Αγορές από eBay

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Το κόστος του τελωνείου προκύπτει από πολλούς επιμέρους φόρους/δασμούς.
Πολύ γρήγορα και με επιφύλαξη, εκτός της αμοιβής του τελώνη, είναι το ΦΠΑ, φόρος αποθήκευσης (αν δεν το πάρεις την ίδια μέρα) και διάφοροι άλλοι δασμοί.
Να ξέρεις ότι στα τελωνεία έχουν λίστες με ονομαστικές αξίες προϊόντων, και όταν βρουν ένα λαπτοπ για παράδειγμα, βάζουν ότι τιμή λέει εκεί.
Κάπου τα έχω αναλυτικά. Αν τα βρω θα τα παραθέσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ..
Ναι άμα το βρεις ανέβασέ το θα βοηθήσει και άλλους ...

Γενικά από ότι κατάλαβα ψάχνοντας για γνώμες άλλων μέσω forums κατάλαβα ότι ο τελωνειακός βάζει ότι του γουστάρει :S Και πως αν γενικά στέλνεις μικρά πράγματα δε σου βάζουν δασμούς... πχ ένα 50 κουτί cd..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά είμαι,έτοιμος πριν την πρώτη αγορά μου . Όταν πάτησω buy μου βγάζει επιλογή να πληρώσω πληρώνω και μετά δε χρειάζεται να κάνω κάτι ; Καταλαβαίνω κάπως την πορεια του προϊόντος

Έχω εμπειρία από το ελληνικό Ricardo εκεί μέτα την αγορά μου βγάζει ένα Μαιλ επικοινωνίας και μιλώ με τον αγοραστή


στο eBay η διαδικασια ειναι αυτόματη ; Δε χρειάζεται να ασχολούμαι με τηλέφωνα Μαιλ και σαχλαμάρες

Προπληρωνω από ότι κατάλαβα τα λεφτά μου από το PayPal φεύγουν μετά την αποστολή του προϊόντος η πριν;


Μπορεί να αποφύγω κάπως το PayPal Kai να πληρώνω από την προπληρωμένη κάρτα κατευθείαν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδιά είμαι,έτοιμος πριν την πρώτη αγορά μου . Όταν πάτησω buy μου βγάζει επιλογή να πληρώσω πληρώνω και μετά δε χρειάζεται να κάνω κάτι ; Καταλαβαίνω κάπως την πορεια του προϊόντος

Έχω εμπειρία από το ελληνικό Ricardo εκεί μέτα την αγορά μου βγάζει ένα Μαιλ επικοινωνίας και μιλώ με τον αγοραστή


στο eBay η διαδικασια ειναι αυτόματη ; Δε χρειάζεται να ασχολούμαι με τηλέφωνα Μαιλ και σαχλαμάρες

Προπληρωνω από ότι κατάλαβα τα λεφτά μου από το PayPal φεύγουν μετά την αποστολή του προϊόντος η πριν;


Μπορεί να αποφύγω κάπως το PayPal Kai να πληρώνω από την προπληρωμένη κάρτα κατευθείαν ;

Στο eBay οταν αγορασεις κατι δν ερχεσαι σε επαφη με τον πωλητη. Πληρωνεις, το στελνει και τελειωσες. Σου βγαζει και estimated delivery date. Συνηθως με μερικες μερες περιθωριο. Απο το eBay UK που ψωνιζω εγω συνηθως ερχονται μετα απο μια βδομαδα.

Το PayPal ειναι ο καλυτερος τροπος γιατι δν φαινεται κανενα στοιχειο καρτας/λογαριασμου. Μπορεις νομιζω στο PayPal να προσθεσεις την προπληρωμενη αλλα δν ειμαι και σιγουρος γιατι δν εχω prepaid. Αν η prepaid ειναι Visa νομιζω την δεχεται το PayPal. Παντως αυτες οι καρτες δν συμφερουν καθως καθε φορα που βαζεις λεφτα εχει προμηθεια. Aν δν θες για Χ λογο να κανεις λογαριασμο στο PayPal μπορεις απλα να βαλεις τα στοιχεια της καρτας για να γινει η πληρωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εχω προβλημα με την ενεργοποιηση του paypal. Εχω την προπληρωμενη απο την τραπεζα κυπρου. Moυ πηρε 1,5 ευρω το paypal για να γινει η πιστοποιηση και ενω μου βγαζει το 1,5 ευρω στις εκρεμμεις συναλλαγες δε μου το βγαζει ως νεα συνναλλαγη ωστε να δω το description (στο Onlinecards) ωστε να παρω το 4ψηφιο κωδικο που ζητα.
δεν μου ερχεται μηνιαια κινηση και εχω κολλημα.
Αν ξερει καποιος αν θα μπροοσυσα να κανω την αγορα μου κατευθειαν απο την προπληρωμενη θα του ημουν υποχρεως. Θα παω σημερα στην τραπεζα να δω αν μπορουν να μου το δωσουν απο εκει.

Στο payments στην αγγελια method μου βγαζει αυτη την εικονα
τι σημαινει αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Καταρχήν paypal. Ποια είναι η δουλειά του;

Αυτό που κάνει το paypal είναι ότι κάθε φορά που αγοράζουμε μέσω internet αντί να γράφουμε τα νούμερα της πιστωτικής μας γράφουμε το email μας και τον κωδικό που έχουμε δώσει στο paypal. Έτσι εξασφαλίζουμε ότι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα (νούμερα κάρτας και τα σχετικά) δεν θα φτάσουν ποτέ σε κάποιον χρήστη, πωλητή, απατεώνα ο οποίος έχει κακόβουλες προθέσεις.

Μας προφυλάσει δηλαδή από το να δουν οι άλλοι τα στοιχεία της κάρτας μας και έτσι να μπορούν να μας χρεώσουν αγοράζοντας π.χ. μέσω internet.

Η ανάγκη για το paypal δημιουργήθηκε παράλληλα με την δημιουργία του ebay αφού πλέον θα μπορούσε ο καθένας να πουλήσει οτιδήποτε.

Στην αρχή είχε αρκετά προβλήματα τα οποία όμως όλα είναι παρελθόν και πλέον οι περισσότεροι πωλητές στο ebay (και σε eshops) δέχονται paypal και μόνο paypal για την μεταφορά χρημάτων.

Για να κάνεις αγορές μέσω paypal θα πρέπει να έχεις συνδέσει στον λογαριασμό του paypal που έχεις δημιουργήσει έναν λογαριασμό τραπέζης, μια πιστωτική, ή στην περίπτωση μας μια προπληρωμένη - πιστωτική (φέρει το λογότυπο VISA).

Πώς γίνεται αυτό;

Αφού γράψεις τα στοιχεία της κάρτας σου στην κατάλληλη σελίδα του paypal στην συνέχεια το paypal θα σε χρεώσει 1,5? στην κάρτα σου. Αυτό σημαίνει πως εσύ θα πρέπει ήδη να έχεις τοποθετήσει ένα μικρό ποσό στην κάρτα σου ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Η χρέωση αυτή θα φανεί μετά από 3-4 μέρες.

Όπως και σε κάθε συναλλαγή στο internet η χρέωση αυτή θα έχει μια ονομασία. Στην ονομασία λοιπόν θα υπάρχει ένα νούμερο το οποίο θα πρέπει να πληκτρολογήσεις στο paypal έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασίας σύνδεσης της κάρτας σου με το paypal. Ας πούμε ότι είναι κάτι σαν να επαληθεύεις το email ενός χρήστη που θέλει να κάνει register στο mybike, μόνο που στην περίπτωση μας επαληθεύεις ότι όντως είσαι ο χρήστης στον οποίο ανήκει η κάρτα.

Πώς θα δεις την ονομασία της χρέωσης; Υπάρχουν 3 τρόποι:

1ον: Περιμένεις να έρθει με το ταχυδρομείο στο σπίτι σου ο λογαριασμός της κάρτας σου μέσα στον οποίον φαίνονται οι χρεώσεις και λοιπές πληροφορίες. Αυτός είναι ο αργός τρόπος.

2ον: Παίρνεις τηλέφωνο την τράπεζα σου ή κάνεις μια επίσκεψη και ζητάς να σου πούνε το όνομα της αγοράς (το οποίο περιέχει και το κωδικό νούμερο). Αυτός ο τρόπος δεν ξέρω αν λειτουργεί σε όλες τις τράπεζες. Δεν ξέρω δηλαδή αν μπορούν να σου δώσουν αυτά τα στοιχεία μέσω τηλεφώνου ή επίσκεψης.

και 3ον: Εάν έχεις ήδη e-banking κάνεις log in και βλέπεις τις κινήσεις της κάρτας σου. Αυτός είναι ο πιο εύκολος και γρήγορος τρόπος και προσωπικά αυτόν χρησιμοποίησα. Η χρέωση φάνηκε μετά από 3 μέρες

Αφού λοιπόν έχεις τον κωδικό (φαντάσου ότι στην κάρτα σου η χρέωση θα φαίνεται κάπως έτσι "paypal-29221" και εσένα σε ενδιαφέρει αυτό το 29221) πηγαίνεις για άλλη μια φορά στον λογαριασμό paypal, τον πληκτρολογείς και πλέον η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί.

Από εδώ και πέρα τα πράγματα είναι πολύ εύκολα. Κάθε φορά που θα κάνεις μια αγορά μέσω paypal απλά θα γράφεις το email σου και τον κωδικό τον οποίον έχεις ορίσει (φρόντισε να είναι λίγο ζόρικος) και η χρέωση θα μεταφέρετε αυτόματα στην κάρτα σου. Για αυτό φρόντισε το ποσό να υπάρχει ήδη μέσα στην κάρτα.

Εγώ θα πρότεινα να μείνεις στην τράπεζα την οποία είσαι και να βγάλεις εκεί μια prepaid καθώς και λογαριασμό e-banking έτσι ώστε να μπορείς με ένα κλικ να μεταφέρεις λεφτά από έναν λογαριασμό στην prepaid και να βλέπεις τις συναλλαγές σου και τα σχετικά.

Το βρήκα από μια ιστοσελίδα..Ελπίζω να σε βοηθήσει.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εχω προβλημα με την ενεργοποιηση του paypal. Εχω την προπληρωμενη απο την τραπεζα κυπρου. Moυ πηρε 1,5 ευρω το paypal για να γινει η πιστοποιηση και ενω μου βγαζει το 1,5 ευρω στις εκρεμμεις συναλλαγες δε μου το βγαζει ως νεα συνναλλαγη ωστε να δω το description (στο Onlinecards) ωστε να παρω το 4ψηφιο κωδικο που ζητα.
δεν μου ερχεται μηνιαια κινηση και εχω κολλημα.
Αν ξερει καποιος αν θα μπροοσυσα να κανω την αγορα μου κατευθειαν απο την προπληρωμενη θα του ημουν υποχρεως. Θα παω σημερα στην τραπεζα να δω αν μπορουν να μου το δωσουν απο εκει.

Στο payments στην αγγελια method μου βγαζει αυτη την εικονα
τι σημαινει αυτο;

Φυσικα και μπορεις να κανεις απευθειας την συναλλαγη χωρις PayPal εκτος αν εχει ορισει διαφορετικα ο πωλητης που δν το νομιζω. Παντως το προβλημα που εχεις το ειχα κι εγω με πιστωτικη της Πειραιως και βασικα δν εχω τσεκαρει αν λυθηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Oλα καλα με την ενεργοποιηση

στην αγορα γραφει αυτο
One or more of the items below can't be purchased because the seller has not specified postage costs to the location selected.

Please change your address or go to basket to request a total from the seller.

τι κανουμε :d
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Oλα καλα με την ενεργοποιηση

στην αγορα γραφει αυτο
One or more of the items below can't be purchased because the seller has not specified postage costs to the location selected.

Please change your address or go to Basket to request a total from the seller.

τι κανουμε :d

Βασικα ο πωλητης στελνει Ελλαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Βασικα ο πωλητης στελνει Ελλαδα?
:Pβασικα :P οχι
:redface:
αλλα δε το ηξερα
πως το βλεπουμε αν καποιος στελνει Ελλαδα η οχι πριν την αγορα
τωρα cancel πως θα κανω
του εστειλα μαιλ αλλα δε νομιζω να γινει κατι

πως μπορω να το ακυρωσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
:Pβασικα :P οχι
:redface:
αλλα δε το ηξερα
πως το βλεπουμε αν καποιος στελνει Ελλαδα η οχι πριν την αγορα
τωρα cancel πως θα κανω
του εστειλα μαιλ αλλα δε νομιζω να γινει κατι

πως μπορω να το ακυρωσω;

Αμα εχεις κανει login και εχεις κανει μια αγορα ωστε να φαινεται η διευθυνση σου στο βγαζει αυτοματα οταν ανοιξεις καποιο προιον

Ο πωλητης πως θα το στειλει αφου δν στελνει Ελλαδα :hmm::hmm:

Λογικα θα στο ακυρωσει αυτος. Αλλα καλα εκανες και εστειλες mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με ποια κουριερ εταιριες τα στελνουν στην ελλαδα..?
ειμαι επαρχια χωριο,και ολα δυσκολεονται να με βρουνε..

ειναι ασφαλες το πειπαλ?δηλαδη δεν χανεται τιποτα?
αν θελεις να επιστρεψεις το προιον τι γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
με ποια κουριερ εταιριες τα στελνουν στην ελλαδα..?
ειμαι επαρχια χωριο,και ολα δυσκολεονται να με βρουνε..

ειναι ασφαλες το πειπαλ?δηλαδη δεν χανεται τιποτα?
αν θελεις να επιστρεψεις το προιον τι γινεται?

1) Για κουριερ δν ξερω γιατι διαλεγω ταχυδρομειο
2) Το PayPal ειναι ο ασφαλεστερος τροπος να πληρωσεις, δν φαινεται η καρτα σου.
3) Το eBay εχει πολιτικη επιστροφης προιοντων (και χρηματων) νομιζω εντος μιας εβδομαδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα στελνεις μεσω ταχυδρομιου σε συγκεκριμενη διευθυνση?

δεν εχω παραγειλει ποτε απο εξω και μου ειναι ξενο καπως
και πώς σου γυριζει τα λεφτα?τα βαζει πισω στην καρτα?
με αντικαταβολη δεν γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αμα εχεις κανει login και εχεις κανει μια αγορα ωστε να φαινεται η διευθυνση σου στο βγαζει αυτοματα οταν ανοιξεις καποιο προιον

Ο πωλητης πως θα το στειλει αφου δν στελνει Ελλαδα :hmm::hmm:

Λογικα θα στο ακυρωσει αυτος. Αλλα καλα εκανες και εστειλες mail
τελικα στελνει Ελλαδα (ελεγε may not)....

εκανα την αγορα και περιμενω το προιον :P
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
τα στελνεις μεσω ταχυδρομιου σε συγκεκριμενη διευθυνση?

δεν εχω παραγειλει ποτε απο εξω και μου ειναι ξενο καπως
και πώς σου γυριζει τα λεφτα?τα βαζει πισω στην καρτα?
με αντικαταβολη δεν γινεται?

Οταν παραγγελνω κατι, διαλεγω να ερθει με ταχυδρομειο γιατι ειναι το πιο οικονομικο. Το κουριερ ειναι πιο ακριβο.

Σου επιστρεφει τα λεφτα απο εκει που τα πηρε, ειτε αυτο ειναι πιστωτικη, ειτε λογαρισμος. Αν πληρωσες με PayPal στα βαζει εκει.

Μα ειναι δυνατον να μιλαμε για αντικαταβολη? Στο eBay μπορεις να αγορασεις κατι απο το Χονγκ Κονγκ ή την Καλιφορνια. Ειναι δυνατον να γινονταν οι πληρωμες με αντικαταβολη? Δεν ειναι ΕΛΤΑ. Σε ολο τον κοσμο οι συναλλαγες γινονται με καρτες, μην τις φοβαστε, σε λιγο καιρο μπορει να ειναι και ο μοναδικος τροπος που θα χρησιμοποιουμε για τις καθημερινες συναλλαγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Καλημέρα! Σας παρακαλώ θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι επί του θέματος να με βοηθήσει γιατί νιώθω χαμένος!
Παρήγγειλα κάτι από την Αγγλία. Έχω tracking number. Στέλνω email στα ΕΛΤΑ και μου απαντούν το εξής!!
''Τα συστημένα ταχυδρομικά αντικείμενα τα οποία έχουν ως προορισμό την Ελλάδα και έχουν κατατεθεί στην Μεγάλη Βρετανία μετά τις 07.09.2013 δεν επιδίδονται από τα Ελληνικά Ταχυδρομεία.
Για περισσότερες πληροφορίες ο αποστολέας ή ο παραλήπτης μπορεί να απευθυνθεί στην ταχυδρομική υπηρεσία της χώρας καταγωγής του ταχυδρομικού αντικειμένου.''

Αν δεν έρχονται μέσω ΕΛΤΑ, τότε με ποιον??? Έχει κάποιος πείρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Τελικά το βρήκα, θα έρχονται από εδώ και στο εξής μέσω ACS και μεσολαβητής (όπου κάνεις και tracking) είναι η GLS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το ebay gr uk κλπ διαφερουν στα προιοντα?

και η κοινη απορια,,τα μεταφορικα πόσο πάνε συνηθως απο ευρωπη πχ αγγλια σε ελλαδα?
απο αθηνα πχ μπορει να ειναι και 10 ευρω..

αξιζουν τα μεταφορικα σε παραπλησιες τιμες ή προτιμας να παρειςα πο ντοπια μαγαζια eshop πχ και να στο φερει εδω κοντα?

εξακολουθω να ειμαι δυσπιστος στις εξαποστασεως αγορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
το ebay gr uk κλπ διαφερουν στα προιοντα?

και η κοινη απορια,,τα μεταφορικα πόσο πάνε συνηθως απο ευρωπη πχ αγγλια σε ελλαδα?
απο αθηνα πχ μπορει να ειναι και 10 ευρω..

αξιζουν τα μεταφορικα σε παραπλησιες τιμες ή προτιμας να παρειςα πο ντοπια μαγαζια eshop πχ και να στο φερει εδω κοντα?

εξακολουθω να ειμαι δυσπιστος στις εξαποστασεως αγορες..

:D αξιζει και εγω ετσι ημουν σαν εσενα φοβομουν την προκαταβολη
ομως ο μονος τροπος για να πειστεις για κατι ειναι να το δοκιμασεις πρωτα. Το ebay εχει μια πολυ μεγαλη ποικιλια προιοντων σε πολυ καλες τιμες που δε θα βρεις σε πολλα eshops.
Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top