Aλ Τσαντίρι Νιούζ

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Πριν να κρίνουμε όμως την προσπάθεια του Λαζόπουλου να πολεμά την ασχήμια που σερβίρεται στα παιδιά μας ως ομορφιά, ο καθένας μας ας αναρωτηθούμε μόνο ένα: «τι παραπάνω προσφέρω εγώ στην κοινωνία από αυτόν που κρίνω;»

Στα παιδιά μας δεν αρκεί άραγε να χαρακτηρίσουμε την ασχήμια σαν ασχήμια; Γιατί σίγουρα πολεμάει ο Λαζόπουλος το θέμα είναι για τί πολεμάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος, θα μας "λαζέψει"(και με το δίκιο του!), αν δεν λάβουμε υπόψη μας, ότι ζούμε μία "λαζή εποχή"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Όταν μίλησα για ανιδιοτέλεια δεν εννοούσα, τόσο, αν λέει κάτι μόνο για να πουλήσει αλλά αν θεωρείτε ότι υπάρχουν άλλο λόγοι.

@Ρουμάνα, συμφωνώ ίσως μαζί σου, ωστόσο μήπως ωστόσο δεν έπρεπε να αποκαλεί σατιρική την εκπομπή ;:)

Σάτιρα κάνει, σατιρική εκπομπή λέγεται :P… δεν τον θεωρώ αντικειμενικός, δεν ειναι εκτός παιχνιδιού της τηλεθέασης, δεν ειναι "ο άγιος Πέτρος που κρατά τα κλειδιά του παραδείσου". Τον θεωρώ καλός άνθρωπος που τολμά να εκθέτει τον εαυτό του για να προσφέρει κάτι στην κοινωνία. Και προσφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και εγώ λέω ότι ισχύει το χ, σημαίνει ότι ισχύει; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν έστω και ένα παιδί έπιασε βιβλίο να μορφωθεί επειδή το είπε ο Λαζόπουλος ότι είναι καλό, θεωρείται κοινωνικό έργο.



(Υπερβάλλω λιγάκι για να καταλάβετε πόσο λίγα κάνουμε εμείς για τους άλλους… με λίγες εξαιρέσεις βεβαίως, βεβαίως:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για τον ίδιο λόγο που στην Ελλάδα υπάρχουν άπειρες παραλλαγές του Super Star και που το δελτίο του Star έχει τόση ακροαματικότητα ;)
Εκτός του ότι ο Ελληνικός λαός είναι σε μεγάλο ποσοστό αμόρφωτος, λατρεύει τα κουτσομπολιά και τα άπλυτα στη φόρα. Λατρεύει να ακούει για τα άπλυτα των άλλων, ενώ ο ίδιος δεν κοιτάει τα δικά του :)

Ειναι εντελως αστοχο να συγκρινεις τα μεσημεριανα με το Λαζοπουλο για δυο λογους...ο ενας κανει 70αρια και ο αλλος 20αρια (η κατι τετοιο φανταζομαι)...Το δελτιο του σταρ αγαπητε εχει θεαματικοτητα στις ηλικιες των 18 με 25...Και κατα δευτερο λογο η σατιρα του Λαζοπουλου, το οποιο αυτο που κανει ειναι σατιρα, δεν εχει καμμια σχεση με τα μεσημεριανα...
Το οτι μας αρεσει να κοιταμε απο την κλειδαροτρυπα χανι, δεν εχει να κανει με τη μορφωση...αλλα με την παιδεια...διοτι η θεια μου στο χωριο που εχει τελειωσει δημοτικο δεν παρακολουθει μεσημεριανα και τα θεωρει βλακειες, ενω εγω πχ θα κατσω να τα δω...(με διασκεδαζουν οι μαμακιες των ηλιθιων)
Και εχει μεγαλη διαφορα να σου αρεσει να ακους τα "απλυτα" ολων αυτων που κυβερνουν τη χωρα σου και των δημοσιων προσωπων και αλλο του διπλανου σου...Η δημοσια ζωη με ενδιαφερει τα μαλα...η ζωη του διπλα...κλαιν μαιν....
Ας μην τα τσουβαλιαζουμε ολα...
Το οτι απο τον παππου μεχρι το διευθυντη της ταδε επιχειρησης παρακολουθουν Λαζοπουλο, τον οποιο τον αποδεχονται και τον παραδεχονται, αυτο κατι σημαινει....και σιγουρα δε σημαινει οτι ειμαστε στην πλεοψηφια μας αμορφωτοι ή απαιδευτοι...θελω να πιστευω οτι ειδικα το δευτερο δεν ισχυει....γιατι οπως ελεγε και μια ηρωιδα των μικρων Μιτσων..."αν αντιληφθω οτι .. μπλα μπλα.....θα πεθανωωωωωω"!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Για τα 70ρια. Μετράνε τα νούμερα για την ποιότητα κάποιου προγράμματος στη τηλεόραση; Αυτ'ος δεν 'ηταν π0ου κατέκρινε τέτοιες μεθόδους όταν έπαιρνε 20ρια;

Όσο για τις ηλικίες αρκετοί νέοι άνθρωποι συμπάθησαν το Λαζόπουλο με τις καταλήψεις των πανεπιστημίων και γενικά έχει και αυτός ρεύμα στη νεολαία όπως και το δελτίο του Star

Τεσπα. Η άποψη μου είναι ότι Λαζόπουλος=ο.φ.α. (όπου φυσάει άνεμος). Και γενικά βγάζει τελικά αυτό που θέλει να δει ο Έλληνας. Όλα φταίνε, κοίτα που φτάσαμε, οι πολιτικοί διεφθαρμένοι η TV δεν έχει τίποτα να δείξει. Εγώ δε το θεωρώ σάτιρα. Μια μιζέρια και μια παθητικότητα μου βγάζει...

Χωρίς να βλέπω τελευταία Λαζόπουλο οπότε διορθώστε με αν μπορείτε ρωτάω το εξής. Αν ο Κούγιας ήταν μπλεγμένος στην υπόθεση Ζαχόπουλου η σάτιρα που θα δεχόταν θα ήταν η ίδια "σε ποσότητα" με αυτή που δέχτηκε ο Αναστασιάδης;

Υ.Γ. Δε θα μου έκανε καμία εντύπωση αν έβαζε υποψήφιος στις επόμενες εκλογές με το ΚΚΕ ή το ΣΥΝ. Νομίζω το πρώτο υποστηρίζει... Και ας το παίζει αδιάφθορος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Διαφωνώ μαζί σου 100%!

Ευτηχώς γιατι άρχισα να ανυσηχώ οτι ολοι συμφωνούσαν :tongue:

Ποιός κρίνει ποιός είναι "λαϊκός" και ποιός όχι
Θα το κρινω εγω αν δεν σε πειράζει , μπορείς και εσυ το ιδιο :)

και στο κάτω-κάτω τι σχέση έχει η λαϊκή συνείδηση με το τρόπο ζωής;:confused:
Καμία , απο τότε που εφευρέθηκε η συνείδηση χάθηκε το φιλότιμο.

Και ο Αλαβάνος αριστερός είναι αλλά έχει τη μισή Τήνο.:)
Όλοι οι δημοσιογράφοι στα μεγάλα κανάλια δεν είναι επί της ουσίας μεγαλοεκδότες και καθαροί επιχειρηματίες με τεράστια εισοδήματα; Είναι καλύτερος ο Αναστασιάδης (ΠΑ.ΣΟ.Κ. μέχρι το κόκκαλο) που καταπιάνεται με το κάθε ατάλαντο πορνίδιο που με το στήθος του και τα οπίσθια του προσπαθεί να κάνει καριέρα; Είναι καλύτερος ο Τριανταφυλλόπουλος που είναι χωμένος σε κάθε κυβέρνηση και ξέρει περισσότερα από υπουργούς και γενικούς γραμματείς; Είναι καλύτερος ο Λαμπράκης που από στα χέρια του στηρίζονται κυβερνήσεις; Είναι καλύτερος ο Κακαουνάκης που λαϊκίζει σα μανάβης στη κεντρική λαχαναγορά αλλά εκδίδει μία εφημερίδα που προφασίζεται ότι ξέρει τα πάντα;Είναι καλύτερος ο Χατζηνικολάου που τα απογεύματα ασχολείται με την ακρίβεια στις λαϊκές αγορές ενώ στον αντίποδα εισπράτει αστρονομικά ποσά για να κάνει αυτό που κάνει;
Κλασική περίπτωση Ελληνικού ωχαδερφισμού , αφού το κάνουν όλοι οι άλλοι γιατι να μην το κάνω και εγω. Κατάλοιπο της παιδικής ηλικίας οταν η δασκάλα μάλωνε το παιδάκι και αυτό απαντούσε " μα καλα κυρία μόνο εγω μιλάω".

Όλοι αυτοί που αναφέρεις κύριε Borat είναι σαφώς καλύτεροι γιατί :

1. Ξέρουμε τι επαγγέλονται , αυτό έκαναν και αυτό θα κάνουν όσο αντέχουν ή τους αντέξουν, ο Λαζόπουλος ;
2. Έχουν φθαρεί και το δέχονται άκριτα , δεν θα περάσουν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις για το ποιος είναι μακάκας και ποιος όχι, ο Λαζόπουλος ;
3. Δεν βγήκαν να πουν οτι ζουν απ' το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου, Ο Λαζόπουλος;
4. Δεν παριστάνουν οτι ανήκουν στην ελίτ του πνευματικού κόσμου της χώρας, ο Λαζόπουλος ;
4. Όλοι μας θα θέλαμε πολύ να γινόμασταν κάποτε σαν κι αυτούς . Σαν τον Λαζόπουλο ;


Με ρωτάς

Και τι εννοείς όταν λες: "Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα"; Πως κάποιος να μη το κάνει; Έχεις δει κανένα δημόσιο πρόσωπο (με δημοσιότητα της τάξης του 70-80% θεαματικότητα) να διατυμπανίζει πιθανή ομοφυλοφιλία και χρήση ναρκωτικών;
Και απαντάς πάλι μόνος σου

Πότε έμπλεξε ο Λαζόπουλος με ναρκωτικά και ομοφυλοφιλία (αν και αυτό δε θα το χαρακτήριζα "μπλέξιμο")!
Γιατί κάποιος να ντρέπεται να αποκαλύψει πως κρίθηκε ανίκανος θητείας ή πως απλά αρνήθηκε να στρατευτει;
Ο άνθρωπος είναι παντρεμένος και έχει και μία κόρη.:confused:
Εγω πάντως ουτε για ομοφυλοφιλία είπα , ούτε για ναρκωτικά και θητεία..............ακόμη!

Δε τα έβαλε ποτέ με κάποιον δυνατό; Τι εννοείς εδώ; Δεν είναι ισχυρά πρόσωπα οι υπουργοί, οι πρωθυπουργοί, τα μέλη της αξιωματικής αντιπολίτευσης, οι μεγαλο-δημοσιογράφοι, τα καλόπαιδα της νύχτας που με τη λογική "νταβατζιλίκι" κλείνουν ολόκληρες παραλίες στη Νότια Αττική για να ανοίξουν νυχτερινά μαγαζιά και να διασφαλίσουν θέσεις στάθμευσης των πολυτελών αυτοκινήτων των εν δυνάμει πελατών τους (Στηβ Κακέτσης); Αν δεν είναι αυτοί, ποιούς εννοείς;
Όχι δεν είναι. Πιόνια είναι που τα ακόυνε όλη μέρα έτσι κι αλλιώς απο την πρό Λαζόπουλου εποχή. Τα τσουγκράνε και μεταξύ τους ακόμη σε όλους τους πιθανούς συνδιασμούς και απ την αρχη μετα πάλι. Δεν έκανε επανάσταση ο Λάκης αλλα ζήλεψε λιγάκι απο τη άδοξη δόξα τους και μπήκε στο λάκο με τη λάσπη. Πολύ θα ήθελε να ηταν βουλευτής, μεγαλο-δημοσιογράφος, πετυχημένος στιχουργός - τραγουδιστής, εκδότης και πάσης φύσεως νταβατζής. Αλλα δεν μπορεί όσο και αν τα προσπάθησε κατα καιρούς τα περισσότερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Μμμμ...:hmm: καλή είναι...Αν δεν έχει τπτ άλλο η ΤV την βλέπω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Το αθλιο με το Λαζόπουλο είναι ότι κοροιδεύει αυτό που κάνει ο ίδιος. Κοροιδεύει όσους είναι του χεριού του (ή του χεριού των αφεντικών του καλύτερα) για να βγάζει λεφτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
1. Ξέρουμε τι επαγγέλονται , αυτό έκαναν και αυτό θα κάνουν όσο αντέχουν ή τους αντέξουν, ο Λαζόπουλος ;
Εμείς ξέρουμε, αυτοί μάλλον το ξεχνούν......και από δημοσιογράφοι, πολιτικοί, κλπ έχουν αυτοδιορισθεί δημόσιοι δικαστές, κοσμικοί, κλπ πάντως κάτι άλλο από αυτό που είναι ....:)


2. Έχουν φθαρεί και το δέχονται άκριτα , δεν θα περάσουν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις για το ποιος είναι μακάκας και ποιος όχι, ο Λαζόπουλος ;
διαφωνώ...εφόσον έχουν φθαρεί και το δέχονται άκριτα όπως λες γιατί δεν φεύγουν να μπει και νέο φρέσκο αίμα;;; Κάτι μου λέει ή ότι δεν έχουν καταλάβει πόσο έχουν φθαρεί ή απλά είναι τόση η ματαιοδοξία τους που δεν τους αφήνει να φύγουν, όπως θα έπρεπε.

3. Δεν βγήκαν να πουν οτι ζουν απ' το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου, Ο Λαζόπουλος;
Καλύτερα να ζεις από το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου, παρά από τον πόνο και τη δυστυχία του κόσμου.

4. Δεν παριστάνουν οτι ανήκουν στην ελίτ του πνευματικού κόσμου της χώρας, ο Λαζόπουλος ;
Δεν παριστάνουν;;;;....... Τώρα που το σκέφτομαι δεν παριστάνουν, τους έχει γίνει δεύτερο πετσί η παντός είδους ελιτίστικη αντίληψη. Γι' αυτό και μόλις τους ζορίσεις λένε "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ;;;;"

4. Όλοι μας θα θέλαμε πολύ να γινόμασταν κάποτε σαν κι αυτούς . Σαν τον Λαζόπουλο ;

Όχι, εγώ δεν θα θελα να είμαι σαν κανέναν από αυτούς, θα ήθελα να είμαι σαν πολλούς άλλους που οι "φθαρμένοι" που λέγαμε παραπάνω τους έχουν "θάψει". Ούτε Λαζόπουλος θα ήθελα να είμαι, το χιούμορ του όμως θα το ήθελα.

Προσωπικά βλέπω Λαζόπουλο, όχι φανατικά όμως. Κατά τη γνώμη μου είναι σάτιρα και μάλιστα επιτυχημένη, όμως κάποια στιγμή και αυτό θα "μας τελειώσει", όπως μας τέλειωσαν κάποια στιγμή και οι 10 μικροί μήτσοι. Τουλάχιστον κάποιοι ξέρουν να σταματούν όταν δεν τραβάει, κάποιοι άλλοι (που τους θυμάμαι στα δελτία ειδήσεων από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου) προτιμούν όταν κάτι δεν τραβάει να τραβάνε από τα μαλλιά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Βασικά πιστεύω ότι το Αλ Τσαντίρι είναι ένα μίγμα από σάτιρα, πολιτική κριτική (όταν ο Λαζόπουλος κρίνει τον οποιοδήποτε πολιτικό δεν νομίζω ότι το κάνει αντικειμενικά αλλά σύμφωνα με τις αριστερές του απόψεις) και...μουσική σκηνή...Προσωπικά μόνο τη σάτιρά του ακούω...Η οποία κακά τα ψέματα είναι αρκετα διασκεδαστική...Ωραία περιέχει και αρκετές δόσεις εμπάθειας προς κάποια πρόσωπα...Ε και;;;Τα πρόσωπα αυτά προκαλούν για αυτήν τη σάτιρα όμως...Ο κύριος Κούγιας την έχει δει εξουσία και πρότυπο παραδοσιακής οικογένειας, ο κύριος Πρέκας νομίζει πως θα μάθει στους Έλληνες ιστορία, η κυρία Ντενίση πιστεύει πως είναι στο Hollywood ή κάπου παρόμοια και ο κύριος Καρβέλας βγάζει χρήματα εκμεταλλευόμενος κάποιους γελοίους ("ταλέντα")...
Η γνώμη μου;;;
Όλοι αυτοί καταλαβαίνουν ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτά που λένε και δείχνουν και κάνουν και για το λόγο αυτό εκνευρίζονται...
Είναι δυνατόν να μην σχολιάσεις και σατιρίσεις με τον χειρότερο τρόπο τον Ευαγγελόπουλο που μιμείται την Κάλλας και ακούει φαντάσματα ή τη Ρούλα που κλαίει συνέχεια σε όλες τις εκπομπές της ελληνικής τηλεόρασης;;;
Δεν θα έκανε κανείς σας κάτι τέτοιο;;;
Το μόνο που κάνει ο Λαζόπουλος είναι ότι κουτσομπολεύει στην τηλεόραση μπροστά σε ένα κοινό και όχι με τους φίλους του στο σπίτι σε μία χρονική στιγμή που η τηλεόραση δεν έχει να σου προσφέρει κάτι καλύτερο για να γελάσεις...
Συμφωνώ ότι καθαρή και ολίγον τσουχτερή σάτιρα έκανε ο Μητσικώστας...Ωστόσο και ο Μητσικώστας είχε εμπάθειες...Βλέπε Παυλόπουλος, Τατιάνα και Ευαγγελάτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πολύ θα ήθελε να ηταν βουλευτής, μεγαλο-δημοσιογράφος, πετυχημένος στιχουργός - τραγουδιστής, εκδότης και πάσης φύσεως νταβατζής. Αλλα δεν μπορεί όσο και αν τα προσπάθησε κατα καιρούς τα περισσότερα!

Θα απαντήσω εκτενέστερα στο post σου το απόγευμα που θα έχω περισότερο χρόνο, ωστόσο για τώρα έχω να πω τα εξής:
  • δε θα ήθελε να ήταν βουλευτής, αλλά ακόμη και να ήθελα θα μπορούσε να δοκίμασει και πίστεψέ με θα πετύχαινε
  • πετυχημένος στιχουργός και τραγουδιστής είναι, έχει δουλέψει σα τραγουδιστής με μεγάλους συνθέτες, και έχει δώσει στίχους του σε μεγάλες φωνές
  • εκδότης δεν θυμάμαι να επιχείρησε ποτέ να γίνει
  • και τέλος δε καταλαβαίνω το πάσης φύσεως νταβατζής.


Θα επανέλθω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βλεπουμε Λαζοπουλο γιατι στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση...?
Καποιος που ειναι τοσο αθλιος....κανοντας σατιρα απαιδευτη, οπως τη χαρακτηρισε ο phalanx, πως κανει τα 70αρια και χαιρει τοσης μεγαλης αποδοχης?

Να κάνω και γω μία ερώτηση..;
Θεωρείς ότι η αποδοχή από μεγάλο μέρος της μάζας δείχνει ότι ο τύπος ΔΕΝ κάνει απαίδευτη σάτιρα? Η ίδια η μάζα απαίδευτη είναι σε μεγάλο μέρος της , λογικό να παρακολουθούν τον όμοιο τους...

Και για να πω και εγώ την άποψη μου, τον βρίσκω γελοίο και πάνω από 5 λεπτά δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι, γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων χαρακτηριζεται απαιδευτη...
Ναι οκ... η νοοτροπια μας χωλαινει σε πολλα, αλλα οχι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο Ελληνων στερειται παιδειας....
Τα ισοπεδωνουμε ολα ετσι.....και αυτο ειναι που δε μου αρεσει καθολου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
...4. Όλοι μας θα θέλαμε πολύ να γινόμασταν κάποτε σαν κι αυτούς . Σαν τον Λαζόπουλο ;...

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα ήθελες να γίνεις σαν τον Τριανταφυλλόπουλο ή σαν τον Αναστασιάδη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ναι, γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων χαρακτηριζεται απαιδευτη...
Ναι οκ... η νοοτροπια μας χωλαινει σε πολλα, αλλα οχι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο Ελληνων στερειται παιδειας....
Τα ισοπεδωνουμε ολα ετσι.....και αυτο ειναι που δε μου αρεσει καθολου....

Γιατί το περιορίζουμε στην Ελλάδα;;; Στο εξωτερικό δηλαδή δεν έχουν σάτιρα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω τλχ Σιμπυ δε θα μπορουσα να εκφερω αποψη, γιατι απλα δεν εχω παρακολουθησει τι παιζει εκτος συνορων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγω τλχ Σιμπυ δε θα μπορουσα να εκφερω αποψη, γιατι απλα δεν εχω παρακολουθησει τι παιζει εκτος συνορων...

Εγώ πάντως σε όλες τις χώρες που έχω πάει έχω δει παρόμοια είδη σατιρικών εκπομπών. Τι σημαίνει δηλαδή, ότι όλος ο κόσμος είναι απαίδευτος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top