτό ? πολλές φορές λέει κάτι γελάει μόνος του και προσπαθώ να βρω που είναι το αστείο.
και να μην ξεχνάμε ότι τα τελευταία δυο χρόνια έχει τηλεθέαση τα υπόλοιπα ήταν στο πάτο μπορεί να μένω Κύπρο αλλά τα ίδια πρωινάδικα έχουμε και βλέπω τις τηλεθεάσεις :)

Πρώτον δεν είπα ότι ήταν στον πάτο, απλά ότι είχε πολύ χαμηλότερη δημοτικότητα ;)

Επίσης το γεγονός ότι του επιτέθηκαν "κακοί" άνθρωποι, δεν τον κάνει αυτόματα καλύτερο από αυτούς ;)


Δε το λέω για εσένα βρε... ;)


Προφανώς, απλή αναφορά των γεγονότων κάνω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δύσκολο δεν είναι να κάνεις κριτική… αλλά αυτοκριτική. Εγώ δεν μπορώ να θεωρώ τον εαυτό μου ανιδιοτελής… δεν έχω κανένα δικαίωμα λοιπόν να απαιτώ ανιδιοτέλεια από κάποιον άλλο.
Ναι, κάποιες φορές ο Λαζόπουλος πέφτει στην παγίδα να πει αυτά που θέλει να ακούσει ο λαός… ναι, φιλτράρει τα πράγματα σύμφωνα με τα δικά του πιστεύω και δεν είναι παντα αντικειμενικός.

Από εκεί και πέρα, η πρόθεσή του να ξυπνήσει την νεολαία είναι ολοφάνερη.
Πόσοι από σας διαφωνείτε πως η Λουκά, η Έφη Σαρρή, η Δρούζα, ο Βας-Βας δεν πρέπει να είναι πρότυπα των παιδιών μας? Θα ασχολιόταν ποτέ ο Λαζόπουλος με αυτά τα πρόσωπα αν δεν είχαν νέους φανατικούς θαυμαστές?

Πριν από την εξουσία ο Λαζόπουλος σατιρίζει το ελληνικό τηλεοπτικό/ καλλιτεχνικό χώρο, όπου «η τέχνη» δεν έχει ώρια αλλά η κριτική πρέπει να έχει. Και βεβαίως είναι δύσκολο να πεις τι είναι ωραίο, που τελειώνει ομορφιά και που αρχίζει η ασχήμια. Επίσης, είναι δύσκολο να πεις που αρχίζει η προσβολή της προσωπικής τιμής κάποιου δημόσιου προσώπου.

Πριν να κρίνουμε όμως την προσπάθεια του Λαζόπουλου να πολεμά την ασχήμια που σερβίρεται στα παιδιά μας ως ομορφιά, ο καθένας μας ας αναρωτηθούμε μόνο ένα: «τι παραπάνω προσφέρω εγώ στην κοινωνία από αυτόν που κρίνω;»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Εμενα πιο πολύ με ενοχλεί που τραβάει συνέχεια το σακάκι του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όταν μίλησα για ανιδιοτέλεια δεν εννοούσα, τόσο, αν λέει κάτι μόνο για να πουλήσει αλλά αν θεωρείτε ότι υπάρχουν άλλο λόγοι.

@Ρουμάνα, συμφωνώ ίσως μαζί σου, ωστόσο μήπως ωστόσο δεν έπρεπε να αποκαλεί σατιρική την εκπομπή ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top