Τι θέλουν οι γυναίκες;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στην πολυγαμια υπαρχει και παθος και συναισθημα..
σαφως λιγοτερο ανα σχεση αφου μοιραζεται σε πολλες

θεμα φυσικης και μαθηματικων ειναι

οταν μοιραζεσαι σε πολλα παιρνεις απο λιγο απο τον καθενα

ποσοτητα και ενταση,,δεν μπορεις να τα εχεις ολα..και ποσοτητα και βαθος-ενταση
απλα οι τυποι σαν και σενα μενουν ηθελημενα επιφανειακα σε μια σχεση γιατι φοβουνται να μπουνε παραμεσα..
και ετσι ολα φαινονται ωραια και οτι σε θελουν πολελς γυναικες

που να ξερες πχ οτι αν σε γνωρισουν καλυτερα πολλες μπορει να μην σε αντεχουν ουτε για μια ημερα?
(οχι εσενα προσωπικα αλλα γενικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αυτός ο τρόπος σκέψης φταίει που σήμερα δεν εμπιστεύεται κανείς κανέναν
που δεν είναι όλα ουτοπικά όπως προείπε ο "φίλος μας"

Και όταν αυτό γίνει πρέπει να κρατάμε πάντα μια πισινή γιατί που ξέρεις τι γίνετε

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα, αν είσαι φαν της μονογαμίας, από το εμπιστευεσαι πλήρως το σύντροφο σου δίχως ενδοιασμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αυτός ο τρόπος σκέψης φταίει που σήμερα δεν εμπιστεύεται κανείς κανέναν
που δεν είναι όλα ουτοπικά όπως προείπε ο "φίλος μας"

Και όταν αυτό γίνει πρέπει να κρατάμε πάντα μια πισινή γιατί που ξέρεις τι γίνετε

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα, αν είσαι φαν της μονογαμίας, από το εμπιστευεσαι πλήρως το σύντροφο σου δίχως ενδοιασμούς.
φιλε dusk εχω coach-αρει αρκετες δεκαδες ανθρωπων(αντρες-γυναικες) με σκοπο να βελτιωσουν τις σχεσεις τους με αντρες και γυναικες. σε διαβεβαιωνω οτι αν ενας αντρας δεν εχει χτισει υψηλο survival value(σπιτια,λεφτα,κοτερα,φημη, δηναμη..) οι πιθανοτητες να σε κερατωσει η γυναικα σου ειναι 90-95% με εναν καλυτερο. για τις γυναικες δεν υπαρχει αυτο που λενε οι αντρες ο λογος μου συμβολαιο.. δεν ειναι προγραματισμενες απο την φυση να το εχουν.. αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
2) βαλε μπροστα απο εναν σκυλο μια μπριζολα. και πες του"σκυλε αν την φας θα σε σκισω".. ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ! ετσι ειναι και οι γυναικες.. αν ο clooney βρεθει μπροστα τους και τις διαλεξει θα πανε μαζι του.. και μετα θα δωσουν δικαιολογιες στον εαυτο τους γιατι το κανανε και θα το εκλογικευσουν αργοτερα... αυτος ειναι ο λογος που οταν πας με μια κοπελα που εχει σχεση πρεπει να πεις οτι ειναι δικο σου το λαθος και οχι δικο της.. φευγει ενα βαρος απο πανω της..
p.s. μονογαμια δεν υπαρχει!! ξεχνα την!! χρειαζεσαι πολλες επιλογες.. τις γυναικες δεν τις νιαζει αν πας με αλλες, τις νοιαζει αν εχεις κανει συναισθηματικη η υλικη επενδυση σε αλλη γκομενα.. γιαυτο και η πρωτη ερωτηση που θα σου κανουνε οταν μαθουνε οτι εφαγαν κερατο ειναι
" εχεις αισθηματα για αυτην την κοπελα?? " η απαντηση σε αυτο ειναι" εισαι η μοναδικη μου αγαπη.. ηταν μια ατυχη σστιγμη.."
Playboy ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
από το εμπιστευεσαι πλήρως το σύντροφο σου δίχως ενδοιασμούς.
πληρως δεν εμπιστευομαι ουτε τον τον εαυτο μου
δεν υπαρχει πληρης εμπιστοσυνη σε τιποτα
ή οπως ειπε και ο πατερας του Conan:P
Noone in the world can trust,no men no women no beasts.
This you can trust

:beating::smoke::shifty:



αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
εκει διαφωνω μαζι σου
οτι το να πληρώσεις μια γυναικα συναισθηματικα ειναι πολυ δυσκολο συχνα,,ειναι θεμα χαρακτηρα..
και οχι μονο χρηματων

το οτι κυριαρχησαι απο τα συναισθηματα σου.-οπως οι γυναικες περισσοτερο-δεν σημαινει οτι δεν πιστευεις σε τιποτα και δεν εχεις αρχες

αναποδα οι υπερβολικα λογικοι ψυχροι τυποι-ανδρες συχνοτερα-μπορει επισης να αλλαζουν γνωμη διαρκως αναλογα με τα δεδομενα περα απο συναισθηματα

και μην ξεχναμε και η πιστη συναισθημα ειναι

και η πιστη της γυναικας και στην εκκλησια θεο κλπ και στα παιδια της ως μανα και σε πολλα θεματα ειναι πολυ ισχυροτερη απο του ανδρα


αλλο να λες συμβουλες και αλλο να τις κανεις
κατι τετοιοι love doctors:P
μετα ως πολυ εξυπνα πουλια
πιανονται απο τη μυτη απο καμια καπάτσα γυναικα και τους κανει το βιο αβιωτο

εχω πειρα και απο τον πατερα μου ως πρωην εργενη και απο διαπιστωσεις και προφιλ ψυχολογων που εχω ακουσει

οποτε ,μην εχει τοσο εγωισμο και πιστη στις δυναμεις σου φιλε οτι μπορεις να ριξεις οποια γυναικα θελεις
γιατι στο τελος ξουριζουν το γαμπρο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
φιλε dusk εχω coach-αρει αρκετες δεκαδες ανθρωπων(αντρες-γυναικες) με σκοπο να βελτιωσουν τις σχεσεις τους με αντρες και γυναικες. σε διαβεβαιωνω οτι αν ενας αντρας δεν εχει χτισει υψηλο survival value(σπιτια,λεφτα,κοτερα,φημη, δηναμη..) οι πιθανοτητες να σε κερατωσει η γυναικα σου ειναι 90-95% με εναν καλυτερο. για τις γυναικες δεν υπαρχει αυτο που λενε οι αντρες ο λογος μου συμβολαιο.. δεν ειναι προγραματισμενες απο την φυση να το εχουν.. αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
2) βαλε μπροστα απο εναν σκυλο μια μπριζολα. και πες του"σκυλε αν την φας θα σε σκισω".. ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ! ετσι ειναι και οι γυναικες.. αν ο clooney βρεθει μπροστα τους και τις διαλεξει θα πανε μαζι του.. και μετα θα δωσουν δικαιολογιες στον εαυτο τους γιατι το κανανε και θα το εκλογικευσουν αργοτερα... αυτος ειναι ο λογος που οταν πας με μια κοπελα που εχει σχεση πρεπει να πεις οτι ειναι δικο σου το λαθος και οχι δικο της.. φευγει ενα βαρος απο πανω της..
p.s. μονογαμια δεν υπαρχει!! ξεχνα την!! χρειαζεσαι πολλες επιλογες.. τις γυναικες δεν τις νιαζει αν πας με αλλες, τις νοιαζει αν εχεις κανει συναισθηματικη η υλικη επενδυση σε αλλη γκομενα.. γιαυτο και η πρωτη ερωτηση που θα σου κανουνε οταν μαθουνε οτι εφαγαν κερατο ειναι
" εχεις αισθηματα για αυτην την κοπελα?? " η απαντηση σε αυτο ειναι" εισαι η μοναδικη μου αγαπη.. ηταν μια ατυχη σστιγμη.."
Playboy ;)




α ρε πλεημποϋ, παω στοιχημα πως κάποτε κάποια θα ...στραβώθηκε και θα ήθελε να μείνει μαζί σου,
αλλα εσύ ήσουν απασχολημένος να coachάρεις τον εαυτό σου, και της φέρθηκες τοσο φτηνά όπως σε όλες τις άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Τί βλέπουν τα ματάκια μου και δεν τα βγάζουν τα χεράκια μου...?

Ο παραλληλισμός με τον σκύλο με πέθανε.....

Ps. Η μονογαμία υπάρχει αλλά όταν την ψάχνετε στην γκόμενα που κάθεται και την κερνάτε ποτό και βλέπετε αναμεσα από τα μπούτια το στριγκάκι.. μαντέψτε.... όπως λέει κι ένα γνωστό παιδικό τραγούδι "ψάξε ψάξε δεν θα τη βρείς" τη ρ0%&(ανα την μονογαμία....

Ολοι ειδήμονες γίνατε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
φιλε dusk εχω coach-αρει αρκετες δεκαδες ανθρωπων(αντρες-γυναικες) με σκοπο να βελτιωσουν τις σχεσεις τους με αντρες και γυναικες. σε διαβεβαιωνω οτι αν ενας αντρας δεν εχει χτισει υψηλο survival value(σπιτια,λεφτα,κοτερα,φημη, δηναμη..) οι πιθανοτητες να σε κερατωσει η γυναικα σου ειναι 90-95% με εναν καλυτερο. για τις γυναικες δεν υπαρχει αυτο που λενε οι αντρες ο λογος μου συμβολαιο.. δεν ειναι προγραματισμενες απο την φυση να το εχουν.. αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
2) βαλε μπροστα απο εναν σκυλο μια μπριζολα. και πες του"σκυλε αν την φας θα σε σκισω".. ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ! ετσι ειναι και οι γυναικες.. αν ο clooney βρεθει μπροστα τους και τις διαλεξει θα πανε μαζι του.. και μετα θα δωσουν δικαιολογιες στον εαυτο τους γιατι το κανανε και θα το εκλογικευσουν αργοτερα... αυτος ειναι ο λογος που οταν πας με μια κοπελα που εχει σχεση πρεπει να πεις οτι ειναι δικο σου το λαθος και οχι δικο της.. φευγει ενα βαρος απο πανω της..
p.s. μονογαμια δεν υπαρχει!! ξεχνα την!! χρειαζεσαι πολλες επιλογες.. τις γυναικες δεν τις νιαζει αν πας με αλλες, τις νοιαζει αν εχεις κανει συναισθηματικη η υλικη επενδυση σε αλλη γκομενα.. γιαυτο και η πρωτη ερωτηση που θα σου κανουνε οταν μαθουνε οτι εφαγαν κερατο ειναι
" εχεις αισθηματα για αυτην την κοπελα?? " η απαντηση σε αυτο ειναι" εισαι η μοναδικη μου αγαπη.. ηταν μια ατυχη σστιγμη.."
Playboy ;)

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά από μέρους μου πιστεύω το να ζει κάποιος σε ένα τέτοιο κόσμο είναι θλιβερό. Δεν είναι ρομπότ για να είναι όλες ίδιες.(το ίδιο πάει για τους άνδρες) Όσα ζευγάρια σήμερα καταλήγουν εκεί, είναι διότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και επικοινωνία. Αν αγαπάς το άτομο που είσαι μαζί και επικοινωνείς πλήρως και όχι μερικώς μαζί του δεν νομίζω ότι υπάρχει χώρος και σκέψη για "μια άτυχη στιγμή". Το άτομο που είσαι μαζί πρέπει να ξέρει τα πάντα για σένα είτε είναι καλά είτε κακά. Θα σε αγαπά και θα σε θέλει γι αυτό που είσαι και όχι για κάτι που δεν είσαι. Αν δεν μπορεί να σε δεχτεί για όλα τότε καλύτερα να μην είσαι μαζί του. Καλύτερα εργένης παρά κερατάς.

Σίγουρα ο οικονομικός τομέας είναι σημαντικός και παίζει καταλυτικό ρόλο στις σχέσεις στις μέρες μας. Η αγάπη δυστυχώς δεν ει ναι αρκετή για να κρατήσει ένα ζευγάρι μαζί. Αν το βιωτικό επίπεδο δεν καλύπτει και τους δυο στα θέλω τους, δεν θα πάνε καλά τα πράγματα. Παρόλα αυτά πιστεύω πως αν το ζευγάρι είναι αγαπημένο και τα οικονομικά τους είναι σε επίπεδο που καλύπτονται και οι δυο για τις απλές ανάγκες αλλά και για τα όνειρα τους δεν υπάρχει λόγος για λοξοδρομήσεις. Και όλα ισχύουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Σίγουρα ένας αντρας πρέπει να χει "κάποιο survival value" ανάλογα τα όνειρα και τα θέλω του καθενός, για να μπορεί να προσφέρει στην γυναίκα του αυτά που ζητά, να μπορεί να στήσει μια οικογενεια αλλά και για να είναι πάνω απ όλα επιτυχημένος στη ζωή του. Το να ζεις μες την κακομοιριά δεν βοηθά κανένα και δεν σε κάνει χαρούμενο ούτε εσένα ούτε την γυναίκα σου.

Όσο είστε ευτυχισμένοι (είναι διαφορετικό από το χαρούμενοι) μαζί (και για να γίνει αυτό είναι διάφορα που πρέπει να ισχύουν) όλα καλά θα πάνε που λένε και οι Stavento. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τί βλέπουν τα ματάκια μου ?
και βλέπετε αναμεσα από τα μπούτια το ...
Τι θέλουν οι γυναίκες;
Ξύρισμα κι αυτές !!!! :mad:
Αρκεί το tablet, smartphone, ασύρματο ακουστικό, wi-fi hotspot, portable battery charger, αντάπτορες-καλώδια, άδεια, δίπλωμα, ταυτότητα, υπηρεσιακή ταυτότητα, κλειδιά, γυαλιά, τηλεειδοποίηση συναγερμού, usb stick, κάρτα εισόδου γκαράζ, τηλεχειριστήριο πορτών γκαράζ, να κουβαλάμε μαζί και...κοπτική μηχανή; Nισάφι πια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
πληρως δεν εμπιστευομαι ουτε τον τον εαυτο μου
δεν υπαρχει πληρης εμπιστοσυνη σε τιποτα




εκει διαφωνω μαζι σου
οτι το να πληρώσεις μια γυναικα συναισθηματικα ειναι πολυ δυσκολο συχνα,,ειναι θεμα χαρακτηρα..
και οχι μονο χρηματων

το οτι κυριαρχησαι απο τα συναισθηματα σου.-οπως οι γυναικες περισσοτερο-δεν σημαινει οτι δεν πιστευεις σε τιποτα και δεν εχεις αρχες

αναποδα οι υπερβολικα λογικοι ψυχροι τυποι-ανδρες συχνοτερα-μπορει επισης να αλλαζουν γνωμη διαρκως αναλογα με τα δεδομενα περα απο συναισθηματα

και μην ξεχναμε και η πιστη συναισθημα ειναι

και η πιστη της γυναικας και στην εκκλησια θεο κλπ και στα παιδια της ως μανα και σε πολλα θεματα ειναι πολυ ισχυροτερη απο του ανδρα


αλλο να λες συμβουλες και αλλο να τις κανεις
κατι τετοιοι love doctors:P
μετα ως πολυ εξυπνα πουλια
πιανονται απο τη μυτη απο καμια καπάτσα γυναικα και τους κανει το βιο αβιωτο

εχω πειρα και απο τον πατερα μου ως πρωην εργενη και απο διαπιστωσεις και προφιλ ψυχολογων που εχω ακουσει

οποτε ,μην εχει τοσο εγωισμο και πιστη στις δυναμεις σου φιλε οτι μπορεις να ριξεις οποια γυναικα θελεις
γιατι στο τελος ξουριζουν το γαμπρο..;)
η πιστη δεν ειναι συναισθημα. οσο πιο ψηλα ειναι στην ιεραρχια ενας αντρας τοσο λιγοτερες πιθανοτητες υπαρχουν να τον κερατωσει η γυναικα του.. η σεξουαλικη πιστη (fidelity) ειναι διμιουργημα της εξελιξης και αποτελει ψυχολογικο διακοπτη στο mamalian brain του ανθρωπινου ειδους.
2) pote den eipa oti eimai love doctor και τετοιες παπατζες.. ειπα οτι ειμαι lifestyle coach, μπορω να συμβουλεψω κοσμο για το πως θα βελτιστοποιησουν τον τροπο ζωης τους.. καποιος μπορει να θελει να παει με 50 γυναικες σε 1 χρονο(συχνο φαινομενο) αλλος μπορει να θελει να χτισει επιχειρηση..
3) φιλε μου.. θελω να βρω μια τετοια γυναικα!!! αλλα δυσκολα...
Τί βλέπουν τα ματάκια μου και δεν τα βγάζουν τα χεράκια μου...?

Ο παραλληλισμός με τον σκύλο με πέθανε.....

Ps. Η μονογαμία υπάρχει αλλά όταν την ψάχνετε στην γκόμενα που κάθεται και την κερνάτε ποτό και βλέπετε αναμεσα από τα μπούτια το στριγκάκι.. μαντέψτε.... όπως λέει κι ένα γνωστό παιδικό τραγούδι "ψάξε ψάξε δεν θα τη βρείς" τη ρ0%&(ανα την μονογαμία....

Ολοι ειδήμονες γίνατε... :P

nop.. δεν ειμαι ειδημονας σε τιποτα..
p.s. φιλοι αντρες ενας νομος υπαρχει στις ανθρωπινες σχεσεις!
Οταν ενας αντρας σου δινει συμβουλες για τις σχεσεις σας με το γναικειο φυλο, για να παρετε σοβαρα την αποψη πρεπει να εχει παει τουλαχιστον με 100 γυναικες σε οποιαδηποτε αλλη περιπτοση η απαντηση που πρεπει να δωσετε ειναι "οκ,εσυ ξερεις.." και τον γραφετε κανονικα..
Οταν σας δινει συμβουλες μια γυναικα πρεπει να κανεται το αντιθετο γιατι κατευθυνονται απο το συναισθημα και θα σας συμβουλεψουν λαθος..
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά από μέρους μου πιστεύω το να ζει κάποιος σε ένα τέτοιο κόσμο είναι θλιβερό. Δεν είναι ρομπότ για να είναι όλες ίδιες.(το ίδιο πάει για τους άνδρες) Όσα ζευγάρια σήμερα καταλήγουν εκεί, είναι διότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και επικοινωνία. Αν αγαπάς το άτομο που είσαι μαζί και επικοινωνείς πλήρως και όχι μερικώς μαζί του δεν νομίζω ότι υπάρχει χώρος και σκέψη για "μια άτυχη στιγμή". Το άτομο που είσαι μαζί πρέπει να ξέρει τα πάντα για σένα είτε είναι καλά είτε κακά. Θα σε αγαπά και θα σε θέλει γι αυτό που είσαι και όχι για κάτι που δεν είσαι. Αν δεν μπορεί να σε δεχτεί για όλα τότε καλύτερα να μην είσαι μαζί του. Καλύτερα εργένης παρά κερατάς.

Σίγουρα ο οικονομικός τομέας είναι σημαντικός και παίζει καταλυτικό ρόλο στις σχέσεις στις μέρες μας. Η αγάπη δυστυχώς δεν ει ναι αρκετή για να κρατήσει ένα ζευγάρι μαζί. Αν το βιωτικό επίπεδο δεν καλύπτει και τους δυο στα θέλω τους, δεν θα πάνε καλά τα πράγματα. Παρόλα αυτά πιστεύω πως αν το ζευγάρι είναι αγαπημένο και τα οικονομικά τους είναι σε επίπεδο που καλύπτονται και οι δυο για τις απλές ανάγκες αλλά και για τα όνειρα τους δεν υπάρχει λόγος για λοξοδρομήσεις. Και όλα ισχύουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Σίγουρα ένας αντρας πρέπει να χει "κάποιο survival value" ανάλογα τα όνειρα και τα θέλω του καθενός, για να μπορεί να προσφέρει στην γυναίκα του αυτά που ζητά, να μπορεί να στήσει μια οικογενεια αλλά και για να είναι πάνω απ όλα επιτυχημένος στη ζωή του. Το να ζεις μες την κακομοιριά δεν βοηθά κανένα και δεν σε κάνει χαρούμενο ούτε εσένα ούτε την γυναίκα σου.

Όσο είστε ευτυχισμένοι (είναι διαφορετικό από το χαρούμενοι) μαζί (και για να γίνει αυτό είναι διάφορα που πρέπει να ισχύουν) όλα καλά θα πάνε που λένε και οι Stavento. :D
ειμαστε πιθικια... οτι κανουμε το κανουμε ασυνιδητα.. και το εκλογικευουμε στον εαυτο μας αργοτερα.. οι γυναικες ειναι διαφορετικες οσον αφορα τον χαρακτηρα τους!!!!!! εκει ειμαστε ολοι διαφορετικοι.. αλλα τα εντσικτα αναπαραγωγης ειναι τα ιδια.. αυτος ειναι ο λογος που καποιοι αντρες πανε με χιλιαδες γυναικες στην ζωη τους ενω αλλοι με καμια 10αρια και πολυ λεω..:sorry: αυτη ειναι η αληθεια.. τεσπα.. μακγες γινετε προεδροι σε καποιον οργανισμο η ηγηθειτε σε κατι και ελατε να μου πειτε τις αντιδρασεις των γυναικων.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Καλέ κοίτα κάτι επαγγέλματα!:confused: Τελικά μάλλον πρέπει να γινω κομουνίστρια με τα φρούτα που γεννά ο καπιταλισμός!

Οταν ενας αντρας σου δινει συμβουλες για τις σχεσεις σας με το γναικειο φυλο, για να παρετε σοβαρα την αποψη πρεπει να εχει παει τουλαχιστον με 100 γυναικες σε οποιαδηποτε αλλη περιπτοση η απαντηση που πρεπει να δωσετε ειναι "οκ,εσυ ξερεις.." και τον γραφετε κανονικα..
Και πως θα τους δώσει αυτός συμβουλές για το πως να κρατήσουνε μία;:whistle: Αλλά άντρες είναι, αποκλείεται να θέλουν κάτι τέτοιο κατά την άποψη σου. Εκτός αν χρειάζονται καλή οικοδέσποινα ως κοινωνικά ανεβασμένοι, αλλά τότε η "συναισθηματική" γυναίκα θα μείνει για "συναισθηματικούς" λόγους.:crazy:
ειμαστε πιθικια... οτι κανουμε το κανουμε ασυνιδητα.. και το εκλογικευουμε στον εαυτο μας αργοτερα.. οι γυναικες ειναι διαφορετικες οσον αφορα τον χαρακτηρα τους!!!!!! εκει ειμαστε ολοι διαφορετικοι.. αλλα τα εντσικτα αναπαραγωγης ειναι τα ιδια.. αυτος ειναι ο λογος που καποιοι αντρες πανε με χιλιαδες γυναικες στην ζωη τους ενω αλλοι με καμια 10αρια και πολυ λεω..:sorry: αυτη ειναι η αληθεια.. τεσπα.. μακγες γινετε προεδροι σε καποιον οργανισμο η ηγηθειτε σε κατι και ελατε να μου πειτε τις αντιδρασεις των γυναικων.. ;)
Είχα καιρό να ακούσω τόσο "ενδιαφέρουσες" και "πρωτότυπες" απόψεις. Ας μη μιλήσουμε για το βάθος!:clapup: Το 'λεγα ότι η εξέλιξη του ανθρώπου είναι θέμα προσωπικό και όχι κοινωνικό. Σαν να μην πέρασε μια μέρα από τους Νεάτερνταλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Καλέ κοίτα κάτι επαγγέλματα! :confused:Τελικά μάλλον πρέπει να γινω κομουνίστρια με τα φρούτα που γεννά ο καπιταλισμός!



Και πως θα τους δώσει αυτός συμβουλές για το πως να κρατήσουνε μία;:whistle: Αλλά άντρες είναι, αποκλείεται να θέλουν κάτι τέτοιο κατά την άποψη σου. Εκτός αν χρειάζονται καλή οικοδέσποινα ως κοινωνικά ανεβασμένοι, αλλά τότε η "συναισθηματική" γυναίκα θα μείνει για "συναισθηματικούς" λόγους.:crazy:

Είχα καιρό να ακούσω τόσο "ενδιαφέρουσες" και "πρωτότυπες" απόψεις. Ας μη μιλήσουμε για το βάθος!:clapup: Το 'λεγα ότι η εξέλιξη του ανθρώπου είναι θέμα προσωπικό και όχι κοινωνικό. Σαν να μην πέρασε μια μέρα από τους Νεάτερνταλ.
1) κοινωνικο λειτουργημα θα ελεγα.. ;)
2)δεν χρειαζεται να κνουν κατι οι αντρες.. θα δουλεψουν μονες τους οι γυναικες για αυτο..
3)αποψεις?? δεν ειναι αποψεις.. οι αποψεις ειναι σαν τις τριπες.. ο καθενας εχει απο μια.. εδω μιλαμε για επιστημονικα δεδομενα.. σε οποιον δεν αρεσει.. μηνηση στον θεο. :) υπαρχει συγκεκριμενος τροπος σκεψεις που ακολουθουν οι ανρωποι που βγαζουν ΠΟΛΛΑ λεφτα.. υπαρχει συγκεκριμενος τροπος σκεψεις για αυτους που εχουν πολλες κοπελες μοντελα.. ;) AS SIMPLE AS THAT..
4) δεν εχουμε καμια σχεση με τον χομο νεατερνταλ. αυτοι ηταν παραλληλο ειδος δικο μας(χομο σαπιενς σαπιενς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
lugar
Αρχική Δημοσίευση από James Playboy
lifestyle coach,
Καλέ κοίτα κάτι επαγγέλματα! Τελικά μάλλον πρέπει να γινω κομουνίστρια με τα φρούτα που γεννά ο καπιταλισμός!

οφείλω να σας συγχαρώ για την εύστοχη σας παρατήρηση! :worship: χάχα

στο κάτω κάτω αν οι άντρες κατηγορούν τις γυναίκες ότι θέλουν λεφτά, ας πρόσεχαν όταν έχτιζαν τις ιμπεριαλιστικές τους κοινωνίες γιατί ... δεν φταίνε οι γυναίκες ο καπιταλισμός φταίει, έτσι τις δόμησε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,801 μηνύματα.
ειπα οτι ειμαι lifestyle coach
ειμαστε πιθικια...
αυτος ειναι ο λογος που καποιοι αντρες πανε με χιλιαδες γυναικες στην ζωη τους ενω αλλοι με καμια 10αρια και πολυ λεω..:sorry:

:oops: όσοι άνδρες έχουν σκορ κάτω από 10, δεν είναι πιθήκια; :redface: :hmm::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
:oops: όσοι άνδρες έχουν σκορ κάτω από 10, δεν είναι πιθήκια; :redface: :hmm::D
όχι ειναι Ταρζάν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
οφείλω να σας συγχαρώ για την εύστοχη σας παρατήρηση! :worship: χάχα

στο κάτω κάτω αν οι άντρες κατηγορούν τις γυναίκες ότι θέλουν λεφτά, ας πρόσεχαν όταν έχτιζαν τις ιμπεριαλιστικές τους κοινωνίες γιατί ... δεν φταίνε οι γυναίκες ο καπιταλισμός φταίει, έτσι τις δόμησε! :P
1)δεν φταιει ο καπιταλισμος.. αυτα ειναι ενστικτα των γυναικων που εχουν αναπτυχθει απο την εποχη αυστραλοπιθικου αφαρενσις μεχρι και σημερα.. απλα πιο παλια οι κοινωνιες ηταν πιο κλειστες και δε μπορουσαν οι γυναικες να εκφρασουν τα ενστικτα τους.. το χειροτερο ππραγμα για μια γυναικα ειναι να χαρακτηριστει απο την κοινωνικη της ομαδα καριο..α. αυτο στην εξελιξη καποιοες χιλιαδες χρονια πριν σημενε εξοστρακισμο απο την αγελη και θανατο.. τωρα πια δεν συμβαινει... οι αντρες μπορουν να πανε με ΠΟΛΛΛΛΛΛΕΕΕΣΣΣ!! γυναικες αρκει να ξερουν 3-4 βασικα πραγματακια.
p.s. το εχω ξαναπει.. ΚΑΝΕΙΣ!! απο εμας δεν ασχοληται με το τι πιστευει πως θελει μια γυναικα. ασχολουμαστε με το πως θα ειναι μετα απο 7 ωρες στο κρεβατι σου.. as simple as that.. ;)

:oops: όσοι άνδρες έχουν σκορ κάτω από 10, δεν είναι πιθήκια; :redface: :hmm::D
ειμαστε ολοι πιθικια.. αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο.(εξαρτατε με το ποσο ανεπτιγμενο ειναι το reticular activation system) στον εγκεφαλο του καθενος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
playboy ερχονται δηλαδη ανθρωποι, σου λενε το προβλημα τους κ συ κανεις life couching?:confused:

επισης λολ και τρομερος επαγελματίας και 50 γυναίκες το χρόνο εμένα προσωπικά με κάνει να τρελαίνομαι κ να αγχώνομαι.
αν είναι ετσι ο πετυχημενος αντρας ευτυχώς που δεν είμαι (άντρας):P.

τέλος πόσο gtp πρέπει να είναι η δουλειά σου για να προλαβαίνεις - και να έχεις όρεξη - να τα κάνεις όλα αυτά:confused:



όσον αφορά στις γυναίκες, επειδή μας έχεις παρουσιασει εν ολίγοις ως ένα σάκο γεμάτο ορμόνες και αισθηματα που έχει εύκολα κουμπια για να μανιπιουλαριστεί, έχω να σου πω πως δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες. απλα κοιμάσαι με το "ευκολο είδος". όταν μια γυναίκα είναι και νιώθει ανεξάρτητη δεν έχει ανάγκη να πιαστεί από κανέναν. --> να βρει τον πιο λεφτα, πετυχημενο (και καλα, γιατί λεφταδες και στόκοι είναι ο κάνόνας :) ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
όσον αφορά στις γυναίκες, επειδή μας έχεις παρουσιασει εν ολίγοις ως ένα σάκο γεμάτο ορμόνες και αισθηματα που έχει εύκολα κουμπια για να μανιπιουλαριστεί, έχω να σου πω πως δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες. απλα κοιμάσαι με το "ευκολο είδος". όταν μια γυναίκα είναι και νιώθει ανεξάρτητη δεν έχει ανάγκη να πιαστεί από κανέναν. --
ετσι πεστου τα ρε ciela που σε ζορικη..
γιατι εμενα το φαλλοκρατικο γουρουνι δεν μ' ακουει.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
3) φιλε μου.. θελω να βρω μια τετοια γυναικα!!! αλλα δυσκολα...

Ποιος σου είπε ότι θα σε δεχτεί μια τέτοια γυναίκα; :P Άσε που αν την προσεγγίζεις έτσι όπως λες, τη χειραγωγείς, δεν της αφήνεις το δικαίωμα της επιλογής! Τι περιμένεις να γίνει μετά; Λέω εγώ τώρα, η μη ειδική, χρησιμοποιώντας απλή λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και η πιστη της γυναικας και στην εκκλησια θεο κλπ και στα παιδια της ως μανα και σε πολλα θεματα ειναι πολυ ισχυροτερη απο του ανδρα
Η ιδανική και ταυτόχρονα η χειρότερη σύζυγος. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top