Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ασχετα με το ποσα γκολ μπηκαν αρκετοι απο τους παικτες που θα μεινουν ειναι τερμοαροφυλακες. Ειπες ηδη τρεις με φυσικα τον Ναβας να αποτελει την ουλτιμέιτ αποκαλυψη. Πολλες εκπληκτικες και καθοριστικες αποκρουσεις εχουν γινει σε αυτο το μουντιαλ. Εμενα μου εχει κανει αρκετη εντυπωση και για αυτο το ειπα. Τα γκολ παντως οφειλονται περισσοτερο στην κουραση πολλων παικτων, που παιζουν σε υψηλο επιπεδο, και φυσικα σε μερικες αρκετα ανοιχτες αμυνες που ειδαμε στους ομιλους.


ναι, πιστεύω ισχύει κι αυτό. ήταν πολύ καλό μουντιάλ γενικά. μένει να δούμε και τα υπόλοιπα 4 παιχνίδια.
η 11αδα μου:
νάβας, χούμελς, νταβίντ λουίζ, κουαδράδο, μπλιντ, ματουιντί, ντι μαρία, χάμες, νειμάρ, ρόμπεν και φορ τον μέσσι ας πούμε, γιατί δεν με εντυπωσίασε κανένας άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
ναι, πιστεύω ισχύει κι αυτό. ήταν πολύ καλό μουντιάλ γενικά. μένει να δούμε και τα υπόλοιπα 4 παιχνίδια.
η 11αδα μου:
νάβας, χούμελς, νταβίντ λουίζ, κουαδράδο, μπλιντ, ματουιντί, ντι μαρία, χάμες, νειμάρ, ρόμπεν και φορ τον μέσσι ας πούμε, γιατί δεν με εντυπωσίασε κανένας άλλος.

11αδα δεν εχω σκεφτει αλλα το αμυντικο διδυμο της Βραζιλιας ειναι κορυφαιο(Νταβιντ Λουιζ και Τιαγκο Σιλβα). Μπορουν να κανουν τα παντα μεσα στο γηπεδο.
Τερματοφυλακα θα συμφωνησω για τον Ναβας.
Για μπακ δεν ξερω. Κανενα δεν μου εχει μεινει.
Στο κεντρο χωρις δευτερη σκεψη το μηχανακι τον Ματουιντι(κεντρικο μεσο σε λιγο πιο αμυντικη φαση) μαζι με τον Βιδαλ.
Στα πλαγια ανεπιφυλακτα τον Ρομπεν και ισως τον Γκριζμαν(για εναν περιεργο λογο μου αρεσε αρκετα). Επιθετικο χαφ σιγουρα τον Χαμες.
Και μπροστα Μπενζεμα που ηταν καθοριστικος για την πορεια της Γαλλιας, που λογω ατυχιας/καλης παρουσιας Νοιερ/και τα δυο δεν εβαλε γκολ στην Γερμανια. Νομιζω οτι ο Σουαρεζ αξιζει μια θεση στα φορ αν και λογω της ηλιθιοτητας που τον ταλαιωπρει εδω και χρονια εβαλε δυσκολα στην Ουρουγουαη , που σιγουρα θα εκανε καλυτερη πορεια αν επαιζε.
Δηλαδη με βαση αυτους που μου αρεσαν το συστημα θα ηταν 3-5-2.

Ντι Μαρια οντως πολυ καλος και σημαντικος απλα δεν συμπαθω Αργεντινη και για αυτο να μην τον εχω προσεξει. Το ιδιο ισχυει και για Μεσσι τον οποιο αντιπαθω σφοδρα. Νευμαρ μου φαινεται λιγο φλαφλατας με την μπαλα στα ποδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
11αδα δεν εχω σκεφτει αλλα το αμυντικο διδυμο της Βραζιλιας ειναι κορυφαιο(Νταβιντ Λουιζ και Τιαγκο Σιλβα). Μπορουν να κανουν τα παντα μεσα στο γηπεδο.
Τερματοφυλακα θα συμφωνησω για τον Ναβας.
Για μπακ δεν ξερω. Κανενα δεν μου εχει μεινει.
Στο κεντρο χωρις δευτερη σκεψη το μηχανακι τον Ματουιντι(κεντρικο μεσο σε λιγο πιο αμυντικη φαση) μαζι με τον Βιδαλ.
Στα πλαγια ανεπιφυλακτα τον Ρομπεν και ισως τον Γκριζμαν(για εναν περιεργο λογο μου αρεσε αρκετα). Επιθετικο χαφ σιγουρα τον Χαμες.
Και μπροστα Μπενζεμα που ηταν καθοριστικος για την πορεια της Γαλλιας, που λογω ατυχιας/καλης παρουσιας Νοιερ/και τα δυο δεν εβαλε γκολ στην Γερμανια. Νομιζω οτι ο Σουαρεζ αξιζει μια θεση στα φορ αν και λογω της ηλιθιοτητας που τον ταλαιωπρει εδω και χρονια εβαλε δυσκολα στην Ουρουγουαη , που σιγουρα θα εκανε καλυτερη πορεια αν επαιζε.
Δηλαδη με βαση αυτους που μου αρεσαν το συστημα θα ηταν 3-5-2.

Ντι Μαρια οντως πολυ καλος και σημαντικος απλα δεν συμπαθω Αργεντινη και για αυτο να μην τον εχω προσεξει. Το ιδιο ισχυει και για Μεσσι τον οποιο αντιπαθω σφοδρα. Νευμαρ μου φαινεται λιγο φλαφλατας με την μπαλα στα ποδια.


πωωωωω, πως ξέχασα τον βιδάλ;; σωστός...και για γκριζμάν πολύ σωστός. μεγάλο πουλέν ο μικρός.
και ο αλέξις σάντσες έκανε τρομερό τουρνουά, γενικά η χιλή σπέρνει. εννοείται πως της άξιζε κάτι παραπάνω από αποκλεισμό στους 16.
δεξί μπακ κουαδράδο...δεν υπάρχει άλλος, παίζει με τρομερή άνεση όλη την πλευρά. και ο μπλιντ της ολλανδίας για τα αριστερά καλός. και ο μέμφις ντεπάι επίσης. καλός ο μπενζεμά, ο σουάρες ουσιαστικά μόνο με την αγγλία τον είδαμε. και για τον φαν πέρσι θα μπορούσαμε να πούμε, αλλά μόνο στους ομίλους μ'αρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
πωωωωω, πως ξέχασα τον βιδάλ;; σωστός...και για γκριζμάν πολύ σωστός. μεγάλο πουλέν ο μικρός.
και ο αλέξις σάντσες έκανε τρομερό τουρνουά, γενικά η χιλή σπέρνει. εννοείται πως της άξιζε κάτι παραπάνω από αποκλεισμό στους 16.
δεξί μπακ κουαδράδο...δεν υπάρχει άλλος, παίζει με τρομερή άνεση όλη την πλευρά. και ο μπλιντ της ολλανδίας για τα αριστερά καλός. και ο μέμφις ντεπάι επίσης. καλός ο μπενζεμά, ο σουάρες ουσιαστικά μόνο με την αγγλία τον είδαμε. και για τον φαν πέρσι θα μπορούσαμε να πούμε, αλλά μόνο στους ομίλους μ'αρεσε.

Γενικα αμα παρατηρησεις μας εχουν μεινει κυριως τα μεγαλα επιθετικα πιστολια που τα ξεραμε ετσι και αλλιως. Προσπαθουσα να θυμηθω το μπακ της Ολλανδιας τον Μεμφις, αλλα δεν ερχοταν. Γενικα αμυντικοι παικτες αμα παρατηρησεις δεν ανακαλουνται ευκολα. Για αυτο λεω οι αμυνες ηταν και λιγο μαυρες τρυπες και εκει οφειλονται τα πολλα γκολ.
Κουαδραδο δεν τον πολυθυμαμαι να πω την αμαρτια μου.
Μπροστα παντως βασει αποδοσης, λεπτων και εικονας ισως να εβαζα Βαργκας αντι Σουαρεζ. Αλλα αυτο μονο στο PES. Εδω θα τα βλεπουμε ξεχωριστα τα αστερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Γενικα αμα παρατηρησεις μας εχουν μεινει κυριως τα μεγαλα επιθετικα πιστολια που τα ξεραμε ετσι και αλλιως. Προσπαθουσα να θυμηθω το μπακ της Ολλανδιας τον Μεμφις, αλλα δεν ερχοταν. Γενικα αμυντικοι παικτες αμα παρατηρησεις δεν ανακαλουνται ευκολα. Για αυτο λεω οι αμυνες ηταν και λιγο μαυρες τρυπες και εκει οφειλονται τα πολλα γκολ.
Κουαδραδο δεν τον πολυθυμαμαι να πω την αμαρτια μου.
Μπροστα παντως βασει αποδοσης, λεπτων και εικονας ισως να εβαζα Βαργκας αντι Σουαρεζ. Αλλα αυτο μονο στο PES. Εδω θα τα βλεπουμε ξεχωριστα τα αστερια.


έτσι. επίσης κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα. με τέτοιο hype που υπάρχει πλέον για τις λατινοαμερικάνικες ομάδες, το επόμενο κόπα αμέρικα το περιμένει όλος ο πλανήτης. γίνεται και στη χιλή. σήμερα τι βλέπεις για το γερμανία-βραζιλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα σκάσω αν δεν πάω :P
Ξέρεις τι είναι να κάνεις καλοκαιρινό για πανελλήνιες και να έχεις ολόκληρο Μουντιάλ να σου αποσπά την προσοχή??:P

Θέλω κι'άλλο.:pfff:
Και εγώ θα ήθελα να πάω σε κάποιο γιούρο ή μουντιάλ..
Άντε σήμερα έχει ματς! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
έτσι. επίσης κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα. με τέτοιο hype που υπάρχει πλέον για τις λατινοαμερικάνικες ομάδες, το επόμενο κόπα αμέρικα το περιμένει όλος ο πλανήτης. γίνεται και στη χιλή. σήμερα τι βλέπεις για το γερμανία-βραζιλία;

Η απουσια του Τιαγκο Σιλβα ειναι σημαντικη λογω της ψυχολογιας και φυσικα της μαχητικοτητας του στην αμυνα. Ο Νταβιντ Λουιζ θα παρει στη πλατη του ενα σημαντικο μερος της αμυνας και ισως και κατεβσμα της μπαλας. Σιγουρα καλος αμυντικος ο Νταντε αλλα οχι Τιαγκο Σιλβα.
Χωρις το μεγαλο της ατου στην επιθεση θα δυσκολευτει ακομα περισσοτερο. Ο κυριος λογος δεν εχει ποιον να βαλει στην θεση του. Πλεον ολη η επιθεση μετατοπιζεται στον πολυ καλο Χουλκ και στην κινητικοτητα του Οσκαρ. Ο Φρεντ ειναι πολυ μεγαλο βυσμα και δεν ξερω ποσο πιο κομπαρσος μπορει να γινει.

Γερμανια μπορει να κραταει σκορ και φανηκε στο 2ο ημιχρονο εναντια στην Γαλλια, που αν και λιγο τυχερη κρατησε το μηδεν. Σε αυτο το τοσο σημαντικο ματς λογικα τη λυση θα την δωσει(και παλι!) ενα "καθαροαιμος" Γερμανος. Σβαινσταιγκερ, Μουλερ, Χουμελς;;; Δεν ξερω... Σκληρη ομαδα και ξερει να παιζει μπαλα.

Γενικα κλειστο παχνιδι(στοιχηματικα αξιζει το 0-1 γκολ σιγουρα). Δινω προβαδισμα στην Βραζιλια παρα πολυ οριακο λογω κοσμου και ισως την ευκαιριας να παρει το ματς μεσα στο σπιτι της και με την απωλεια δυο παιχταραδων της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Η απουσια του Τιαγκο Σιλβα ειναι σημαντικη λογω της ψυχολογιας και φυσικα της μαχητικοτητας του στην αμυνα. Ο Νταβιντ Λουιζ θα παρει στη πλατη του ενα σημαντικο μερος της αμυνας και ισως και κατεβσμα της μπαλας. Σιγουρα καλος αμυντικος ο Νταντε αλλα οχι Τιαγκο Σιλβα.
Χωρις το μεγαλο της ατου στην επιθεση θα δυσκολευτει ακομα περισσοτερο. Ο κυριος λογος δεν εχει ποιον να βαλει στην θεση του. Πλεον ολη η επιθεση μετατοπιζεται στον πολυ καλο Χουλκ και στην κινητικοτητα του Οσκαρ. Ο Φρεντ ειναι πολυ μεγαλο βυσμα και δεν ξερω ποσο πιο κομαρσος μπορει να γινει.

εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό με τον φρεντ είναι λίγο άδικο. είναι στατικό φορ που δεν μπορεί να παίξει εκτός περιοχής, σωστά; αυτό σημαίνει τότε ότι για να σου κάνει γκολ, πρέπει να τροφοδοτηθεί σωστά. γίνεται αυτό; όχι. προφανώς και δεν πλησιάζει καν το ημίθεο R9, αλλά εφόσον δεν μπορεί να δημιουργήσει μόνος του φάσεις για τον εαυτό του, τότε πρέπει να τον βοηθήσεις. εφόσον δεν το κάνεις σωστά, δεν φταίει ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ. σε αυτό φταίει λίγο και ο νειμάρ πιστεύω, που κοιτάει πρώτα να τελειώσει τις φάσεις παρά να βρει συμπαίκτη. προφανώς και συμφωνώ ότι ο φρεντ είναι λίγος, απλά κατάλαβες τι λέω. εγώ βλέπω πολύ οριακό παιχνίδι απόψε.
[σκέψου του χρόνου το δίδυμο σίλβα - λουίζ στην παρί πόσο δεμένο θα είναι]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Σημερα ειναι η μεγαλη μερα παμε ομαδαρα! Γερα . Θα παρουμε εισιτηριο για τελικο!Ειμαι σιγουρη . VIEL ERFOLG DEUTSCHLANDDDDDDDDDDDDDDDDD :inlove: :clappup:
Η Γερμανια θα κανει τα παντα για να παρει το εισιτήριο για τον τελικο! Και λογο της αυτοπειθαρχια της και της σκληρης προπονησης θα τα καταφερει! Οι γνησιοι γερμανοι παιχτες νοιερ, σβαινσταιγκερ, χουμελς, μουλερ δεν θα το αφησουν ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό με τον φρεντ είναι λίγο άδικο. είναι στατικό φορ που δεν μπορεί να παίξει εκτός περιοχής, σωστά; αυτό σημαίνει τότε ότι για να σου κάνει γκολ, πρέπει να τροφοδοτηθεί σωστά. γίνεται αυτό; όχι. προφανώς και δεν πλησιάζει καν το ημίθεο R9, αλλά εφόσον δεν μπορεί να δημιουργήσει μόνος του φάσεις για τον εαυτό του, τότε πρέπει να τον βοηθήσεις. εφόσον δεν το κάνεις σωστά, δεν φταίει ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ. σε αυτό φταίει λίγο και ο νειμάρ πιστεύω, που κοιτάει πρώτα να τελειώσει τις φάσεις παρά να βρει συμπαίκτη. προφανώς και συμφωνώ ότι ο φρεντ είναι λίγος, απλά κατάλαβες τι λέω. εγώ βλέπω πολύ οριακό παιχνίδι απόψε.
[σκέψου του χρόνου το δίδυμο σίλβα - λουίζ στην παρί πόσο δεμένο θα είναι]

Τοσο ταλαντουχο Φορ σαν το φαινομενο δεν προκειται να δουμε. Κριμα που δεν μπορεσε να βαλει ακομα περισσοτερα γκολ ειτε σε εθνικο ειτε σε συλλογικο επιπεδο. Περναγε και τα δυο σετντερ μπακ με κινηση πιο προβλεψιμη και απο του Ρομπεν και μετα απλα σκοραρε.:P

Πλεον η μπαλα θελει παικτες ελβετικους σουγιαδες. Δεν γινεται απλα να βαζεις το τοπι στο πλεκτο ή να βγαζεις μπαλιες παρε-βαλε. Θελει να κανεις κινησεις, να φτιαχνεις χωρο στο γηπεδο] να τρεχεις, να μοιραζεις μπαλα, να τελειωνεις τις φασεις(πραγμα που εκανε το Φαινομενο). Ο Φρεντ απο αυτη την αποψη δεν το εχει.

Σιλβα-Λουιζ θα ειναι καλυτερα και απο φραγμα. Ακομα κλαιω που εφυγε απο την Τσελσι ο Λουιζ. Μεγαλη αγαπη αυτος ο παικτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οι γνησιοι γερμανοι παιχτες νοιερ, σβαινσταιγκερ, χουμελς, μουλερ δεν θα το αφησουν ετσι! [/I]
Γιατί είναι πασίγνωστο ότι μόνο Γερμανοί παίζουν σε αυτήν την ομάδα. Σύνελθε ντόιτς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιατί είναι πασίγνωστο ότι μόνο Γερμανοί παίζουν σε αυτήν την ομάδα. Σύνελθε ντόιτς. :P

Ανεφερα ποιους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ανεφερα ποιους:P
Δεν παίζουν μόνο αυτοί όμως για αυτό είναι άσχημο να αφήνεις του άλλους στην άκρη. Προσφέρουν όλοι στην ομάδα, δεν παίζουν μόνο οι "γνήσιοι" Γερμανοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Δεν παίζουν μόνο αυτοί όμως για αυτό είναι άσχημο να αφήνεις του άλλους στην άκρη. Προσφέρουν όλοι στην ομάδα, δεν παίζουν μόνο οι "γνήσιοι" Γερμανοί.

Αυτο που λεμε ειναι οτι στα δυσκολα την Γερμανια την ξελασπωνωνουν τα "καθαροαιμα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και εγώ θα ήθελα να πάω σε κάποιο γιούρο ή μουντιάλ..
Άντε σήμερα έχει ματς! :clapup:

Θα γίνει χαμούλης, το πιστεύω:D

Γίνεται να υποστηρίζουμε και τις δύο ομάδες?:redface:
Θα ήθελα η Βραζιλία να περάσει ( αν και χλωμό το βλέπω χωρίς Neymar και T. Silva :worry:), αλλά η Γερμανία έχει καλύτερη ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ επειδή μισώ την Γερμανία είμαι με τη Βραζιλία. Αν και η τελευταία πολύ δύσκολο να περάσει με τις απουσίες που έχει. Πόσο θα την σπρώξουν πια; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ακριβώς :(

Άμα ξαναβάλει όμως ο David Luiz τέτοια γκολάρα όπως στο προηγούμενο ματς τότε θα φύγω, θα πάω Βραζιλία:P

Το δεύτερο καλύτερο γκολ στο μουντιάλ φέτος μετά το "άπιαστο" του Van Persie έναντι της Ισπανιας:D

Το αστείο είναι οτι την Κυριακή που έχει τον τελικό έχω να πάω σε μια βάφτιση στις 7:30 το απόγευμα. Φοβερό?:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στις 10 είναι ο τελικός βρε. Προλαβαίνεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Το θέμα είναι οτι η βάφτιση είναι σε άλλη περιοχή περίπου μια ώρα απόσταση..:(

Αλλά τι στο καλό?
Βατράχι είναι το παιδί να κάτσει 2 ώρες στην κολυμπήθρα ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να δουμε τι θα γινει με τον τελικο :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top