Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Αυτό:



Αλλά φέτος δεν θα το αγγίξω καν, γαμώτο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Αν ο άλλος νιώθει καλά με το σώμα του δεν υπάρχει τέλειο για τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το αδύνατο, όχι το χυμώδες.
Αλλα όχι αυτά τα σώματα που έχουν όσες έχουν νευρική ανορεξία.

Με φώναξε κανείς; :P (για το αδύνατο!)

Duh εγώ λόγω μεταβολισμού και πολύχρονης ενασχόλησης με το μπαλλέτο είμαι αδύνατη. Πολύ. Δεν με ένοιαζε ποτέ, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια έτυχε να βρεθώ σε μια παρέα που όλες οι κοπέλες έχουν θέμα με το σώμα/τα κιλά τους, με αποτέλεσμα να μπω κι εγώ σ'αυτό το τρυπάκι (του να το σκέφτομαι). Έτσι ναι μεν θέλω να πάρω μερικά kg, άλλα κάτι μου λέει πως αν δω καμιά έντονη διαφορά στον καθρέφτη (κι οι αίθουσες χορού έχουν πολλούς :loltooth:), θα φρικάρω.

Θέλω να πάω 2 χρόνια πίσω που τα είχα καλά με τον εαυτό μου και τα σχόλια τύπου "φάε κάτι" περνούσαν από δίπλα μου και δεν με άγγιζαν. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Το τέλειο σώμα είναι αυτό με τις αρμονικές αναλογίες.Που δεν είναι κατ'ανάγκη μετρήσιμες με τη μεζούρα, αλλά τις βλέπει κάποιος με την πρώτη ματιά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
οι αναλογιες του σωματος να ειναι με βαση τη χρυση τομη και να υπαρχει αρμονια στα χροματα....
τι λετε μωρε τοσες ωραιες δεν εχετε δει? μα κατι ερωτησεις
paraliagermanida_photo.jpg

υ.γ. η γερμανικη σημαια ειναι παντελως τυχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
There's no perfect body dudes:knife:

μιας που αναφερατε παραλιες κλπ
μ χει τυχει να δω αντρα τιγκαρισμενο στο μπειμπι οιλ + φετες 'ηπειρος' ,ανοιγοντας αραχτος το ποδαρι στη ξαπλωστρα να δουμε 4κεφαλους.

NO my friend! ΔΕΝ αρεσεις. ΣΟΥ αρεσεις
γινε λιγο πιο ανθρωπινος π μ ρθες παραλια με τ μαλλι ξυλο απ το τζελ και κατι κανεις.

απτην αλλη παλι εχω πετυχει και αντρα ανετο χαλαρο γελαστο και ακομπλεξαριστο χωρις φετες χωρις γυμ με τς μπυριτσες του κ τσουκουτσουκου εγινε τ κακο :laugh:

το ιδιο και με γυναικες. βρε κοπελα μου, κορμαρα εχεις! τι μου κρυβεσαι ? γτ πρεπει να γινεσαι κομαντο γ να μπεις στη θαλασσα?
οφ τοπικ ρε παιδια αλλα δν μαρεσει. καπου πρπ να ξεσπασω :beating:

ο αντρας ο σωστος για μενα πρπ να ναι μελαχρινος, τριχωτος, πλατες, φλεβες σε ολα τα μερη 'ανελλιπως'':P
παλαμες μεγαλες τραχιες,στιβαρα χερια (οχι αρνολντ), φουσκωτα μπουτια και BONUS βεβαιως βεβαιως παιρνει η αγαπημενη κοιλιτσα...:inlove:
αρκουδος με λιγα λογια:hehe:

ολα τα υπολοιπα δεκτα αρκει να μην αγαπαει το σωμα του περισσοτερο απο μενα.. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Gerard-Butler3.png
    Gerard-Butler3.png
    638.5 KB · Εμφανίσεις: 278

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Πολλοί λένε δεν υπάρχει τέλειο σώμα εγώ θα διαφωνήσω εν μέρη.Όλες οι κοπέλες αλλά και οι άντρες πρέπει να αισθάνονται καλά με τον εαυτό τους και να μην έχουν κόμπλεξ με τα κιλά τους όμως όχι και να αφήνουν το σώμα τους να χαλάσει.Το λίπος είναι άσχημο χαλάει την εμφάνιση και για εμένα υποδηλώνει κακό τρόπο ζωής,βαρεμάρα,έλλειψη ενεργητικότητας κτλ.Φυσικά δεν φτάνουμε και στο άλλο άκρο της ανορεξίας όπου εκεί παίζεται ένα πολύ σημαντικό ζήτημα υγείας.Είμαι εντελώς κατά της δίαιτας όμως υπέρ της υγιεινής διατροφής και γυμναστικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
το τέλειο σώμα για μένα,είναι το σώμα το οποίο δεν έχει περιττό λίπος σε κοιλιά και γλουτούς,αλλά δημιουργεί τις γυναικείες καμπύλες.
συνεπώς κάτι τύπου beyonce or something :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Beyonce και δεν ειμαι καλα φιλοι μου:jumpy::P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
There's no perfect body dudes:knife:

μιας που αναφερατε παραλιες κλπ
μ χει τυχει να δω αντρα τιγκαρισμενο στο μπειμπι οιλ + φετες 'ηπειρος' ,ανοιγοντας αραχτος το ποδαρι στη ξαπλωστρα να δουμε 4κεφαλους.

NO my friend! ΔΕΝ αρεσεις. ΣΟΥ αρεσεις
γινε λιγο πιο ανθρωπινος π μ ρθες παραλια με τ μαλλι ξυλο απ το τζελ και κατι κανεις.

απτην αλλη παλι εχω πετυχει και αντρα ανετο χαλαρο γελαστο και ακομπλεξαριστο χωρις φετες χωρις γυμ με τς μπυριτσες του κ τσουκουτσουκου εγινε τ κακο :laugh:

το ιδιο και με γυναικες. βρε κοπελα μου, κορμαρα εχεις! τι μου κρυβεσαι ? γτ πρεπει να γινεσαι κομαντο γ να μπεις στη θαλασσα?
οφ τοπικ ρε παιδια αλλα δν μαρεσει. καπου πρπ να ξεσπασω :beating:

ο αντρας ο σωστος για μενα πρπ να ναι μελαχρινος, τριχωτος, πλατες, φλεβες σε ολα τα μερη 'ανελλιπως'':P
παλαμες μεγαλες τραχιες,στιβαρα χερια (οχι αρνολντ), φουσκωτα μπουτια και BONUS βεβαιως βεβαιως παιρνει η αγαπημενη κοιλιτσα...:inlove:
αρκουδος με λιγα λογια:hehe:

ολα τα υπολοιπα δεκτα αρκει να μην αγαπαει το σωμα του περισσοτερο απο μενα.. .
Δεν θες άντρα τον Ted θες ειδικά άμα γουστάρεις και καφρίλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Τέλειο σώμα δεν υπάρχει, όπως δεν υπάρχει και τέλεια ψυχή. Ο καθένας μας είναι διαφορετικός, ξεχωριστός, με μια ιδιαίτερη μοναδική ομορφιά που κρύβει μέσα του.Το εύκολο είναι να βλέπεις εξωτερικά... Το δύσκολο είναι να βλέπεις τον εσωτερικό κόσμο.
Σίγουρα το όμορφο εξωτερικά, είτε αυτό καλείται αδύνατο, είτε γυμνασμένο, είτε με καμπύλες, γοητεύει και ελκύει! Αλλά για μένα προσωπικά δεν είναι τίποτα πιο γοητευτικό και πιο ελκυστικό από την τον γαλήνιο ανθρώπινο χαρακτήρα. Έτσι απλά. Άλλωστε η ομορφιά που εκπέμπει κανείς προέρχεται από μέσα του!
"Να αρχίσεις να βλέπεις τον εαυτό σου σαν ψυχή με σώμα αντί για σώμα με ψυχή."
Wayne W. Dyer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Για μένα το ιδανικό σώμα είναι το ναι μεν τσουπωτό αλλά όχι χαλαρό.
Αν ρωτήσετε και για τύπο σώματος; Αχλάδι δαγκωτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το τέλειο σώμα είναι αυτό που πετυχαίνεις με γυμναστική και καλή διατροφή!Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα θα είναι ελκυστικό!Εάν βέβαια δε το παρακάνεις με τη γράμμωση(οι γυναίκες) και αν δεν χαπακώνεσαι για πρωινό!!!(οι άνδρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Αυτο που εχει ατελειες ανθρωποι ειμαστε οχι ρομποτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OlgaXa

Νεοφερμένος

Η OlgaXa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ σε άντρα θεωρώ καλό το μέτριο,ούτε πέτσι και κόκκαλο,ούτε πολύ παχουλός,δεν μαρεσει το ποοοοολυ τουμπανο,αλλα νταξει το οκ γυμνασμενο ειναι οκ.
στις γυναικεεεες θεωρω τελειες τις καμπυλες,δεν μαρεσει το ανορεξικο(αν κ εχω περασει ανορεξια)εβαλα μυαλο:)
γενικα αν κολλησω με τον αλλον μπορει να ειναι να ειναι καποια κιλα παραπανω ας πουμε και να μην με νοιαζει,οπως λενε οταν εχει ο αντρας μυαλο η γυναικα χανει το δικο της:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ωραίο σώμα για μένα είναι το σώμα μέσα στο οποίο η κάθε ανθρώπινη ψυχή νιώθει άνετα!
φυσικά ένα φυσιολογικό βάρος είναι όμορφο και υγιές..
αλλά γνωρισα πρόσφατα μια αρκετά παχουλή κοπέλα, για παράδειγμα, και θαύμασα το πόσο ακομπλεξάριστη ήταν με αυτό, γιατί έλαμπε το πρόσωπό της και εντάξει φοβερή η τύπισσα..! καμία ανασφάλεια.. τουλάχιστον αυτό έβγαζε! πόσο ωραίο πράγμα να είσαι ο εαυτός σου!!
αυτό που δε μ' αρέσει είναι να παραπονιέται κανείς για τα κιλά του, τη στιγμή που δε κάνει τίποτα για αυτό, και επίσης αυτό που κοροϊδεύω, είναι η ευκολη λύση: χάπια φάρμακα κρέμες κτλ που δεν έχουν να κάνουν με γυμναστική και φυσική άσκηση.. φουντώνω όταν τα βλέπω αυτά!
εξαιρούνται φυσικά τα άτομα που έχουν πρόβλημα (κληρονομικό, ή είναι άρρωστα).. εκεί μπαίνουν άλλα πράγματα στη μέση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.


Δηλαδη κοριτσια απο οτι καταλαβα δεν θελετε κατι ακραιο αλλα οχι και κατι αδυναμο δηλαδη σαν την φωτογραφια πανω.. Δεν λεω η καθε μια με τα γουστα της αλλα ενταξει λεμε ενα καλο αντρικο σωμα πως ειναι..Οσο για κοριτσια πιστευω μας αρεσει να ειστε αδυνατες αλλα με πιασιματα ... Ουτε παχουλες ουτε λεπτες δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ρε παιδιά, άμα κολλήσεις με κάποιον/-α, το σώμα δεν έχει τόση σημασία. κι εμένα προσωπικά μ' αρέσουν οι αδύνατοι αλλά, αν μου κεντρίσει το ενδιαφέρον κάποιος που δεν πληροί αυτές τις προϋποθέσεις, ε δεν θα με νοιάξει και τόσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
ρε παιδιά, άμα κολλήσεις με κάποιον/-α, το σώμα δεν έχει τόση σημασία. κι εμένα προσωπικά μ' αρέσουν οι αδύνατοι αλλά, αν μου κεντρίσει το ενδιαφέρον κάποιος που δεν πληροί αυτές τις προϋποθέσεις, ε δεν θα με νοιάξει και τόσο :P

Συμφωνώ.Γενικά,το "όμορφο σώμα" στις μέρες μας, είναι αυτό που μας πλασάρουν τα media... Η ομορφιά όμως είναι κατι υποκειμενικό. Και εξάλλου,μπορεί να ερωτευτείς κάποιον ανεξάρτητα από την εμφάνιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top