• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
χαχα αν ηταν στο χερι μου θα το κανα....!!!!βασικα μην σε νοιαζει ποσο ειμαι και το τι κανω δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος!!!Και ηταν δευτερη φορα που εκανα...τεσπα βοηθεια ξερω πως δινουν σε αυτην τν σελιδα και οχι κραξιμο!!!!αν μπορει καπιος ας μου πει!!!!
αν δεν είναι στο χέρι σου , πού είναι ; στο πόδι σου ;
ρε τι ακούμε νυχτιάτικα
και να ήξερα δεν θα σου απαντούσα - 15 ετών δεν έχεις καλύτερες δουλειές να κάνεις ; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snik

Νεοφερμένος

Ο snik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Xαχαχα είσαι πολύ αστεία!!!! εσύ πόσο χρονών είσαι και κράζεις εμένα????? και δικός μου είναι ο εαυτός όπως θέλω να τον καταστρέψω!!! Και δεν είμαι κανένα πρεζάκι όπως έχεις καταλάβει εσύ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
χαχα αν ηταν στο χερι μου θα το κανα....!!!!βασικα μην σε νοιαζει ποσο ειμαι και το τι κανω δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος!!!Και ηταν δευτερη φορα που εκανα...τεσπα βοηθεια ξερω πως δινουν σε αυτην τν σελιδα και οχι κραξιμο!!!!αν μπορει καπιος ας μου πει!!!!



Αυτό είπε κι ένα φιλαράκι μου πριν ξεψυχήσει στο παγκάκι ...
Κοιτα .. δεν είναι ούτε κράξιμο ούτε τίποτα , μάλλον δεν έχεις δει τι θα πει κράξιμο σε πρεζόνια

Ναιιιιι ξέρω ξέρω θα μου πεις πως ο μπαφος δεν είναι πρέζα , πως η μεγαλύτερη πρέζα είναι το βόλεμα και ο συμβιβασμός .. μπλα .. μπλα .. μπλα...
Από τέτοιες θεωρητικούρες ξέρω πολλές να σου αραδιάσω ...

Το θεμα είναι πως ο μπαφος είναι παράνομος και συνήθως άμεσσα συνδεδεμένος με άλλες ουσίες που θα πει μια ωραία πρωία ο τυπάς που σου πουλάει θα σου πλασσάρει κάτι άλλο και η συνέχεια είναι γνωστή ...
Χ@σε τις εξετάσεις για την ώρα και κοίτα τι θα κάνεις στη ζωή σου ...ξαναλέω εγώ η ηθικοπλάστρα .. που άνοιξα μεγα θέμα μες στα ξημερώματα

Γκουντεν-νάχτεν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snik

Νεοφερμένος

Ο snik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν δεν είμαι πρεζάκι καλά καλά δεν το έχω αρχίσει είναι δεύτερη φορά και δεν γουστάρω να ξανακάνω. Τότε που κανα ήταν 4 fun για δοκιμή!!!! Εσύ όμως πόσο χρονών είσαι???? αυτό μόνο και μετά ciao
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ρε παιδιά μήπως ξέρεις κανείς για το αν μπορεί να βρεθεί από εξετάσεις αίματος η κάνναβις; :hmm: (δε ρωτάω για μένα απλά θέλω να μάθω για ένα φίλο)

Λοιπόν, δεν είμαι πρεζάκι, καλά-καλά δεν το έχω αρχίσει, είναι δεύτερη φορά και δε γουστάρω να ξανακάνω. Τότε που έκανα ήταν 4 fun για δοκιμή! Εσύ όμως πόσο χρονών είσαι; Αυτό μόνο και μετά ciao!

αυτό σου έμεινε εσένα ; :worry:

όσον αφορά αυτό το <<δοκιμή>>

να θυμάσαι ότι στην ζωή γενικά αξίζει να δοκιμάζεις πράγματα αλλά να προσέχεις γιατί κάποια δεν τα δοκιμάζεις ποτέ - στην πραγματικότητα σε δοκιμάζουνε αυτά
:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν είμαι πρεζάκι, καλά-καλά δεν το έχω αρχίσει, είναι δεύτερη φορά και δε γουστάρω να ξανακάνω. Τότε που έκανα ήταν 4 fun για δοκιμή! Εσύ όμως πόσο χρονών είσαι; Αυτό μόνο και μετά ciao!


Φορ φαν ... φορ φαν και τα κουκιά μπαγλαν
Να σε πω ... φορο φαν δεν την κάνεις σε κανα ρειβ πάρτυ να ρίξεις καμια κοπελίτσα να περάσεις του ματς ΦΑΝ ?

Τι λες ??
Πιο γκουντ ίλλιγος από τον έρωτα ντεν έχει τραστ μι :)

υγ : γιατί ρωτάς ηλικία ?
της στρατονομιας είσαι ?
Εχω παει φαντάρος ρίλλυ αι σπικ !


88,999999 είμαι να το αφήσω ???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

karharry

Νεοφερμένος

Ο Χαρης Καραμπασιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια αυριο θα κανω μια ακτινογραφια θωρακος, ειμαι ενα χρονο καπνιστης και κανω περιπου 3-4 τσιγαρα την ημερα. θα φανει στα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι γιατρός σου λέω πως δε νομίζω. Κάνεις πολύ λίγα τσιγάρα για να φανεί κάτι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
19 χρονων και κρυβεις το τσιγαρο?
Μηπως δε θα πρεπε να κρυβεις?

εν πασει περιπτωσει, οχι σου εγγυωμαι πως δε φαινεται τιποτα σε γενικες αιματος εκτος αν προκειται για πιο.. ειδικες εξετασεις.

Για τι εξετασεις προκειται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karharry

Νεοφερμένος

Ο Χαρης Καραμπασιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν το κρύβω από τους δικούς μου , το κρύβω από τον χώρο εργασίας μου..μεγάλη ιστορία άσε..θα κάνω μια ακτινογραφία θώρακος και εξετάσεις αίματος για υπατήτιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αθλητής ε;
Ωρίστε, γι αυτό έχουμε νόμους για τα προσωπικά δεδομένα. Δεν έπρεπε να μπορεί να του ζητήσει κάνεις τα ρέστα για το αν καπνίζει η όχι. Δεν είμαι δικηγόρος αλλα μάλλον είναι ψιλοπαράνομο να θέλει ο εργοδότης σου τέτοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karharry

Νεοφερμένος

Ο Χαρης Καραμπασιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για την ακριβεια οντως αθλουμαι, και δε θα ελεγα πως ειμαι φουγαρο. ολες οι φιλικες συμβουλες ευπροσδεκτες, ειδικα απο μεγαλυτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Παιδια εχετε παρεξηγησει λιγακι τι σημαινει αιματολογικες εξαιτασεις:P

Οταν λεμε αιματολογικες εννοουμε ΣΥΝΗΘΩΣ βιοχημικο προφιλ, ητοι:

Αιματοκριτης
Ολικα ερυθρα
Αιμοσφαιρινη
MCV
MCH
MCHC
Kατανομη ερυθρων
Ολικα λευκα
(και ολες τις υποκατηγοριες τους , λεμφοκυταρα μακροφαγα κτλ)

Νατριο
Καλιο
Ασβεστιο
Ουρια
Κρεατινινη
Γλυκοζη

ALT
AST
ALP
GGT
Χωλερυθρηνη

Τρυγλικεριδια
LDL
HDL

TSH
T3
T4

(Πιθανων να μου ξεφευγει κατι τα ειπα απο μνημης)

ΠΟΥΘΕΝΑ δεν φαινεται αν εισαι καπνιστης. Αν βεβαια εισαι βαρυς καπνιστης πολλα χρονια ορισμενες τιμες θα ειναι διαταραγμενες με τροπο τετοιο που ενας εμπειρος γιατρος θα καταλαβει οτι παραπεμπει σε καπνιστη, αλλα μιλαμε για πακετα τη μερα για πολλα χρονια χωρις καμια ασκηση.

Αν καποιος θελει να διαπηστοσει αν καπνιζεις πρεπει να ψαξει συγκεκριμενα για νικοτινη στα ουρα σου, η συνηθως για κοτινινη ενα μεταβολικο παραγωγο της νικοτινης. Η νικοτινη εχει ημιζωη 2 ωρες οποτε ανιχνευεται για περιπου 15 ωρες στον οργανισμο ενω η κοτινινη 20 ωρες οποτε ανιχνευεται για καμια βδομαδα. Εναλακτικα μπορει να κανει τεστ στα μαλια σου οποτε και θα δει οτι καπνιζεις ακομα και για χρονια μετα.

Βεβαια ποτε κανενας δεν ψαχνει για αυτα γαιτι ειναι χρονοβορο (θελει GC/MS) και ΠΟΛΥ ακριβο.

εν πασει περιπτωσει, οχι σου εγγυωμαι πως δε φαινεται τιποτα σε γενικες αιματος εκτος αν προκειται για πιο.. ειδικες εξετασεις.

Το τσιγαρο ειναι νομιμο δεν το εξεταζουν πουθενα, ουτε στο antidoping control ψαχνουν για νικοτινη, εκει ψαχνουν για ανδρογωνα, THC, β2 αναστολεις, διεγερτικα, μεγαλα ποσα αλκοολ so no worries there.

Φορ φαν ... φορ φαν και τα κουκιά μπαγλαν

Ξερεις ποσοι εχουν πεθανει στο κοσμο απο τη χρηση καναβης? ΚΑΝΕΝΑΣ.

Ξερεις ποσες ερευνες προσδιοριζουν την καναβη ως "οδο" προς αλλα σκληροτερα ψυχοενεργα? ΚΑΜΙΑ.

Συνεπως ξεκολα και ασε το παιδι στην ησυχια του, καπνισε λιγο φουντα και χεστικε η φοραδα στο αλωνι, αν καπνιζε περισοτερος κοσμο λιγο φουντα θα ηταν καλυτερη η ανθρωποτητα (σκεψου ενα κοσμο τιγκα στους χιπιζ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Βεβαιότατα και για αρκετές μέρες μετά τη χρήση μάλιστα.

Αν δεν κανω λαθος μεχρι και 2 εβδομαδες μετα τη χρηση εντοπιζεται το συγκεκριμενο ναρκωτικο στο αιμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Βεβαιότατα και για αρκετές μέρες μετά τη χρήση μάλιστα.

Αν δεν κανω λαθος μεχρι και 2 εβδομαδες μετα τη χρηση εντοπιζεται το συγκεκριμενο ναρκωτικο στο αιμα...

Παιδια ξαναλεω εχετε ορισμενες παρανοησεις για τα αιματολογικα τεστ...

ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΓΙΑΤΡΟΣ δεν εψαξε για "ναρκωτικα" εκτος αν κανει τοξικολογικη εξεταση επειδη υπαρχει υποψια τοξικοσης απο ουσια. Οι εξαιτασεις αιματος ρουτινας που κανεις σε ενα τυπικο check up δεν δειχνουν τιποτα απο ολα αυτα οπως λεω παραπανω.

Ξαναλεω ο μονος τροπος να ψαξουν για ναρκωτικα ειναι να κανουν ενα τεστ ναρκωτικων το οποιο μαλιστα ΔΕΝ ειναι αιματολογικο αλλα ειναι ουρων! Αιματολογικο κανουν πολυ σπανια και αυτο συνηθως επειδη το εχει ζητησει δικηγορος υπερασπισης.

Επισις ουτε τα τυπικα τεστ ουρων δειχνουν ουσιες, συνηθως δειχνουν HCG, γλυκοζη, ph, ειδικη βαρυτητα, ουρια, αζωτο, κετονες, ερυθρα αιμοσφαιρια και ορισμενα ακομα.

Αν σου κανουν ΕΙΔΙΚΑ τεστ για ναρκωτικα η τεστο αντιντοπινγκ αφενος θα στο πουν και εκτος αν υπαρχει εισαγγελικη εντολη μπορεις να το αρνηθεις αφετερου κανουν πρωτα ενα immunoasay στα ουρα και ΑΝ βγει θετικο κανουν χρωματογραφο μαζας, αεριο φασματογραφο για την επιβεβαιοση (στα ουρα παλι).

Τωρα ΕΙΔΙΚΑ η καναβης ειναι εντοπισημη 2 βδομαδες στα ουρα αλλα αυτο εξαρτατε πολυ απο το λιπος στο σωμα του εξεταζομενου και τις διατροφικες του συνηθειες. Το THC ειναι λιποδιαλυτο και παραμενει στο λιπος αρκετο καιρο αν τυχει και αδυνατισει ο εξαταζομενος πχ θα φανει.

Αλλα γενικα 2 βδοαμδες ειναι το cutoff πολυ σπανια πιανεται πανω απο δυο βδομαδες και η συγκεντροση ειναι τοσο πολυ χαμηλη που μπορεις να ισχυριστεις οτι το ανεπνευσες απο αλλον χωρις να το ξερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Στην τελική άμα σου πούνε τίποτα λες "εγώ δεν καπνίζω αλλά καπνίζει ο πατέρας μου / η κοπέλα μου σα φουγάρο, πάω και σε καφετέριες που δεν τηρούν τα μέτρα κοίτα πως με καταντήσανε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ξερεις ποσοι εχουν πεθανει στο κοσμο απο τη χρηση καναβης? ΚΑΝΕΝΑΣ.

Καθένας είναι ένας που σύνορο πονά
και εγώ είμαι ένας κανένας που σας σεργιανά
Γεια σου βρε Οδυσσέα
Ξερεις ποσες ερευνες προσδιοριζουν την καναβη ως "οδο" προς αλλα σκληροτερα ψυχοενεργα? ΚΑΜΙΑ.
Καμιά φορά λέω ν΄αλλάξω ουρανό μα δεν …μα δεν υπάρχουν δρόμοι …..
κι ααααλη φορά μια ερευνούλα τόση δα …. Βρες τη και πες μια γνώμηηηηη ...

Θα αναμένω με αγωνία να μας φέρεις μερικές ..
Άσε ξέρω ......στο χόλυ μπουκ λέγε με και γκογκλ μπορεί να βρει κανείς 5 που αποδεικνύουν
αυτό που λες και άλλες 5 που αποδεικνύουν το αντίθετο .
Βαρετό και μονο που το σκέφτηκα …
Συνεπως ξεκολα και ασε το παιδι στην ησυχια του, καπνισε λιγο φουντα και χεστικε η φοραδα στο αλωνι, αν καπνιζε περισοτερος κοσμο λιγο φουντα θα ηταν καλυτερη η ανθρωποτητα (σκεψου ενα κοσμο τιγκα στους χιπιζ:P)

Η αληθεια είναι πως μπροστά στο τεκμηριωμένο επιχείρημα περί του χεσίματος της
φοράδας στο αλώνι ( ελπίζω το δικό σου γιατί στο δικό μου χτες μάζεψα τη σοδειά
από τριφ… ουπς από τριαντάφυλλα ήθελα να πω ) οφείλω να σιωπήσω …
Πράγματι ένας κόσμος με χίπις θα ήταν ότι πιο ονειρεμένο ….
Δεν θα ασχολιόμασταν και με τας γριπης οπότε ...


Φαντάζομαι το γεγονός πως
η ηλικία του λέει 15 και όχι 25 δεν σε πτοεί σωστά ?
Ε, ναι μωρέ δε βαριέσαι δικό μου παιδί είναι άλλωστε για να σκάσω ?

Σιγά τώρα , άλλωστε πρώτη ,μα εντελώς μα εντελώς πρώτη φορά ακούγεται πως η φούντα
είναι παράνομη και πως η αστυνομία χαλαρά σε πάει μέσα , εδώ σε παει μέσα γι αλλα κι άλλα
εκεί θα κωλώσει ?
Όπως επίσης είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας πως στα παιδιά πουλάνε ότι αηδία θες
πάντως σίγουρα όχι την φούντα που φυτευαν οι παπούδες μας μόνοι τους και ξέραν
τι πίναν , πότε θα το πίναν και πόσο συχνά …
Καθώς επίσης πρώτη φορά ακούγεται πως ένα 15χρονο ξεκινώντας από φούντα
πέρασε σε χάπια και μετά σε άλλες ουσίες …( ακριβώς επειδή είναι παράνομη και εμπορεύεται
με τον τρόπο που εμπορεύεται )

Έλα μωρέ ξέρω … αφού το λέει ο Εποτε έτσι θα είναι και όλοι οι άλλοι οφείλουμε να
σιωπήσουμε και να πάμε τα σενάρια μας στο Φώσκολο !
Τα επιστημονικά συμπεράσματα καθώς και η φοράδα ήταν μια ευγενική χορηγία της
Epote-mpritanika-larous –ola ta xerw ki esy na siopousssss ! Thanks !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Άσε ξέρω ......στο χόλυ μπουκ λέγε με και γκογκλ μπορεί να βρει κανείς 5 που αποδεικνύουν
αυτό που λες και άλλες 5 που αποδεικνύουν το αντίθετο .

humor me please...

Ερωτηση: Ξερεις να διαβαζεις μελετες? Ξερεις στατιστικη? Ξερεις μεθοδολογια? Εχεις διαβασει ποτε σου οτιδηποτε περα απο το abstract μιας μελετης?

Σιγά τώρα , άλλωστε πρώτη ,μα εντελώς μα εντελώς πρώτη φορά ακούγεται πως η φούντα
είναι παράνομη και πως η αστυνομία χαλαρά σε πάει μέσα , εδώ σε παει μέσα γι αλλα κι άλλα
εκεί θα κωλώσει ?

1) Ειναι γενικο γνωστο οτι οι μπατσοι ειναι κατακαθια και εκμεταλευονται την εξουσια τους.
2) Be that as it may, για οτιδηποτε λιγοτερο απο καμια 7-8γρ ουτε στο αυτοφορο δεν σε πανε.

Καθώς επίσης πρώτη φορά ακούγεται πως ένα 15χρονο ξεκινώντας από φούντα
πέρασε σε χάπια και μετά σε άλλες ουσίες …( ακριβώς επειδή είναι παράνομη και εμπορεύεται
με τον τρόπο που εμπορεύεται )

Κοιτα δεν ξερω αν εχεις μεγαλωσει στη φιλοθεη την κηφισια η τη βουλιαγμενη αλλα ειναι εμφανες οτι δεν εχεις καμια επαφη με τη πραγματικοτητα. Τα πραγματα δεν δουλευουν οπως λες. Συσχετισμος != Αιτιοτητα. Ενας ανθρωπος που θα ψαξει για μαριχουανα ειναι πιο πιθανο να ψαξει και για αλλα πραγματα, αυτο δεν σημαινει οτι τον οδηγησε η μαριχουανα εκει αλλα η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ που ειναι εγγενος περιεργη.

Επισις, μην μπλεκεις στο μυαλο σου την περιστασιακη χρηση με τη καταχρηση, το αλκοολ ειναι ΜΑΚΡΑΝ το πιο τοξικο απο ΟΛΑ τα υπολοιπα (κοινα) ψυχοενεργα (ναι βαζω μεσα και την ηρωινη). Το αλκοολ σκοτωνει περισοτερους ανθρωπους απο οσους ΟΛΑ τα αλλα ΜΑΖΙ (αν δεν με πιστευεις διαβασε την εκθεση του WHO - world drug report 2008). Για καθε τελειωμενο αλκολικο υπαρχουν εκατομυρια περιστασιακοι χρηστες (υποθετω πινεις οταν βγαινεις και εχεις μεθυσει 1-2 φορες στη ζωη σου) που δεν ειναι εθισμενοι. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα. Η μαριχουανα δε, ΔΕΝ ειναι εθιστικη, ΔΕΝ ειναι εξαρτησιογονος, ΔΕΝ προκαλει προβληματα υγειας. Επισις ΥΠΑΡΧΟΥΝ ιατρικες χρησεις για την μαριχουανα αντιθετα με το αλκοολ που δεν εχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ιατρικη χρηση (εκτος απο τις βεντουζες ξερω γω).

Τελοσπαντον δεν μπορω να σε πεισω για τιποτα εισαι εμφανως κολημενη, ετσι σε μαθανε ετσι λες, αλλα τα λεω για το πιτσιρικο να μην φρικαρει με σχετικες ανοησιες.

Το προνλημα με τους εθισμους ειναι ειτε αλκοολ, ειτε φουντα, ειτε πρεζα, ειτε τζογος, ειτε φαι, ειτε γυναικες ειναι η ΒΑΡΕΜΑΡΑ και οι ελειψεις του χαρακτηρα, ΟΧΙ η ουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
humor me please...

Ερωτηση: Ξερεις να διαβαζεις μελετες? Ξερεις στατιστικη? Ξερεις μεθοδολογια? Εχεις διαβασει ποτε σου οτιδηποτε περα απο το abstract μιας μελετης?


Τσου ! :(
Δεν γνωρίζω καν γραφή και ανάγνωση !:cry_x:




Φτιάχνω όμως καταπληκτική σπανακόπιτα . Θες ? :P

1) Ειναι γενικο γνωστο οτι οι μπατσοι ειναι κατακαθια και εκμεταλευονται την εξουσια τους.
2) Be that as it may, για οτιδηποτε λιγοτερο απο καμια 7-8γρ ουτε στο αυτοφορο δεν σε πανε.


Εδώ σε πάνε αυτόφωρο γιατί δεν τους άρεσε η φάτσα σου στα γραμμάρια θα κολλήσουν ?
Στα «αυξάνουν» και οι ίδιοι …
Πω- πω κακία που είπα για τους προστάτες της τάξεως και της ηθικής μας , ντροπή μου !

Κοιτα δεν ξερω αν εχεις μεγαλωσει στη φιλοθεη την κηφισια η τη βουλιαγμενη αλλα ειναι εμφανες οτι δεν εχεις καμια επαφη με τη πραγματικοτητα.

Πως με πιάνεις βρε Εποτε …
Κανονικό ψυχογράφημα μου έχεις κάνει λέμε ..
Δεν βρωμά ο Μωραίτης από χιλιόμετρα ?
Μια εγώ και μια η Μαρίνα Λαμπράκη Πλάκα



Τελικα έχεις πλάκα …
Τα πραγματα δεν δουλευουν οπως λες. Συσχετισμος != Αιτιοτητα. Ενας ανθρωπος που θα ψαξει για μαριχουανα ειναι πιο πιθανο να ψαξει και για αλλα πραγματα, αυτο δεν σημαινει οτι τον οδηγησε η μαριχουανα εκει αλλα η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ που ειναι εγγενος περιεργη.


Άρα απάντησες μόνος σου στο θέμα και συμφώνησες μαζί μου , χαίρομαι γι αυτό !:)

Επισις, μην μπλεκεις στο μυαλο σου την περιστασιακη χρηση με τη καταχρηση, το αλκοολ ειναι ΜΑΚΡΑΝ το πιο τοξικο απο ΟΛΑ τα υπολοιπα (κοινα) ψυχοενεργα (ναι βαζω μεσα και την ηρωινη). Το αλκοολ σκοτωνει περισοτερους ανθρωπους απο οσους ΟΛΑ τα αλλα ΜΑΖΙ (αν δεν με πιστευεις διαβασε την εκθεση του WHO - world drug report 2008). Για καθε τελειωμενο αλκολικο υπαρχουν εκατομυρια περιστασιακοι χρηστες (υποθετω πινεις οταν βγαινεις και εχεις μεθυσει 1-2 φορες στη ζωη σου) που δεν ειναι εθισμενοι.

Μονο τειον κι αυτό ποτε μετά την έκτην μεσημβρινήν .. μου φέρνει ημικρανίες

Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα. Η μαριχουανα δε, ΔΕΝ ειναι εθιστικη, ΔΕΝ ειναι εξαρτησιογονος, ΔΕΝ προκαλει προβληματα υγειας. Επισις ΥΠΑΡΧΟΥΝ ιατρικες χρησεις για την μαριχουανα αντιθετα με το αλκοολ που δεν εχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ιατρικη χρηση (εκτος απο τις βεντουζες ξερω γω).

Τελοσπαντον δεν μπορω να σε πεισω για τιποτα εισαι εμφανως κολημενη, ετσι σε μαθανε ετσι λες, αλλα τα λεω για το πιτσιρικο να μην φρικαρει με σχετικες ανοησιες.
Κολλημένη με τη μπάλα ....
Φάνηκε εε ? :(
Αι στο καλό και παλεύω τόσο καιρό να το κρύψω …
Τσάμπα ο κόπος μου !:(

Τα παράπονά σου στον "αρχιεπίσκοπο" που στο «κατηχητικό» μας έμαθε το :
" στη τζιβάνα δώσε βάση το τσιγάρο μη χαλάσει "
Ωραίες εποχές στην Ιχθυόσκαλα ..ουπς σόρι τγε ντεκαντάνς !:pfff:

Στη Σκουφά ήθελα να πω τσκ ! τσκ ! τσκ !
Το προνλημα με τους εθισμους ειναι ειτε αλκοολ, ειτε φουντα, ειτε πρεζα, ειτε τζογος, ειτε φαι, ειτε γυναικες ειναι η ΒΑΡΕΜΑΡΑ και οι ελειψεις του χαρακτηρα, ΟΧΙ η ουσια.

Εκεί που λέω δόξα το θεό με αυτά που γράφεις ...μετά από λίγο
άιντε παλι βοήθα παναγια :P

Κατηγόρησε κανείς το γαλακτομπούρεκο που μας κάνει τόφαλους ? :worry:
Μήπως να προτείνουμε ισόβεια κάθειρξη στα πιτόγυρα διότι ευθύνονται για την παχυσαρκία μας ?
Δις εις θάνατον στα σουφλέ σοκολάτας ίσως ?

Εσύ αυτό κατάλαβες πως είπα ?
Τελικά δεν θα συννενοηθούμε δεν παίζουμε κανα τάβλι λέω γω ?
Πω- πω ρημάδα καταγωγή μπιρίμπα εννοούσα ..


Όπως και να έχει να πω δυο πραγματάκια και να το κλεισω εδώ κι ας το κάνει ο Εποτε
Μπεν χουρ το θεματάκι …

Η απάντηση μου επαναλαμβάνω αφορούσε ένα νέο παιδί 15 ετών .. αν ήταν 25 δεν θα του έλεγα
απλώς τίποτα .
Στα 15 του είναι κανείς αρκούντως περίεργος ώστε να προχωρήσει παρακάτω ..
Το χασίς από μόνο του μπορεί να μην σκοτώνει , άλλωστε σαν ύλη είναι από τις καλύτερες και
μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε παρα πολλους τομείς όπως ρουχισμό και άλλα … όμως ...
Όμως εξακολουθεί και είναι παράνομο με όλες τις συνέπειες που προανέφερα … Ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Το χασίς από μόνο του μπορεί να μην σκοτώνει , άλλωστε σαν ύλη είναι από τις καλύτερες και
μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε παρα πολλους τομείς όπως ρουχισμό

;;; Με έπιασες αδιάβαστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top