Ή "αλλάζουμε" ή "βουλιάζουμε";

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... :loltooth:...Υπεροχο!!:devil:

Βουλιάζουμε, Ουτιδανέ, βουλιάζουμε, γιατί, ως φαίνεται, κάποιοι μας έχουν...ουτιδανούς! Λοιπόν, σήμερα αγόρασα το πρώτο "OLD Holoborn" me 3,80 ?...Μου στοίχισε...ηθικά: "Ή θα κόψω το κάπνισμα ή θα το ρίξω σε φθηνότερα..." , η πρώτη σκέψη μου. Μπήκα σε ...κρίση, έφθασα στο ...όριό μου. Το όριο των κατοίκων της ελληνικής χερσονήσου του Αίμου, ήταν πάντα το... Αιγαίο. Γι' αυτό πάντα με θαλάσσια ή λιμνάζοντα υποσυνείδητα υπονοούμενα εκφράζανε, είτε την απελπισία τους είτε την ευδαιμονία τους: "Βουλιάζουμε στον πλούτο", προφανώς θα ένοιωθαν πχ το 1999 στη ...Σοφοκλέους, με ελάχιστες εξαιρέσεις!
Εξάλλου, εδώ στην ελληνική χερσόνησο του Αίμου, οι κάτοικοί της, πάντα με (και απο) καράβια σώζονταν! Αργοναύτες, Οδύσσεια, Σαλαμίνα, Κανάρης, Μιαούλης, Ναβαρίνο, Σμύρνη, Εφολπιστές Λονδίνου και η Κιβωτός: το Φανάρι. Γιατί "φως φανάρι", πως το Φανάρι στην Τουρκία, δεν κινδυνεύει τουλάχιστον να ...βουλιάξει, μαζί με τους "ομογενείς" του "εν Ελλάδι"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για να αλαξουμε θα πρεπει να βουλιαξουμε λιγο πρωτα..θα ζησουμε για μερικα χρονια 2-3 φτωχοτερα αλλα μπορουμε να γινουμε πολυ πλουσιοτεροι στο μελλον..η Ελλαδα εχει πολες αναξιοποιητες δυνατοτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...η Ελλαδα εχει πολες αναξιοποιητες δυνατοτητες.

Το ζήτημα όμως είναι, "ποιος" θα τις αξιοποιήσει! Γιατί "Ελλάδα" είναι, αφενός κοινωνικοπολιτικός όρος κι αφετέρου, απλά γεωγραφικός. Πως την εννοείς εσύ, φίλε μου Άγγελε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και γεωγραφικα λογω θεσης ,ως πυλης της Ευρωπης και ως λαος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top