Ψεύτικος μικρόκοσμος

m.p.e.l.n.a.t.

Νεοφερμένος

Ο m.p.e.l.n.a.t.s.k. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειμαι πλεον 15 χρονων! φετος απο 18 μαη εως 15 ιουνιου γραφω εξετασεις ! καθε πρωι σηκωνομαι στις 10 (εκτος απο τις μερες που γραφω) και διαβαζω για να γραψω "αριστα" στις εξετασεις! το μεσημερι αφου φαω θα κατευθυνθω προς το φροντιστηριο μου για να περασω το υπολοιπο μεσημερι μου ! το απογευμα θα αρχιζω να ανηφοριζω για να αντικρισω τα σπιτια που αχνοφαινονται στις πλαγιες του βουνου, και μετα να ανεβω να διαβασω εως τις 8 οπου θα ωγω τη "βολτα" μου στην στενη πλατεια οπου τα παιδια της ηλικιας μου μαζευονται σαν τα προβατα!!!
σας αρεσε αυτο διαβασατε??
προσθεσθε 7 ωρες σχολειο καθε μερα και πολλαπλασιαστε επι 3 τριμηνα (ή 2 τετραμηνα) !!!
καλο??
θελετε κι αλλο??
βαλτε ενα χρονο αγγλικα "που ειναι απαραιτητα για το μελλον μου"!
ακομη καλυτερα??
αφαιρεστε 1 μηνα χωρις διακοπες λογο "κρισης"
τι εμεινε??
2 μηνες διακοπων !! μα φυσικα διακοπες!! χωρις περριτα εξοδα και ολα τα συναφη!!
τελεια!!
Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΥΤΟ!!!
δεν σας αρεσε αυτο ε??
λογικο!! αφου 20 χρονια τωρα εχετε συνιθησει να σας χαιδευουν τα αφτια!! κατακλεψαν το ελληνικο κρατος , σας αρπαξαν τις συνταξεις , σας απελυσαν , σας μειωσαν τους μισθους και εσεις τιποτα!! ερχονται λοιπον αυτοι και λενε στα παιδια σας " θα ξεκινας την ζωη σου με 500 ευρω βασικο μισθο και θα περνεις συνταξη στα 110 σου" ... κι εσεις αντι να τους παρετε στο κηνυγι με τις πετρες αρχιζετε και κρινετε εμας !!
και εμεις ολο και ακουμε στην τηλεοραση οτι θα ξυπνησουν οι ελληνες και θα διωξουν τουσ κλεφτες και θα ερθει η χωρα στα πανω της και κατα τα αλλα εμεις στον κοσμο μας!! ωραιος ο καφες στην πλατεια ?? καλη η νεα ταινια?? παμε στον ιντερνετ καφε για κανενα l2 ή για κανενα wow????
μπραβο μας !! μπραβο σε ολους τους ελληνες χωρις εξαιρεσεις που κανουμε τα παντα για να παμε ακομα πιο κατω απο εδω που ειμαστε!!
αυτο σας χαλασε ε??
θελετε να κλεισετε την σελιδα και να βρισετε??
καντε το ομως απλα φοβαστε!!
ολοι φοβομαστε ... ξερουμε οτι ολα πανε στραβα ... ολα πανε λαθος .. σε ενα συμπαν αναριθμητων αστερων κατι εχει παει λαθος ... ειμαστε σιγουροι!! θελουμε να γυρισει ο χρονος πισω!! να ξυπναγαμε απο τον αιωνιο υπνο πιο νωρις ... με δεν γινετε ... τωρα πιο ο ορφεας δεν περνα απο το κρεβατι τα βραδια και το ρολοι μοιαζει σαν απειλη... το σταθερο απλησιαστο απο τις τραπεζες και η τελεοραση σαν κολαση επι γης με ολους τους δαιμονες να κραζουν μεσο αυτης !!!
ποναει τωρα???
κατι μεσα σου σου λεει να κλεισεις τωρα το pc ??
κρατησου λιγο για να διαβασεις παρακατω!!
ομως μεσα στο χαος ενα χαμογελο απο εναν αγνωστο... απο ενα παιδακι στην αγορα και τα παντα αλλαζουν .. μια σταγονα φως πεφτει στην γη μετα χανεται.... ηταν εκει ... ειμαστε σιγουροι πως ηταν εκει... θελουμεκι αλλο .. χαμογελαμε κι εμεις με την σειρα μας!! και μετα ο απεναντι.... η γιαγια στην γωνια ... ο μπαμπας με το παιδακι ... και σαν ιος μας κολαει ολους!!
αυτο πρεπει να κανουμε !! να ζουμε ... να χαριζουμε πνοη στα παντα .... και μολις μπορουμε να αλλαζουμε... να αλλαζουμε τροπο ζωης , σκεψης.... να υπαρχουμε.....
εαν δεν αλλαξουμε πρωτα εμεις δεν θα αλλαξει ποτε τιποτα ... "εκεινοι" ειναι αιωνιοι... παντα υπηρχαν πολλοι απο αυτους....
οταν εμεις παψουμε να τους χρειαζομαστε θα χαθουν μαζι και η δυστυχια τους.....
καλυτερα??
τωρα που το διαβασες καταλαβες και θες να αρχιζεις να αλλαζεις ??
να μια συμβουλη!!
Χαμογελα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Η κατάσταση της χώρας μας είναι επακόλουθο πολλών κυβερνήσεων και πολλών γενιών Ελλήνων.. Πρέπει όντως να αλλάξουμε τρόπο σκέψης αλλά πρέπει πάνω απόλα να πιστέψουμε ότι μπορούμε.. Και να βλέπουμε τα πράγματα πιο θετικά.. Προσωπικά προσπαθώ να χαμογελάω και το κάνω μερικές φορές... Κυρίως όταν κάνω καιρό να δω ειδήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top