Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Βοηθήστε με κάτι παίδες. Ο υπολογιστής μου δε μου ανοίγει κάποιο καινούριο cd, μου λέει "D is not accessible, incorrect function" και πιο πριν μου έγραψε "You do not have access to the folder D. See your administrator for access to this folder".

Το οποίο είναι περίεργο γιατί όταν έκανα format δε δήλωσα κάποιον administrator στο pc. Τι να κάνω για να αποκτήσω πρόσβαση;:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταρχάς τι Windows έχεις; Αν έχεις windows 7 ή Windows vista στην ερώτηση σχετικά με το UAC απαντάς θετικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα ποια windows είναι... Πάντως όχι πολύ πρόσφατα και σίγουρα όχι vista.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε μήπως το πρόβλημα είναι αυτό που περιγράφουν εδώ
https://support.microsoft.com/kb/315350
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ αλλά δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να σβήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θαηθελα κι εγω να ρωτησω κατι αν γνωριζετε..

Γραφω mp3 τραγουδια σε σιντι μεσω του nero.
καθως τα περναω με την σειρα που θελω, αλλαζουν σειρα. με μετακινηση ποντικιου δε γινεται η αλλαγη σειρας κατα συνεπεια να γραφτουν οπως ναναι ενω εγω τα θελω με τη σειρα που ταχω βαλει.

τι να κανω, λετε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Να προσθέσω κάτι. Παίζει dvd, cd με παιχνίδια και γραμμένο cd. Δεν ανοίγει καινούρια cd.

Καμιά ιδέα; Δε θέλω να κάνω του κεφαλιού μου γιατί τώρα έφτιαξε το κομπιούτερ, μην το καταστρέψω ξανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι να κανω, λετε?
αντεγραψε τα με το windows media player :D το κανει αψογα σταθερα και στη σειρα που θελεις..καλυτερα με την τελευταια εκδοση 11...

τα γραφεις σαν νορμαλ cd μουσικης ή απλα σαν mp3?και στις δυο περιπτωσεις το wmp τα κανει αψογα...


Να προσθέσω κάτι. Παίζει dvd, cd με παιχνίδια και γραμμένο cd. Δεν ανοίγει καινούρια cd.
τι εννοεις δεν ανοιγει?τα βαζεις και δεν μπορεις να τα ανοιξεις ουτε απο "Τον υπολογιστη μου?ειναι νεκρο δεν το γυριζει καν?εξήγα..:P

ειναι λαπτοπ ή σταθερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimfoknf

Νεοφερμένος

Ο dimfoknf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχω ένα laptop με τα windows vista ultimate.Όταν τον κάνω επανεκίνηση πάντα στην αρχή όταν πατάωω δεξί κλικ δεν ανταποκρίνεται και μου βγάζει ένα παράθυρο κια μου λέει (επανεκίνηση του προγράμματος και άλλα δύο). Πατάω επανεκίνηση και μου γράφει ότι ο windows explorer δεν ανταποκρίνεται και μετά κάνει επανεκίνηση και είναι όλα καλά, δηλαδή δουλεύει κανονικά το δεξί κλικ και μου βγάζει τις επιλογές που έχω, πχ διαγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Να προσθέσω κάτι. Παίζει dvd, cd με παιχνίδια και γραμμένο cd. Δεν ανοίγει καινούρια cd.
καινούρια εννοείς άδεια;
επίσης δες τι windows έχεις πατόντας windows-pause/break (στο general tab εκει που λέει system) και πες μας και τι εχεις εγκαταστήσει για να γράφεις cd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
τι εννοεις δεν ανοιγει?τα βαζεις και δεν μπορεις να τα ανοιξεις ουτε απο "Τον υπολογιστη μου?ειναι νεκρο δεν το γυριζει καν?εξήγα..:P

ειναι λαπτοπ ή σταθερο?

Προφανώς δεν το γυρίζει καν, δεν ανοίγει ούτε από τον υπολογιστή μου. Είναι σταθερό.

καινούρια εννοείς άδεια;
επίσης δες τι windows έχεις πατόντας windows-pause/break (στο general tab εκει που λέει system) και πες μας και τι εχεις εγκαταστήσει για να γράφεις cd.

Ναι εννοώ άδειο.

Δεν έχω ιδέα πού θες να το πατήσω αυτό:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προφανώς δεν το γυρίζει καν, δεν ανοίγει ούτε από τον υπολογιστή μου. Είναι σταθερό.


στον "υπολογιστη μου" δηλαδη δεν φαινεται πουθενα το cd...ειναι σαν να μην υπαρχει...
ποσο καιρο εχεις τη συσκευη στον κομπιουτερ.?


αν εχει χαλασει παντως,το αλλαζεις και μονη σου ευκολα με 15-20 Ευρω που κανουν οι συσκευες dvd-rw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
στον "υπολογιστη μου" δηλαδη δεν φαινεται πουθενα το cd...ειναι σαν να μην υπαρχει...
ποσο καιρο εχεις τη συσκευη στον κομπιουτερ.?


αν εχει χαλασει παντως,το αλλαζεις και μονη σου ευκολα με 15-20 Ευρω που κανουν οι συσκευες dvd-rw

Στον υπολογιστή μου φαίνεται το Dvd D αλλά όταν κάνω διπλό κλικ μου βγάζει το μήνυμα "D is not accessible, incorrect function".

Δε νομίζω να έχει χαλάσει γιατί ανοίγει dvd και γραμμένα cd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο ποτε το εκανε αυτο,μετα απο τι?μηπως να κανεις system restore σε καμια προηγουμενη θεση οταν λειτουργουσε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Είχα στον υπολογιστή μου αποθηκευμένη μια δισκογραφία ενός συγκροτήματος (του συγκροτήματος) και 30cd κλασικής μουσικής. Εξαφανίστηκαν! Δεν είμαι τρελός αλήθεια λέω εξαφανίστηκαν και το χειρότερο είναι ότι δεν έσβησα τίποτα! Κάνω έρευνα μέσω google desktop και μου βγάζει ότι τα αρχεία έχουν διαγραφεί ή μετατοπιστεί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επανακτήσω τα αρχεία η να βρω που στο διάολο πήγαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μηπως υπαρχει κανενας ιος?τετοιες στα καλα καθουμενα διαγραφες βρωμανε...

α και με αυτο το προγραμμα,ψαξε και επανεφερε τα σβησμενα αρχεια..δεν θελει ουτε καν εγκατασταση...
για το cd δες ολες τις ιδιες περιπτωσεις στο google
https://www.google.com/search?q=D is not accessible, incorrect function
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μηπως υπαρχει κανενας ιος?τετοιες στα καλα καθουμενα διαγραφες βρωμανε...

α και με αυτο το προγραμμα,ψαξε και επανεφερε τα σβησμενα αρχεια..δεν θελει ουτε καν εγκατασταση...
για το cd δες ολες τις ιδιες περιπτωσεις στο google
https://www.google.com/search?q=D is not accessible, incorrect function

Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει. Δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα με το πρόγραμμα. Μου φαίνεται θα κάνω ένα φορμάτ και θα ξαναποκτήσω τα αρχεία. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στο windows search τα εψαξες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Έψαξα και εκεί. Άφαντο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

καλεσε την αστυνομια!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top