Τρόποι για έξτρα εισόδημα

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι αλλά πόσες σελίδες θα βγει, εξαρτάται από το διάστιχο, από τη γραμματοσειρά που χρησιμοποιείς, κτλ κτλ. Από διάφορα. Άρα μπορείς με τον τρόπο σου, να αυξήσεις τις σελίδες.

Να σου πω την αλήθεια, δεν ξέρω, μπορεί στα βιβλία να πηγαίνει με τη σελίδα. :hmm:
Οκ, σευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χμμ, και πάλι δεν συγκινούμαι. Ο μισθός στο δικό μου επάγγελμα είναι πλέον 500 ευρώ, τα οποία πολλοί δεν παίρνουν καν γιατί δεν υπάρχουν θέσεις. Τέλος πάντων, σταματάω με τις ζήλιες εδώ.

Καλά εντάξει, άσε αυτά του fockou ότι ο ειδικευόμενος θέλει έξτρα δουλειά, καλά καλά δεν προλαβαίνει ούτε την μύτη του να ξύσει μέσα στο νοσοκομείο, η 2η δουλειά τον μάρανε.

Μέχρι να πάρει όμως την ειδικότητα παραμένει ένας άνεργος πτυχιούχος που κάπως πρέπει να ζήσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dtsberlin

Νεοφερμένος

Ο dtsberlin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
νομιζω πως στις μέρες μας ειναι ασκοπο να μιλαμε για δευτερη δουλειά με τοσο μεγαλα ποσοστά ανεργίας!
Δυστυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μένω Θεσσαλονίκη. Άμα ψάξω τώρα-σήμερα για διανομή φυλλαδίων στο κέντρο, λέτε να μπορέσω να μοιράζω για καμιά εβδομάδα μόνο; (Μετά δεν θα μπορώ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
να φανταστω θες να μαζεψεις λεφτα για εισητηρια πλοιου? :P εγω οταν ειχα μοιρασει πριν 3 χρονια με πηραν 4-5 μερες μετα απο την αιτηση αρα και να προλαβεις να δουλεψεις αντε να δουλεψεις 2 φορες δλδ κανα 40 ευρω(?)

Σημ. Μενω αθηνα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μένω Θεσσαλονίκη. Άμα ψάξω τώρα-σήμερα για διανομή φυλλαδίων στο κέντρο, λέτε να μπορέσω να μοιράζω για καμιά εβδομάδα μόνο; (Μετά δεν θα μπορώ.)
Θα σε φαει το λιοπυρη μες την ζεστη:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
να φανταστω θες να μαζεψεις λεφτα για εισητηρια πλοιου? :P εγω οταν ειχα μοιρασει πριν 3 χρονια με πηραν 4-5 μερες μετα απο την αιτηση αρα και να προλαβεις να δουλεψεις αντε να δουλεψεις 2 φορες δλδ κανα 40 ευρω(?)

Σημ. Μενω αθηνα ομως
χαχαχα οχι δεν τα θελω για εισητηρια.. :P μακαρι με 2 μερες να μαζευω 40€.. εγω υπολογιζω το πολυ 12-15€ την μερα..
Θα σε φαει το λιοπυρη μες την ζεστη:/::/:
Δεν εχω προβλημα.. αμα ειναι να παρω λεφτα θα το κανω.. Ουτως η αλλως αυτες τις μερες δεν εχει και ΠΟΛΛΗ ζεστη.. Τι καλα!:)

Δεν πηγα τελικα παντως.. δεν νομιζω να γινεται να δουλεψω τοσο λιγο.. Απο σεπτεμβριο ομως, καλα θα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μένω Θεσσαλονίκη. Άμα ψάξω τώρα-σήμερα για διανομή φυλλαδίων στο κέντρο, λέτε να μπορέσω να μοιράζω για καμιά εβδομάδα μόνο; (Μετά δεν θα μπορώ.)
Το θέμα θα ήταν πως δεν θα είχες τόσο εύκολα κάθε μέρα φυλλάδια. Συνήθως τυχαίνει 1 φορά βαριά 2 την εβδομάδα.
Πάντως ναι μπορείς να πεις μπορώ αυτή την εβδομάδα αλλά όχι ξανά για αυτό το διάστημα αλλά τις πιο πολλές φορές πληρώνεσαι στον μήνα αν είσαι σε εταιρεία/γραφείο οπότε και ότι θα δούλευες μόνο αυτή την εβδομάδα δεν σημαίνει πως θα πληρωνόσουν αμέσως.

Ερώτηση.
Είναι μια εύκολη λύση η εκπόνηση εργασιών άλλων ως επιπλέον εισόδημα; Επίσης, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να λέω ονόματα εταιρειών αλλά ποια η γνώμη σας για τη DeskNet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nks13

Νεοφερμένος

Ο nks13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα, το καλοκαίρι φτάνει(αν δεν έφτασε ακόμα) και θέλω να βρω και εγώ μία δουλειά για το καλοκαίρι ίσα-ίσα για χαρτζιλίκι. Πρώτα απ'όλα, επιτρέπεται η εργασία σε ανηλίκους, έτσι; Κι αν επιτρέπεται, μόνο καφετέριες και τέτοια θα μπορώ λογικά εε; Τι ακριβώς να τους πω; Ότι θέλω να βρω μια δουλειά για το καλοκαίρι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Σε ανηλίκους επιτρέπεται μόνο με την συγκατάθεση του κηδεμόνα/γονέα τους εκτός αν σε προσλάβει κάποιος στην ζούλα αλλά θα είναι παράνομο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Κανένα πρόγραμμα για εφήβους που θέλουν να γίνουν εθελοντές υπάρχουν?Θέλω να βρω κάτι να ασχολούμαι το καλοκαίρι.nks13 αν είσαι άνω των 18,δες εδώ:https://www.prostaff.sk/en/Home.alej
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
ειχα δουλεψει το καλοκαιρι σε μια καφετερια ενος γνωστου μου...δυσκολα να σε παρουν στην δουλεια αν δεν ξερεις το ιδιοκτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nks13

Νεοφερμένος

Ο nks13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε ανηλίκους επιτρέπεται μόνο με την συγκατάθεση του κηδεμόνα/γονέα τους εκτός αν σε προσλάβει κάποιος στην ζούλα αλλά θα είναι παράνομο :hmm:
Συγκατάθεση του γονέα μια χαρά υπάρχει, κάποιος να με προσλάβει δεν υπάρχει :/:
ειχα δουλεψει το καλοκαιρι σε μια καφετερια ενος γνωστου μου...δυσκολα να σε παρουν στην δουλεια αν δεν ξερεις το ιδιοκτητη.
Μάλλον θα πρέπει να ρωτήσω τους γνωστούς αλλά αν δεν χρειάζονται κάποιον δεν θα μπορούν να βοηθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αν δεν υπήρχε η κρίση στις μεταφράσεις,θα έλεγα τον νονό του μπαμπά μου που έχει μεταφραστικό γραφείο να κάνω μεταφράσεις ελληνικά-γαλλικά-ελληνικά (κοτζάμ C1 έχω!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
πόσο χρονών είσαι nks13;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
-Σκεφτειτε κατι που μπορειτε να κανετε καλα και γραφτειτε στο https://www.elance.com/ πχ κατασκευη ebooks, συγγραφη κειμενων κλπ
-Υπάρχει και το https://fiverr.com/ αλλά ειναι για μικροδουλειες μεχρι 5 δολλαρια και πολλες φορες καταληγει σε εκμεταλλευση. Για μενα συμφερει, αν θελεις να κανεις πελατεια για μετα.
-Μπορειτε να πουλατε στο Etsy https://www.etsy.com/ αν πιανει το χερι σας απο κατασκευες και διακοσμιση.
-Μπορειτε να βρισκετε ευκαιριες σε αντικειμενα που θελουν επισκευή/σενιαρισμα και να τα μεταπουλατε πχ μικρα επιπλα.
-Αν εχετε αυτοκινητο μπορειτε να συνεργαστειτε με καποιον επαγγελματια για εκτακτες μεταφορες προσωπων ή αντικειμενων πχ με ενα ξενοδοχειο
-Θεματικο site (οχι ποικιλης υλης) και να βαλετε ειδικες διαφημισεις (οχι adsense) ή πληρωμενα αρθρα. Ενα αρθρο παει απο 10 εως 150 Ε αναλογα με το θεμα.
-«Κομιστης υποθεσεων» (apporteur d affaires). Αυτο σημαινει οτι ξερεις καποιον τομεα ή εχεις χομπι ή σου αρεσει να το ψαχνεις και μεταφερεις μια ευκαιρια/πληροφορια σε εναν επαγγελματια. Παλια οταν δουλευα στα ακινητα, ειχα ατομα που βρισκανε ευκαιριες ακινητων στην περιοχη τους και μου τις φερνανε παιρνοντας ποσοστα.
-Αν εχετε ενα χωρο ( δωματιο, σαλα, αποθηκη, αυλη κλπ) μπορειτε να τον νοικιαζετε. Θελει ενα site κι ενα booking software. Επισης οσοι μενουν σε περαντζαδα μπορουν να νοικιασουν και τοιχους σε διαφημιστικες.
-Αν ειστε ευπαρουσιαστος και ανετος μπορειτε να νοικιασετε την παρουσια σας (ναι το εχω δει κι αυτο). Ειναι κοσμος που θελει ατομα για party, για εξοδο, για εγκαινεια, για θεατες οταν ετοιμαζουν εκδηλωση κλπ
-Missions. Καταθετεις στα γραφεια ευρεσεως εργασιας και στο ιντερνετ βιογραφικο με ολες τις δουλειες που δεχεσαι να κανεις και ολα τα apps που μπορεις να δουλεψεις και λαμβανεις εκτακτες αποστολες. Πολλες επιχειρησεις χρειαζοντες εκτακτο προσωπικο, αλλα δουλευεις δυο μερες εδω και τρεις μερες αλλου. Κι εγω αυτο εκανα οταν εγκατασταθηκα στη Γαλλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
-Σκεφτειτε κατι που μπορειτε να κανετε καλα και γραφτειτε στο https://www.elance.com/ πχ κατασκευη ebooks, συγγραφη κειμενων κλπ
-Υπάρχει και το https://fiverr.com/ αλλά ειναι για μικροδουλειες μεχρι 5 δολλαρια και πολλες φορες καταληγει σε εκμεταλλευση. Για μενα συμφερει, αν θελεις να κανεις πελατεια για μετα.
-Μπορειτε να πουλατε στο Etsy https://www.etsy.com/ αν πιανει το χερι σας απο κατασκευες και διακοσμιση.
-Μπορειτε να βρισκετε ευκαιριες σε αντικειμενα που θελουν επισκευή/σενιαρισμα και να τα μεταπουλατε πχ μικρα επιπλα.
-Αν εχετε αυτοκινητο μπορειτε να συνεργαστειτε με καποιον επαγγελματια για εκτακτες μεταφορες προσωπων ή αντικειμενων πχ με ενα ξενοδοχειο
-Θεματικο site (οχι ποικιλης υλης) και να βαλετε ειδικες διαφημισεις (οχι adsense) ή πληρωμενα αρθρα. Ενα αρθρο παει απο 10 εως 150 Ε αναλογα με το θεμα.
-«Κομιστης υποθεσεων» (apporteur d affaires). Αυτο σημαινει οτι ξερεις καποιον τομεα ή εχεις χομπι ή σου αρεσει να το ψαχνεις και μεταφερεις μια ευκαιρια/πληροφορια σε εναν επαγγελματια. Παλια οταν δουλευα στα ακινητα, ειχα ατομα που βρισκανε ευκαιριες ακινητων στην περιοχη τους και μου τις φερνανε παιρνοντας ποσοστα.
-Αν εχετε ενα χωρο ( δωματιο, σαλα, αποθηκη, αυλη κλπ) μπορειτε να τον νοικιαζετε. Θελει ενα site κι ενα booking software. Επισης οσοι μενουν σε περαντζαδα μπορουν να νοικιασουν και τοιχους σε διαφημιστικες.
-Αν ειστε ευπαρουσιαστος και ανετος μπορειτε να νοικιασετε την παρουσια σας (ναι το εχω δει κι αυτο). Ειναι κοσμος που θελει ατομα για party, για εξοδο, για εγκαινεια, για θεατες οταν ετοιμαζουν εκδηλωση κλπ
-Missions. Καταθετεις στα γραφεια ευρεσεως εργασιας και στο ιντερνετ βιογραφικο με ολες τις δουλειες που δεχεσαι να κανεις και ολα τα apps που μπορεις να δουλεψεις και λαμβανεις εκτακτες αποστολες. Πολλες επιχειρησεις χρειαζοντες εκτακτο προσωπικο, αλλα δουλευεις δυο μερες εδω και τρεις μερες αλλου. Κι εγω αυτο εκανα οταν εγκατασταθηκα στη Γαλλια.
Fail!
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Τι παιδί κι αυτο! :D
Τι ειδες παλι, ρε συ ligda, και χειροκροτας; Αλλα ταιριαζουν σε καποιους και άλλα σε αλλους. Ενταξει το παραδεχομαι οτι καποια μπορει να ξενιζουν για τα ελληνικά δεδομενα. αλλά για πες μας εσυ καλυτερα... Στο κατω κατω μια βοηθεια ειπα να προσφερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τρόποι για έξτρα εισόδημα

Βιζιτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ενταξει το παραδεχομαι οτι καποια μπορει να ξενιζουν για τα ελληνικά δεδομενα. αλλά για πες μας εσυ καλυτερα...
Κανένα δεν ταιριάζει στα Ελληνικά δεδομένα.
Το (1) είναι -ουσιαστικά- δίκτυο αγγελιών. Δραστηριότητα κυρίως σε ΗΠΑ.
Το (2) ψιλικατζίδικο.
Το (3) είναι ουσιαστικά ένα site τύπου e-bay με επαγγελματίες που προωθούν και εκεί προϊόντα που φτιάχνουν.
Το (4) προϋποθέτει: α)χρόνο να βρεις επισκευάσιμα έπιπλα, β)ξυλουργική επιδεξιότητα, γ)κατοχή μηχανημάτων για την επισκευή και τέλος δ)ότι θα βρεις κάποιον να του το πουλήσεις πιο ακριβά από τα έξοδα που έκανες για να το επισκευάσεις.
Το (5)... Αυτό που ψάχνεις, υπάρχει ήδη. Λέγεται ταξιτζής.
Το (6) προϋποθέτει μεγάλη επισκεψιμότητα που είναι δύσκολο να χτίσεις, ειδικά ότα το site είναι θεματικό, δηλαδή όχι γενικού ενδιαφέροντος.
Το (7)... Μεσίτες.
Το (8 ). Άντε να καταλάβω την ενοικίαση του χώρου. Το booking site για ένα δωμάτιο; :P
Το (9). Όπως είπε και ο Mercury, βίζιτες, ζιγκολίκι κλπ. Αυτό υπάρχει ήδη και λέγεται συνοδός κυριων! FFS!
Το (10). Ούτε λίγο, ούτε πολύ, λες απλά να στέλνουν βιογραφικά, μπας και τους χρειαστούν. Μα αυτό γίνεται ήδη, λέγεται εύρεση εργασίας!

Για να μη σχολιάσω ότι πουθενά δεν έλαβες υπόψη τον παράγοντα, "πληρώνω εφορία"...
Δεν είμαι εγώ στη Γαλλία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top