Ποια η γνώμη σας για τη θανατική ποινή;

Είστε υπέρ της θανατικής ποινής ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 242)
  • Ναι

    Ψήφοι: 49 20.2%
  • Οχι

    Ψήφοι: 193 79.8%

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Σου εύχομαι να σου μπει ένας ήπιος λαθραίος, να μην στα φάει όλα..

Προτιμώ να μπει Έλληνας, να μείνουν και τα λεφτά στον τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
σε μερικούς ανθρώπους,που έχουν διαπράξει ειδεχθή εγκλήματα,πράγματι θα τους άξιζε ο θάνατος.
αλλά δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να εφαρμοστεί αυτή η τακτική με τις "ευλογίες" του κράτους.
Πρώτα-πρώτα,το να χαθεί μία ζωή δεν εξυπηρετεί κανέναν (άμα π.χ. αναφερόμαστε σε ανθρωποκτονία,ο θάνατος του δολοφόνου δεν μπορεί να απαλλύνει τον πόνο των συγγενών του).
Έπειτα αυτή την τακτική μπορεί να την υιοθετήσουν οι πολίτες και να οδηγηθούν στην αυτοδικία και στις "βεντετες".
πιστεύω ότι το να θεσπιστεί μία τέτοια ποινή ,είναι ανούσιο,ανόητο και προκαλεί την τύχη του κράτους το οποίο την έχει θεσπίσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Είμαι σαφέστατα κάτα της θανατικής ποινής, ακόμα και για τα χειρότερα εγκλήματα που μπορούν να διαπραχθούν. Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να αποφασίζει για κάποιον άλλο. Μπορώ να δικαιολογίσω χιλιάδες δολοφονίες, αλλά ούτε μια θανατική ποινή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή βλέπω ότι δεν είναι λίγοι υπέρ της θανατικής ποινής θα ήθελα να παραθέσω το παρακάτω:
" “Oh no—it’s the work of an instant. They put a man inside a frame and a sort of broad knife falls by machinery —they call the thing a guillotine-it falls with fearful force and weight-the head springs off so quickly that you can’t wink your eye in between. But all the preparations are so dreadful. When they announce the sentence, you know, and prepare the criminal and tie his hands, and cart him off to the scaffold—that’s the fearful part of the business. The people all crowd round—even women— though they don’t at all approve of omen looking on. And I may tell you—believe it or not, as you like—that when that man stepped upon the scaffold he CRIED, he did indeed,—he was as white as a bit of paper. Isn’t it a dreadful idea that he should have cried —cried! Whoever heard of a grown man crying from fear—not a child, but a man who never had cried before—a grown man of forty-five years. Imagine what must have been going on in that man’s mind at such a moment; what dreadful convulsions his whole spirit must have endured; it is an outrage on the soul that’s what it is. Because it is said ‘thou shalt not kill,’ is he to be killed because he murdered some one else? No, it is not right, it’s an impossible theory. I assure you, I saw the sight a month ago and it’s dancing before my eyes to this moment. I dream of it, often.”"
Από το βιβλίο 'Ο Ηλίθιος' του Ντοστογιέβσκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ βασικά πιστεύω πως η θανατική ποινή θα τρομοκρατούσε περισσότερο τους ανθρώπους, ώστε να μην κάνουν εγκλήματα. Τώρα όμως οι εγκληματίες σκοτώνουν κτλ και μπαίνουν φυλακή. Μετά ή το σκάνε ή βγαίνουν και άντε πάλι τα ίδια. Αφήστε που άμα γεμίσουν οι φυλακές με κακοποιούς, και δεν χωράνε άλλοι θα ελευθερώνουν τους παλιούς για να πάρουν καινούριους, και άντε εγκλήματα!!! Παρόλα αυτά η θανατική ποινή είναι κάτι μη ανθρώπινο στις μέρες μας, για αυτό και δεν εφαρμόζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fouskobouboula

Νεοφερμένος

Η fouskobouboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ της θανατικης ποινης και πιστευω οτι πρεπει να εφαρμοζεται για συγκεκριμενα ειδεχθη εγκληματα οπως στην περιπτωση του περιστατικου της παρου γιατι οι ποινες εχουν γινει υπερβολικα ελαστικες για καποια πολυ σοβαρα εγκληματα... ασ πουμε οτι εκεινος που ειχε μπει στο σχολειο στην αμερικη και ειχε σκοτωσει τοσα αθωα παιδακια αν δικαζοταν στην ελλαδα θα του εδιναν μια ποινη δις ισοβια? που ισοδυναμει με 25 χρονια δηλαδη οταν θα ηταν μεσηλικας θα ηταν ελευθερος να ξανασκοτωσει παλι οποτε καλυτερα η να καταδικαστει σε θανατο για να μην ξαναπραξει παρομοια εγκληματα η ας τον κλεισουν στην απομονωση μεχρι να πεθανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ποοσο θεμα εκθεσης 3ης λυκειου ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Θέμα διατριβής ήθελες βρε μάνα μου?! :eek:

ναι αυστηρως φιλοσοφικα θεματα και πανω καταδεχομαι να σκεφτομαι. ελεος. απλα σχολιασα το γεγονος οτι το συγκεκριμενο θεμα το εχω συνυφανει στη μνημη μου με την εκθεση τριτης λυκειου. ηταν στανταρακι στα τοπικ που γραφαμε σαν "χοουμγουορκ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραστώνη

Νεοφερμένος

Η Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πέρασα μια φάση όπου ήμουν ανοιχτά υπερ της θανατικής ποινής ιδιαίτερα σε περιπτώσεις που αφορούν παιδιά κλπ (μάλιστα μου φαινόταν πολύ λίγη).Πλέον έχω αναθεωρήσει καθώς ,πρώτον ,είναι μη αναστρέψιμη και ουκ ολίγες φορές θανατώθηκαν αθώοι.Επίσης θεωρώ μεγαλύτερη τιμωρία το να στερήσεις απο κάποιον την ελευθερία του για μια ζωή απο το να πεθάνει και να ξεμπερδεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ναι αυστηρως φιλοσοφικα θεματα και πανω καταδεχομαι να σκεφτομαι. ελεος. απλα σχολιασα το γεγονος οτι το συγκεκριμενο θεμα το εχω συνυφανει στη μνημη μου με την εκθεση τριτης λυκειου. ηταν στανταρακι στα τοπικ που γραφαμε σαν "χοουμγουορκ".

Περί ελέους με βρίσκεις σύμφωνη! Μη μου εκνευρίζεσαι όμως... θα αρχίσω να ανησυχω!
Και όχι δε σχολίασες κάτι τέτοιο...μόλις τώρα το έκανες :)

Χαιρετώ σας !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
"Καθε ποινη αποτελει μια πραξη συμβολικης ανταποδοσης της βλαβης που προξενησε ο παραβατης,η κοινωνια τον τιμωρει ,αναγκαζοντας τον να υποστει ενα κακο ΟΧΙ ΚΑΤ ΑΝΑΓΚΗΝ ΟΜΟΙΟ αλλα αναλογο και ισομεγεθες με αυτο που προκαλεσε.Και επειδη η ελευθερια λογιζεται ανωτερο ανθρωπινο δικαιωμα,η ποινη που επιβαλλεται συνηθεστερα εχει τη μορφη της καθειρξης δηλαδη της αφαιρεσης αυτου του αγαθου για διαστημα αναλογο με τη σοβαροτητα του αδικηματος.Ετσι,απο τη μια αποκαθισταται η εννομος ταξη αφου η φυλακιση λειτουργει ως ανταποδοτικη τιμωρια και απο την αλλη απομονωνεται ο παραβατης και παυει να αποτελει κινδυνο για τους υπολοιπους."
Παραθετω αυτουσιο το χωριο απο τον Ποινικο Κωδικα......
Τα συμπερασματα δικα σας....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
"Καθε ποινη αποτελει μια πραξη συμβολικης ανταποδοσης της βλαβης που προξενησε ο παραβατης,η κοινωνια τον τιμωρει ,αναγκαζοντας τον να υποστει ενα κακο ΟΧΙ ΚΑΤ ΑΝΑΓΚΗΝ ΟΜΟΙΟ αλλα αναλογο και ισομεγεθες με αυτο που προκαλεσε.Και επειδη η ελευθερια λογιζεται ανωτερο ανθρωπινο δικαιωμα,η ποινη που επιβαλλεται συνηθεστερα εχει τη μορφη της καθειρξης δηλαδη της αφαιρεσης αυτου του αγαθου για διαστημα αναλογο με τη σοβαροτητα του αδικηματος.Ετσι,απο τη μια αποκαθισταται η εννομος ταξη αφου η φυλακιση λειτουργει ως ανταποδοτικη τιμωρια και απο την αλλη απομονωνεται ο παραβατης και παυει να αποτελει κινδυνο για τους υπολοιπους."
Παραθετω αυτουσιο το χωριο απο τον Ποινικο Κωδικα......
Τα συμπερασματα δικα σας....!!!!


Δεν υπαρχει τετοιο χωριο στον Ποινικο Κωδικα, τουλαχιστον οχι στον ελληνικο. Απο συγγραμμα Ποινικου Δικαιου εννοεις μαλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolascy

Νεοφερμένος

Ο nikolascy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Απ την στιγμη που εχουν εκτελεστει και θα συνεχισουν να εκτελουνται τοσοι αθωοι ειμαι εντελως κατα της θανατικης ποινης.

Ναι υπαρχουν ανθρωποι που ισως να αξιζαν την θανατικη ποινη, αλλα δεν πιστευω οτι γεννιεται ανθρωπος που θελει να σκοτωνει για την πλακα του. Κατι θα τον οδηγησε σ΄αυτο.

Επισης υπαρχουν τοσοι και τοσοι που εχουν καταδικαστει σε θανατικη ποινη επειδη καποιος τους ενοχοποιησε. Αρα ο αθωος καταδικαζεται σε θανατο και ο πραγματικος δολοφονος κυκλοφορει καπου εκει εξω ανετος . Λογικο ακουγεται. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Θανατικη ποινη; Απάνθρωπη,τρισαθλια!! Θα μου πειτε, γιατι ενας ανθρωπος που εχει αφαιρεσει ζωες να μην αφαιρεθει και η δικη του.. Ας σκεφτουμε ομως πως δεν ξυπνησε μια μερα και ειπε "α θα σκοτωσω σημερα " υπαρχει και background..Ο θανατος κατ εμε δεν αξιζει σε κανενα..ανεξαρτητα απο το τι εκανε! Δεν ηταν λιγες οι φορες αλλωστε που θανατωθηκαν αθωοι ανθρωποι! Δεν υπαρχει λογος να υπαρχει η θανατικη ποινη ουτως ή άλλως όλοι θα πεθανουμε καποια στιγμη..γιατι να επισπευσουμε την διαδικασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
nikolascy: Από όσο έχω δει σε όλες τις περιπτώσεις υπήρξαν τρομερά ατυχείς συμπτώσεις, ας πούμε ένα άτομο είχε μόλις αποφυλακιστεί για ληστεία και είχε την απίστευτη ατυχία να βρεθεί στο σκηνικό της δολοφονίας μίας κοπέλας(και έμοιαζε και φυσιογνωμικά με τον δολοφόνο), αυτά είναι όντως λυπηρές υποθέσεις που αποδυκνείουν ότι η θανατική ποινή γίνεται όντως κυρίως για λόγους εκδίκησης(και κάποιες φορές χωρίς πραγματικό λόγο)...
Όμως όσον αφορά τα υπόλοιπα, υπήρξαν άνθρωποι οι οποίοι σκότωναν απλά για την πλάκα τους, δεν έδειχναν κανένα έλεος στους συνανθρώπους και ήταν παντελώς ανίκανοι να αισθανθούν την οποιαδήποτε μετάνοια για τις πράξεις τους...Έχει παρατηρηθεί και από άποψη βιολογίας ότι οι εγκληματίες(αυτοί που κάνουν εγκλήματα που τιμωρούνται με ισόβια κάθειρξη ή με θανατική ποινή) έχουν υψηλά ποσοστά ντοπαμίνης στον εγκέφαλο τους(ένας νευροδιαβιβαστής του εγκεφάλου που μας κάνει χαρούμενους-όπως περίπου και η σεροτονίνη-αλλά τρομερά επικεντρωμένους σε θέματα ασφάλειας, σεξουαλικής ικανοποίησης, τροφής κλπ), έχουν χαμηλό δείκτη νοημοσύνης κλπ χαρακτηριστικά στο κρανίο και τον εγκέφαλο τους(να μην πιάσουμε και το πιθανότατο γονίδιο του δολοφόνου) βάλ'τε και καμιά πιθανή ψυχασθένεια πχ σχιζοφρένεια ή σύνδρομο Μινχάουζεν, με απλά λόγια το έγκλημα δεν είναι απλά κοινωνικό φαινόμενο όπως θελουμε να νομίζουμε αλλά και βιολογικό, υπάρχει η προδιάθεση και για εμένα ένας που κατηγορήθηκε ως serial killer ή ως βιαστής ή ως παιδεραστής κλπ δεν υπάρχει περίπτωση να μετανοήσει ποτέ για τις πράξεις του....Τα άλλα είναι λόγια!:D
Πάρ'τε παράδειγμα τον περίφημο <<Δράκο του διαδικτύου>> που αποπλάνησε πόσες και πόσες αθώες παιδικές ψυχές...Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει ξαφνικά προσωπικότητα επειδή μπήκε στην στενή??...Ο <<Δράκος του Σειχ Σου>> που βίαζε και σκότωνε νεαρά ζευγάρια και τον είχαν κλείσει και σε αναμορφωτηριο θέλετε να πείτε ότι αδικήθηκε που τον πήγαν σε εκτελεστικό απόσπασμα?? Μήπως υπήρχε περίπτωση να μετανιώσει μέσα στην φυλακή για τις πράξεις του?? Άλλο ένα απλό έγκλημα πάθους ή εκδίκησης(που ίσως να υπήρχαν σοβαρότατοι λόγοι)και άλλο ο άλλος να μπαίνει μέσα σε ένα αυτοκίνητο και να πατάει όποιον βρει μπροστά του απλά για πλάκα...Σε τέτοιους ανθρώπους λέω ένα τεράστιο ΝΑΙ στην θανατική ποινή γιατί πολύ απλά δεν τους αξίζει να λέγονται άνθρωποι άρα ως εκ τούτου δεν έχουν και ανθρώπινα δικαιωματα, τέλος! Δεν είναι δυνατόν ο άλλος να καταστρέφει ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ πόσες και πόσες οικογένειες(χωρίς απαραίτητα να σκοτώνει, υπάρχουν και χειρότερα)και στο τέλος να υπάρχει και ο φόβος μήπως τον αφήσουν ελεύθερο μετά από χρόνια ή να το σκάσει και να πάρει εκδίκηση....;)

Ultraviolence: Δεν θανατώνονται μόνον οι κατά συρροήν δολοφόνοι, ας πούμε στην Αμερική το 1982 έγινε η πρώτη θανατική ποινή με ένεση σε έναν βιαστή(πρέπει να είχε βιάσει συνολικά 6 γυναίκες)...Γενικώς είναι νομίζω ένα τεράστιο λάθος να έχουμε στο μυαλό μας τον φόνο σαν το ανώτατο έγκλημα γιατί απλά μέσα στις φυλακές οι βιαστές και οι παιδεραστές θεωρούνται πολύ χειρότεροι, τους σπάζουν στο ξύλο οι συγκρατούμενοι τους με την πρώτη ευκαιρία και με το δίκιο τους...Για εμένα είναι ολίγον τι περίεργο να ξοδεύονται οι φυλακές στην σίτιση και στην παρακολούθηση από γιατρό άμα αρρωστήσουν για άτομα τα οποία αν είχαν την ευκαιρία θα μπορούσαν να καταστρέψουν και άλλες ανθρώπινες ζωές...Και δεν το λέω για λόγους εκδίκησης όπως το γνωστό βιβλικό <<οφθαλμός αντί οφθαλμού>>, απλή απορία απλά...Αλλά συνάμα είναι να λυπάσαι και για όσους έχασαν άδικα την ζωή τους εξαιτίας αυτού του μακάμβριου συστήματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι υπερ του "οφθαλμός αντί οφθαλμού". Δεν γινεται να σκοτώσεις και να πας μια απλη φυλακη ετσι να περνας τι ωραια τι καλα! Φανταστειτε να σκοτωνε καποιος ενα μελος της οικογενοιας τι θα κανατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το όλο point του να έχεις δικαστήρια είναι να αποφασίζει κάποιος που δεν είναι μέλος της οικογένειας του θύματος.
Άμα αποφασίζαμε τις καταδίκες ανάλογα τα συναισθήματα, θα σκοτώναμε και για κλοπές και για εξυβρίσεις και για ό,τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Φανταστειτε να σκοτωνε καποιος ενα μελος της οικογενοιας τι θα κανατε?

Προσωπικά? Θα τον έκανα κομματάκια αφού του έδινα να φάει τα άντερά του και μια τρίχα από τους δικούς μου να πείραζε. Μπορώ να σκεφτώ και λιγότερο λάιτ εκδοχές εκδίκησης αλλά δεν είναι ούτε η ώρα ούτε το μέρος για να τις γράψω.

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα προτυποποιήσουμε, θα νομιμοποιήσουμε και θα εφαρμόσουμε σαν κράτος μια συμπεριφορά βασισμένη στα συναισθήματα της οικογένειας του θύματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top