Ας κρίνουμε το κομμάτι

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Προτείνω να μην τους βγάλεις, απλά να τους βάλεις προς το τέλος της λίστας, μέχρι να ξαναεκφράσουν επιθυμία να προτείνουν ;) Οπότε προτείνω την εξής σειρά:

Λιστα επομενων συμμετοχων :

16th Monaxos -------------------(2η)
17th Lorien ---------------------(2η)
18th fandago--------------------(1η)
19th Μolka ----------------------(1η)
20rd Kneee-yaaa ! -------------(3η)
21th drunk ----------------------(1η)
22th Weak and Powerless ----(2η)
23th Shaman -------------------(2η)
24nd Dark Kronos --------------(3η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ο Λόριεν έχει αναλάβει το θέμα, ας περιμένουμε κ αυτόν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι έτοιμος να βάλω :P

Δώστε το σήμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Lorien κάνε τα κουμάντα σου :D:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κατ'αρχην γεια σας, ειμαι καινουργιος εδω! :D
Μου αρεσει πολυ αυτη η ιδεα με τον σχολιασμο κομματιων γι'αυτο λεω να ξεκινησω κι εγω σιγα σιγα :D

Για αρχη, τα ακουσματα μου: minimal techno, techno, industrial, alternative (Περισσοτερα στην πραγματικοτητα αλλα ειναι μεγαλη συζητηση). :P

Ας σχολιασω κι εγω το creep λοιπον μιας και ειναι το τελευταιο μεχρι τωρα..
Κατ'αρχην θεωρω τους radiohead μια απο τις σημαντικοτερες μπαντες του πλανητη και τον thom yorke τεραστια προσωπικοτητα.
Ομως οχι για το creep φυσικα.. Ενα κομματι που θα μπορουσε να βγαλει οποιαδηποτε μπαντα του πλανητη και μετα να εξαφανιστει. Ευτυχως για εμας οι radiohead εχουν αλλαξει εντελως απο τοτε και εχουν προσφερει πολλα στη μουσικη.
Τελοσπαντων, ενα ωραιο, κλαψιαρικο (:P) κομματι για πιτσιρικαδες που θα το βαθμολογουσα με 5/10 επειδη ειναι των radiohead. Αν ηταν αλλης μπαντας θα το βαθμολογουσα με πολυ παραπανω γιατι ισως να ηταν η κορυφαια στιγμη της καριερας τους.. Για τους radiohead ηταν μονο η αρχη.. :D :P

Αυτα και συγγνωμη αν κουρασε το post! Ελπιζω να εχω την ευκαιρια να προτεινω κι εγω καποιο κομματι συντομα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μιας που γύρισε και ο Lorien, τι λέτε να το συνεχίσουμε; :D

Ε Lorien; Κάνε τα κουμάντα σου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Θέλετε να το ξεκινήσουμε από την αρχή; Να το αναλάβει κάποιος άλλος αν δεν έχει χρόνο ο Λόριεν και να φτιάξουμε μια νέα λίστα ;

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τη λίστα με τα κομμάτια μπορούμε να την κρατήσουμε, οι συμμετοχές μπορούν να αλλάξουν. Ας δηλώσουν εδώ όσοι θέλουν να βάλουν τραγούδι ;)

Εγώ θέλω πάντως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Και εγώ θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Βασικά εγώ έχω αποφασίσει και τι τραγούδι θα βάλω, αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα αρέσει σε κανένα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για να οργανωθούμε :)
Λιστα επομενων συμμετοχων :

16th Monaxos -------------------(2η)
17th Lorien ---------------------(2η)
18th fandago--------------------(1η)
19th Chimera-------------------(1η)
20th Tetragrammaton----------(1η)
21nd Dark Kronos --------------(3η)
22th Neraida--------------------(1η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
22th Μolka ----------------------(1η)
23rd Kneee-yaaa ! -------------(3η)
24th drunk ----------------------(1η)
25th Weak and Powerless ----(2η)
26th Shaman -------------------(2η)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
14) Anathema - One last goodbye=============================(Chimera)
15) Radiohead - Creep ======================================(Angie_Ann)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Οπότε τώρα περιμένουμε το τραγούδι του Μοναχού;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μι του!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οπότε τώρα περιμένουμε το τραγούδι του Μοναχού;:hmm:
Ναι, έτσι λέω :)
Θα του σφυρίξω κλέφτικα! ;)
Σε έβαλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πολύ ωραία... Ορίστε το link

Code:
https://boomp3.com/listen/cqcy00f/21-against-4-o-clock
Η μπάντα είναι εντελώς άγνωστη, λέγεται 21 Against και έχουν κάνει μερικά τραγούδια τα οποία τα δίνουν σχετικά ελεύθερα (podsafe στο podsafe music network, όπου και τους ανακάλυψα).

Προσωπικά μου αρέσει η μουσική πάρα πολύ. Δεν έχω προσέξει τους στίχους... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)

Η άποψή μου για το 21 Against: 4 o clock: Το κομμάτι μου θυμίζει αρκετά κολεγιακή αμερικάνικη ταινία και με χαλάει λίγο. Επίσης θεωρώ ότι αν και (λίγο) έντονο, επαναλαμβάνεται συνεχώς. Θα μπορούσε να είναι μικρότερο :)

Τελικά : 5/10 !


Λιστα επομενων συμμετοχων :

17th Lorien ---------------------(2η)
18th fandago--------------------(1η)
19th Chimera-------------------(1η)
20th Tetragrammaton----------(1η)
21nd Dark Kronos --------------(3η)
22th Neraida--------------------(1η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
22th Μolka ----------------------(1η)
23rd Kneee-yaaa ! -------------(3η)
24th drunk ----------------------(1η)
25th Weak and Powerless ----(2η)
26th Shaman -------------------(2η)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
14) Anathema - One last goodbye=============================(Chimera)
15) Radiohead - Creep ======================================(Angie_Ann)
16) 21 Against - 4 o clock ====================================(Monaxos)

αντέγραψα το μοτίβο της Niyia μιας και είναι ευπαρουσίαστο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Λιστα επομενων συμμετοχων :
...
(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
...
23rd Kneee-yaaa ! -------------(3η)
...

Δεν έχω εξαφανιστεί ρεεεε, κοτζάμ Kneee-ya δεν με είδες :(? (δεν φταίω εγώ που μου το άλλαξαν το νικ κ είμαι αγνώριστη :P)
Εννοείται πως θα παίξω κ εγώ βέβαια, να με βάλετε κ μένα στη λίστα, εεεε :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόοοον... έχουμε και λέμε!:)

Τα ακούσματά μου: Metal (με ιδαίτερη προτίμηση στα death/black/gothic/ambient/πειραματικά),rock (κάθε είδους, ελληνικό και ξένο, από ξένο κυρίως τα πιο παλιά, αν και ακούω και κάποια καινούργια), jazz, blues, λίγη ηλεκτρονική, ambient, punk, funk, λίγο alternative, φανατικά τα 60s/70s/80s της disco-pop σκηνής, industrial, sountracks, latin (κυρίως για χορό βέβαια), επιλογές σε rnb και hip hop (μεγάλη λατρεία οι Beastie Boys). Επίσης μου αρέσει η κλασική, αν και κυρίως σε μορφή όπερας, όπως επίσης και τα παλιά ελληνικά λαϊκά (ρεμπέτικα κυρίως). Από ελληνικά λαΪκά επίσης μου αρέσει πολύ ο Μητροπάνος, διαφορετικά μόνο μπουζούκια β' κατηγορίας (Θέλξη, Καλίδης και δε συμμαζεύεται...:P)

Αυτά μέσες άκρες! Αν ξέχασα κάτι θα το συμπληρώσω.

Η άποψή μου για το 21 Against: 4 o clock: Δεν μπορώ να πω ότι μου κίνησε το ενδιαφέρον. Ήταν ευχάριστο μεν, αλλά δεν διέκρινα να μου προσφέρει κάτι που δεν μου προσφέρει η μέση νεο-rock αμερικανική μπάντα. Είναι από τα κομμάτια που θα ακούσω όντας σε ένα ημι-ροκάδικο και θα πω, " ναι, οκ, αλλά μη βάλεις άλλο plz. Switch to classic!". Κομμάτι που ούτε καν θα κατεβάσω για να ακούω μια φορά το εξάμηνο. Δεν θα με ενδιέφερε καν να μάθω δυο πράγματα για την μπάντα που το παίζει.

Βαθμολογία: 4/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν έχω εξαφανιστεί ρεεεε, κοτζάμ Kneee-ya δεν με είδες :(? (δεν φταίω εγώ που μου το άλλαξαν το νικ κ είμαι αγνώριστη :P)
Εννοείται πως θα παίξω κ εγώ βέβαια, να με βάλετε κ μένα στη λίστα, εεεε :):)
Οπότε η Niyia ανεβαίνει μερικές θέσεις.:D
Λιστα επομενων συμμετοχων :

17th Lorien ---------------------(2η)
18rd Niyia -----------------------(3η)
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(1η)
21th Tetragrammaton----------(1η)
22nd Dark Kronos --------------(3η)
23th Neraida--------------------(1η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
22th Μolka ----------------------(1η)
23th drunk ----------------------(1η)
24th Weak and Powerless ----(2η)
25th Shaman -------------------(2η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Καλά, μη νομίζετε ότι με ξετρέλανε το τραγούδι, απλά το είχα πρόχειρο και μου κίνησε το ενδιαφέρον πρόσφατα, οπότε είπα να το βάλω κ εδώ για να δω την γνώμη σας. Εννοείται ότι δεν συγκρίνεται με classic rock
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top