• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Τελικά ισχύει ότι όταν έχεις περίοδο πεινάς περισσότερο. Μέχρι τώρα έχω φάει λουκουμάδες και παγωτό and this is only the beginning :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγω συνηθως τρώω περισσότερα γλυκά μια-δυο μέρες πριν μου έρθει η περίοδος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Kι εγω το ιδιο, παρολο που δεν ειμαι του γλυκου, με πιανει απιστευτη λιγουρα εκεινες τις μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.

Μηπως ξερει καμια τι μπορω/ αν μπορω να κανω κατι για το πρήξιμο; πραγματικα δεν το παλευω...

Άστα κι εγώ πρήζομαι απίστευτα :( Είχα διαβάσει ότι βοηθά να παίρνεις βιταμίνη β καμία βδομάδα πριν.. Το δοκίμασα. Βοηθά, αλλά δεν είδα πολύ μεγάλη διαφορά.
Επίσης ρε κορίτσια.. εκτός από λιγούρες, πρηξίματα, κατακράτηση, νεύρα σας πιάνει μήπως και κατάθλιψη; Εγώ τις μέρες πριν πέφτω αρκετά..:(
Αυτό πώς παλεύεται;

Τι τραβάμε πια κάθε μήνα... Δε μας φτάνουν όοολα τα ζόρια, έχουμε κι αυτό το βραχνά να μας κάνει άνω κάτω ψυχή τε και σώματι. :devil:
τυχεροί άντρες...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ πέρα από πονόκοιλο,δεν έχω ούτε λιγούρες ούτε τίποτα,τρώω πάντα το φαγητό μου,χειμώνα,καλοκαίρι,βρέξει,χιονίσει.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω θελω να χασω κατι κιλακια οποτε περιμενω δεν περιμενω περιοδο ΔΕΝ τρωω γλυκα :|
Ευτυχως εχει μονο 3 μερες που μου τελειωσε:D καλη αρχη της ελευθεριας:P

Tabby: Και εγω εχω καταθλιψη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Άστα κι εγώ πρήζομαι απίστευτα :( Είχα διαβάσει ότι βοηθά να παίρνεις βιταμίνη β καμία βδομάδα πριν.. Το δοκίμασα. Βοηθά, αλλά δεν είδα πολύ μεγάλη διαφορά.
Επίσης ρε κορίτσια.. εκτός από λιγούρες, πρηξίματα, κατακράτηση, νεύρα σας πιάνει μήπως και κατάθλιψη; Εγώ τις μέρες πριν πέφτω αρκετά..:(
Αυτό πώς παλεύεται;

Τι τραβάμε πια κάθε μήνα... Δε μας φτάνουν όοολα τα ζόρια, έχουμε κι αυτό το βραχνά να μας κάνει άνω κάτω ψυχή τε και σώματι. :devil:
τυχεροί άντρες...:mad:

Εγω ειμαι λιγο περίεργα ψυχολογικά εκείνες τις μέρες, μπορει να νευριάζω και να στεναχωριέμαι πιο εύκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγω ειμαι λιγο περίεργα ψυχολογικά εκείνες τις μέρες, μπορει να νευριάζω και να στεναχωριέμαι πιο εύκολα :P

Εγώ τις προάλλες έκλαιγα με λυγμούς όλο το βράδυ, χωρις υπερβολές, επειδή είχε μπει μια πεταλούδα στο δωμάτιο και φοβόμουν...
Οκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Εγώ τις προάλλες έκλαιγα με λυγμούς όλο το βράδυ, χωρις υπερβολές, επειδή είχε μπει μια πεταλούδα στο δωμάτιο και φοβόμουν...
Οκ..
:/:
τι να πω.. υπομονή ρε κορίτσια.. εγώ είμαι τέρμα πιεσμένη κι έχω κι αυτό να με βασανίζει.. πολλοί λόγοι για να κλαίω :(
πού θα πάει.. θα περάσουν όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
1η μέρα περιόδου (=πόνος ΑΦΟΡΗΤΟΣ, συχνότατη τάση για τουαλέτα, ιδρώτας, μου φταίει και η μύγα που πετάει γύρω μου, δεν μπορώ να βρω θέση που να με βολεύει να κάτσω) και να δίνω δίπλωμα αμαξιού πώς σας φαίνεται;;; Και μου λέει ο εξεταστής: "εσύ πολύ αγχωμένη είσαι, γιατί;" :confused: Τι να σου πω κι εσένα έλεγα μέσα μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γι'αυτό χθές είχα τόσα νεύρα, γιατί σήμερα μου ήρθε η περίοδος και το πρήξιμο. Ευτυχώς έχω τον γάτο μου που έρχεται στο κρεβάτι και παίζουμε και περνάει η ώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές, δεν νιώθω πόνο ούτε έχω θέματα με την ψυχολογία, μόνο νεύρα, αλλά αυτά τα έχω πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές, δεν νιώθω πόνο ούτε έχω θέματα με την ψυχολογία, μόνο νεύρα, αλλά αυτά τα έχω πάντα.

Νομίζω σε ζηλεύουμε όλες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές, δεν νιώθω πόνο ούτε έχω θέματα με την ψυχολογία, μόνο νεύρα, αλλά αυτά τα έχω πάντα.
Μια από τα ίδια και εγώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Αναμένουμε εντυπώσεις :)

Λοιπον, το κυπελακι, αν συνεχισω ετσι, ειναι καταπληκτικο.
Και γιατι λεω αν συνεχισω ετσι. Ειναι η 2η περιοδος που το χρησιμοποιω, στην πρωτη ειχα συνεχως διαρροες, εστειλα στην εταιρια μηνυμα, ρωτησα μια φιλη μου που το χρησιμοποιει χρονια, διαβασα και σε ενα ελληνικο φορουμ που το χρησιμοποιουν πολλες κοπελες, τελικα καταλαβα οτι κατι κανω λαθος, αλλα ειλικρινα δεν καταλαβαινα τι, μιας και ΟΛΕΣ μου ελεγαν οτι απο τη στιγμη που το χρησιμοποιεις σωστα δεν φευγει τιποτα.
Σε αυτη τη περιοδο τωρα, τις πρωτες 2 μερες επισης διαρροες, ειχα νευριασει τοσο που ημουν ετοιμη να τα παρατησω μεχρι που αποφασισα να το ψαξω λιγο παραπανω και σε ξενα φορουμ (υπαρχει ολοκληρο φορουμ στο εξωτερικο μονο γι αυτα τα κυπελα) και αυτο ηταν!!! Μαλλον καταλαβα τι εκανα λαθος και σημερα ολη μερα σαν να μην εχω περιοδο. Λογικα επειδη βρηκα το κολπακι δεν νομιζω να ξαναεχω ατυχηματα, αν οντως γινει ετσι σωθηκα!!!

Αποτι καταλαβα απο ολα αυτα που διαβασα, ειναι πολυ συχνο στην αρχη, μεχρι να βρεις πως να το τοποθετεις σωστα να εχεις διαρροες,αλλα απο τη στιγμη που θα βρεις τον σωστο τροπο τελειωσε, δεν βλεπεις τιποτα.

Παντως οποια δεν σιχαινεται, λιποθυμαει κλπ με το αιμα της και το σκεφτεστε, θα σας ελεγα να μη το σκεφτεστε καν! Προχωρηστε στην αγορα!! :clapup:
Δεν ξερω αν μπορω να βαλω εδω τα φορουμ που βρηκα πληροφοριες, αν δεν μπορω οποια θελει ας μου στειλει μηνυμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ρε κοριτσια εχει καμια εμετους κατα τη διαρκεια της περιοδου ή ειμαι η μονη?την πρωτη μερα ειδικα οτι και να φαω το βγαζω .Ρωτησα τον γυναικολογο και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αλλα δεν εχω ακουσει απο καμια αλλη να κανει εμετο εκτος απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Ναι,το παθαινω και εγω καμια φορα.Οχι παντα,τασεις εμετους ομως εχω.Μην ανησυχεις αφου πηγες σε γιατρο και στο επιβεβαιωσε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
ρε κοριτσια εχει καμια εμετους κατα τη διαρκεια της περιοδου ή ειμαι η μονη?την πρωτη μερα ειδικα οτι και να φαω το βγαζω .Ρωτησα τον γυναικολογο και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αλλα δεν εχω ακουσει απο καμια αλλη να κανει εμετο εκτος απο μενα

:yes::yes: μια μια μερα πριν εχω αναγουλες και την πρωτη μερα αναγουλες και εμετους!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
αχέκμ.
Δεν μπορώ να βάλω ταμπόν. έχω προσπαθήσει 5-6 φορές σε διαφορετικές περιόδους και μόνο μια φορά κατάφερα να το βάλω σωστά. Τι κάνω λάθος; Θέλει κάποια κλίση την ώρα που το βάζεις μέσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
αχέκμ.
Δεν μπορώ να βάλω ταμπόν. έχω προσπαθήσει 5-6 φορές σε διαφορετικές περιόδους και μόνο μια φορά κατάφερα να το βάλω σωστά. Τι κάνω λάθος; Θέλει κάποια κλίση την ώρα που το βάζεις μέσα;

Γιατι δεν παιρνεις tampax με applicator για να μην εχεις αυτο το προβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top