Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!

Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι!! :whistle::D

καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!

Τι είναι δηλαδή ο άντρας; Είναι κανένα ον που θέλει ειδική μεταχείριση και να του προσφέρονται όλες οι υπηρεσίες; Συγγνώμη φίλε, αλλά οι γυναίκες δεν πρέπει να είναι δούλες σε μία σχέση ή στο γάμο!

Έλεος φίλε έλεος! Λυπάμαι για τις απόψεις.

ΥΓ. Τα παραδείγματα δεν τα σχολιάζω για προφανείς λόγους. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Λοιπόν, το συμπέρασμα είναι ένα: με όποιον/όποιαν ταιριάζεις καλύτερα, εκεί θα πας, ασχέτως εθνικότητας κλπ! όλα τα άλλα είναι λόγια για να γεμίζουμε σελίδες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το θεμα δεν ειναι ελληνιδες αλλοδαπες
αλλα ο πλουτος
μας εφαγε καλομαθαμε ολοι και γιναμε εγωιστες και απαιτητικοι,,ζηταμε περισσοτερα απο οτι δινουμε
τωρα με την κριση ομως θα ισιωσουμε ,,επωδυνα βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το θεμα δεν ειναι ελληνιδες αλλοδαπες
αλλα ο πλουτος
μας εφαγε καλομαθαμε ολοι και γιναμε εγωιστες και απαιτητικοι,,ζηταμε περισσοτερα απο οτι δινουμε
τωρα με την κριση ομως θα ισιωσουμε ,,επωδυνα βεβαια..

Την κρίση πολλοί εμίσησαν τον πλούτο κανείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!

Όχι ότι αυτός θα το δει ποτέ, αλλά για τους ομοϊδεάτες του...



^Χαρακτηριστικά παραδείγματα, huh?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!
Σαφώς και ναι γιατί η ομορφιά της και η εξωτερική εμφάνιση της ειναι το κλειδί της παραμονής της στην χώρα μας.
το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!
Αχ!! ναι ναι ναι ναι!! σαφώς πολύ αλήθεια!!!
Ξέρεις τι εύκολο που ειναι να εχεις ανοίξει απο κάτω σου 5-8 φορές για να περάσει απο κάτω σου καρπούζι και μετα να εχεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ το κουράγιο να σηκώνεσαι να καθαρίζεις, να ντύνεις, να ταίζεις, να ξεπροβοδάς τον ανδρα σου στην δουλειά αλλα να του εχεις πρώτα επιβλέψει την εμφάνιση του, να πηγαίνεις στο σχολείο τα παιδιά, να μαγειρεύεις, να καθαρίζεις , να παραλαμβάνεις τα παιδιά, να τα διαβάζεις , να τα τρεχεις στα φροντιστήρια τους , να ταίζεις τον ανδρα σου , να πηγαίνεις στις διάφορες υποχρεώσεις τα παιδιά, να τα κάνεις βραδινο μπάνιο, να τα κοιμήζεις, να τρέχεις οταν αρρωσταίνουν , να είσαι παντα θετική σε οτιδήποτε ορέξεις εχει ο άνδρας σου (γενικά αυτό οχι μονο για τις συζυγικές) μέρα και νύχτα και παρόλα ολα αυτά τα "ψιλοπράγματα μωρέ!!!" για έναν άνδρα, και μέσα σε όλα αυτά ΣΑΦΩΣ θα εχεις βρει τον χρόνο για να κάνεις μαλλιά, νύχια, πρόσωπο, ντύσιμο, βλεφαρίδα κάγκελο, γυμναστήριο (καθημερινά!), καταπολέμιση με πάθος οποιαδήποτης ρυτίδας, κυταρίτιδας και αμυχής στο σώμα σου, όρεξη κάθε βράδυ να φοράς σέξυ ερωτική "ανάρτηση". Και παρΟΛΑ αυτά ποτέ να μην εχεις γυρίσει να εκφράσεις μία κούραση και ΠΑΝΤΑ να έχεις στα χείλι σου ενα μεδίαμα !!!
Πσσσσσσσσσ πουφ!!!!! Καλέ !!!! ξέρετε πόσο εύκολο και ψιλοπράγματα ειναι αυτά?!!!! ;)
Τι μας λές τώρα??!!!!
Εγω αυτά τα παίζω καθημερινά στα δάκτυλα :weak::weak::boxing::boxing::panwkatw:


Αχ! αυτοί οι άνδρες!!!!
Πετάνε στα σύννεφα!!!!

Εμένα πάλι το αφεντικό μου παντρεύτηκε μία ρουμάνα που του έκανε όλα τα "κόλπα" μέχρι να αποκτήσει μαζί του ενα κουτσούβελο (για να τον δέσει!) απο εκεί και πέρα πάχυνε , πάντα φορούσε βρώμικα ρούχα , δεν καθάρισε ποτέ της το σπίτι όχι οτι δεν ήξερε νοικοκυριό αλλα πάντα κοιμόταν γιατί ηταν τύφλα στο μεθύσι , ποτέ της δεν κοίταξε το παιδί και έβαλε να της το φύλαει μία αλβανίδα babysitter ώσπου στο τέλος αρχισαν να καταλαβαίνουν οτι υπήρχε πρόβλημα όταν το μωρό αντι για ελληνικά καταλάβαινε μόνο αλβανικά!
Μυθιστόρημα???!!!:spasiklas: Φαντασία??!!!
Κι όμως είναι αλήθεια!!!!!:/:
Τι τα θες?!! κάθε άνθρωπος ορίζει την μοίρα του με βάση τις επιλογές που θα κάνει στην ζωή του.
Υπάρχουν νοικοκυρές ελληνίδες, αλλοδαπές.
Υπάρχουν όμορφες ελληνίδες, αλλοδαπές.
Αλλά γυναίκα που να πληρεί όλο το full πακέτο, χωρίς ίχνος διαμαρτυρίας για όλη της την ζωή, χωρίς προσωπικές εγωιστικές βλέψεις, συγνώμη ανδρες που θα σας απογοητεύσω αλλα δυστυχώς "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ".
Η ελληνίδα σαφώς και δεν θα παρέχει ολο το πακέτο των full υπηρεσιών πολυ απλά γιατί δεν εχει την ανάγκη της πράσινης κάρτας παραμονής στην ελλάδα. Η αλλοδαπή που θα πρέπει κάπως να εξασφαλίσει πιθανότητες για την απόκτηση αυτής της κάρτας σαφώς θα προσπαθήσει να κατακτήσει ολο το full πακέτο.
Τωρα για πόσο καιρό θα αντέξει να το παρέχει ΟΛΟ ΑΥΤΟ δεν ξέρω!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Αυτό το πράγμα,που συνδέετε αλλοδαπή+έλληνας = μόνο για απόκτηση ελληνικής ιθαγένειας,είναι απίστευτο. Το ότι ο άνθρωπος μεγάλωσε με διαφορετική νοοτροπία και όντως είναι τόσο εξυπηρετικός,τόσο εξωπραγματικό σας φαίνεται; Ε λοιπόν δεν είναι,ειδικά σε χώρες με σοσιαλιστικό παρελθόν.
Κάτι άλλο. Η έλλειψη περιποίησης μετά τον γάμο,είναι φαινόμενο απολύτως λογικό και ανεξάρτητο εθνικότητας. Δεν είναι και πιο εύκολο,να τρέχεις για τα παιδιά,για τον σύζηγο,να έχεις την φροντίδα όλου του σπιτιού και ο άλλος να έρχεται από την δουλειά,να χτυπάει χέρι στο τραπέζι και να λέει "φαγητό,καθαρά πουκάμισα,διαβασμένα παιδιά,καθαρό σπίτι,αλλά και να έχεις πάει γυμναστήριο,να βαφτείς,να περιποιηθείς τον εαυτό σου και να μου κάτσεις". Στο εξωτερικό,ο άνδρας,έχει κατέβει λίγο από τον φανταστικό θρόνο του και βοηθάει στο νοικοκυριό,οπότε λίγος χρόνος σου μένει και για τον εαυτό σου. Σύμφωνα με αυτό,για να θες την αλλοδαπή έτσι πως είναι,πρέπει να είσαι και εσύ όπως αυτή επιθυμεί. Δεν γίνεται να είσαι εσύ ο Κίτσος από το χωριό και να μου θες την Ελίζαμπεθ για δούλα και κυρά,ούτε αυτή μεγάλωσε με τα πρέπει σου,ούτε και εσύ με την νοοτροπία της.
Προσωπικά,εθνικότητα δεν κοιτώ. Κοινά σημεία να βρίσκουμε και ας είναι και ο Χασάν από το Ιράκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μ' αρέσει που κράζετε όσα είπε για τις ελληνίδες, και καταλήγετε να λέτε τα ίδια αντίστοιχα για τις αλλοδαπές.
Ελλαδάρα, κλασσικά ''im alwayz better than you".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο που κανει τις αλλοδαπες να ξεχωριζουν απο τις ελληνιδες ?
Γιατι οι συγχρονοι νεοελληνες εχουν μια ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτες ?

Δίνουν κώλο με τη μια, κάτι που εκτιμούμε ...αφάνταστα, εμείς οι ...νεοΈλληνες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δίνουν κώλο με τη μια, κάτι που εκτιμούμε ...αφάνταστα, εμείς οι ...νεοΈλληνες! :D
Ακόμα και όταν δεν εχεις δραχμή/euro στο πορτοφόλι??!!!! ;) ;)

Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!Ο θειος μου που λες παντρευτηκε μια αλλοδαπη απο την τριτοκοσμικη μολβαδια οπως αναφερεις αλλα ειναι τρισευτηχησμενος!Ηταν παντρεμενος με Ελληνιδα και ειδα απο κοντα το ποσο δυστηχησμενος ηταν!εχω και αρκετους φιλους που εχουν παντρευτει αλλοδαπες και ειναι μια χαρα!το ιδιο δεν μπορω να πω για τους φιλους μου που ειναι παντρεμενοι με Ελληνιδες!Να σου αναφερω μονο μια περιπτωση του φιλου μου του Ηλια που παντρευτηκε Ελληνιδα δασκαλα.Μολις του ηρθε μεταθεση σε νησι τον χωρισε και παντρευτηκε εναν συναδελφο της δασκαλο φυσικα!βεβαια τα σπασμενα πληρωνει το μικρο κοριτσακι που εχασε τον πατερα της για παντα!οσο για τα χρηματα που αναφερεις πολλες κοπελες απο τις τριτοκοσμικες χωρες εργαζονται σε δουλειες παρα πολυ δυσκολες που πιθανοτατα εσυ δεν θα πηγαινες οπως να καθαριζουν σπιτια,να προσεχουν ηλικιωμενους και ετσι εχουν χρηματα για να προσεξουν την εμφανιση τους!δεν μπορω να καταλαβω ολο αυτο το μενος σας προς τις αλλοδαπες γυναικες?καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!
Εσύ μέσα σε 16-18 χρόνια εχεις γνωρίσει και κάνει σχέση με 60 γυναίκες?
Εκτός και αν εκανες σχέση και απο τα 14 σου!!!
Δηλαδή μέσα σε 3 μήνες εχεις γνωρίσει, κοιμηθεί, καυγαδίσει και χωρίσει και αμεσως μετά τον επόμενο μήνα έχεις ήδη βρει γυναίκα για να ξαναζήσεις το ίδιο???!!
ΦΦΦΦπππππφιουυυ!!:whistle::whistle: δικέ μου !! κουράστηκα μόνο και που σκέφτηκα την όλη ΣΥΝΕΧΗ διαδικασία!!!!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ακόμα και όταν δεν εχεις δραχμή/euro στο πορτοφόλι??!!!!

Χωρίς δεκάρα, δεν μπορείς όχι μόνο να πηδήξεις αλλά ούτε να φτύσεις, ατυχές το υπονοούμενο, miss..... :)
Πάντως, σίγουρα δεν χρειάζεται να τις πνίξεις πρώτα στο ουίσκι, σαν τις "δικές μας" τις μυξοπαρθένες, για να σου πουν (τον εικοστό όγδοο στη σειρά) ντροπαλά...."με παρέσυρες, και το έκανα κι αυτό" :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δίνουν κώλο με τη μια, κάτι που εκτιμούμε ...αφάνταστα, εμείς οι ...νεοΈλληνες! :D

Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σαν Έλληνες ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας! :worry: φτου να πάρει και εγώ που νόμιζα ότι υπάρχει ελπίδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σαν Έλληνες ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας! :worry: φτου να πάρει και εγώ που νόμιζα ότι υπάρχει ελπίδα!!

Ε καλά. Μην εξάγεις γενικό συμπέρασμα. Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο. Υπάρχει ελπίδα..απλά κοιτάζουμε αλλού και δεν τη βλέπουμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε,,δινουμε ολοι πια κωλο σαν ελληνες οποτε ισοφαριζουν τα πραγματα..:P

Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σαν Έλληνες ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας! φτου να πάρει και εγώ που νόμιζα ότι υπάρχει ελπίδα!!
ασε,,στο διαολο παμε..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Χωρίς δεκάρα, δεν μπορείς όχι μόνο να πηδήξεις αλλά ούτε να φτύσεις, ατυχές το υπονοούμενο, miss..... :)
Πάντως, σίγουρα δεν χρειάζεται να τις πνίξεις πρώτα στο ουίσκι, σαν τις "δικές μας" τις μυξοπαρθένες, για να σου πουν (τον εικοστό όγδοο στη σειρά) ντροπαλά...."με παρέσυρες, και το έκανα κι αυτό" :eek:
Εαν η γυναίκα ανήκει στην κατηγορία που ερχεται μαζί σου μόνο για ενα "πηδημα" όπως το χαρακτηρίζεις και όχι γιατί εχει κάποια αισθήματα για σένα τότε θα συμφωνήσω μαζί σου, σίγουρα ανήκει και στην κατηγορία που συζητάμε συγκεκριμένα στο θέμα μας οτι αυτή θα περιμένει απο εσένα και τα αντίστοιχα ανταλάγματα !!!
Εαν σε αγαπάει πραγματικά νομίζω οτι και εσύ καταλαβαίνεις οτι ολα θα ειναι διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Άσε, δεν μας ξεγελάς.... :lol:

Εαν η γυναίκα ανήκει στην κατηγορία που ερχεται μαζί σου μόνο για ενα "πηδημα" όπως το χαρακτηρίζεις και όχι γιατί εχει κάποια αισθήματα για σένα τότε θα.....

Τα συναισθήματα αλλάζουν άρδην αγαπητή μου, το πήδημα, πέρα από μερικές...παραλλαγές, παραμένει βασικό ένστικτο.
Άλλο παράδειγμα παρακαλώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!
Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60...
περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!

Με έστειλες....πάνω από 60? :confused::confused: Οκκ.... (Ζιγκολό?)

Τελοσπάντων και αλήθεια να λες πάλι δεν μπορείς να είσαι τόσο απόλυτος σε σημείο που να συγκρίνεις κιόλας με τέτοια ευκολία! Δεν είναι όλες έτσι και για να το θέσω καλύτερα στις εποχές που ζούμε είναι αλλιώς τα πράγματα! Στις εποχές των γονιών μας ίσως οι γυναίκες Ελληνίδες να μην περιποιούνταν τον εαυτό τους μετά από το γάμο άλλη να παντρευόσουν και άλλη να είχες στη πορεία... Μην είσαι προκατειλλημένος όμως και απόλυτος σε κάτι που μπορεί πλέον να μην ισχύει!
Το να ζει κάποιος στη φτώχεια μπορεί μερικές φορές να τον κάνει τίμιο και εργατικό...αλλά μερικές φορές εξελίσσεται ...άθελά του και σε πονηρό άτομο... είναι θέμα χαρακτήρα αυτό όχι εθνικότητας!

Άσε, δεν μας ξεγελάς.... :lol:
Δεν έχω τέτοιο σκοπό αλλά δεν καταλαβαίνω και τι εννοείς!
Ε καλά. Μην εξάγεις γενικό συμπέρασμα. Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο. Υπάρχει ελπίδα..απλά κοιτάζουμε αλλού και δεν τη βλέπουμε. ;)
Μακάρι... γιατί αλλιώς ζήτω που καήκαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω και τι εννοείς!
Αδυνατώ να επεξηγήσω, πάντως το να ..φτύνει κανείς σε μια "τέτοια" συζήτηση, μπορεί να παρεξηγηθεί εύκολα :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μακάρι... γιατί αλλιώς ζήτω που καήκαμε!

Nαι. Ο κάθε άνθρωπος είναι μια διαφορετική προσωπικότητα, αξίες, αρχές και αρετές. Καλό είναι να μη γενικεύουμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ο κάθε άνθρωπος είναι μια διαφορετική προσωπικότητα
Αυτή κι αν είναι γενικολογία, σχεδόν η επιτομή της. Κατά κανόνα υπονοεί "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους είμαι...ξεχωριστός" :D

Όμως, κάθε άνθρωπος είναι μέρος ενός συνόλου, που σημαίνει ότι σε ...γενικές γραμμές όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε και κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες, θα εκπλαγεί κανείς από την συμπεριφορική ομοιότητα των...διαφορετικών προσωπικοτήτων ;)

Αρέσει πάντως, σαν γενικός κανόνας, να ακούει κάποιος ότι είναι...μοναδικός! :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top