Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κανέναν οι καφέδες κάνουν κακό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κανέναν οι καφέδες κάνουν κακό
Δηλαδή, εγώ που πίνω 4-5 καφέδες τη μέρα (διαφόρων ειδών), τι θα πάθω γιατρέ μου?



Υ.Γ. Ο καφές δεν είναι το μόνο "κακό" πράγμα που κάνω επειδή μου αρέσει. (Ζωή στερημένη δε λέγεται ζωή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Υ.Γ. Ο καφές δεν είναι το μόνο "κακό" πράγμα που κάνω επειδή μου αρέσει. (Ζωή στερημένη δε λέγεται ζωή).[/COLOR]

Δεν έχεις άδικο ως προς αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δηλαδή, εγώ που πίνω 4-5 καφέδες τη μέρα (διαφόρων ειδών), τι θα πάθω γιατρέ μου?



Υ.Γ. Ο καφές δεν είναι το μόνο "κακό" πράγμα που κάνω επειδή μου αρέσει. (Ζωή στερημένη δε λέγεται ζωή).

Δε μπορείς να ξύπνησεις ευκολα χωρίς καφέ. Αν δεν πιεις ίσως σου φέρει πονοκέφαλο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δε μπορείς να ξύπνησεις ευκολα χωρίς καφέ. Αν δεν πιεις ίσως σου φέρει πονοκέφαλο :hmm:
Η απόλαυση είναι το παν. Να ρουφάω τη γουλιά του πρώτου καφέ της μέρας μαζί με τη τζούρα του πρωινού τσιγάρου, είναι από τα πράγματα που δεν θα ήθελα ποτέ να στερηθώ και για κανένα λόγο.
Το λέει και το ΤΡΑΓΟΥΔΙ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδιά ο καφές δεν είνα τόσο “κακή“ συνήθεια όπως το τσιγάρο και το ποτό ας πούμε. Ο καφές είναι απόλαυση και όταν πίνεται με μέτρο είναι και ευεργετικός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giasemis

Νεοφερμένος

Ο giasemis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι συνέχεια με ένα μεγάλο ποτήρι φραπε - coffe junkie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η απόλαυση είναι το παν. Να ρουφάω τη γουλιά του πρώτου καφέ της μέρας μαζί με τη τζούρα του πρωινού τσιγάρου, είναι από τα πράγματα που δεν θα ήθελα ποτέ να στερηθώ και για κανένα λόγο.
Το λέει και το ΤΡΑΓΟΥΔΙ.



:eek:

Καπνίζεις κιόλας :eek:

Εγω όταν ξυπνάω τρώω φριγανιες με μαρμελάδα με φυσικό χυμό ή τσάι ή γάλα

Τα πάντα ειναι καλα αλλα με μετρό

Προτιμώ να ξυπνάω μόνος μου παρα να με ξυπνά ο καφές

Δε ζω στέρημενη ζωη γιατι δε μου αρέσει ούτε ο καφές ούτε το τσιγαρο δε στρέρουμε κατι που θέλω αντιθέτως εσείς ζείτε μια ζωη γεμάτο εξαρτήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δε μπορείς να ξύπνησεις ευκολα χωρίς καφέ. Αν δεν πιεις ίσως σου φέρει πονοκέφαλο :hmm:

Βγάλε το "ίσως"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δεν πίνω αν και μικρή :angel:
Δεν μου αρέσει η γεύση του :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
καφέεεες....! :inlove:






εγώ πίνω έναν ή δύο την ημέρα..αλλά το πρωί θα πιω οπωσδήποτε έναν..εξάλλου κάνει και καλό ρε παιδιά...https://www.clickatlife.gr/story.aspx?id=2283808

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Αν βγω έξω θα πιω freddo cappucino καραμέλα ή βανίλια...αλλά δεν πίνω καθημερινά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
1-2 καφεδάκια την μέρα είναι must,ειδικά τώρα το καλοκαίρι που γυρνάμε από παραλία σε παραλία και λιώνουμε στο ξενύχτι! 8):yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Μεσα στη χρονια επινα μια κανατα καφε της μηχανης, τωρα εναν φραπε μερα παρα μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ΟΧΙ απο τα Mikel παντως :P παω κοντρα στη νεα μοδα....
Σπανια πινω καφε αλλα αν πιω θα ειναι todaylicious στο χερι ενα freddo η αλλιως ελληνικο κ φιλτρου...παροτι στην ομορφη Σαλονικη το φραπε δεν το σηκωνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν πίνω καφέ;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν πίνω καφέ;; :D

Μπορεί. Πάντως την καλύτερη δουλειά κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Καφέ πίνω μόνον όταν ξυπνάω νωρίς το πρωί και νυστάζω ή σε εξόδους. Δεν το έχω δλδ καθημερινό συνήθειο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top